*

Αποστολέας Θέμα: Ποιές θα είναι στο 40%????  (Αναγνώστηκε 29454 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος civic280

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 30, 2009, 10:40:44 πμ »
ρε παιδια μια ερωτηση σας παρακαλω!
ποιοι συμπεριλαμβανονται στον πινακα του 40%?
σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:02 »

Αποσυνδεδεμένος xara60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 30, 2009, 10:41:20 πμ »
Μηπως η διαχειριστρια να ανεβαζε τον πινακα στο forum;


ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ

Αποσυνδεδεμένος Dimy26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 30, 2009, 01:29:10 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!!! Συγχαρητήρια για το forum!!!  Ήθελα να ρωτήσω έαν κάποιος δούλεψε την πρώτη χρονιά από 6 Οκτώβρη μέχρι τέλος και τη δεύτερη χρονιά από 2 Σεπτέμβρη μέχρι τέλη της σχολικής χρονιάς πόσα μόρια προύπηρεσίας έχει μάζέψει ? Γενικά ξέρει κάποιος να μου πει πότε θα ξέρω εάν διορίζομαι με το 40% ? Έαν δηλώσω όλες τις περιοχές της Ελλάδας μπορώ να ελπίζω για μόνιμο διορισμό? Πότε γίνονται οι αιτήσεις για το 40%?   ???

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 30, 2009, 02:16:34 μμ »
Εστειλα χθες το βράδυ στη διαχειρίστρια του φόρουμ (Εφη) το αρχείο που έχω φτιάξει με το νέο πίνακα αναπληρωτών.

Εκεί μέσα έχω συμπεριλάβει και τον πίνακα του 40%, το 24μηνο και το 30μηνο. Πέρασα τα φετινά μόρια προϋπηρεσίας σε έναν πρόσφατο ενιαίο πίνακα.

Ζητείστε το απ' τη διαχειρίστρια. Ο πίνακας του 40% πιστεύω ότι έχει ακρίβεια +/- 1 ή 2 μέρες, ανάλογα με το αν ο αναπληρωτής/τρια εμφανίστηκε την πρώτη, δεύτερη ή τρίτη μέρα για ανάληψη υπηρεσίας. Γενικά τον υπολόγισα ότι θα κυμανθεί από 23.99 έως 18.3 μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας (200 άτομα για φέτος)

npanag,συγχαρητήρια για τη δουλειά σου.Πρέπει να αφιέρωσες πολύ χρόνο.Σε ευχαριστούμε πολύ που τη μοιράστηκες μαζί μας.
Είναι εξαιρετική,αν και έχει κάποια λάθη..
π.χ.τα συνολικά μου μόρια είναι σωστά,όμως στη στήλη των διορισμών μου έχεις βάλει παραπάνω προϋπηρεσία,γιατί δεν υπολόγισες ότι ένα μέρος της ανήκει σε δυσπρόσιτο.
Επίσης σε μια φίλη μου,δεν έχεις βάλει τη φετεινή της προύπηρεσία.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:02 »

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 30, 2009, 03:31:23 μμ »
Δηλαδή εμείς που είμαστε κάτω από το 200 στον πρόχειρο πίνακα να ελπίζουμε για διορισμό είτε φέτος είτε του χρόνου;
Όταν βγουν τα ονόματα για το 40% θα υπάρχουν οι διοριστέοι και των δύο σχολικών ετών που θα έρθουν;

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 30, 2009, 05:26:14 μμ »
Καλησπέρα. Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν ή έχουν μια καλή θέση στον πίνακα για αναπληρωτές. Κατά δεύτερον, προσπάθησα να ακολουθήσω τη συζήτηση, αλλά ...(πρώτη φορά στο φόρουμ). Έχω κάποιες απορίες κι εγώ με τη σειρά μου. Ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε.

1ον: Το Σεπτέμβριο τελειώνω το μεταπτυχιακό μου, το οποίο μου δίνει 3 μόρια. Τα μόρια αυτά θα προστεθούν στον πίνακα Αναπληρωτών; Κοινώς, μετράνε τα μόρια του μεταπτυχιακού στον Ενιαίο των Αναπληρωτών;

2ον: Έχω σειρά, στα προσωρινά αποτελέσματα, 700-710. Μου είπαν πως από φέτος ίσως με διορίσουν μέσω του 40%. Ερωτώ: Σε αυτό το 40% συγκαταλλέγονται και οι 30μηνίτες και 24μηνίτες; Αν ναι, πόσοι είναι αυτοί. Δεν μπορώ να βρω κάπου κάποιον πίνακα ώστε να δω αριθμό, για να ξέρω δηλαδή αν θαμαι μέσα ή όχι. Και τελικά πόσα άτομα θα πάρουν από αυτό το 40% σύνολο;

Αυτά προς το παρόν. Συγνώμη αν σας ζάλισα, αλλά προσπαθώ να βγάλω μια άκρη.

Φιλικά,
Γιούλα

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 30, 2009, 05:36:36 μμ »
Κάτι τελευταίο..

