*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως  (Αναγνώστηκε 256987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 07:32:29 μμ »
Σε προηγουμενη επικοινωνια ειχα ρωτησεις επακριβώς το ΔΟΑΤΑΠ:
"θα σας παρακαλούσα να με ενημερώσετε, αν γνωρίζετε, σε ποιό φορέα πρέπει να απευθυνθώ για να μάθω αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορεί να προσφέρει Παιδαγωγική Επάρκεια. "

Μου απάντησαν:
"Η παιδαγωγική επάρκεια δίδεται από τον ΔΟΑΤΑΠ."

Γι αυτο κι εγω απευθυνθηκα παλι σ αυτους για να μαθω αν δινουν επαρκεια για το συγκεκριμενο προγραμμα.  ::) ::) ::) ::) ???


Καμια απολύτως σχέση δεν έχει ο ΔΟΑΤΑΠ. Προφανώς μήπως εννοούσαν να αναγνωρίσουν αν ενα πτυχίο προπτυχιακό ανήκει στις καθηγητικες σχολές. Ο ΔΟΑΤΑΠ δεν έχει αρμοδιότητα να κρίνει αν ενα μάστερ είναι στις επιστήμες αγωγής άλλα αν είναι μάστερ αυτό κάθε αυτό !!!!!!! Έλεος ΕΙΝΣΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ και εγώ θα ζητούσα το όνομα του και να μου το γράψει αυτό που είπε. Φυσικά σιγά μην τολμούσε

Οι υπάλληλοι του Δοαταπ δυστυχώς κάποιοι δεν κάνουν καλά τη δουλεια τους και θα πρεπε να απασχολήσει το υπουργειο κατα πόσο πρέπει κάποια ατομα του δοαταπ να απολυθουν η οχι. Έχω τύχει και γω σε γραφεία του δοαταπ και αλλά μου λεγε ο ένας ο υπάλληλος και αλλά ο άλλος. Τα παντα να τα ζητατε εγγράφως με σφραγίδα ώστε μετα να μπορείτε να κινηθειτε και νομικα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:36 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 07:37:47 μμ »
Το μειλ ειναι υπογεγραμμενο και φαινεται το ονομα του υπαλληλου κανονικα.  :-\ :-\Οι απαντησεις ομως ειναι λακωνικες και ξερες.
Σε ποιο φορεα πιστευεις οτι θα μπορουσα να απευθυνθω για να κρινει αν ενα μαστερ δυναται να λαβει παιδαγωγικη επαρκεια; (εκτος του τιτλου επιστημες της αγωγης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #660 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 08:52:07 μμ »
παιδια ξερει κανεις αν το προπτυχιακο της φυσικης στο ΕΑΠ δινει παιδαγωγικη επαρκεια?

Αποσυνδεδεμένος katerinauned

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #661 στις: Ιούνιος 02, 2014, 11:25:17 μμ »
Γεια σας!!!Μόλις εγγράφηκα στο site.Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία αν μπορείτε.Αποφάσισα να κάνω ενα μεταπτυχιακό στο ανοιχτό πανεπιστήμιο της Ισπανίας το UNED. Το πανεπιστήμιο βρίσκετε στην λίστα του ΔΟΑΤΑΠ και πληροί τις προϋποθέσεις για την αναγνώριση :απο 60 διδακτικές μονάδες και πάνω είναι, είναι oficial και εχει τουλάχιστον μια εκ δια ζώσης εξέταση.Αυτό που με μπέρδεψε απο τις πληροφορίες του ΔΟΑΤΑΠ είναι οτι λέει οτι για να αναγνωριστεί ενα μεταπτυχιακό στην Ελλάδα,μιλώντας πάντα για τα εξ αποστάσεως θα πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο μεταπτυχιακό πρόγραμμα στο ΕΑΠ.Αν αυτό ισχύει δεν πρόκειται να βρω ποτέ ενα μεταπτυχιακό πάνω στον κλάδο μου(Αρχαιολογία) γιατί το ΕΑΠ έχει ελάχιστα μεταπτυχιακά. Γνωρίζει κανείς να μου δώσει μια διαφωτιστική απάντηση?Έστειλα μήνυμα στον ΔΟΑΤΑΠ αλλά αμφιβάλω αν θα πάρω απάντηση και η προθεσμία για την κατάθεση δικαιολογητικων τρέχει.Σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:36 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #662 στις: Ιούνιος 02, 2014, 11:47:59 μμ »
Ο δοαταπ απανταει αμεσα! Μην ανησυχεις!

