*

Δελτίο Τύπου: 1o Πανελλήνιο Συνέδριο

1o Πανελλήνιο Συνέδριο  " Ερευνητικές Εργασίες-project"
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2012
Aμφιθέατρο "Βασίλειος Κυριαζόπουλος" (Μετεωροσκοπείο),
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Πανεπιστημιούπολη.

15:30-15:45  Προσέλευση- Εγγραφές
15:45-16:00  Πολιτιστικό Δρώμενο του 2ου ΕΠΑΛ Σταυρούπολης
 (Συντονίστρια κ.Καίτση Λυδία, Φιλόλογος, 2ου ΕΠΑΛ Σταυρούπολης)
Η Θεσσαλονίκη του χθές και του σήμερα μέσα από μουσική
16:00-16:30  Έναρξη Συνεδρίου-Χαιρετισμοί
Χαιρετισμοί
Καρτσιώτης Θεόδωρος, Περιφερειακός Διευθυντής Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας
Παυλίδης Σπύρος, Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών, Καθηγητής Τμήματος Γεωλογίας Α.Π.Θ.
Λαόπουλος Θεόδωρος, Πρόεδρος Τμήματος Φυσικής Α.Π.Θ., Αν. Καθηγητής Τμήματος Φυσικής Α.Π.Θ.
Γιαννακουδάκης Ανδρέας, Πρόεδρος Τμήματος Χημείας Α.Π.Θ., Αν. Καθηγητής Τμήματος Χημείας Α.Π.Θ.
Τσόκας Γρηγόριος, Πρόεδρος του Τμήματος Γεωλογίας Α.Π.Θ., Καθηγητής Τμήματος Γεωλογίας Α.Π.Θ.
Τσακλίδης Γεώργιος, Πρόεδρος του Τμήματος Μαθηματικών, Καθηγητής Τμήματος Μαθηματικών Α.Π.Θ.
Χιντήρογλου Χαρίτων Σ., Αναπληρωτής Πρόεδρος Τμήματος Βιολογίας,  Καθηγητής Τμήματος Βιολογίας Α.Π.Θ.
Αγγελής Ελευθέριος, Αναπληρωτής Καθηγητής, Αναπληρωτής Πρόεδρος Τμήματος Πληροφορικής Α.Π.Θ
Δάσιου Δέσποινα, Μαθηματικός,Μέλος ΔΣ ΚΕΜΕΤΕ ΟΛΜΕ
Καρούμπης Αντώνιος, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Θεσσαλονίκης








1η Συνεδρία
16:30 -16.10
Προεδρείο: Μαργαρίτης Τριαντάφυλλος, Παυλίδης Σπυρίδων, Σφενδόνη - Μέντζου Δήμητρα, Χρηστίδης Θεόδωρος, Ξανθόπουλος Ηρακλής.
16:30 -17.00
Καρτσιώτης Θεόδωρος, Περιφερειακός Διευθυντής Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας με θέμα:
>
17.00-17.30  
 Παυλίδης Σπυρίδων, Κοσμήτωρ Σχολής Θετικών Επιστημών με θέμα:
>
17.30-17.50
Σφενδόνη - Μέντζου Δήμητρα, Καθηγήτρια Τμήματος Φιλοσοφίας Α.Π.Θ., με θέμα:
Ίδρυση > Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης >>
17.50-18.10
 Χρηστίδης Θεόδωρος, Ομότιμος Καθηγητής Φυσικής, Πανεπιστήμιο Βόλου.
>


2η Συνεδρία
Προεδρείο:
18.10-19.30
Κεραμιδάς Κωνσταντίνος, Δάσιου Δέσποινα, Αγγελίδης Ζήσης, Τζελέπη Σοφία, Παπαδοπούλου Μαρία, Φυλάκης Αθανάσιος

18.10 – 18.30
Δρ. Αχιλλέως Κλαίρη ,Φυσικός, Δρ.Μεμετζίδης Γεώργιος ,Χημικός, Δρ Τσάκουρης Κυριάκος, Κοινωνιολόγος,  Δρ. Φριλίγκος Στυλιανός, Φυσικός Ραδιοηλεκτρολόγος,  Διευθυντής  1ou Πειραματικoύ ΓΕΛ Θεσσαλονίκης, με θέμα:


18.30 – 18.50
Kουμαράς Παναγιώτης, Φυσικός, Καθηγητής Παιδαγωγικού Τμήματος Θεσσαλονίκης, με θέμα:
>

