*

Αποστολέας Θέμα: Ποιές θα είναι στο 40%????  (Αναγνώστηκε 29456 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 03, 2009, 05:29:34 μμ »
α δλδ αυτος ο πινακασ δεν ισχυει για εμασ που εχουμε δωσει πρωτη φορα και δεν εχουμε μορια απο προυπηρεσια.σορυ δεν το καταλαβα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:16 »

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 03, 2009, 05:43:08 μμ »
sori δεν λεω για αυτον τον πινακα του24 μηνου και 40% αλλα για αυτον"προβλεψη ενιαιου πινακα αναπληρωτων ΠΕ 60 2009-2010"εκει δεν θα επρεπε να με λεει;

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 03, 2009, 08:36:56 μμ »
Παιδιά, συγνώμη, αλλά είχα κάνει κατά λάθος διαγραφή κάποιων μορίων στον εκτιμώμενο ενιαίο πίνακα.
Εστειλα σήμερα, 3/7, για ανάρτηση ξαναδιορθωμένο τον πίνακα με τα μόρια και τα ονόματα που λείπανε. Ελπίζω τώρα να είναι εντάξει (τουλάχιστον να έχω αποφύγει παιδαριώδη λάθη λόγω πηξίματος).

Επίσης για λίγες μέρες θα είμαι σε εξοχικό χωρίς Ιντερνετ.
 

Αποσυνδεδεμένος antrianna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:57:27 μμ »
npanaq μη ζητας συγνωμη εκανες περιφημη δουλεια και σε ευχαριστω εγω πιο πολυ απο ολους γιατι εγω ξεκινησα το θεμα ζητωντας τους πινακες και εσυ εκατσες παιδευτηκες και μας τους εδωσες!!! οσο για τα λαθη δεν πειραζει γινονται, κι εμενα αρχικα με ειχες 24μηνο( που μακαρι να ημουνα χαχαχα) αλλα μετα με εβαλες 40% και ελπιζω να εχεις δικιο σε αυτο!;) καλη ξεκουραση και καλες διακοπουλες να εχεις!!! να περασεις καλα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:16 »

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:37:01 μμ »

Δες και αυτό εδώ:http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank23_11_08_953.php

37 είναι τελικά οι κυρίες.

Επίσης είμαι 100% σίγουρη πως αν και δε διορίζονται με το 24μηνο,θα διοριστούν με το 40%.

Alexel, σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Συμμετείχες και συ σ' αυτόν τον πίνακα καθοριστικά με την εμπειρία σου και τη γνώση σου.
Προσπαθούσα να εντοπίσω τις 37 τρίτεκνες στον ενιαίο πίνακα. Είχες γράψει σ' ένα μήνυμά σου:

"Αυτές οι τρίτεκνες δεν έδωσαν ποτέ ΑΣΕΠ.Τις έπαιρναν αναπληρώτριες βάσει της ποσόστωσης του 20%.Έτσι κατάφεραν να συμπληρώσουν 24+ μήνες προϋπηρεσίας.Όμως επειδή δεν έχουν καμία επιτυχία σε κανένα διαγωνισμό του ΑΣΕΠ δε διορίζονται με το 24μηνο.Μεταβαίνουν στην κατηγορία του 40% και διορίζονται από εκεί.
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μπείς στον ενιαίο και να ελέγξεις ποια από τα ονόματα του 24μήνου είναι τρίτεκνες.Υπάρχει αντίστοιχη στήλη.ΚΑι έπειτα αν αυτά τα ονόματα έδωσαν σε κάποιο διαγωνισμό ΑΣΕΠ.
ΌΜΩΣ,επειδή αυτό που σου προτείνω είναι ιδιαίτερα χρονοβόρο και επίσης αμφιβάλλω,για να μην πω ότι είμαι σίγουρη ότι καμία από τις κυρίες τρίτεκνες δεν είχε την ευθιξία να συμμετάσχει στον τελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ,για να πιάσει έστω τη βάση,μιας και ο διορισμός για αυτές είναι σίγουρος,απλά βάλε στα τελευταία 27 από τα 200 άτομα του δικού σου 40% ένα ερωτηματικό"