Αποσυνδεδεμένος zampeiros22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #663 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 07:26:24 μμ »
Κοίταξα και εγώ για το πανεπιστήμιο cears που ανέφερε κάποιος πιο πριν και ρώτησα αν αναγνωρίζεται ως μεταπτυχιακό και μου είπαν κανονικά..Εσείς τι πιστεύετε?

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #664 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 08:38:41 μμ »
Έχει κάνει κάποιος στο cears το σεμινάριο στην Εισαγωγή στην εκπαίδευση Ενηλίκων?Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες  όπως π.χ αν σας το αναγνώρισαν στα ΔΙΕΚ, αν είναι αρκετά απαιτητικό για κάποιον που εργάζεταιι και γενικά αν μείνατε ικανοποιημένοι απο τις υπηρεσίες...όποιος γνωρίζει κάτι ας με πληροφορήσει!ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #665 στις: Νοέμβριος 22, 2014, 07:19:23 μμ »
Ο ΔΟΑΤΑΠ δεν δέχεται μεσάζοντες. Δεν αναγνωρίζει τα franchise.


Επειδή το θέμα είναι για μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως,υπάρχει κ ένα κέντρο σπουδών στην Ελλάδα που παρέχει μεταπτυχιακά και διδακτορικά εξ αποστάσεως και είναι και πολύ οικονομικά απ'ότι έχω δει.Συνεργάζεται με ιταλικά Πανεπιστήμια και είναι όλα τα προγράμματα αναγνωρισμένα από το ΔΟΑΤΑΠ. Λέγεται cears.edu.gr Ενημερωτικά το αναφέρω,δεν είμαι ούτε σπουδαστής του ούτε συνεργάτης (μην κατηγορηθώ και για διαφήμιση).

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #666 στις: Νοέμβριος 22, 2014, 08:38:33 μμ »
Ποιος μίλησε για franchise;;δεν υπάρχει κανένα franchise.Τα μεταπτυχιακά αυτά απονέμονται κατευθείαν από τα ιταλικά πανεπιστήμια και αναγνωρίζονται κανονικότατα απτον ΔΟΑΤΑΠ.Αν δεν ξέρετε κάτι,καλύτερα να μην παραπληροφορείτε!
Ο ΔΟΑΤΑΠ δεν δέχεται μεσάζοντες. Δεν αναγνωρίζει τα franchise.


« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2014, 08:41:21 μμ από ankas »

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #667 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 02:20:39 μμ »
πράγματι ο ΔΟΑΤΑΠ δεν δέχεται πχ να γίνουν οι εξετάσεις από άλλον φορέα πέρα του πανεπιστημίου, οπότε το cears τι ρόλο παίζει στην όλη διαδικασία; Μήπως εξαιτίας αυτού του γεγονότος δεν προχωρήσει η αναγνώριση;
Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που του έχει αναγνωριστεί το μεταπτυχιακό από πανεπιστήμιο όπως το ιταλικό Marconi όπου οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν στο cears;

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #668 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 06:46:31 μμ »
Θα ήθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε καποιο καλο δικηγορο για αναγνωρισεις μεταπτυχιακων  εξ αποστασεως για να αναλαβει την ολη διαδικασια. Σα παρακαλω στειλτε π.μ. ευχαριστω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.