18.50 – 19.10
Κεραμιδάς Κωνσταντίνος, Φυσικός, Μ.Sc., Ph.D., εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Σχολικός Σύμβουλος κλάδου ΠΕ04


19.10 -19.30
Θεοφανέλης Τιμολέων, Σχολικός Σύμβουλος κλάδου Πληροφορικής Βορείου Αιγαίου με θέμα:
>




3η Συνεδρία
Προεδρείο:
19.30 -21.10
Σπύρου Αθηνά, Σταμπολίδης Νικόλαος, Καλαιτζίδης Δημήτριος, Θεοφανέλης Τιμολέων, Καραγκιοζίδης Πολυχρόνης, Βαιτσίδης Χρήστος



19.30 - 19.50
Καλαιτζίδης Δημήτριος, Δρ. Γεωγραφίας-Περιβ.Εκπ/σης, Διευθυντής ΓΕΛ Ραλλείου Πειραιά, Πρόεδρος Συμβουλίου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της ΕΛΛΕΤ, Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Περιβάλλοντος και Πολιτισμού.
>

19.50 – 20.10
Δρ. Τσώνη Αναστασία, Φιλόλογος, Εκπαιδευτικός Δ/θμιας Εκπ/σης, 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης, με θέμα:
>

20.10 -20.30
Δρ. Τριανταφυλλιά Κουρτούμη,  Kαθηγήτρια Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο, με θέμα:


 20.30 – 20.50
Δεβελάκη Μαρία, Σχολική Σύμβουλος Φυσικών με θέμα:
 >

20.50 – 21.10
Καραγκιοζίδης Πολυχρόνης, Χημικός, εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τ. Σχολικός Σύμβουλος κλάδου ΠΕ04 Ν. Πέλλας
>


Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012
Aμφιθέατρο "Eμπειρίκος" (Σχολή Θετικών Επιστημών),
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Πανεπιστημιούπολη.

1η Συνεδρία
09:00-10.40πμ
Προεδρείο:  Τσώνη Αναστασία, Κολτσάκης Ευάγγελος, Ορφανουδάκης Εμμανουηλ, Βρυώνης Ηλίας, Δερματάς Αντώνης, Πιερράτος Θεόδωρος.
09:00-09.20πμ
Εμμανουηλίδης Αριστείδης,Υποδιευθυντής ΓΕΛ Λαγκαδά, Ταμίας Δ.Ε. Παρ/τος Κ.Δ. Μακεδονίας της ΕΕΦ
Βρυώνης Ηλίας, Μέλος Δ.Ε. Παρ/τος Κ.Δ. Μακεδονίας της ΕΕΦ, Φυσικός, Μ.Sc, Mέλος  Παιδαγωγικής Ομάδας Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κιλκίς
>
09.20-9.40πμ
Boυρλιάς Kωνσταντίνος, καθηγητής Δ.Ε.,  υπ. Δρ. Π.Τ.Δ.Ε. Α.Π.Θ.,Τσαούση Ελισάβετ, καθηγήτρια Δ.Ε.,Σέρογλου Φανή, Επίκουρη Καθηγήτρια Π.Τ.Δ.Ε., Α.Π.Θ., με θέμα:
>
9.40 – 10.00πμ
Μιχαηλίδης Νικόδημος, Φιλόλογος, Διευθυντής 4ου ΓΕΛ Ευόσμου, με θέμα:
>
10.00 – 10.20πμ
Δρ. Μπαλαφούτης Αθανάσιος, Πληροφορικός κλάδου ΠΕ19,  Δρ. Μηχανικός Η/Υ,   εκπαιδευτικός 1ου Γενικού Λυκείου Ξάνθης,Παπαδοπούλου Βαΐα, Φιλόλογος κλάδου ΠΕ02, εκπαιδευτικός 1ου Γενικού Λυκείου Ξάνθης, με θέμα:

10.20-10.40
Ψαριανός Ερμόλαος, Υποψήφιος Διδάκτορας Τμήματος Εκπαιδευτικής καιι Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, με θέμα:
>








2η Συνεδρία
10.40-12.20πμ
Προεδρείο:  Γκέγκας Δημήτριος, Σταμπολίδης Νκόλαος, , Αμπατζίδης Κωνσταντίνος, Ρούμελης Γεώργιος,Ευαγγελόπουλος Κοσμάς,Παππάς Γεώργιος
10.40-11.00
Γεώργιος Ντιγκμπασάνης, Φυσικός, ΜΕd Ελληνογαλλικό Κολέγιο ΔΕΛΑΣΑΛ Θεσσαλονίκης με θέμα :