Η ερώτησή μου έχει να κάνει μ' αυτό που λες: "Τις έπαιρναν αναπληρώτριες βάσει της ποσόστωσης του 20%". Μα για να τις πάρουν με ποσόστωση 20% δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση να έχουν περάσει ΑΣΕΠ;

Χαζεύοντας τον ενιαίο πίνακα πάνω στον οποίο δούλεψα, φιλτράρισα ως προς τρίτεκνες και βγήκαν 131 άτομα:
24Mhnes       40
30Mhnes        1
Normal       56
Pinakas40%    34
Σύνολο    131

Και μπερδεύτηκα. Πώς στο καλό θα τις εντοπίσουμε τις 37; Για να βγάλω το 24μηνο υπέθεσα ότι τα μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας στις πέρα δεξιά στήλες του ενιαίου πίνακα έχουν βγει με επιτυχία ΑΣΕΠ και έτσι υπολόγισα τους 24μηνίτες σε 217. Νούμερο κοντά στο 210 που λέει το υπουργείο. Μήπως δηλαδή τα μόρια που δείχνει ο ενιαίος πίνακας έχουν βγει μόνο μέσω επιτυχίας ΑΣΕΠ κι ότι τα άτομα με πραγματικά μόρια εκτός ΑΣΕΠ είναι πια όλα διορισμένα με τις πρώτες εφαρμογές του 30μηνου τα περασμένα χρόνια;

Απ' την άλλη ο πίνακας του 40% έχει άτομα από 24 μόρια και κάτω κι όχι παραπάνω. Μπορούμε να πιθανολογήσουμε ότι οι 37 τρίτεκνες έχουν ήδη μαζέψει πάνω από 24 μόρια;








Αποσυνδεδεμένος civic280

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:46:17 μμ »
δηλαδη ρε παιδια αν εισαι στους 100 πρωτους αναπληρωτες διοριζεσαι?
διοριζονται δλδ οι 200 πρωτες απο τον ενιαιο?

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 14, 2009, 11:57:15 μμ »
Ο πίνακας είναι τελείως λαθος. Πήρες τα μόρια από τον πίνακα αναπληρωτών κι όχι από τον πίνακα διοριστέων. π.χ στη σύζυγό μου είδες τα περισινά 11.8 και λες αφού έχει δυσπρόσιτο τα πραγματικά είναι 5.9. Μεγάλο λάθος γιατί έκανε 3 μήνες και κάτι σε δυσπρόσιτο και άλλους 5 και κάτι σε κανονικό. Τα πραγματικά περυσινά μόριά της είναι 8,6 και φαίνονται στον πίνακα διορισμών του e-aitisi. Αυτ'ο 'εκανες και σε άλλες συναδέλφους από ένα έλεγχο που έκανα.
Κρίμα γιατί πάρα πολλές συνάδελφοί σου δεν είδαν το όνομά τους ενώ θα έπρεπε  και κάποιες το αντίθετο.
Ψάξτο λίγο χρειάζονται ένα συγγνώμη τουλάχιστον αυτές που χάρηκαν άδικα.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 15, 2009, 12:04:15 πμ »
δλδ τι εννοεις οτι και η σειρα των αναπληρωτων ειναι πολυ διαφορετικη;η σειρα που εχουμε θα καλυτερευσει η θα γινει ακομα χειροτερη;και ποιες ακριβως χαρηκαν με αυτον τον πινακα;

