*

Αποστολέας Θέμα: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???  (Αναγνώστηκε 52995 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« στις: Αύγουστος 06, 2009, 02:22:37 μμ »
βρηκατε δουλεια???οσεσ προσπαθησατε να βρητε σε ιδιωτιο πετυχατε τιποτα??και με ποιεσ συνθηκεσ μισθοσ ωραριο...εγω προσπαθω αλλα δεν εχω καποια απαντηση..πρεπει να αρχισω να προβληματιζομαι η ειναι φυσιολογικο και μετα το 15αυγουστο εχω ελπιδεσ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2009, 11:34:55 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:50:00 »

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 06, 2009, 06:04:32 μμ »
βρηκατε δουλεια???οσεσ προσπαθησατε να βρητε σε ιδιωτιο πετυχατε τιποτα??και με ποιεσ συνθηκεσ μισθοσ ωραριο...εγω προσπαθω αλλα δεν εχω καποια απαντηση..πρεπει να αρχισω να προβληματιζομαι η ειναι φυσιολογικο και μετα το 15αυγουστο εχω ελπιδεσ?
μην αγχωνεσαι εγω προπερσι βρηκα δουλεια τον οκτωβριο (συγκεκριμενα στις 29/10) και περσι στελη αυγουστου με ειδοποιησαν να παω για δοκιμαστικο και τον σεπτεμβριο δουλεψα κανονικα. σε ποια πολη μενεις και ψαχνεις δουλεια?

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 06, 2009, 06:24:21 μμ »
Έχω ακούσει οτι η καλύτερη περίοδος για να δώσεις βιογραφικό σε ιδιωτικά σχολεία είναι γύρω στο πάσχα.Έχε το υπόψιν

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 06, 2009, 07:39:22 μμ »
το πασχα?????????????????με κουφανεσ τωρα!!νομιζω ειναι υπερβολη. ::)  απο λαρισα ειμαι εχει 15 ιδιωτικα περιπου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:50:00 »

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 06, 2009, 08:39:07 μμ »
Δύσκολο ερώτημα....ο καλύτερος τρόπος να βρεις δουλειά είναι να έχεις γνωστούς ;D. Σε μεγάλες πόλεις υπάρχουν ελπίδες σίγουρα, και ιδιαίτερα έστω και αν έχεις ελάχιστη προϋπηρεσία, σε μικρές πόλεις πραγματικά δεν ξέρω. Ο μισθός εξαρτάται απο το ωράριο και είναι γύρω στα 600 πάνω κάτω γιατί δουλεύουμε συνήθως 6ωρο. 8ωρο σπάνια θα βρεις και θα παίρνεις το πολύ 800-850. Τουλάχιστον απο αυτά που ξέρω. Μια καλή λύση είναι τα ιδιωτικά δημοτικά, μας προτιμούν στις μικρές τάξεις γιατί δεν υπάρχουν δάσκαλοι.

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 06, 2009, 09:02:24 μμ »
+φωνω για τα δημοτικα που λεσ αλλα απο την πρωτοβαθμια μου ειπαν οτι δεν μετραει η πουπηρεσια οταν ειναι σε δημοτικο..

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 07, 2009, 10:43:28 πμ »
Ούτε απο το νηπιαγωγείο θα μετρήσει...οι περισσότερες προσλαμβάνονται ως βρεφονηπιοκόμοι γιατί έτσι είναι μικρότερος μισθός. Για να γίνω πιο σαφής, τα ιδιωτικά νηπιαγωγεία είναι συνήθως μονοθέσια ή διθέσια. Την μια θέση νηπιαγωγου την έχει σίγουρα η διευθύντρια και την άλλη η παλαιότερη νηπιαγωγός. Οι δυο τους, δεν έχουν και λόγο να φύγουν...παίρνουν ολα όσα παίρνει και μια νηπιαγωγός στο δημόσιο απλά δουλεύουν 8ωρο και ίσως δεν πάρουν όλες τις άδειες αλλά ο μισθός είναι ίδιος. Εσύ θα έφευγες απο την πόλη σου μ αυτά τα δεδομένα;;; Πρέπει να είσαι πολύ τυχερή για να πάρεις μόρια. Να έχει διοριστεί μια απο τις ελάχιστες νηπιαγωγούς. Απο την άλλη, είναι πολύ πιθανό να σε διορίσουν στο ιδιωτικό δημοτικό γιατί εκεί είναι αναγκασμένοι απο το κράτος να χρησιμοποιούν δασκάλα ή νηπιαγωγό, οπότε εκει θα πληρώνεσαι κανονικά και δεν θα δουλεύεις Χριστούγεννα, Πάσχα καλοκαίρι και αργίες, ενώ στο νηπιαγωγείο θα δουλεύεις γιατί ως ιδιωτικά παραμένουν ανοιχτα. Απλά δεν θα έχεις νήπια... Καλή επιτυχία σου εύχομαι και μόλις βρεις κάτι να μας το πεις να χαρούμε μαζί σου;)

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 07, 2009, 11:02:52 πμ »
+φωνω οτι εινα πολυ δυσκολο αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια!απο οσο ξερω οπωσ και τα ιδιωτικα δημοτικα ετσι και τα νηπιαγωγεια εχουν αργειεσ και διακοπεσ οπωσ στο δημοσιο..κατι που δεν ισχυει για τουσ παιδικουσ σταθμουσ!και στα δημοτικα προσλαμβανουν και καθηγητεσ .