11.00- 11.20
Δρ. Βασιλική Κώττη, Καθηγήτρια ΠΕ19, Δρ. Αθανάσιος Μπαλαφούτης, Καθηγητής ΠΕ19, 1ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης με θέμα:

 11.20 – 11.40
 Κόμπος Κων/νος,  Διευθυντής στο 1ο, 12/Θέσιο Πρότυπο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο ΠΤΔΕ-ΑΠΘ, με θέμα:

11.40 – 12.00
 Ανθούλα Μαΐδου, Σοφία Τριανταφύλλου και Παναγιώτα Καραμούζη,εκπαιδευτικοί Δ/θμιας εκπαίδευσης,7ο ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης, με θέμα:

12.00 – 12.20
Ι. Σακλά, ΔιΧηΝΕΤ , Τμήμα Χημείας, Α. Σολομανίδου, ΔιΧηΝΕΤ, Τμήμα Χημείας ,     Α.Γεωργιάδου, Εργαστήριο Φυσικής Χημείας, Τμήμα Χημείας, Σχολική Σύμβουλος ΠΕ04 Β΄ Αθήνας, Α. Θυσιάδου,Χημικός, Μ.Sc. Αναλυτικής Χημείας Περιβάλλοντος με ειδίκευση στην Εκπαίδευση υπ.διδάκτωρ Χημικού Τμήματος Α.Π.Θ., Π. Γιαννακουδάκης, Καθηγητής Χημικού Τμήματος, Εργαστήριο Φυσικής Χημείας, Τμήμα Χημείας, Δ. Τσουματίδης, Πανεπιστήμιο Αιγαίου, Τμήμα Μαθηματικών,  με θέμα :
>



3η Συνεδρία
12.20-14.10
Προεδρείο:  Σταυροθανασόπουλος Κων/νος, Γαβριηλίδου Βαϊα, Κοφίδης Νίκος, Καλαιτζίδης Δημήτριος,  Κλαπανάρης Γιώργος ,Γεωργολιός Νικόλαος.
12.20-12.40
Καλαϊτζίδης Δημήτριος, Δρ. Γεωγραφίας-Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Διευθυντής ΓΕΛ Ραλλείου Πειραιά, Πρόεδρος Συμβουλίου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της ΕΛΛΕΤ, Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Περιβάλλοντος και Πολιτισμού, με θέμα:
>
12.40-13.00
Τζαμπερής Νεζάμ Υποψήφιος  Διδάκτορας Πανεπιστημίου Αιγαίου, , Ξενιτίδου Σοφία Εκπαιδευτικός,  M.A. Μουσειολογίας, με θέμα :

13.00-13.20
Μαρίνα Λάγουρη, Νικόλαος Τσουμαρόπουλος, Εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕ70 με θέμα:

13.20-13.35
Καρβουνιάρης Αρης, Χημικός, Μ.Sc ,Υποδιευθυντής Διαπολιτισμικού ΓΕΛ Ευόσμου, Αδάμ Αθανάσιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ1201, Διαπολιτισμικού ΓΕΛ Ευόσμου, με θέμα:

13.35-13.50
Μαγγανά Μαρία, Χημικός Μηχανικός,εκπαιδευτικός ΓΕΛ Πολυγύρου, Ιωαννίδου Στεριανή, Μαθηματικός, εκπαιδευτικός ΓΕΛ Πολυγύρου, με θέμα:
>
13.50 – 14.10
Πιπίκου Μαρίνα, Mαθηματικός, κλάδου ΠΕ03 ,Master’s Degree in Biostatistic, εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Λύκειο Πραμάντων, Πούλιος, Χρήστος, εκπαιδευτικός ΠΕ1701 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Λύκειο Πραμάντων,Τσιπλακίδης, Ιάκωβος, Αγγλικής Φιλολογίας, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06 ,M.Ed.in TESOL,Λύκειο Πραμάντων, με θέμα:
>




4η Συνεδρία
14.10 -16.45
Προεδρείο:  Καρυπίδης Γεώργιος, Καρύδης Αθανάσιος, Σοφιανοπούλου Ανθούλα, Σύβακα Τριανταφυλλιά, Τσιρανίδης Γεώργιος, Κάντας Νικόλαος
14.10 -14.30
Χατζηκωνσταντινίδης Χρυσόστομος, Εκπαιδευτικός A/θμιας Εκπαίδευσης –Διευθυντής 3ου Δ.Σ. Ωραιοκάστρου, με θέμα:
project: «Οι συλλογές μου»
14.30-14.50
Τσιπλακίδης, Ιάκωβος, Αγγλικής Φιλολογίας, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06 ,M.Ed.in TESOL,Λύκειο - Γυμνάσιο Πραμάντων, Κεραμίδα Αρετή, Αγγλικής Φιλολογίας, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06, 3ο Δημοτικό Σχολείο Ανατολής, Ν. Ιωαννίνων M.Ed. in TESOL,  με θέμα:

