*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 49835 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος παπαδοπούλου

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 06, 2009, 04:14:10 μμ »
σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες! προσπαθώ να καταλάβω κάποια πράγματα που αφελέστατα και όντας έξω απ΄το χορό τα περίμενα εντελώς διαφορετικά..η αλήθεια είναι ότι έχω ψιλοαπογοητευτεί..κι έχω και την αίσθηση πως ακόμα δεν είδα τίποτα :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:15:31 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 06, 2009, 04:19:33 μμ »
Συγχαρητήρια στους διοριστέους και τους επιτυχόντες,καλή δύναμη και επιμονή στους αποτυχόντες!Θα ηθελα να ρωτησω υπάρχει περίπτωση στον οριστκο πίνακα των να υπάρξουν αλλαγές που τους 12 -13 τελευταιους του προσωρινού πίνακα να τους εξαιρεί;
Η βαθμολογία δεν αλλάζει, αλλά υπάρχει περίπτωση να μην έχει περαστεί η προϋπηρεσία σ' έναν υποψήφιο ή κάποιο μεταπτυχιακό. Βέβαια, λίγο απίθανο να βρεθούνε 13 τέτοιες περιπτώσεις. Ακομη και να βρεθούν, όμως, πέσα στον πίνακα των διοριστέων σκέψου ότι είναι και άτομα που διορίζονται με το 40% και άρα θα φύγουν από τον πίνακα. Εν τέλει, ηρέμησε! Δεν πρόκειται να βρεθείς εκτός του πίνακα των διοριστέων  :)

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 06, 2009, 05:14:08 μμ »
Παιδιά είμαι κι εγώ ένας από τους τυχερούς 480 που διορίζονται. Έδινα πρώτη χρονιά φέτος και μετά την πρώτη μέρα του διαγωνισμού είχα απογοητευτεί εντελώς. Τελικά όμως βαθμολογήθηκα στη διδακτική των νέων με 94,5 κι έτσι βρέθηκα στον πίνακα. Κακά τα ψέματα, ένας διαγωνισμός στον οποίο μεγάλο-έως τεράστιο- ρόλο παίζει η τύχη, κρίνει το αν θα μπορέσουμε να ακολουθήσουμε το επάγγελμα που επιλέξαμε. Νομίζω ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνουμε όσοι διοριζόμαστε μέσω ΑΣΕΠ, είναι να πιέσουμε τα συνδικαλιστικά μας όργανα να πάρουν επιτέλους σοβαρές πρωτοβουλίες και να πιέσουν το υπουργείο παιδείας για να βρεθούν λύσεις για τους αδιόριστους συναδέλφους μας. Αυτό το χάλι με τον ΑΣΕΠ δεν μπορεί να τραβήξει για πολύ ακόμα.
Θέλω να ευχηθώ καλή σταδιοδρομία σε όσους τα κατάφεραν. Ιδιαίτερα όμως θέλω να ευχηθώ καλή συνέχεια και καλά κουράγια σε όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους, που δε βρέθηκαν στον πίνακα των διοριστέων. Και να μην ξεχάσουμε όσοι διοριστούμε, ότι εκεί έξω υπάρχουν μερικές δεκάδες χιλιάδες άνθρωποι που δεν είχαν την ίδια τύχη με εμάς, αλλά παρόλα αυτά έχουν το ίδιο δικαίωμα στην εργασία. Αν βολευτούμε στο διορισμό μας, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 06, 2009, 05:57:11 μμ »
Παιδιά είμαι κι εγώ ένας από τους τυχερούς 480 που διορίζονται. Έδινα πρώτη χρονιά φέτος και μετά την πρώτη μέρα του διαγωνισμού είχα απογοητευτεί εντελώς. Τελικά όμως βαθμολογήθηκα στη διδακτική των νέων με 94,5 κι έτσι βρέθηκα στον πίνακα. Κακά τα ψέματα, ένας διαγωνισμός στον οποίο μεγάλο-έως τεράστιο- ρόλο παίζει η τύχη, κρίνει το αν θα μπορέσουμε να ακολουθήσουμε το επάγγελμα που επιλέξαμε. Νομίζω ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνουμε όσοι διοριζόμαστε μέσω ΑΣΕΠ, είναι να πιέσουμε τα συνδικαλιστικά μας όργανα να πάρουν επιτέλους σοβαρές πρωτοβουλίες και να πιέσουν το υπουργείο παιδείας για να βρεθούν λύσεις για τους αδιόριστους συναδέλφους μας. Αυτό το χάλι με τον ΑΣΕΠ δεν μπορεί να τραβήξει για πολύ ακόμα.
Θέλω να ευχηθώ καλή σταδιοδρομία σε όσους τα κατάφεραν. Ιδιαίτερα όμως θέλω να ευχηθώ καλή συνέχεια και καλά κουράγια σε όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους, που δε βρέθηκαν στον πίνακα των διοριστέων. Και να μην ξεχάσουμε όσοι διοριστούμε, ότι εκεί έξω υπάρχουν μερικές δεκάδες χιλιάδες άνθρωποι που δεν είχαν την ίδια τύχη με εμάς, αλλά παρόλα αυτά έχουν το ίδιο δικαίωμα στην εργασία. Αν βολευτούμε στο διορισμό μας, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
  Σπάνια βλέπω τέτοια αντιμετώπιση από άτομο που τον περιμένει ο πρώτος του μισθός!! (Και σου εύχομαι ολόψυχα να τον χαρείς) Αλλά είναι μια πολύ σωστή τοποθέτηση και κάποια στιγμή πρέπει επιτέλους να αντιδράσουμε γιατί όντως δεν γίνεται να επενδύουμε μήνες διαβάσματος και μετά να λέμε ότι παίζει ρόλο και η τύχη!!! Δηλαδή για ανθρώπους που έχουν ένα πτυχίο και έχουν ήδη προσπαθήσει στη ζωή τους αρκετά θα ισχύει το "αν έχεις τύχη διάβαινε...;" Και να λέμε μέσα σ'αυτή την κατάσταση ότι η προσπάθεια αμείβεται;;; Ναι αμείβεται,αλλά για τους περισσότερους είναι η προσπάθεια ετών και ετών διαβάσματος!! Και ταυτόχρονα να κυλούν τα χρόνια σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα και σε ταμεία ανεργίας λες και είμαστε άξιοι να δουλεύουμε στα φροντιστήρια αλλά όχι στο σχολείο!! ΄ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ καλά καιο άξια εκτίμησης τα σχόλια όλοων εδώ μέσα που προσπαθουν να δώσουν θάρρος στους υπόλοιπους και με βοήθησαν και μένα προσωπικά,αλλά καόλ είμαι να μην ξεχνάμε ότι αυτό το σύστημα που προσπαθούμε να το παλέψουμε για να μπούμε...ουσιαστικά μας εξεφτελίζει!! Ας ανοιξουμε λίγο τα μάτια μας κι ας πιέσουμε λίγο και τους συνδικαλιστές (να τους κάνει ο Θεός συνδικαλιστές...) να πιέσουν επιτέλους και για κάτι άλλο εκτός από παραπάνω λεφτά!!!!! ??? >:(
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:15:31 »

Αποσυνδεδεμένος LEYKOTHEA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 06, 2009, 11:00:33 μμ »
Ξέρει κάποιος πόσους επιλαχόντες περίπου παίρνουν τη δεύτερη χρονιά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.