*

Αποστολέας Θέμα: Παιδιά με αναπηρία......  (Αναγνώστηκε 28249 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος morfoula_mc

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Παιδιά με αναπηρία......
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:45:45 μμ »
Κορίτσια εγώ το 2008 τελείωσα και ήμουν η μόνη τρελή που έπαιρνα τα επιλεγόμενά της...για μένα πάρα πολύ καλή καθηγήτρια. Ευτυχώς που υπήρχε αυτή και ο Μπακιρτζής και μάθαμε κάτι απο ψυχολογία. Παρόλα αυτά οι αγαπημένοι μου παραμένουν οι καθηγητές του 6ου...Γρηγοριάδης και Μπιρμπίλη.. απλά άψογοι ...και πολύ καλό δίδυμο!Α, και Ντολιοπούλου, να μην την ξεχνάμε ;D

Την πέτυχες και τη δεύτερη (δε λέω όνομα-όσοι με ξέρουν κατάλαβαν;D ;D). Και σε παρακαλώ... μη λες ανακρίβειες και πλακωθούμε.... Εγώ παρακολουθούσα το 'Ψυχανάλυση και Παιδαγωγική' ενώ δεν το είχα δηλώσει ;D. Μετά φυσικά το δήλωσα στο άλλο εξάμηνο και το ξαναπαρακολούθησα (τελικά χρειάζομαι ψυχανάλυση με φαίνεται-για να μιλήσω και Θεσσαλονικιώτικα ;D ;)). Πάντως παιδιά, συγνώμη που ξεφύγαμε πό το θέμα, αλλά πραγματικά, μιλάμε για κορυφαίους καθηγητές και ανθρώπους.
Οι ρίζες της βίας και του πολέμου(...)βρίσκονται πρώτα απ' όλα σ'ένα σύστημα εκπαίδευσης που διδάσκει τον ανταγωνισμό, αγνοεί την αγάπη και παράγει τελικά αδύναμα άτομα, χωρίς ηθική αντίσταση. Ενάντια σ' αυτή την αναχρονιστική εκπαίδευση πρέπει τώρα ν' αγωνιστούμε όλοι. Μ.Μοντεσσόρι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παιδιά με αναπηρία......
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:02:14 »

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Παιδιά με αναπηρία......
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 03:51:42 μμ »
Εγω τελειωσα το 2006! και εγω ολα τα επιλεγομενα της Κοντοπουλου επαιρνα. Μια ακομη που μου αρεσε ηταν η Μπαμπλεκου.Πολυ δυσκολη, ιδιορυθμη αλλα φοβερη επιστημονας!μπορει να ημουν και η μονη που την συμπαθουσα σε ολη την σχολη ;D.
Που δουλευεται τωρα κοριτσια?

Αποσυνδεδεμένος morfoula_mc

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Παιδιά με αναπηρία......
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 04:01:04 μμ »
Εγω τελειωσα το 2006! και εγω ολα τα επιλεγομενα της Κοντοπουλου επαιρνα. Μια ακομη που μου αρεσε ηταν η Μπαμπλεκου.Πολυ δυσκολη, ιδιορυθμη αλλα φοβερη επιστημονας!μπορει να ημουν και η μονη που την συμπαθουσα σε ολη την σχολη ;D.
Που δουλευεται τωρα κοριτσια?

Καλησπέρα! Επειδή μπορώ να μιλάω ατελείωτες ώρες για τη σχολή και θα μας βρίσουν ;D, θα στειλω πμ.
Οι ρίζες της βίας και του πολέμου(...)βρίσκονται πρώτα απ' όλα σ'ένα σύστημα εκπαίδευσης που διδάσκει τον ανταγωνισμό, αγνοεί την αγάπη και παράγει τελικά αδύναμα άτομα, χωρίς ηθική αντίσταση. Ενάντια σ' αυτή την αναχρονιστική εκπαίδευση πρέπει τώρα ν' αγωνιστούμε όλοι. Μ.Μοντεσσόρι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.