*

Αποστολέας Θέμα: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???  (Αναγνώστηκε 53135 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 01:45:01 μμ »
εγω τοσο καιρο που ψαχνω εχω καταλαβει οτι αν ημουν βρεφονηπιοκομοσ θα ειχα βρει 100 δουλειεσ.και ωσ νηπιαγωγοσ τπτ!βρηκα λοιπον δουλεια σε παιδοτοπο !θα παιζω με τα παιδια και θα οργανωνω δραστηριοτητεσ απλεσ!απο το τπτ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:34:18 »

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 02:23:51 μμ »
να ρωτησω κατι??σχετικα με τα ΚΔΑΠ ανακαλυψα οτι εχει ενα στην περιοχη μου.πωσ σε προσλαμβανουν εκει?πασ και δινεισ βιογραφικο η ζηταν μεσα απο καποια προκυρηξη η κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 02:34:27 μμ »
efterpi2 σε παιδικούς έψαξες ε ???Μα γιατί να πάρουν Νηπιαγωγούς;; Θέλουν μισθό και ωράριο εκπαιδευτικού και ξέρουν τι γίνεται με την προσχολική εκπαίδευση σε αντίθεση με τους περισσοτερους ιδιοκτήτες...επιχειρηματικά δεν συμφέρει :P :P :P

Καλή αρχή στη νέα σου δουλεια!
Για ΚΔΑΠ βγαίνει προκήρυξη νομίζω αλλά καλού-κακού πέρνα απο κει να ρωτήσεις...

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 04:24:10 μμ »
Ρε παιδιά τι λετε......!
Για Ποιο μισθο εκπαιδευτικού στα ιδιωτικά(παιδικούς σταθμόυς που υπάγονται στο Υπ.Εσωτερικών και οχι στο παιδειας-κρατικούς & ιδιωτικούς-) μιλάτε....?
Ο Βρεφονηπιοκόμος δικαιούται βάση ΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ (που έχουν υπογράφει απο τον εκπρόσωπο του κλάδου με τον εκπρόσωπο της εργοδοσίας) βάση ΝΟΜΟΥ δηλαδή κάτι λίγα παραπάνω απ αυτά που δικαιούται ο Νηπιαγωγός...Διότι πρέπει να γνωρίζουμε οτι εμεις σαν κλάδος δεν εχουμε συλλογικές συμβάσεις οι οποίες καθορίζουν τον κατώτατο μισθό οπότε παίρνουμε το βασικό μισθό του ανειδίκευτου εργατη..!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:34:18 »

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 04:31:42 μμ »
Καλά στους παιδικούς σταθμούς φαντάζομαι τι γίνεται...Στα Νηπιαγωγεία(ή σε παιδικούς που ακόμα εχουν νηπιαγωγείο) όμως υποτίθεται οτι πρέπει να πληρωνόμαστε και να δουλεύουμε με όρους ΥΠΕΠΘ....

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #187 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 04:35:37 μμ »
Κορίτσια έχετε κοιτάξει αυτό το site: http://career.duth.gr/dimosio/?q=taxonomy/term/44 μπορεί να σας βοηθήσει γιατί βγάζει θέσεις εργασίας για όλες τις περιοχές τις Ελλάδος, χωρίς να χρειάζεται να ψάξεις σε εφημερίδες και δέκα site συγχρόνως… 

