*

Αποστολέας Θέμα: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;  (Αναγνώστηκε 18470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 01, 2009, 09:30:01 μμ »
τι χαρτια χρειαζονται για την εγκυκλιο:Μονο το πτυχιο κ ταυτοτητα:;:;;;:;

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ  ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

            Οι υποψήφιοι θα πρέπει να υποβάλουν μαζί με το έντυπο της Αίτησης-Δήλωσης, ανάμεσα σε άλλα και τα παρακάτω δικαιολογητικά:

 

            1. Επίσημο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο του τίτλου σπουδών, στο οποίο θα αναγράφεται η ημεροχρονολογία και ο βαθμός κτήσης του πτυχίου.

            2. Αντίγραφο του πιστοποιητικού στρατολογίας τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει ότι έχει εκπληρώσει τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις ή ότι έχει οριστικά νόμιμα απαλλαγεί από αυτές, κατά το χρόνο λήξης της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων.

            3. Φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας ή διαβατηρίου. Στοιχεία του δελτίου ταυτότητας και του αριθμού κινητού τηλεφώνου, που έχουν δηλωθεί κατά την υποβολή της αίτησης ένταξης στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών σχολ. έτους 2008-2009 και έχουν μεταβληθεί δηλώνονται υποχρεωτικά με υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του Ν.1599/1986.

            4. Τίτλο Παιδαγωγικής Επάρκειας, εφόσον αποτέλεσε κριτήριο κατάταξης στον οικείο πίνακα

 ;)
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:08 »

Αποσυνδεδεμένος mar_trip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 02, 2009, 01:03:07 μμ »
Εγω παιδια κανω υπομονη....εχω περασει τοσα στη ζωη μου που εμαθα να αντιμετωπιζω τα πραγματα οταν ερθουν μπροστα στην πορτα μου!!!!!!!!!!!Λιγη υπομονη παιδια, "κοντος ψαλμος αλληλούια!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγω ήμουν 13 χρονια αδιόριστη!!!!!!!!!! ειχα 2 αγορια κ ειχα γινει...νοικοκυρούλα!!!!!!!!!!! Εντελως τυχαίως( ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ),εμεινα εγκυος, γενησα μια κορουκλα θεα κ όλα αρχισαν!!!!!!!!!!! αναπαντεχα,με πηραν αναπληρωτρια, αφησα τα δυο μωρα μου, εφυγα, αλλα "εβαλα κ το νερο στο αυλακι"!!!ΟΛΑ πηγαιναν μια χαρα, μεχρι που φετος κοντεψα να χασω τον πρωτοτοκο μου σε τροχαιο, σε διαρκεια διακοπων!!! ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΘΕΟ, ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ!!! ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ!!!! ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΣΟΥΡΙ,ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙ!!!Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΟΝΙΟ!!!Θα μου πειτε γιατι σας τα λέω? ξερω  πως καθενας εχει τα προβληματα του!το κατανοω!απλα σας δινω ενα παραδειγμα, κυριως στους νεους, τι θα πει"ΑΣΤΑΘΜΗΤΟΣ ΠΑΡΑΓΩΝ"! κ οταν εχεις οικογενεια δεν ξερεις απο πού θα σου'ρθει!!!!!!!καποιοι βριζουν οσους δε δινουν ΑΣΕΠ, καποιοι βριζουν τους τριτεκνους που κερδισουν θεσεις κ μορια!!!με εχουν βρισει κ καταμουτρα, το'χω συνηθισει!!!ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ???ΜΕ ΤΙ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ Κ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΠΩ "ΚΑΛΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ Κ ΣΩΣΤΟΣ"!Αφηνω αλλους να το κρινουν!!!εγω εχω μαθει να ζω με το...απροβλεπτο!!!!συγνωμη, αν σας κουρασα, αλλα θεωρησα σωστο να σας συστηθω, οντας νεο μελος!!! Λοιπον,με τρεις χρονιες αναπληρωτρια, ειμαι φετος στην πρωτη εκατονταδα του εννιαιου κ περιμενω.....!οι φιλοι κ γνωστοι μου δινουν συγχαρητηρια, εγω εχω μαθει να βλεπω...αποδειξεις κ οχι να ονειρεύομαι!!!Η μεγαλυτερη ευτυχια για μενα ειναι οτι, οχι απλως αγαπω, ΛΑΤΡΕΥΩ το επαγγελμα μου!ευχαριστω το Θεο που με αξιωσε, εστω κ αργα, να το υπηρετησω!!!!!!!!!!!! κ αν φετος δε διοριστω μονιμα, ε, θα ειμαι αναπληρωτρια!!!!!!!ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ'ΜΑΙ ΜΕ ΜΑΘΗΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!
Μια 3τεκνη!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος susan sarandon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 02, 2009, 01:29:39 μμ »
Εγω παιδια κανω υπομονη....εχω περασει τοσα στη ζωη μου που εμαθα να αντιμετωπιζω τα πραγματα οταν ερθουν μπροστα στην πορτα μου!!!!!!!!!!!Λιγη υπομονη παιδια, "κοντος ψαλμος αλληλούια!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγω ήμουν 13 χρονια αδιόριστη!!!!!!!!!! ειχα 2 αγορια κ ειχα γινει...νοικοκυρούλα!!!!!!!!!!! Εντελως τυχαίως( ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ),εμεινα εγκυος, γενησα μια κορουκλα θεα κ όλα αρχισαν!!!!!!!!!!! αναπαντεχα,με πηραν αναπληρωτρια, αφησα τα δυο μωρα μου, εφυγα, αλλα "εβαλα κ το νερο στο αυλακι"!!!ΟΛΑ πηγαιναν μια χαρα, μεχρι που φετος κοντεψα να χασω τον πρωτοτοκο μου σε τροχαιο, σε διαρκεια διακοπων!!! ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΘΕΟ, ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ!!! ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ!!!! ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΣΟΥΡΙ,ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙ!!!Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΟΝΙΟ!!!Θα μου πειτε γιατι σας τα λέω? ξερω  πως καθενας εχει τα προβληματα του!το κατανοω!απλα σας δινω ενα παραδειγμα, κυριως στους νεους, τι θα πει"ΑΣΤΑΘΜΗΤΟΣ ΠΑΡΑΓΩΝ"! κ οταν εχεις οικογενεια δεν ξερεις απο πού θα σου'ρθει!!!!!!!καποιοι βριζουν οσους δε δινουν ΑΣΕΠ, καποιοι βριζουν τους τριτεκνους που κερδισουν θεσεις κ μορια!!!με εχουν βρισει κ καταμουτρα, το'χω συνηθισει!!!ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ???ΜΕ ΤΙ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ Κ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΠΩ "ΚΑΛΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ Κ ΣΩΣΤΟΣ"!Αφηνω αλλους να το κρινουν!!!εγω εχω μαθει να ζω με το...απροβλεπτο!!!!συγνωμη, αν σας κουρασα, αλλα θεωρησα σωστο να σας συστηθω, οντας νεο μελος!!! Λοιπον,με τρεις χρονιες αναπληρωτρια, ειμαι φετος στην πρωτη εκατονταδα του εννιαιου κ περιμενω.....!οι φιλοι κ γνωστοι μου δινουν συγχαρητηρια, εγω εχω μαθει να βλεπω...αποδειξεις κ οχι να ονειρεύομαι!!!Η μεγαλυτερη ευτυχια για μενα ειναι οτι, οχι απλως αγαπω, ΛΑΤΡΕΥΩ το επαγγελμα μου!ευχαριστω το Θεο που με αξιωσε, εστω κ αργα, να το υπηρετησω!!!!!!!!!!!! κ αν φετος δε διοριστω μονιμα, ε, θα ειμαι αναπληρωτρια!!!!!!!ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ'ΜΑΙ ΜΕ ΜΑΘΗΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!

