*

Αποστολέας Θέμα: City and Guilds  (Αναγνώστηκε 13151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nefoui

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
City and Guilds
« στις: Αύγουστος 31, 2009, 09:47:30 μμ »
Kalispera se olous. Na rwtisw ki egw kati? To City and Guilds dinei eparkeia?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: City and Guilds
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:56 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 31, 2009, 10:12:06 μμ »
ρωτάς αν είναi αναγνωρισμενο απο τον ΑΣΕΠ κ μοριοδοτείται σε διαγωνισμου δημοσιου ή αν μπορεις να βγάλεις αδεια διδασκαλιας?

για το πρώτο ναι αναγνωριζεται απο τον ασεπ

(α) Αριστη γνώση (Γ2/C2) :
• CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH (CPE) του Πανεπιστημίου CAMBRIDGE.
• INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES) – The British Council – IDP Education Australia IELTS Australia με βαθμολογία από 7,5 και άνω.
• CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH του Πανεπιστημίου MICHIGAN.
• LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 5 −PROFICIENT COMMUNICATION− του EDEXCEL.
CITY & GUILDS LEVEL 3 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (reading, writing and listening) −MASTERY− και
CITY & GUILDS LEVEL 3 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (Spoken) −MASTERY− (Συνυποβάλλονται αθροι−
στικά για την απόδειξη της άριστης γνώσης) ή CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL ESOL−MASTERY−
και CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL SPOKEN ESOL −MASTERY− (Συνυποβάλλονται αθροιστικά
για την απόδειξη της άριστης γνώσης).

(β) Πολύ καλή γνώση (Γ1/C1) :
• CERTIFICATE IN ADVANCED ENGLISH (CAE) του Πανεπιστημίου του CAMBRIDGE.
• INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES) – The British Council – IDP Education Australia IELTS Australia με βαθμολογία από 6 έως 7.
• BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE – HIGHER (BEC HIGHER) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES).
• LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 4 −ADVANCED COMMUNICATION− του EDEXCEL.
• CERTIFICATE IN INTEGRATED SKILLS IN ENGLISH ISE III του TRINITY COLLEGE LONDON.
• CITY & GUILDS LEVEL 2 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (reading, writing and listening) − EXPERT− και
CITY & GUILDS LEVEL 2 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (Spoken) − EXPERT− (Συνυποβάλλονται αθροιστι−
κά για την απόδειξη της πολύ καλής γνώσης) ή CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL ESOL −EXPERT−
και CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL SPOKEN ESOL − EXPERT − (Συνυποβάλλονται αθροιστικά
για την απόδειξη της πολύ καλής γνώσης).
• ADVANCED LEVEL CERTIFICATE IN ENGLISH (ALCE) του HELLENIC AMERICAN UNIVERSITY (Manchester, ΝΗ−
USA) και της ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΕΝΩΣΕΩΣ.
• ΤΕST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATION (TOEIC), βαθμολογία από 785 έως 900 του
EDUCATIONAL TESTING SERVICE/CHAUNCEY, USA.


(γ) Καλή γνώση (Β2)
:
• FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH (FCE) του Πανεπιστημίου CAMBRIDGE.
• INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES) – The British Council – IDP Education Australia IELTS Australia με βαθμολογία από 4,5 έως 5,5.
• BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE – VANTAGE (BEC VANTAGE) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES).
• (MCCE) MICHIGAN CERTIFICATE OF COMPETENCY IN ENGLISH του Πανεπιστημίου MICHIGAN.
• LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 3 − UPPER INTERMEDIATE COMMUNICATION− του EDEXCEL.
• CERTIFICATE IN INTEGRATED SKILLS IN ENGLISH ISE II του TRINITY COLLEGE LONDON.
CITY & GUILDS LEVEL 1 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (reading, writing and listening) −COMMUNICATOR−
και CITY & GUILDS LEVEL 1 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (Spoken) −COMMUNICATOR− (Συνυποβάλλο−
νται αθροιστικά για την απόδειξη της καλής γνώσης) ή CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL ESOL
− COMMUNICATOR − και CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL SPOKEN ESOL − COMMUNICATOR −
(Συνυποβάλλονται αθροιστικά για την απόδειξη της καλής γνώσης).

• BASIC COMMUNICATION CERTIFICATE IN ENGLISH.
• TEST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATION (TOEIC) βαθμολογία από 505 έως 780 του
EDUCATIONAL TESTING SERVICE/CHAUNCEY, USA.