Αυτόν τον πίνακα που φτιάξατε πως τον ζητάμε από την συντονίστρια (αν δεν τον βγάλει η ίδια); Απότι κατάλαβα εκεί θα δω αν πάνω κάτω διορίζομαι;

Πολύ έχω μπερδευτεί..... ??? και συγνώμη και πάλι για την ταλαιπωρία

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 30, 2009, 06:10:05 μμ »
Καλησπέρα. Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν ή έχουν μια καλή θέση στον πίνακα για αναπληρωτές. Κατά δεύτερον, προσπάθησα να ακολουθήσω τη συζήτηση, αλλά ...(πρώτη φορά στο φόρουμ). Έχω κάποιες απορίες κι εγώ με τη σειρά μου. Ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε.

1ον: Το Σεπτέμβριο τελειώνω το μεταπτυχιακό μου, το οποίο μου δίνει 3 μόρια. Τα μόρια αυτά θα προστεθούν στον πίνακα Αναπληρωτών; Κοινώς, μετράνε τα μόρια του μεταπτυχιακού στον Ενιαίο των Αναπληρωτών;

2ον: Έχω σειρά, στα προσωρινά αποτελέσματα, 700-710. Μου είπαν πως από φέτος ίσως με διορίσουν μέσω του 40%. Ερωτώ: Σε αυτό το 40% συγκαταλλέγονται και οι 30μηνίτες και 24μηνίτες; Αν ναι, πόσοι είναι αυτοί. Δεν μπορώ να βρω κάπου κάποιον πίνακα ώστε να δω αριθμό, για να ξέρω δηλαδή αν θαμαι μέσα ή όχι. Και τελικά πόσα άτομα θα πάρουν από αυτό το 40% σύνολο;

Αυτά προς το παρόν. Συγνώμη αν σας ζάλισα, αλλά προσπαθώ να βγάλω μια άκρη.

Φιλικά,
Γιούλα
Στν πινακα των αναπληρωτων μπαινουν μονο τα μορια  της γραπτης βαθμολογιας του τελευταιου ΑΣΕΠ(αν απο το μεσο ορο του ΑΣΕΠ αφαιρεσεις το 55 εχεις τα μορια που θα σου περαστουν σε αυτον τον πινακα +τα μισα μορια του προηγουμενου ΑΣΕΠ+μορια προυπηρεσιας.
Τα μορια του μεταπτυχιακου νομιζω οτι δεν υπολογιζονται στον πινακα αναπληρωτων παρα μονο στον πινακα του ΑΣΕΠ.
Αν δεν εχεις προυπηρεσια δεν μπαινεις στον ενιαιο πινακα διορισμων(που ειναι αλλος απο αυτον των αναπληρωτων)και ως εκ τουτου δεν διοριζεσαι με το 40%.
Υπαρχουν και οι συμπληρωματικοι διορισμοι(απο τα κενα που προκυπτουν στον πινακα του ΑΣΕΠ)που γινονται την επομενη χρονια του ΑΣΕΠ και εκει εχεις καποια πιθανοτητα ναμονιμοποιηθεις(σχολικη χρονια 2010-2011)αναλογα με το ποσες θεσεις θα εχουν μεινει κενες (τον Σεπτεμβριο 2008 ηταν 105 κενες θεσεις).Παντως εχεις παει πολυ καλα και πιθανοτατα θα κληθεις αναπληρωτρια.Υπολογισε τα μορια σου και παρακολουθωντας τις συζητησεις εδω(με βαση τα παλιοτερα  στοιχεια που δινουν μελη του forum) βγαζεις τα δικα σου συμπερασματα.
Καλη τυχη!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 30, 2009, 06:44:13 μμ »
Maro σευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα λιγάκι. Αλλιώς μου τα έλεγαν μέχρι στιγμής οι υπόλοιποι. Τέσπα. Αναπληρώτρια πιστεύω σίγουρα θα με πάρουν.

Κάτι ακόμη. Τα μόρια τα βγάζω με βάση μόνο τα γραπτά ή τον τελικό βαθμό (δηλαδή και την προσαύξηση του πτυχίου);

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 30, 2009, 07:21:16 μμ »
1ον: Το Σεπτέμβριο τελειώνω το μεταπτυχιακό μου, το οποίο μου δίνει 3 μόρια. Τα μόρια αυτά θα προστεθούν στον πίνακα Αναπληρωτών; Κοινώς, μετράνε τα μόρια του μεταπτυχιακού στον Ενιαίο των Αναπληρωτών;

2ον: Έχω σειρά, στα προσωρινά αποτελέσματα, 700-710. Μου είπαν πως από φέτος ίσως με διορίσουν μέσω του 40%. Ερωτώ: Σε αυτό το 40% συγκαταλλέγονται και οι 30μηνίτες και 24μηνίτες; Αν ναι, πόσοι είναι αυτοί. Δεν μπορώ να βρω κάπου κάποιον πίνακα ώστε να δω αριθμό, για να ξέρω δηλαδή αν θαμαι μέσα ή όχι. Και τελικά πόσα άτομα θα πάρουν από αυτό το 40% σύνολο;

Αυτά προς το παρόν. Συγνώμη αν σας ζάλισα, αλλά προσπαθώ να βγάλω μια άκρη.