14.50-15.10
Δρ. Μαργαρού Ελένη, Φιλόλογος, Πρότυπο Πειραματικό ΓΕΛ Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Ματσιώρη Άννα, Οικονομολόγος, Πρότυπο Πειραματικό ΓΕΛ Πανεπιστημίου Μακεδονίας, με θέμα:

15.10 -15.30
Μελίνα Εφραιμίδου, Πληροφορικός, κλάδου ΠΕ19, εκπαιδευτικός δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, 11ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης, Κατερίνα Φρουζάκη, Αγγλικής Φιλολογίας, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06, 11ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης με θέμα:
>
15.30 – 15.45
Κοτρωνίδου Ιωάννα ,Εκπαιδευτικός A/θμιας Εκπαίδευσης, Μ.Sc. στην Διαχείριση και Αξιολόγηση Εκπαιδευτικών Μονάδων, με θέμα:
>

15.45 – 16.00
Σταμπολίδης Νικόλαος, Φυσικός,- Ραδιοηλεκτρολόγος, Σχολικός Σύμβουλος κλάδου ΠΕ12
>
16.00 – 16.15
Δομουχτσή Ευαγγελία, Μαθηματικός, κλάδου ΠΕ03, 2ο  Λύκειο Σερρών,  με θέμα:
>



16.15 - 16.30
Καρύδα Στυλιανή, Χημικός, Θεολόγος, Γραφίστρια-Εκπαιδεύτρια Ενηλίκων, ΙΝΕΔΙΒΙΜ
με θέμα :

16.30 - 16.45
Ζέττα Βασιλική,  Φιλόλογος, Επιμορφώτρια Β΄επιπέδου Τ.Π.Ε., Επιμορφώτρια Μ.Π.Ε., με θέμα:
            
      
16.45 -17.00
Κοτρωνίδου Δέσποινα, Νηπιαγωγός με θέμα:
>


5η Συνεδρία
17.00 – 18.00
Προεδρείο:  Ζαρφτζιάν Μαρία-Ελένη, Παπαγιάννης Δημήτριος , Μούζουρα Ελένη, Καϊτση Λυδία, Βιόπουλος Ιωάννης, Βλυσσίδης Ιωάννης
17:00-17:15
Καίτση Λυδία, Φιλόλογος - Αρχαιολόγος, 2ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης, με θέμα:

17.15-17.30
Παζούλης Γεώργιος, Φυσικός, εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, 4ου  ΓΕΛ Δράμας, με θέμα:

17.30-17.45
Αμπεριάδης Απόστολος, Φυσικός, κλάδου  ΠΕ04, με θέμα:
>
17.45-18.00
Φόλλας Θεοχάρης, Βιολόγος, κλάδου ΠΕ04.05, Κοντοβάς Βασίλειος, Θεολόγος ,Υποδιευθυντής   1ου ΓΕΛ Ευόσμου,  με θέμα::
>


6η Συνεδρία
18.00-19.00
Προεδρείο: Κοτζάμπασης Αθανάσιος, Γκιζιώτης Άγγελος, Κοφίδης Ιωάννης, Συμεωνίδης Παναγιώτης, Ιωακειμίδης Βασίλειος, Γεωργέλης Παναγιώτης
18:00-18:15
Γεωργέλης Παναγιώτης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, 1ο ΕΠΑΛ Λαγκαδά,  Μαργαρίτης Ηρακλής,
Φυσικός- Ραδιοηλεκτρολόγος, 1ο ΕΠΑΛ Λαγκαδά, με θέμα:
>
18:15-18.30
Ανδρέας Αρχάκης, Εκπαιδευτικός ΠΕ19, Μ.Sc.,2ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης Θεσ/νίκης, με θέμα:
>
18.30-18.45
Τόζιου Τάνια, A/θμια Εκπαίδευση, με θέμα:
 >
18.45-19.00
Βεζυρτζής Ιωάννης, Δάσκαλος ειδικής αγωγής , 15o Δ.Σ. Θεσσαλονίκης,
Bασιλειάδης Αβραάμ, Δάσκαλος Π.Ε., Διευθυντής διαπολιτισμικού Δ.Σ. Θεσσαλονίκης, με θέμα:

