*

Αποστολέας Θέμα: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 300161 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1078 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 12:18:08 πμ »
Δεν ήξερα που ακριβώς να το βάλω, αλλά ίσως ταιριάζει και εδώ. Σημερινή αγγελία, δεν υπάρχει!  ;D

Παράθεση
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΗ ΝΕΑΡΗ κοπέλα/καθηγήτρια (κατά προτίμηση κοντά στην περιοχή του ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - Πειραιώς), για ιδιαίτερα μαθήματα 1 ης ΛΥΚΕΙΟΥ, στο γιο μου που είναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΜΠΕΛΑΚΟΣ - βαριέται το ΔΙΑΒΑΣΜΑ/ΓΡΑΨΙΜΟ. Ο λόγος που ζητώ ΝΕΑΡΗ κοπέλα/καθηγήτρια, είναι ΜΠΑΣ κι ο γιός μου ΣΤΗ ΘΕΑ ΤΗΣ και ΑΠΟ ΝΤΡΟΠΗ, αρχίσει και ΔΙΑΒΑΖΕΙ, γιατί φέτος ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ Την προηγούμενη χρονιά πλήρωνα φροντιστήριο και πήγαινε 2 με 3 φορές το μήνα. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ καλέστε στο ...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1079 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 08:24:31 πμ »
Του μιλάω πολύ, είμαι κοντά του, ακούω τους προβληματισμούς του (εδώ πρέπει να σημειώσω ότι είναι λίγο ιδιαίτερη η περίπτωσή του) και γενικά του λέω ότι θέλει περισσότερη προσπάθεια αλλά έχει το μυαλό του αλλού. Λέει ότι θα περάσει σίγουρα και ότι θα διαβάσει. Τόσα "θα" ούτε επί δεκαετία '80. Πώς θα περάσει, δηλαδή, αφού δεν κάνει τίποτα γι αυτό; Δεν το καταλαβαίνω. Γενικά είναι αρκετά ανώριμος και όχι μόνο δεν αγχώνεται καθόλου αλλά κοιμάται αργά, βγαίνει με την κοπελιά του, πηγαίνει γυμναστήριο, δουλεύει, πηγαίνει γήπεδο... τα κάνει όλα και ποτέ δεν βρίσκει χρόνο για διάβασμα, πάντα κάτι του τυχαίνει. Πηγαίνω και νιώθω άχρηστη, νιώθω περιφρόνηση από την αδιαφορία του και ενώ έχω τόση όρεξη να τον βοηθήσω... δεν! Επιπλέον στο σπίτι επικρατεί πολλή ένταση, φωνές και είμαι συχνά "μάρτυρας" στους καβγάδες με τους γονείς εν ώρα μαθήματος. Δράμα η κατάσταση.
Τότε θα δοκιμάσεις να τον "απειλησεις"ότι δηλαδή,αν έρθεις ξανά και είναι εντελώς αδιαβαστος,πρέπει να τον αφήσεις. Ίσως λέω ντραπει. Ίσως. Αλλά είναι και αυτό μια λύση.Αν τίποτα δεν γίνει τότε μίλησε με τους γονείς για τα δεδομένα και τόνισε που οδηγείται η κατάσταση.Να γνωρίζουν πως έχει η υπόθεση και όχι να ζητούν μετά ευθύνες από την καθηγήτρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 20, 2016, 08:27:34 πμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1080 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 08:31:11 πμ »
Landau δεν είναι περίεργο.Ο άλλος ζητούσε μόνο άνδρα ώστε να τον φοβάται ο γιος και να διαβάσει.Εχουν και οι γονείς σαλταρει με τις ελευθερίες που έδωσαν στα βλασταρια τους. Συχνά τα παρακαλουν να πάνε και στο σχολείο.Τι άλλο θα δούμε;
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1081 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 12:30:52 μμ »
Δυστυχώς, Landau, η αγγελία δε με εκπλήσσει πια. Ξέρω περίπτωση που μητέρα  ζητούσε άνδρα φιλόλογο επειδή ζήλευε το σύζυγο! Αναφορικά με τη δική μου περίπτωση, σας είχα πει σε προηγούμενο μνμ για μητέρα με συνεχείς ακυρώσεις, την ψάχνω εδώ και μια βδομάδα στα τηλ, της χτυπάω κουδούνια για να με αποπληρώσει, αλλά άφαντη...Δεν ξέρω τι να κάνω...Με εκνευρίζει η στάση της. Ξέρω ότι έτσι θα έχει καθηγητές για το παιδί της τσάμπα. Πλέον αυτοί οι τύποι προτιμούν ιδιαίτερα που αλλάζουν συχνά για να μην πληρώνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1082 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 12:42:06 μμ »
Συνέχισε την προσπάθεια. Δυστυχώς δεν μπορούν πολλά να γίνουν. Νομίζω πως κάπου πιο κάτω θα το πληρώσει κάπως. Όλοι βρίσκουν αυτό που έκαναν ή το πληρώνουν κάπως διαφορετικά. Πιστεύω πολύ στη δικαιοσύνη και κυρίως την επίγεια.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1083 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 02:46:24 μμ »
Συνέχισε την προσπάθεια. Δυστυχώς δεν μπορούν πολλά να γίνουν. Νομίζω πως κάπου πιο κάτω θα το πληρώσει κάπως. Όλοι βρίσκουν αυτό που έκαναν ή το πληρώνουν κάπως διαφορετικά. Πιστεύω πολύ στη δικαιοσύνη και κυρίως την επίγεια.