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 07, 2009, 04:04:48 μμ »
Πάσχα και Χριστούγεννα δουλεύουν κανονικα, κλείνουν μόνο όταν κλείνουν όλοι. Το καλοκαίρι κλείνουν 1 μήνα, τουλάχιστον αυτά που ξέρω..... Αργίες κλείνουν μόνο αυτές που κλέινουν όλοι όχι σε στις αργίες που κλείνουν τα σχολεία. Γενικά σκέψου ένα κανονικό ωράριο όχι ενα σχολικό.

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 07, 2009, 05:09:22 μμ »
αυτα που λεσ ειναι για τουσ παιδικουσ σταθμουσ..τα νηπιαγωγεια κλεινουν κανονικα ,γνωριζω παιδια που φοιτουν σε ιδιωτικο νηπιαγωγειο και εχουν κανονικα τισ αργειεσ κ.α. χαρακτηριστικο ειναι οτι ακομα και παραμονεσ εκλογων φετοσ ηταν κλειστα και τα ιδιωτικα κανονικα οπωσ ολα τα σχολεια!

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 07, 2009, 07:08:10 μμ »
εγω πάλι εχω προσωπικά πάρα πολυ στενούς δεσμούς με ιδιωτικά και αυτά που ξέρω είναι αυτα που σου πα. Απλά ίσως μπερδεύεσαι γιατί συνήθως συστεγάζονται, δηλαδή είναι δηλωμένοι ως παιδικοί σταθμοί και έχουν τμήματα νηπιαγωγείων. Τι να πω..μπορεί να διαφέρει, για παράδειμγα τριων ιεραρχών έχουν μάθημα, 25Μαρτίου όχι...Δηλαδή τις αργίες που έχουν όλοι. Σίγουρα κανονικά δεν θα έπρεπε να γίνονται μαθήματα αλλα έτσι εξυπηρετούνται οι γονείς, δηλαδή οι πελάτες ;). Στα ιδιωτικά που ξέρω εγω, αναφέρομαι μόνο σε νηπιαγωγεία, είχαν σίγουρα μάθημα παραμονές εκλογών

Αποσυνδεδεμένος El_Pikpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • ■Δόξα και τιμή σε αυτούς που χάθηκαν χωρίς ίχνη...
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 07, 2009, 07:10:53 μμ »

....ο καλύτερος τρόπος να βρεις δουλειά είναι να έχεις γνωστούς



Έτσι γίνεται όταν ζεις στη χώρα της ...αξιοκρατίας και του ...ΑΣΕΠ!
Nulla in mundo pax sincera... 

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 07, 2009, 07:21:48 μμ »

....ο καλύτερος τρόπος να βρεις δουλειά είναι να έχεις γνωστούς
Έτσι γίνεται όταν ζεις στη χώρα της ...αξιοκρατίας και του ...ΑΣΕΠ!
+++++

Πάντως και με "μέσο" και χωρις πέφτει τρελλή εκμετάλευση...Σου λένε οτι σε προσλαμβάνουν σε θέση εκπαιδευτικού για τμήμα νηπίων ή προνηπίων και οτι θα εφαρμόζεις το πρόγραμμα του ΥΠΕΠΘ αλλά σε προσλαβμάνουν σα βρεφον/μο με ελάχιστα χρήματα και 8 ωρο και χωρις αργιες...Κακά τα ψέμματα ιδιωτικά εκπαιδευτηρια με Νηπιαγωγειο δεν υπάρχουν πολλά...αρα μιλάμε για παιδικούς σταθμούς και άλλες συνθήκες :-\

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 07, 2009, 09:22:23 μμ »
+φωνω οτι χρειαζεσαι γνωστο για να βρεισ κατι αλλα νηπιαγωγεια η παιδικοι που εχουν τμημα νηπιαγωγειου μεσα και εχουν την εγκριση απο το υπεπθ ειναι αρκετα υπαρχουν στη σελιδα του υπουργειου ολα!τςρα οι συνθηκεσ δουλειασ σιγουρα ειναι δυσκολεσ αλλα δεν βγαινει τπτ με το ανακυκλωνουμε συνεχεια..οσο υπαρχουν ατομα που δεχονται να δουλευουν σε τετοιεσ συνθηκεσ θα υπαρχει εκμεταλευση και για να μην παρεξηγηθω εννοω οτι για να αλλαξει κατι πρεπει να υπαρξει μαζικη αντιδραση γιατι αν αντιδρασω εγω για παραδειγμα και δεν δεχτω να δουλεψω με τετοιεσ συνθηκεσ δεν αλλαζει κατι απλα θα βρεθει η επομενη .... ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.