19.00 -19.15
Βεζυρτζής Ιωάννης, Δάσκαλος ειδικής αγωγής , 15o Δ.Σ. Θεσσαλονίκης,Bασιλειάδης Αβραάμ, Δάσκαλος Π.Ε., Διευθυντής διαπολιτισμικού Δ.Σ. Θεσσαλονίκης, με θέμα:                                 >
19.15 - 19.30
Μαρίνα Λάγουρη, Νικόλαος Τσουμαρόπουλος, Εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕ70, με θέμα:

19.30 - 19.45
Μαρίνα Λάγουρη, Εκπαιδευτικός ΠE70,  Πρότυπο Πειραματικό Σχολείο ΑΠΘ, με θέμα:
>
19.45 – 20.00
 Χριστίνα  Τίκβα, Καθηγήτρια Πληροφορικής, κλάδου ΠΕ19, Ελληνική Σχολή Καλαμαρί, με ομάδα μαθητών του σχολείου ως εξής: με θέμα:
 >




Κυριακή  19 Φεβρουαρίου 2012
Aμφιθέατρο "Eμπειρίκος" (Σχολή Θετικών Επιστημών),
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Πανεπιστημιούπολη.

1η Συνεδρία
08:45-10.15πμ
Προεδρείο: Χρηστίδου Χριστίνα, Φαρμάκης Ιωάννης, Μιχελάκη Δέσποινα, Θεοδωρίδης Γρηγόριος, Μπρούσαλη Χρύσα,

08:45-09.00πμ,
Δρ. Μυλωνάς Δημήτριος, Σχολικός Σύμβουλος Οικονομολόγων, με θέμα:
>
09:00-09.20πμ,
Εμμανουηλίδης Αριστείδης, Υποδιευθυντής ΓΕΛ Λαγκαδά, Ταμίας Δ.Ε. Παρ/τος Κ.Δ. Μακεδονίας της ΕΕΦ, με θέμα:

09:20-9.45πμ,
Α. Θυσιάδου, Εργαστήριο Φυσικής Χημείας, Τμήμα Χημείας, Ε. Θυσιάδου, ΕΠΠΑΙΚ ΑΣΠΑΙΤΕ Ιωάννινα, Π. Γιαννακουδάκης, Εργαστήριο Φυσικής Χημείας, Τμήμα Χημείας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Πανεπιστημιούπολη, Θεσσαλονίκη, με θέμα:
>
09:45-10.00πμ,
Α.Χατζηπέτρος, Κ.Μακρή, Δ.Κωστόπουλος, Σ.Παυλίδης, Tμήμα Γεωλογίας Α.Π.Θ. «Διδακτική των γεωεπιστημών: εμπειρία από το Τμήμα Γεωλογίας Α.Π.Θ.»

10:00-10.15πμ,
Χρηστίδου Χριστίνα, Υπεύθυνη Γραφείου Αγωγής Υγείας Δ/νσης Δ/θμιας Ε/σης Δυτικής Θεσσαλονίκης, με θέμα:
>

2η Συνεδρία
10:15-11.30 πμ
Προεδρείο: Τσότσος Γεώργιος Φελέκης Ιωάννης, Παρασκελίδης Χαράλαμπος, Πανούσης Δημήτριος, Ιωαννίδης Γιώργος, Θεοδωρίδης Γρηγόριος