Ααααχχχχ και γω πίστευα μικρός στον Άγιο Βασίλη, αλλά γκρεμίστηκε και αυτό κάποια στιγμή :) :)

Πολύ ρομαντική είσαι Θεοδώρα. Δεν είναι απαραίτητα κακό, ούτε απαραίτητα καλό...

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1084 στις: Οκτώβριος 20, 2016, 08:13:13 μμ »
το πρόβλημα ξεκινάει απ' το γεγονός ότι οι γονείς του θέλουν περισσότερο να περάσει κάπου παρά ο ίδιος.Πώς θα το διαχειριζόσασταν αυτό; Η μητέρα ξέρει ότι δεν διαβάζει και επίσης ζητάει ειλικρίνεια από εμένα. Εγώ λέω αλήθειες αλλά με τακτ γιατί η αυστηρότητα δεν μου πάει. Σκέφτομαι ωστόσο μήπως πρέπει να αφήσω αυτό το ιδιαίτερο (με κάποια πρόφαση ή να πω τον πραγματικό λόγο;!) γιατί ίσως να είναι επιζήμιο για τη δουλειά μου στο μέλλον (είμαι νέα και από μικρή πόλη). Τι λέτε; Τι θα κάνατε στη θέση μου;
Μια απελπισμένη φιλόλογος...
Μόλις τελειώσεις το επόμενο μάθημα που σίγουρα θα είναι αδιάβαστος ενημέρωσε τους γονείς. Θα ζητήσεις να  μιλήσουν με το παΐδι τους κι αν νομίζουν πως οφείλεται σε εσένα θα προτείνεις να σε αντικαταστήσουν,  σε περίπτωση που θέλουν να συνεχίσεις θα τους ξεκαθαρίσεις πως την ευθύνη θα την αναλάβουν οι ίδιοι , να μη σε κατηγορούν στο τέλος, εσύ αγαπάς τη δουλειά σου και σέβεσαι τα χρήματα που σου δίνουν , έκανες υπομονή μέχρι τώρα  , χωρίς να υπάρξει καμιά βελτίωση,  αν επιθυμούν να συνεχίσουν να πληρώνουν για την μόρφωση του παιδιού τους, αναλαμβάνουν την ευθύνη.

 Υπάρχουν αρκετοί γονείς που επιθυμούν να πληρώνουν γνωρίζοντας πως πάνε χαμένα τα χρήματα για να μην τους κατηγορήσουν αργότερα τα παιδιά τους !! ;)Έχουμε τόσα πρόβλημα , τουλάχιστον ας παίρνουν άλλοι τις αποφάσεις, σε τέτοιες περιπτώσεις.Να πεις την αλήθεια θα νιώσεις καλύτερα και θα σου φύγει το άγχος , στη χειρότερη περίπτωση θα χάσεις το ιδιαίτερο, να μην νιώθεις και τύψεις για τα λεφτά ,όταν αναλαμβάνουμε κάτι δεν έχουμε δικαίωμα να το εγκαταλείψουμε επειδή τα βρήκαμε δύσκολα, θα σου φύγει και ο φόβος της συκοφάντησης , ίσως αν εγκαταλείψεις τον μαθητή να είναι χειρότερο από μια αναμενόμενη αποτυχία στις πανελλήνιες εφόσον είναι ενήμεροι και οι γονείς .