Αποσυνδεδεμένος kattha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 20, 2018, 11:28:58 πμ »
Καλημέρα! έχω να σας διηγηθώ την εμπειρία μου σχετικά με ένα ιδιωτικό νηπιαγωγείο. Πηγαίνω πριν μια εβδομάδα να αφήσω βιογραφικό από ότι μου έδειξε της έκανα καλή εντύπωση και μου ζήτησε να πάω ένα πρωινό κάνοντας μια δραστηριότητα στην τάξη του παιδικού σταθμού. Για 3 μέρες ασχολούμουν μόνο με αυτό καθώς ήταν το πρώτο μου δοκιμαστικό. Έχω ενάμιση χρόνο εμπειρία και αυτή μέσω πρόγραμματος όπου στην πορεία με κράτησαν και με έκαναν υπεύθυνη του προπρονηπιακού τμήματος. Η υπεύθυνη μου είπε να την πέρω την ημέρα που θα πήγαινα νωρίτερα ώστε να μου πει τι ώρα ακριβώς να πάω. την πήρα τρεις φορές εκ των οποίων τις δυο δεν είχε πάει στο νηπιαγωγείο ακόμη. Αφησα όνομα και τηλέφωνο ώστε να επικοινωνήσει μαζί μου και τελικά δεν πήρε ποτέ. Περιμένα 2 ώρες ώσπου πήρα ξανά και ρώτησα εάν έχει έρθει. Η απάντηση ήταν θετική και απλά μιλούσε σε δεύτερη γραμμή. Ενημέρωσα την παιδαγωγό ότι θα κάνω ένα δοκιμαστικό σήμερα και απλά θέλω να γνωρίζω εάν έρθω τελικά. Της είπα ότι δεν επικοινώνησε μαζί μου η υπεύθυνη και εάν δεν γίνεται σήμερα να πάω άλλη μέρα. Μου είπε ότι έχουν ένα παιδάκι για προσαρμογή και όταν κλείσει το τηλέφωνο θα επικοινωνήσει μαζί μου. Σας πληροφορώ ότι δεν με πήρε ποτέ. Ετοίμασα δραστηριότητες, έκοβα, έραβα με δικά μου υλικά πάντα και τελικά δεν άξιζα ούτε ένα ναι ή όχι να πάω. Απαράδεκτη συμπεριφορά....έχω απογοητευτεί

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 20, 2018, 11:54:32 πμ »
Γιατι πιστευεις οτι υπαρχει αυτη η αλλαζονικη συμπεριφορα ?

Καλημέρα! έχω να σας διηγηθώ την εμπειρία μου σχετικά με ένα ιδιωτικό νηπιαγωγείο. Πηγαίνω πριν μια εβδομάδα να αφήσω βιογραφικό από ότι μου έδειξε της έκανα καλή εντύπωση και μου ζήτησε να πάω ένα πρωινό κάνοντας μια δραστηριότητα στην τάξη του παιδικού σταθμού. Για 3 μέρες ασχολούμουν μόνο με αυτό καθώς ήταν το πρώτο μου δοκιμαστικό. Έχω ενάμιση χρόνο εμπειρία και αυτή μέσω πρόγραμματος όπου στην πορεία με κράτησαν και με έκαναν υπεύθυνη του προπρονηπιακού τμήματος. Η υπεύθυνη μου είπε να την πέρω την ημέρα που θα πήγαινα νωρίτερα ώστε να μου πει τι ώρα ακριβώς να πάω. την πήρα τρεις φορές εκ των οποίων τις δυο δεν είχε πάει στο νηπιαγωγείο ακόμη. Αφησα όνομα και τηλέφωνο ώστε να επικοινωνήσει μαζί μου και τελικά δεν πήρε ποτέ. Περιμένα 2 ώρες ώσπου πήρα ξανά και ρώτησα εάν έχει έρθει. Η απάντηση ήταν θετική και απλά μιλούσε σε δεύτερη γραμμή. Ενημέρωσα την παιδαγωγό ότι θα κάνω ένα δοκιμαστικό σήμερα και απλά θέλω να γνωρίζω εάν έρθω τελικά. Της είπα ότι δεν επικοινώνησε μαζί μου η υπεύθυνη και εάν δεν γίνεται σήμερα να πάω άλλη μέρα. Μου είπε ότι έχουν ένα παιδάκι για προσαρμογή και όταν κλείσει το τηλέφωνο θα επικοινωνήσει μαζί μου. Σας πληροφορώ ότι δεν με πήρε ποτέ. Ετοίμασα δραστηριότητες, έκοβα, έραβα με δικά μου υλικά πάντα και τελικά δεν άξιζα ούτε ένα ναι ή όχι να πάω. Απαράδεκτη συμπεριφορά....έχω απογοητευτεί

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 264
Σύνολο: 278

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.