*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 922006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5432 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 10:02:14 μμ »
Όταν μας την πεσουν οι Τουρκοι από θαλασσης ή αερος,οι Τζιχαντιστες και λοιποι,να παει ο ξυστρας ΥΕ ή ΔΕ να μας υπερασπιστει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:33 »

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5433 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 10:28:59 μμ »
Νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει από το θέμα, το ζητούμενο είναι να υπάρξει βελτίωση στους μισθούς μας γιατί είναι αναξιοπρεπείς και για να ζήσει κάποιος την οικογένεια του πρέπει να κάνει και άλλη δουλειά.
Αυτό βέβαια για να γίνει σωστά πρέπει να συμπεριλάβει όλους τους εργαζόμενους του δημοσίου με πυλώνα ένα πραγματικό ενιαίο μισθολόγιο ώστε να υπάρξει ανάλογος εξορθολογισμός να σταματήσουν τα εξτρά επιδόματα κάθε μορφής σε συντεχνίες και κομματικούς στρατούς, και για να μηδενιστούν οι άδικες μισθολογικές ανισότητες που υπάρχουν.

Η κυβέρνηση καλείται να προχωρήσει άμεσα σε κινήσεις που να δείχνουν ότι πράγματι κινείται με πυξίδα την κοινωνική και μισθολογική δικαιοσύνη των εργαζομενων του δημοσίου. θα το κάνει όμως;; οψόμεθα....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2015, 10:36:37 μμ από vadi »
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5434 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 10:54:17 μμ »
Όταν μας την πεσουν οι Τουρκοι από θαλασσης ή αερος,οι Τζιχαντιστες και λοιποι,να παει ο ξυστρας ΥΕ ή ΔΕ να μας υπερασπιστει

α καλά... πιο παραλήρημα πεθαίνεις...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5435 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 10:57:16 μμ »
Όταν μας την πεσουν οι Τουρκοι από θαλασσης ή αερος,οι Τζιχαντιστες και λοιποι,να παει ο ξυστρας ΥΕ ή ΔΕ να μας υπερασπιστει

Σιγά μη μας την πέσουν και οι νεφελίμ!
Επίσης, για να έρθουν π.χ. τζιχαντιστές στην Ευρώπη, πρέπει να περάσουν πρώτα από Τουρκία, η οποία είναι εχθρική απεναντί τους και διαθετεί επαρκή στρατό (μεγαλύτερο από το δικό μας) για να τους αντιμετωπίσει.  8)

Επί του θέματος.. καμία περικοπή σε κανέναν, πλην αυτών που απολάμβαναν/ουν μισθούς αναντίστοιχους της αξίας τους (βλ. διαφόρων ειδών κομματόσκυλα/συμβούλους, ναι αυτούς που θα μειώσει ο Βαρουφάκης στο υπ.οικ. και ορισμένοι χλευάσανε εδώ..)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:33 »

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5436 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 11:04:07 μμ »
Σιγά μη μας την πέσουν και οι νεφελίμ!

Γιατί να το αποκλείσουμε σύντροφε; Το σύμπαν είναι απέραντο...

Επίσης, για να έρθουν π.χ. τζιχαντιστές στην Ευρώπη, πρέπει να περάσουν πρώτα από Τουρκία, η οποία είναι εχθρική απεναντί τους και διαθετεί επαρκή στρατό (μεγαλύτερο από το δικό μας) για να τους αντιμετωπίσει.  8)

Μπορεί να τους φέρουν οι νεφελίμ  ;)

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5437 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 11:06:23 μμ »
α καλά... πιο παραλήρημα πεθαίνεις...

Σ ευχαριστω κι ανταποδίδω.
Landau,όταν λεω για Τζιχαντιστες δεν εννοω αυτους που θα περασουν από την Τουρκια... χα χα χα.Εννοω τους φονταμενταλιστες και φανατισμένους.
 Οντως,αφου μπορουν να υπαρξουν οι Νεφελιμ μεσα στο συμπαν γιατι να μην υπαρχουν και μεσα στο φορουμ;

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5438 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 11:08:47 μμ »
Οντως,αφου μπορουν να υπαρξουν οι Νεφελιμ μεσα στο συμπαν γιατι να μην υπαρχουν και μεσα στο φορουμ;

Ναι, και επιτρέψτε μου να επισημάνω ότι ίσως αυτοί φέρουν τελικά τους τζιχαντζιστές αλλά... και το ενιαίο μισθολόγιο (ουδέν κακό αμιγές καλού)