Αποσυνδεδεμένος piko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1085 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 04:44:13 μμ »
πως αντιμετωπίζετε τις ακυρώσεις μαθημάτων??
Όταν έχετε 2 φορες την εβδομάδα και σου ακυρώνουν μεσα στο μήνα 4 μαθήματα το θεωρείται φυσιολογικό??
Νομίζω δε γινεται σωστή δουλειά ένα πασαλειμμα έτσι τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1086 στις: Οκτώβριος 21, 2016, 05:26:49 μμ »
πως αντιμετωπίζετε τις ακυρώσεις μαθημάτων??
Όταν έχετε 2 φορες την εβδομάδα και σου ακυρώνουν μεσα στο μήνα 4 μαθήματα το θεωρείται φυσιολογικό??
Νομίζω δε γινεται σωστή δουλειά ένα πασαλειμμα έτσι τι να πω...
Επειδή χάνονται μαθήματα στο σχολείο θεωρούν ότι θα γλιτώσουν χρήματα έτσι. Εννοείται ότι έτσι δουλειά δεν γίνεται.
   Μετά τρέχεις για να προλάβεις, εκεί που διαφορετικά θα ήσουν μπροστά από το σχολείο και θα είχες χρόνο για επιπλέον ασκήσεις για εμπέδωση της ύλης.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1087 στις: Οκτώβριος 22, 2016, 03:24:36 μμ »

Είναι σημαντικό ωστόσο να γνωρίζουν οι γονείς ότι μισές δουλειές δε γίνονται και να μην τα ρίχνουν μετά στους εκπαιδευτικούς.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1088 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 01:56:25 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Μου συνέβη το εξής περιστατικό. Δέχομαι τηλέφωνο από πατέρα ενός αγοριού για να τον αναλάβω σε όλα τα μαθήματα της θεωρητικής. Συζητάμε, του λέω ώρες και τιμή και φάνηκε να συμφωνεί. Μου λέει θα σε πάρει τηλ ο γιος μου να κλείσετε ένα ραντεβού να μιλήσετε μαζί. Με παίρνει μετά από 1 εβδομάδα, κλείνουμε ένα ραντεβού κ συμφωνούμε να ξεκινήσουμε τάδε μέρα τάδε ώρα, μου δίνει διεύθυνση σπιτιού κτλ. Δέχομαι δεύτερο τηλ από τη μητέρα του η οποία μου ακυρώνει το μάθημα για κάποιο λόγο και μου λέει ότι θα με ξαναπάρει ο γιος της να το κανονίσουμε εκ νέου. Μάλιστα με ρώτησε κ τη τιμή και μου είπε να μιλήσουμε κ μαζί από κοντά κτλ. Δε με παίρνει ο γιος ,παίρνω εγώ καθώς ήθελα να κανονίσω το πρόγραμμά μου. 2 φορές πήρα κ δε το σήκωσε. Ξαναπαίρνω την επόμενη μέρα μου λέει θα σε πάρω εγώ τη Κυριακή. Λέω οκ πάρε με ειτε ξεκινήσουμε είτε όχι γιατί θέλω να κανονίσω τις ώρες μου. Ήρθε και η Κυριακή κ ακόμα με παίρνει! Φυσικά δεν ξαναπήρα. Τώρα ή εγώ είμαι η τρελή ή όλος ο υπόλοιπος κόσμος είναι τρελός!

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1089 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 02:45:24 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Μου συνέβη το εξής περιστατικό. Δέχομαι τηλέφωνο από πατέρα ενός αγοριού για να τον αναλάβω σε όλα τα μαθήματα της θεωρητικής. Συζητάμε, του λέω ώρες και τιμή και φάνηκε να συμφωνεί. Μου λέει θα σε πάρει τηλ ο γιος μου να κλείσετε ένα ραντεβού να μιλήσετε μαζί. Με παίρνει μετά από 1 εβδομάδα, κλείνουμε ένα ραντεβού κ συμφωνούμε να ξεκινήσουμε τάδε μέρα τάδε ώρα, μου δίνει διεύθυνση σπιτιού κτλ. Δέχομαι δεύτερο τηλ από τη μητέρα του η οποία μου ακυρώνει το μάθημα για κάποιο λόγο και μου λέει ότι θα με ξαναπάρει ο γιος της να το κανονίσουμε εκ νέου. Μάλιστα με ρώτησε κ τη τιμή και μου είπε να μιλήσουμε κ μαζί από κοντά κτλ. Δε με παίρνει ο γιος ,παίρνω εγώ καθώς ήθελα να κανονίσω το πρόγραμμά μου. 2 φορές πήρα κ δε το σήκωσε. Ξαναπαίρνω την επόμενη μέρα μου λέει θα σε πάρω εγώ τη Κυριακή. Λέω οκ πάρε με ειτε ξεκινήσουμε είτε όχι γιατί θέλω να κανονίσω τις ώρες μου. Ήρθε και η Κυριακή κ ακόμα με παίρνει! Φυσικά δεν ξαναπήρα. Τώρα ή εγώ είμαι η τρελή ή όλος ο υπόλοιπος κόσμος είναι τρελός!

