*

Αποστολέας Θέμα: παραλίγο... ωρομίσθια στην χίο  (Αναγνώστηκε 3187 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος joan74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
παραλίγο... ωρομίσθια στην χίο
« στις: Ιανουάριος 29, 2009, 12:01:27 μμ »
22 γενάρη ξυπνώ για να διαβάσω για τις επικείμενες εξετάσεις του ασεπ και δεχομαι εντελώς απροσδόκητα ένα τηλεφώνημα από την δευτοροβάθμια της χίου.
με ρώτησαν αν ενδιαφέρομαι να δουλέψω τρεις ώρες την εβδομάδα στην α' χίου (η μια από αυτές ενισχυτική!)
λεπτομέρεια πρώτη: ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ διότι είχα δηλώσει αθήνα για ωρομίσθια (αφού μένω αθήνα)
έπειτα δεν έχω προυπηρεσία και γενικά δεν υπήρχε περίπτωση να έχω ελπίδες....
έτσι, εκτός του ότι η ταλαιπωρία η ψυχολογική ήταν μεγάλη (εννοείται πως είχα τα διλήμματά μου), μου γεννήθηκε μια απορία (για την οποία πήρα απάντηση αργότερα), όπως φαντάζομαι και σε όλους τους άλλους που δέχτηκαν το ίδιο τηλεφώνημα.
γιατί δεν βρίσκουν έναν συνάδελφο/φισσα από κει και μας βάζουν στην διαδικασία να ψάχνουμε πόσο "μέσα" θα μπούμε οικονομικά και πόσο θα κουραστούμε σωματικά αν δεχόμασταν αυτή την θέση με μόνο κέρδος 0,60 μόρια;
η απάντηση από την β/θμια ήταν ότι είχαν εντολή από το υπουργείο να εξαντλήσουνε την λίστα των υποψηφίων πριν φτάσουνε σε υποψήφιους της περιοχής (που από ότι μου είπανε πάλι δεν ήτανε οι αναμενόμενοι αφού μάλλον δεν είχαν ενημερωθεί για να κάνουν τα χαρτιά τους).
δεν ξέρω για τους υπόλοιπους συναδέλφους αλλά πραγματικά δεν θα με πείραζε καθόλου αν επιλέγανε εκτός λίστας κάποιον από το νησί.
να σημειωθεί ότι η θέση "χήρεψε" δύο φορές από συναδέλφους που έμεναν στην αθήνα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 260
Σύνολο: 262

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.