10:15-10.30πμ
Θεοδωρίδης Γρηγόριος, Μπρούσαλη Χρύσα, εκπαιδευτικοί 3ου ΓΕΛ Αμπελοκήπων με θέμα:
>
10.30-11.00πμ,
Θεοδωρίδης Γρηγόριος, Μπρούσαλη Χρύσα, εκπαιδευτικοί 3ου ΓΕΛ Αμπελοκήπων με θέμα:
>
11.00-11.15πμ
Τσότσος Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος Πολιτικών Μηχανικών Αρχιτεκτόνων και Τοπογράφων, με  θέμα:
>
11.15-11.30πμ
Φωτεινή Απταλίδου, Εκπαιδευτικός ΠΕ1201 Πολιτικός Μηχανικός, ΓΕΛ ΠΕΥΚΩΝ με θέμα:
>
3η Συνεδρία
11:30- 12.45μμ
Προεδρείο:  Σταυροθανασόπουλος Κων/νος, Κανάκης Κων/νος, Κοφίδης Νίκος, Μπαλτζάκη Αικατερίνη, Κεχαγιά Ολυμπία
11:30-11.45 πμ,
Αικατερίνη Μπαλτζάκη, Εκπαιδευτικός ΠΕ1205 Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Διευθύντρια 6ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης, Ολυμπία Κεχαγιά, Εκπαιδευτικός ΠΕ1701 Τεχνολόγος Μηχανικός Πολιτικός Μηχανικός, Τομεάρχης 3ου ΣΕΚ Θεσσαλονίκης, με  θέμα:
>
11.45-12.15 μμ ,
Δρ Τσώνη Αναστασία, Φιλόλογος,  2ου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης, και μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, του 2ου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης με θέμα:
>
12.15- 12.30 μμ,
Δρ Τσώνη Αναστασία, Φιλόλογος, 2ου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης, και μαθητές του Β2 του 2ου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης με θέμα:
 >
12.30- 12.45 μμ,
Δρ Αχιλλέως Κλαίρη, Φυσικός, 1ο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο Θεσ/νίκης «Μανώλης Ανδρόνικος¨» και μαθητές της Α΄Τάξης με θέμα:
«Το φαινόμενο του θερμοκηπίου»
12.45-13.00 μμ,
Δρ Μεμετζίδης Γεώργιος, Χημικός, 1ο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο Θεσ/νίκης «Μανώλης Ανδρόνικος¨» και μαθητές της Α΄Τάξης με θέμα:
«Ας μάθουμε τι τρώμε»
13:00-13:15 πμ,
Μπίζα Ευανθία, Φυσικός, Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, Μίχος Νικόλαος,  Φυσικός M.Sc. Νανοτεχνολογίας "Δ.Π.Μ.Σ. Νανοτεχνολογίες και Νανοεπιστήμες" Α.Π.Θ. , με θέμα:

13:15 -13.30 πμ,
Μπίζα Ευανθία, Φυσικός, Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, Μίχος Νικόλαος,  Φυσικός M.Sc. Νανοτεχνολογίας "Δ.Π.Μ.Σ. Νανοτεχνολογίες και Νανοεπιστήμες" Α.Π.Θ. , με θέμα:
>
13.30-13.45μμ
Μπίζα Ευανθία, Φυσικός, Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, Μίχος Νικόλαος,  Φυσικός M.Sc. Νανοτεχνολογίας "Δ.Π.Μ.Σ. Νανοτεχνολογίες και Νανοεπιστήμες" Α.Π.Θ. , με θέμα:
>
13.45 -14.00μμ
Aρχάκης Ανδρέας, Πληροφορικός, 2ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης. , με θέμα:
>
14.15 -14.30μμ
Παπαευαγγέλου Γιώργος, Πολιτικός Μηχανικός, εκπαιδευτικός Δ.Ε., 1ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης,  Ευαγγελίδης Χρήστος, Πολυτεχνική Σχολή Α.Π.Θ., Παλαιολόγου Βικτώρια, 1ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης, με θέμα:
>
14.30-14.45μμ `
Σαπιρίδου Αγγελική, Οικονομολόγος κλάδου ΠΕ09, εκπαιδευτικός 3ου ΓΕΛ Σταυρούπολης, με θέμα:
 >

4η  Συνεδρία  
14.45-16.00μμ

Προεδρείο:  Καρυπίδης Γεώργιος, Καρύδης Αθανάσιος, Σοφιανοπούλου Ανθούλα, Ιωάννου Δημήτριος, Μπίζα Ευανθία, Μίχος Νικόλαος
14.45-15.00μμ
Ιωάννου Δημήτριος, Μαθηματικός, Διευθυντής 3ου ΓΕΛ Σταυρούπολης, τ. Αιρετός ΑΠΥΣΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας, με θέμα: >
15.00 -15.15μμ
Δρ. Χρυσούλα Ιωακειμίδου, εκπαιδευτικός 3ου ΓΕΛ Σταυρούπολης, με θέμα:
>
15.15 -15.30μμ
Μορέλου Φωτεινή, Αγγλικής Φιλολογίας, εκπαιδευτικός 3ου ΓΕΛ Σταυρούπολης,
 Ρούμελης Γεώργιος, Φυσικός, Μ.Sc.Πληροφοριακών Συστημάτων, Υποδιευθυντής 3ου ΓΕΛ Σταυρούπολης, τ. Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Ευόσμου, α. Αιρετός ΠΥΣΔΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης, με θέμα:
>
15.30-15.45μμ
Γκόγκος Βασίλειος, Φυσικός εκπαιδευτικός 3ου ΓΕΛ Σταυρούπολης, με θέμα:
>
15.45 – 16.00μμ
Σταυροπούλου Παναγιώτα,  Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γ’ Αθηνών, με θέμα:
>
5η Συνεδρία
16.00-17.00μμ
Προεδρείο:  Μπιζόπουλος Πασχάλης, Πιπινίκας Λάζαρος, Ταλλέλη Μαγδαληνή, Γιαννακουδάκης Παύλος
16.00-16.15μμ
Α. Σολομανίδου1, Ι. Σακλά2, Α. Γεωργιάδου4, Α. Θυσιάδου3, Π. Γιαννακουδάκης5, Γ. Σπίγγος6 ΔιΧηΝΕΤ, Τμήμα Χημείας, 2 ΔιΧηΝΕΤ, Τμήμα Χημείας, 3 Εργαστήριο Φυσικής Χημείας, Τμήμα Χημείας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, 4Σχολική Σύμβουλος ΠΕ04 Β΄ Αθήνας, Εργαστήριο Φυσικής Χημείας, Τμήμα Χημείας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Πανεπιστημιούπολη, Θεσσαλονίκη, 6 Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, με θέμα :