φιλική συμβουλή, αν θέλουν αυτοί θα σε καλέσουν, αυτοί ελέγχουν την ζήτηση όχι εμείς!

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1090 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 06:43:41 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Μου συνέβη το εξής περιστατικό. Δέχομαι τηλέφωνο από πατέρα ενός αγοριού για να τον αναλάβω σε όλα τα μαθήματα της θεωρητικής. Συζητάμε, του λέω ώρες και τιμή και φάνηκε να συμφωνεί. Μου λέει θα σε πάρει τηλ ο γιος μου να κλείσετε ένα ραντεβού να μιλήσετε μαζί. Με παίρνει μετά από 1 εβδομάδα, κλείνουμε ένα ραντεβού κ συμφωνούμε να ξεκινήσουμε τάδε μέρα τάδε ώρα, μου δίνει διεύθυνση σπιτιού κτλ. Δέχομαι δεύτερο τηλ από τη μητέρα του η οποία μου ακυρώνει το μάθημα για κάποιο λόγο και μου λέει ότι θα με ξαναπάρει ο γιος της να το κανονίσουμε εκ νέου. Μάλιστα με ρώτησε κ τη τιμή και μου είπε να μιλήσουμε κ μαζί από κοντά κτλ. Δε με παίρνει ο γιος ,παίρνω εγώ καθώς ήθελα να κανονίσω το πρόγραμμά μου. 2 φορές πήρα κ δε το σήκωσε. Ξαναπαίρνω την επόμενη μέρα μου λέει θα σε πάρω εγώ τη Κυριακή. Λέω οκ πάρε με ειτε ξεκινήσουμε είτε όχι γιατί θέλω να κανονίσω τις ώρες μου. Ήρθε και η Κυριακή κ ακόμα με παίρνει! Φυσικά δεν ξαναπήρα. Τώρα ή εγώ είμαι η τρελή ή όλος ο υπόλοιπος κόσμος είναι τρελός!

Μάλλον θα βρήκε η μαμά με λιγότερα και δεν ήθελε να το πει στα ίσια.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Στάση/Συμπεριφορά/Προβλήματα στα ιδιαίτερα
« Απάντηση #1091 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 11:37:33 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Μου συνέβη το εξής περιστατικό. Δέχομαι τηλέφωνο από πατέρα ενός αγοριού για να τον αναλάβω σε όλα τα μαθήματα της θεωρητικής. Συζητάμε, του λέω ώρες και τιμή και φάνηκε να συμφωνεί. Μου λέει θα σε πάρει τηλ ο γιος μου να κλείσετε ένα ραντεβού να μιλήσετε μαζί. Με παίρνει μετά από 1 εβδομάδα, κλείνουμε ένα ραντεβού κ συμφωνούμε να ξεκινήσουμε τάδε μέρα τάδε ώρα, μου δίνει διεύθυνση σπιτιού κτλ. Δέχομαι δεύτερο τηλ από τη μητέρα του η οποία μου ακυρώνει το μάθημα για κάποιο λόγο και μου λέει ότι θα με ξαναπάρει ο γιος της να το κανονίσουμε εκ νέου. Μάλιστα με ρώτησε κ τη τιμή και μου είπε να μιλήσουμε κ μαζί από κοντά κτλ. Δε με παίρνει ο γιος ,παίρνω εγώ καθώς ήθελα να κανονίσω το πρόγραμμά μου. 2 φορές πήρα κ δε το σήκωσε. Ξαναπαίρνω την επόμενη μέρα μου λέει θα σε πάρω εγώ τη Κυριακή. Λέω οκ πάρε με ειτε ξεκινήσουμε είτε όχι γιατί θέλω να κανονίσω τις ώρες μου. Ήρθε και η Κυριακή κ ακόμα με παίρνει! Φυσικά δεν ξαναπήρα. Τώρα ή εγώ είμαι η τρελή ή όλος ο υπόλοιπος κόσμος είναι τρελός!
Γονείς στα πρόθυρα διαζυγίου....δεν συμφωνούν σε τίποτα.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 325

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.