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 15, 2009, 12:10:53 πμ »
αν πάρει τη πραγματική προυπηρεσία από τον πίνακα διορισμών πολλές από το τέλος του πίνακα θα φύγουν. Η γυναίκα μου και 2 συνάδελφοί της που δεν φαίνονται στο πίνακα θα πάρουν  τη θέση κάποιων άλλων από το τέλος. Τώρα πόσες ήταν σε δυσπρόσιτα για λίγο και το διαίρεσε με το 2 θα δείξει. Αυτές γνωρίζω μόνο εγώ.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 15, 2009, 12:18:24 πμ »
οχ καταλαβα,αντε καλα εμεις δλδ με 21.6 μορια και χωρις προυπηρεσια που τωρα εχουμε σειρα 2000 θα παμε ακομα πιο κατω!μαλιστα...

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 15, 2009, 12:19:06 πμ »
Για να γίνω πιο σαφής. Αν κάποιος έκανε 8 μήνε σε κανονικό σχολείο και 1 σε δυσπρόσιτο τα μόριά του στον πίνακα αναπληρψτών είναι 8+2=10. και υπέθεσε αφού είναι σε δυσπρόσιτο τα πραγματικά είναι 5. Αυτό ήταν το λάθος που έκανε για πολλά άτομα. Φανταστείτε πόσοι που δεν εμφανίζονται θα έχουν πάνω από 18.3 αφού θα έχουν 4 μόρια παραπάνω σε πραγματική.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 15, 2009, 12:34:11 πμ »
δυστυχωσ καταλαβα πολυ καλα τι λες.ζησε μαι μου να φασ τριφυλλι!!

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 15, 2009, 07:04:34 πμ »
Ο πίνακας είναι τελείως λαθος. Πήρες τα μόρια από τον πίνακα αναπληρωτών κι όχι από τον πίνακα διοριστέων. π.χ στη σύζυγό μου είδες τα περισινά 11.8 και λες αφού έχει δυσπρόσιτο τα πραγματικά είναι 5.9. Μεγάλο λάθος γιατί έκανε 3 μήνες και κάτι σε δυσπρόσιτο και άλλους 5 και κάτι σε κανονικό. Τα πραγματικά περυσινά μόριά της είναι 8,6 και φαίνονται στον πίνακα διορισμών του e-aitisi. Αυτ'ο 'εκανες και σε άλλες συναδέλφους από ένα έλεγχο που έκανα.
Κρίμα γιατί πάρα πολλές συνάδελφοί σου δεν είδαν το όνομά τους ενώ θα έπρεπε  και κάποιες το αντίθετο.
Ψάξτο λίγο χρειάζονται ένα συγγνώμη τουλάχιστον αυτές που χάρηκαν άδικα.

Κατ' αρχήν δεν χρειάζεται η ένταση που βγάζεις. Εχω ήδη ζητήσει συγνώμη κάποιες φορές για τα λάθη μου. Αν διάβαζες περισσότερο τα μηνύματα στο φόρουμ (και ειδικότερα τα δικά μου) θα καταλάβαινες ότι το ύφος μου δεν είναι κανενός επαρμένου που διεκδικεί το αλάθητο και δεν κουβεντιάζει τίποτε. Πίστευα και πιστεύω ότι ένας τέτοιος εκτιμώμενος πίνακας έχει πάρα πολλές δυσκολίες και χρειάζεται ομαδική δουλιά. Καλοπροαίρετη όμως, γιατί είναι καλοπροαίρετες και οι προθέσεις μου. Αρα δεν δέχομαι την υπόδειξή σου να ζητήσω συγνώμη με την ένταση που βγάζεις.