16.15- 16.30μμ
Δρ. Κοκκίνου Ελένη ,Φυσικός – Πληροφορικός, Αριστοτέλειο Κολλέγιο, Παπαχρήστου Μαίρη, Φιλόλογος, Αριστοτέλειο Κολλέγιο, με θέμα:

16.30 - 16.45μμ
Μελίνα Εφραιμίδου, Κατερίνα Φρουζάκη, εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, 11ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης, με θέμα:
 
16.45 -17.00μμ
Δημήτριος Σταυρίδης, Πληροφορικός, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ19,2ο ΓΕΛ Ευόσμου, με θέμα:
>
6η Συνεδρία
17.00-19.00μμ
Προεδρείο:  Μπιζόπουλος Αριστοτέλης,Μπουλταδάκης Στέλιος,  Κασάμπαλης Στυλιανός, Πολίτου Ρούλα
17.00-17.15μμ
Μπιζόπουλος Αριστοτέλης Tμήμα Ηλεκτρονικής Α.Τ.Ε.Ι.Θ., Δρογούδης Δημήτριος, Κασάμπαλης Στυλιανός, Μπιζόπουλος Πασχάλης με θέμα:
 
17.15- 17.30μμ
Μιχαηλίδης Νικόδημος, Φιλόλογος, κλάδου ΠΕ02, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 4ου ΓΕΛ Ευόσμου, με θέμα:
 
17.30 - 17.45μμ
Σωτηρόπουλος Ιωάννης,  Εκπαιδευτικός 4ου ΓΕΛ Ευόσμου, Αγγλικής Φιλολογίας, κλάδου ΠΕ06, με θέμα:
>
17.45 -18.00μμ
Μάττα Σωτηρία, Εκπαιδευτικός 4ου ΓΕΛ Ευόσμου, Φιλόλογος κλάδου ΠΕ02, με θέμα:
>
18.00-18.15μμ
Μάττα Σωτηρία, Εκπαιδευτικός 4ου ΓΕΛ Ευόσμου, Φιλόλογος κλάδου ΠΕ02, με θέμα:
>
18.15- 18.30μμ
Προβατάκη Αθηνά, Εκπαιδευτικός 4ου ΓΕΛ Ευόσμου, Πληροφορικός κλάδου ΠΕ20, με θέμα:

18.30 - 18.45μμ
Αραμπατζής Γεώργιος, Πληροφορικός, Πειραματικό Γυμνάσιο Μακεδονίας, με θέμα:
>

18.45 -19.00μμ
Αθανασιάδου Ανθούλα, εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, κλάδου ΠΕ 70, με θέμα:
«Ο Ευγένιος Τριβιζάς και το έργο του»
7η Συνεδρία
19.00-21.30μμ
Προεδρείο: Πιπινίκας Λάζαρος, Ταλέλλη Μάγδα, Μπιζόπουλος Πασχάλης
19.00-19.15μμ
Αξαρλής Στυλιανός, Αμερικανικό Κολλέγιο Ανατόλια, με θέμα:
 
19.15- 19.30μμ
Xατζηκοσμίδου- Κανλή με θέμα:
 >
19.30 - 19.4μμ
Αθανάσιος Χαρίσης, Ιερατικό Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας (ΙΣΔΕ) Κατερίνης,
Κρυσταλλένια Κυριτσοπούλου, Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΕΚ) Κατερίνης με θέμα:
 