για το δευτερο δεν γνωρίζω αλλα φανταζομαι πως ναι για το επιπεδο C2

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 09:07:26 μμ »
το City and Guilds διοργανώνει seminar tour απο 2 Σεπτεμβρίου εως 10 Οκτωβρίου.
Γιάννενα , Αρτα κ Αγρίνιο έγιναν  τα πρώτα σεμινάρια (απ' ο,τι βλέπω στη πρόσκληση) και έπονται κ άλλες..ήθελα να ρωτήσω : παρακολούθησε κανεις σας σε αυτές τις πόλεις? να μας πει εντυπώσεις  :)
στη πόλη μου θα γίνει 8 Οκτ κ σκεφτομαι να το παρακολουθήσω. Εσείς?
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος vassiliki K.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 09:52:19 μμ »
Το City and Guilds δεν δίνει επάρκεια στο επίπεδο C2. Για περισσότερες πληροφορίες πήγαινε στο www.cityandguilds.gr. Τα μόνα πτυχία που δίνουν επάρκεια στο επίπεδο C2 είναι CPE Cambridge και ECPE Michigan.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: City and Guilds
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:56 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 10:28:26 μμ »
το City and Guilds διοργανώνει seminar tour απο 2 Σεπτεμβρίου εως 10 Οκτωβρίου.
Γιάννενα , Αρτα κ Αγρίνιο έγιναν  τα πρώτα σεμινάρια (απ' ο,τι βλέπω στη πρόσκληση) και έπονται κ άλλες..ήθελα να ρωτήσω : παρακολούθησε κανεις σας σε αυτές τις πόλεις? να μας πει εντυπώσεις  :)
στη πόλη μου θα γίνει 8 Οκτ κ σκεφτομαι να το παρακολουθήσω. Εσείς?



thanks για την πληροφορια ευτυχία. κ γω σκεφτομαι να το παρακολουθησω. δεν εχω δει καθολου πως ειναι το συγκεκριμενο πιστοποιητικο κ θα θελα να παρω μια ιδεα.

θα τους τηλεφωνησω αυριο να δω τι χρειαζεται.

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 11:53:23 πμ »
τίποτα evi , ευχαρίστηση μου ;)
 στο πρώτο μερος του σεμιναριου θα κάνουν εισηγηση στη δομη κ το περιεχόμενο των εξετασεων , ενω στο 2ο θα δώσουν εμφαση στο writing και κυρίως στο πώς εμεις μπορούμε να κάνουμε πιο σωστό feedback στους μαθητες.
 εγινα προ καιρου μελος του teacher's club..κ μετα απο λιγες μερες μου εστειλαν πακέτο με δειγματα εξετασεων σε καθε επιπεδο
τη προηγούμενη εβδομάδα μου εστειλαν κ τη πρόσκληση, δε ξερω αν χρειάζεται να γίνεις μελος για να λαβεις μερος στο σεμινάριο..αλλα δε νομίζω να ισχύει κατι τετοιο..
anyway, το τηλ τους ειναι : 210-3729150
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 06:05:24 μμ »
χαχα ω τι συμπτωσης!! μου τηλεφωνησαν το πρωι, ζητουσαν τα στοιχεια μου για να γινω μελος του teacher's club κ να μου στειλουν το πακετο που λες.

τους ρωτησα για το σεμιναριο (το ειδα κ στο site τους χθες  μετα την ενημερωση σου  ;)) κ μου ειπε οτι ειναι ανοιχτο για ολους κ δεν χρειαζεται να δηλωσεις νωριτερα κπ συμμετοχη.

Αποσυνδεδεμένος Vera_Sp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:37:37 πμ »
Είμαι κι εγώ μέλος του Teacher's club και θα πάω στο σεμινάριο που γίνεται στην Αθήνα.  ;) Πλάκα θα έχει να συναντηθούμε εκεί χωρίς να το ξέρουμε...  :)

Αποσυνδεδεμένος april77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 11:56:58 πμ »
Μου έστειλαν και μένα πρόσκληση...Θα δώσουν και υλικό a set of practice test books, the new handbook for teachers and speaking test DVDs!

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 05:18:50 μμ »
Γνωρίζει κάποιος-α συνάδελφος αν κάποιος μαθητής περάσει τη μία ενότητα (προφορικά ή γραπτά) από το City and Guilds αν υπάρχει ορισμένο χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο πρέπει να περάσει και την επόμενη ενότητα για να ισχύει η πρώτη;

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 07:47:08 πμ »
Καλημέρα  :) αύριο είναι το εν λόγω σεμινάριο στη πόλη μου κ αναρωτιόμουν (πρωι-πρωι  8) ) πώς σας φάνηκε  εσας που ηδη το παρακολουθήσατε αλλού, πραγματικά με ενδιαφέρει πολυ να μαθω........please, προετοιμάστε για το τι θα συναντήσω...
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 07:17:45 μμ »
Γνωρίζει κανείς πόσες φορές το χρόνο γίνονται εξετάσεις για το συγκεκριμένο πιστοποιητικό; Επίσης μπορεί κάποιος να δώσει στην προσεχή εξέταση μόνο τη μία ενότητα (π.χ. Speaking) και στην επόμενη τη δεύτερη;

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 11:45:42 πμ »
Γνωρίζει κανείς πόσες φορές το χρόνο γίνονται εξετάσεις για το συγκεκριμένο πιστοποιητικό; Επίσης μπορεί κάποιος να δώσει στην προσεχή εξέταση μόνο τη μία ενότητα (π.χ. Speaking) και στην επόμενη τη δεύτερη;

στο site τους θα σου λυθούν όλες οι απορίες : www.cityandguilds.gr
 :)
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: City and Guilds
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 02:44:32 μμ »
εμενα με ενδιαφερει να δωσω εξετασεις για την αποκτηση c2 στο city and guilts.μηπως θα μπορουσε να ενημερωσει καποιος πως θα μπορουσα να κανω μονη μου προετοιμασια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158546
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 339
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.