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5439 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 02:21:00 πμ »
Ευνοικη μεταχειριση ειχαν οι ένστολοι όταν στους υπολοιπους δημοσιους υπαλληλους οι περικοπες γινονταν ΜΙΑ φορα το χρονο ενώ σε αυτους ΔΥΟ φορες το χρονο.Μαλλον γι αυτό το λογο λεγονταν ειδικα τα μισθολογια τους.Χα χα χα.Με διπλες περικοπες σε σχεση με τους αλλους.
Οσοι εχουν συγγενείς,φιλους, καταλαβαινουν ακριβως τι λεω.
Δεν πεταω την μπαλα στην εξεδρα.Μεσα στο γηπεδο παραμενει η μπαλα διοτι δεν χρησιμοποιω αστοχα επιχειρηματα και δεν προσπαθω να δικαιολογησω τιποτα.Δεν συναρτω την ευνοικη όπως λες μεταχειριση των ειδικων μισθολογιων με το δικο μας.Δηλαδη τα αισχη στο δικο μας το μισθολογιο προκληθηκαν από την ευνοικη μεταχειριση των ειδικων μισθολογιων;
 Επειδή παιρνουν 20 ευρω οι πιλοτοι παραπανω εχουμε γινει εμεις οι φτωχοι συγγενεις του Δημοσιου;

Τι παραμύθια λες ,ρε φίλε;

Συγγενής μου αστυνομικός που δε σπούδασε τίποτα ,που με το ζόρι τέλειωσε το σχολείο, με τα ίδια χρόνια υπηρεσίας με μένα παίρνει 100-150 ευρώ περισσότερα.Και οι περικοπές τους έγιναν 1 με 1,5 χρόνο μετά από εμάς.

Δεν πιστεύω πως είσαι εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5440 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 06:56:11 πμ »
σε διαβάζω τις τελευταιες μέρες..πιο some-are-ass πεθαίνεις..νταξ μας έπεισες, ο τσίπρας θα μας πάρει τα σπίτια..εγώ προσωπικά βαρέθηκα τόση ανάπτυξη, θέλω κ λίγη κρίση τώρα να στανιάρω!
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5441 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 09:26:09 πμ »
golum !!!πως με καταλαβαινεις....

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5442 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 01:03:15 μμ »
Τι παραμύθια λες ,ρε φίλε;

Συγγενής μου αστυνομικός που δε σπούδασε τίποτα ,που με το ζόρι τέλειωσε το σχολείο, με τα ίδια χρόνια υπηρεσίας με μένα παίρνει 100-150 ευρώ περισσότερα.Και οι περικοπές τους έγιναν 1 με 1,5 χρόνο μετά από εμάς.

Δεν πιστεύω πως είσαι εκπαιδευτικός.

Tα ρε στη φιλεναδα σου(να μην πω γκομενα και παρεξηγηθώ από τους συντονιστες),οχι σε μενα!Ο πατερας μου ειχε σχολες ένα σωρο γι αυτό και ηταν βαθμολογικα οροφη στην ΕΛ.ΑΣ και οι περικοπες του ξεπερνουσαν το 60%!!!!!!Δεν θα σου δωσω αναφορα τι είμαι!Αλλα για την ιστορια είμαι διοριστεα ΑΣΕΠ 2008-το ξερουν και οι πετρες εδώ μεσα-με 7 χρονια εργασια στο Δημοσιο σχολειο.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5443 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 01:05:43 μμ »
σε διαβάζω τις τελευταιες μέρες..πιο some-are-ass πεθαίνεις..νταξ μας έπεισες, ο τσίπρας θα μας πάρει τα σπίτια..εγώ προσωπικά βαρέθηκα τόση ανάπτυξη, θέλω κ λίγη κρίση τώρα να στανιάρω!
Αν αναφερεσαι σε μενα(εγω για σπιτια ποτε το πα;),δεν εχω κανενα πρόβλημα να σου πω ότι ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑ!
 Με τα υπολοιπα που μου προσαπτεις-τα αγγλικουλια-ας ασχοληθουν οι συντονιστες.Αν βεβαια αναφερεσαι σε μενα παντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2015, 01:11:03 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5444 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 01:44:42 μμ »
Ένα καλό δείγμα γραφής θα είναι η αναγνώριση του μεταπτυχιακού  μισθολογικά και στους αναπληρωτές όπως συμβαίνει και στους μόνιμους. Από τη μία οι αναπληρωτές είμαστε στο ενιαίο μισθολόγιο και από την άλλη αποτελούμε εξαίρεση. Είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει εύκολα και γρήγορα, μια υπ

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5445 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 02:35:49 μμ »
Το κλιμακιο Ζ των νεοδιόριστων μαλλον αποτελει αισχρο παρελθον

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.