19.45 -20.00μμ
Ορφανουδάκης Εμμανουήλ, Φιλόλογος,Μ.Sc. Bυζαντινολόγος, Διευθυντής 12ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης, Μπούλγουρα Κλεαρέτη, Φιλόλογος, εκπαιδευτικός 12ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης, με θέμα:
>
20.00-20.15μμ
Πασπαλά Γιούλη, Οικονομολόγος κλάδου ΠΕ09, εκπαιδευτικός 12ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης Ορφανουδάκης Εμμανουήλ, Φιλόλογος,Μ.Sc. Bυζαντινολόγος, Διευθυντής 12ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης, με θέμα:
>
20.15-20.20μμ
Παπαθανασίου Φώτιος , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1824,με ειδικότητα Εργασιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Πιχτράκη Όλγα, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1833,με ειδικότητα Βρεφονηπιοκομίας του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
 
20.20-20.25μμ
Πλιάγκος Γεώργιος , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1404,με ειδικότητα Γεωπόνων, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Μιχαήλ Ελένη, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1835,με ειδικότητα Τουριστικών Επιχειρήσεων, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
 
20.25-20.30μμ
Διβάνογλου Σταυρούλα , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Μαλκότση Δέσποινα, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1807,με ειδικότητα Ιατρικών εργαστήριων του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
20.30-20.35μμ
Μαράκα Ευανθία , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Τερζή Ειρήνη, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1833,με ειδικότητα Βρεφονηπιοκομίας του  2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
20.35 -20.40μμ
Κεχαγιά Πασχαλίνα , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1812,με ειδικότητα Μαιευτικής, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Λυμπεριάδου Μαρία, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1807,με ειδικότητα Ιατρικών εργαστήριων του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:

20.40-20.45μμ
Λυμπεριάδου Μαρία, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1807,με ειδικότητα Ιατρικών εργαστήριων του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Περτσινίδου Ευθαλία, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας  του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
20.45- 20.50μμ
Μόραλη Στυλιανή, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1833,με ειδικότητα Βρεφονηπιοκομίας του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Μαλκότση Δέσποινα, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1807,με ειδικότητα Ιατρικών εργαστήριων του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
20.50-20.55μμ
Διβάνογλου Σταυρούλα , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Μόραλη Στυλιανή, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1833,με ειδικότητα Βρεφονηπιοκομίας του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
20.55-21.00μμ
Διβάνογλου Σταυρούλα , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Παναγιώτου Ζηνοβία, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1803,με ειδικότητα Λογιστικής του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
21.00-21.05μμ
Αυγερίδου Φωτεινή, εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ05,με ειδικότητα Γαλλικής Φιλολογίας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Καλαβρέζος Φίλλιπος, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1836,με ειδικότητα Τεχνολογίας Τροφίμων-Διατροφής  του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
21.05-21.10μμ
Μαράκα Ευανθία , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Πιχτράκη Όλγα, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1833,με ειδικότητα Βρεφονηπιοκομίας του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
21.10-21.15μμ
Μαράκα Ευανθία , εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ1825,με ειδικότητα Φυσιοθεραπείας, του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Τερζή Ειρήνη, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1833,με ειδικότητα Βρεφονηπιοκομίας του  2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>
21.15-21.20μμ
Ριζόπουλος Αθανάσιος, εκπαιδευτικός του κλάδου   ΤΕ0108, με ειδικότητα Χημικών Εργαστηρίων του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Παγκόπουλος Αλέξανδρος,  εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1808,με ειδικότητα Οδοντοτεχνικής,  του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>  
21.20-21.25μμ
Κουσίδου Κασσιανή, εκπαιδευτικός του κλάδου   ΠΕ 09, , με ειδικότητα  Οικονομολόγος του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, Περτσινίδου Ευθαλία, εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ1825, με ειδικότητα  Φυσικοθεραπείας,  του 2ου  ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, με θέμα:
>


Νέα αρχεία

Υποστηρίξτε το pde.gr








Ρήσεις

Όταν ένα γνωστικό αντικείμενο γίνει τελείως παρωχημένο, τότε το κάνουμε υποχρεωτικό μάθημα. - Πίτερ Φέρντιναντ Ντρούκερ (συγγραφέας)

Pde.gr, © 2005 - 2014

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 23759
  • Τελευταία: alex_ia
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 769845
  • Σύνολο θεμάτων: 13939
  • Σε σύνδεση σήμερα: 563
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1668
  • (Σεπτέμβριος 27, 2013, 10:58:55 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 54
Επισκέπτες: 296
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.157 δευτερόλεπτα. 26 ερωτήματα.