Τά δυσπρόσιτα (όπως μου επεσήμανε η alexel εδώ στο φόρουμ) βρίσκονται ανά σχολική σαιζόν σαν γκρίζα κουτάκια στις πέρα δεξιές στήλες του ενιαίου πίνακα όπου αναγράφονται τα πραγματικά μόρια από 1975-1976 έως και 2007-2008. Μόνο αυτά τα γκρίζα κουτάκια διαίρεσα διά δύο. Μπορείς να δεις όλες τις πράξεις στην τελευταία δεξιά στήλη του πίνακα Πραγματικά_Μόρια_Χωρίς_Δυσπρόσιτα. Την περίπτωση που εσύ εγείρεις δηλαδή ότι μέσα σε μια σχολική σαιζόν μπορεί μια αναπληρώτρια να έχει πρόσληψη και σε κανονικό νηπιαγωγείο και σε δυσπρόσιτο δεν την ήξερα. Στον υπολογισμό συνόλου μορίων των αναπληρωτριών η συζήτηση των δυσπρόσιτων δεν τις αφορά γιατί ο υπολογισμός γι' αυτές συμπεριλαμβάνει τα δυσπρόσιτα και μάλιστα διπλασιασμένα. Εκεί που παίζουν ρόλο τα δυσπρόσιτα είναι στους εκτιμώμενους πίνακες διοριστέων. Επίσης εκεί που θα επηρεάζονταν οι αναπληρώτριες θα ήταν στη σειρά αναπλήρωσης γιατί πιθανώς κάποια άτομα απ' τις διοριστέες θα παίρνονταν σαν αναπληρώτριες. Το πρωταρχικό ερώτημα είναι για πόσα άτομα μιλάμε;

Μιλάμε για 28 νούμερα που είναι γκρίζα και άρα αντιστοιχούν σε δυσπρόσιτα των τελευταίων ετών σε ένα σύνολο 6890 ατόμων που έχει αυτή την στιγμή ο εκτιμώμενος πίνακας.
Και απ' τις νηπιαγωγούς που βρέθηκαν πέρυσι σε δυσπρόσιτα, έχω την αίσθηση ότι η πλειοψηφία τοποθετήθηκε απ΄ την αρχή σε δυσπρόσιτο. Νομίζω δηλαδή ότι η σύζυγός σου που είναι μικτή περίπτωση μέσα στην ίδια χρονιά ότι είναι η μειοψηφία στα συνολικά 28 άτομα των δυσπρόσιτων. Δεν νομίζω ότι θα αφορά πάνω από 5 άτομα. Για τα υπόλοιπα άτομα πιστεύω ότι οι υπολογισμοί είναι σωστοί. Αυτό που λες για πάρα πολλά άτομα ότι θα επηρεαστούν έ, είναι λίγο υπερβολικό. Δεν νομίζω ότι ισχύει. Και βέβαια, είναι προτιμότερο απ' το φανταζεσαι πάρα πολλά άτομα ότι θα επηρεαστούν, να υπολόγιζες και συ, όπως έκανα και γω, πόσα άτομα υπηρέτησαν τα τελευταία χρόνια σε δυσπρόσιτο.

Αν είναι έτσι, όπως τα λέω, επειδή λίγα άτομα θα επηρεάζονταν στους 3 πίνακες διοριστέων (30μηνο, 24μηνο και 40%), ίσως δεν έχει νόημα να αλλαχτεί ο πίνακας. Θα ήταν η περίπτωση πολύ κακό για το τίποτα. Ειδικά 5-10 μέρες πριν τον τελικό πίνακα του υπουργείου.


Περιμένω απαντήσεις απ' το φόρουμ για τη μικτή τοποθέτηση μέσα στην ίδια χρονιά που ανέφερες.

Θα ήθελες να μου δώσεις σειρά κατάταξης ΑΣΕΠ (έστω και σε προσωπικό μήνυμα) της συζύγου σου και των 2 συναδέλφων για να το ψάξω;









« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2009, 08:17:04 πμ από npanag »

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ποιές θα είναι στο 40%????
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 15, 2009, 08:43:21 πμ »
june και paschalist νομιζω οτι μιλατε για διαφορετικά πράγματα. Η πρώτη για τον πίνακα αναπληρωτών και ο δευτερος για τον πιθνακά 40%.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.