Φιλικά,
Γιούλα

Το Σεπτέμβριο τελειώνω το μεταπτυχιακό μου, το οποίο μου δίνει 3 μόρια. Τα μόρια αυτά θα προστεθούν στον πίνακα Αναπληρωτών; Κοινώς, μετράνε τα μόρια του μεταπτυχιακού στον Ενιαίο των Αναπληρωτών
ΟΧΙ

2ον: Έχω σειρά, στα προσωρινά αποτελέσματα, 700-710. Μου είπαν πως από φέτος ίσως με διορίσουν μέσω του 40%.
 :)  :D  ;D  :P   ΟΧΙ

Ερωτώ: Σε αυτό το 40% συγκαταλλέγονται και οι 30μηνίτες και 24μηνίτες;
ΟΧΙ


-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος nagia1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 30, 2009, 08:44:27 μμ »
Εστειλα χθες το βράδυ στη διαχειρίστρια του φόρουμ (Εφη) το αρχείο που έχω φτιάξει με το νέο πίνακα αναπληρωτών.

Εκεί μέσα έχω συμπεριλάβει και τον πίνακα του 40%, το 24μηνο και το 30μηνο. Πέρασα τα φετινά μόρια προϋπηρεσίας σε έναν πρόσφατο ενιαίο πίνακα.

Ζητείστε το απ' τη διαχειρίστρια. Ο πίνακας του 40% πιστεύω ότι έχει ακρίβεια +/- 1 ή 2 μέρες, ανάλογα με το αν ο αναπληρωτής/τρια εμφανίστηκε την πρώτη, δεύτερη ή τρίτη μέρα για ανάληψη υπηρεσίας. Γενικά τον υπολόγισα ότι θα κυμανθεί από 23.99 έως 18.3 μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας (200 άτομα για φέτος)

npanag,συγχαρητήρια για τη δουλειά σου.Πρέπει να αφιέρωσες πολύ χρόνο.Σε ευχαριστούμε πολύ που τη μοιράστηκες μαζί μας.
Είναι εξαιρετική,αν και έχει κάποια λάθη..
π.χ.τα συνολικά μου μόρια είναι σωστά,όμως στη στήλη των διορισμών μου έχεις βάλει παραπάνω προϋπηρεσία,γιατί δεν υπολόγισες ότι ένα μέρος της ανήκει σε δυσπρόσιτο.
Επίσης σε μια φίλη μου,δεν έχεις βάλει τη φετεινή της προύπηρεσία.



Που ειναι ο πινακας?

Αποσυνδεδεμένος antrianna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 30, 2009, 09:21:29 μμ »
Εγω τον βρηκα τον πινακα αλλα οταν το ανοιγω λεει error..δεν μπορεις τουλαχιστον να κανεις εδω αντιγραφη επικολληση τα 200 περιπου ατομα που υπολογισες για διορισμο του 40%???? σε παρακαλουμε!!!!! απ' ο,τι βλεπω πολλοι εχουν προβλημα να το ανοιξουν! σε ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))))))

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 30, 2009, 10:05:46 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!!! Συγχαρητήρια για το forum!!!  Ήθελα να ρωτήσω έαν κάποιος δούλεψε την πρώτη χρονιά από 6 Οκτώβρη μέχρι τέλος και τη δεύτερη χρονιά από 2 Σεπτέμβρη μέχρι τέλη της σχολικής χρονιάς πόσα μόρια προύπηρεσίας έχει μάζέψει ? Γενικά ξέρει κάποιος να μου πει πότε θα ξέρω εάν διορίζομαι με το 40% ? Έαν δηλώσω όλες τις περιοχές της Ελλάδας μπορώ να ελπίζω για μόνιμο διορισμό? Πότε γίνονται οι αιτήσεις για το 40%?   ???

Εβαλα τις ακόλουθες ημερομηνίες:
6/10/2007 - 21/6/2008 --> 8.533 μόρια
2/9/2008   - 21/6/2009 --> 9.667 μόρια
Σύνολο: 18.2 μόρια

Για φέτος, στον πίνακα που έχω δημοσιεύσει στο φόρουμ, υπολογίζω το 40% από 23.99 - 18.3 μόρια. Το 18.2 είναι γύρω στις 50 θέσεις παρακάτω.
Πάρτο αυτό σαν μια εκτίμηση και τον πίνακα σαν πρόχειρο. Μη στο τέλος διορίζεσαι και με κυνηγάς με καραμπίνα!



Αποσυνδεδεμένος nagia1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 30, 2009, 10:08:24 μμ »
Εγω γιατι δε καταλαβαινω που ειναι ο πινακας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159554
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 294

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.