Με συγκίνησες πολύ με όλα αυτά!μπράβο σου που είσαι τόσο δυνατή και να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!Καλό διορισμό!!!
Εχεις απόλυτο δίκιο καθόμαστε και αγχωνόμαστε για διάφορα ασεπ, διορισμούς, εγκυκλίους κλπ. ενώ το πιο σημαντικό είναι η υγειά μας!!!
Χαλαρώστε λοιπόν όλες-οι και θα έρθουν όλα!
A great teacher
takes a hand,
opens a mind,
and touches a heart.

ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος mar_trip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 02, 2009, 01:50:11 μμ »
 :'( :'( :'(χαιρομαι που καποιος μου απαντησε Κ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!!!!! να με συγχωρειτε αν σας μαυρισα την καρδια καλοκαιριατικα, δεν το'κανα εσκεμενα!!!!!ουτε για να με λυπηθειτε ουτε για να με θαυμασετε!!!!!!!!!!ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ, ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΥΠΟΜΟΝΗΣ!!!!!!!!!!! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΑΓΧΩΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΠΟΤΕ!!!!!!!! ΑΦΕΙΣΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΥΛΗΣΟΥΝ, ΖΗΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΑΣ Κ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΖΗΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ Κ ΕΥΘΥΝΕΣ!!!!!!!!!! ΧΑΡΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!! Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΕΠΤΗ ΚΛΩΣΤΙΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!(ΚΑΝΤΕ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΨΗΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!)
Μια 3τεκνη!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:08 »

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 02, 2009, 05:54:25 μμ »
mar trip κι εγω συγκινήθηκα και συμφωνώ με τη susan....μάνα κι εγώ και σε νιώθω...τα πολλά λόγια είναι φτώχια κάποιες φορές...να σαι καλά, να χαίρεσαι τα μωρά σου, και καλή σταδιοδρομία!!!!!


Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 27, 2015, 01:30:01 πμ »
Μπορεί κάποιος συνάδελφος να μας πει πότε περίπου γίνονται οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό και ποιοι έχουν το δικαίωμα να κάνουν;

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 27, 2015, 07:46:48 μμ »
για το 13-14 ειχε βγει στις 26/5/2014.δικαιωμα είχαν εναπομείναντες επιτυχόντες απο τη λίστα του ΑΣΕΠ που δεν είχαν διοριστεί ως τοτε και απο Τη λίστα με τα 37 άτομα που εγγράφηκαν συμπληρωματικά.δηλαδη ως τον αριθμό 639 των επιλαχόντων

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Φινιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 29, 2015, 06:38:57 μμ »
Τους έχει πάρει τους περσινούς μέχρι το 639;  Γίνεται να βγάλει άλλη προκήρυξη αν δεν τους έχει πάρει;

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πότε η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό;
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 30, 2015, 09:05:29 πμ »
Πηρε μεχρι τον αριθμό 617 απο τους επιλαχόντες.εγω πχ ημουν πιο μετα στη λίστα κ υποθέτω οτι θα πρεπει εκ νέου οταν βγει πρόσκληση για μόνιμους διορισμούς να αναφέρει παλι ποιοι εχουν δικαίωμα διορισμού αναλυτικά κ να ξανακάνουμε αίτηση στις διευθύνσεις

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.