*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων μετά τις προσλήψεις  (Αναγνώστηκε 248020 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Στον ενιαίο πίνακα είχα σειρά 868. Τώρα ο εκκαθαρισμένος πίνακας του petros005 με δείχνει 473. Αν ο τελευταίος μη τρίτεκνος είχε σειρά 403, δε θα έπρεπε να ήμουν τουλάχιστον στο 465; Κάνω κάτι λάθος;  ??? ???

Χωρίς να έχω μελετήσει τον πίνακα, υποθέτω ότι η διαφορά οφείλεται στο ότι κάποια άτομα με καλή σειρά δεν προσλήφθηκαν, γιατί δεν είχαν δηλώσει όλες τις περιοχές. Έτσι αυτοί έμειναν για τη β΄φάση.

Ναι αλλά και πάλι προσλήφθηκαν 403 μη τρίτεκνοι που προηγούνταν άσχετα αν η σειρά δεν ήταν κανονική. Δεν είναι ότι έπονταν της δικιάς μου θέσης οπότε θα με πήγαιναν πιο κάτω. Δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Στον ενιαίο πίνακα είχα σειρά 868. Τώρα ο εκκαθαρισμένος πίνακας του petros005 με δείχνει 473. Αν ο τελευταίος μη τρίτεκνος είχε σειρά 403, δε θα έπρεπε να ήμουν τουλάχιστον στο 465; Κάνω κάτι λάθος;  ??? ???

Χωρίς να έχω μελετήσει τον πίνακα, υποθέτω ότι η διαφορά οφείλεται στο ότι κάποια άτομα με καλή σειρά δεν προσλήφθηκαν, γιατί δεν είχαν δηλώσει όλες τις περιοχές. Έτσι αυτοί έμειναν για τη β΄φάση.

Ναι αλλά και πάλι προσλήφθηκαν 403 μη τρίτεκνοι που προηγούνταν άσχετα αν η σειρά δεν ήταν κανονική. Δεν είναι ότι έπονταν της δικιάς μου θέσης οπότε θα με πήγαιναν πιο κάτω. Δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Ίσως τότε επειδή πριν από το 403 υπήρχαν και κάποιοι τρίτεκνοι, οι οποίοι συμπεριλαμβάνονται στο 20%.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ


Ναι αλλά και πάλι προσλήφθηκαν 403 μη τρίτεκνοι που προηγούνταν άσχετα αν η σειρά δεν ήταν κανονική. Δεν είναι ότι έπονταν της δικιάς μου θέσης οπότε θα με πήγαιναν πιο κάτω. Δεν το πολυκαταλαβαίνω.
Όχι. Αν πήραν 450 σύνολο, οι μη τρίτεκνοι είναι 360 . Αν σ' αυτούς προσθέσεις και τους τρίτεκνους που είναι μπροστά σου στον πίνακα, βρίσκεις όσους πρέπει να αφαιρέσεις για να βρεις τη νέα σου σειρά.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Στον ενιαίο πίνακα είχα σειρά 868. Τώρα ο εκκαθαρισμένος πίνακας του petros005 με δείχνει 473. Αν ο τελευταίος μη τρίτεκνος είχε σειρά 403, δε θα έπρεπε να ήμουν τουλάχιστον στο 465; Κάνω κάτι λάθος;  ??? ???

Χωρίς να έχω μελετήσει τον πίνακα, υποθέτω ότι η διαφορά οφείλεται στο ότι κάποια άτομα με καλή σειρά δεν προσλήφθηκαν, γιατί δεν είχαν δηλώσει όλες τις περιοχές. Έτσι αυτοί έμειναν για τη β΄φάση.

Ναι αλλά και πάλι προσλήφθηκαν 403 μη τρίτεκνοι που προηγούνταν άσχετα αν η σειρά δεν ήταν κανονική. Δεν είναι ότι έπονταν της δικιάς μου θέσης οπότε θα με πήγαιναν πιο κάτω. Δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Στράτο πάνω από σένα στη σειρά βρίσκονται 6 τρίτεκνοι οι οποίοι δεν έφυγαν, γιατί προφανώς δεν είχαν βάλει το κουτάκι. Αυτούς δεν τους αφαιρείς, οπότε δικαιολογείται η σειρά σου έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Στον ενιαίο πίνακα είχα σειρά 868. Τώρα ο εκκαθαρισμένος πίνακας του petros005 με δείχνει 473. Αν ο τελευταίος μη τρίτεκνος είχε σειρά 403, δε θα έπρεπε να ήμουν τουλάχιστον στο 465; Κάνω κάτι λάθος;  ??? ???

Χωρίς να έχω μελετήσει τον πίνακα, υποθέτω ότι η διαφορά οφείλεται στο ότι κάποια άτομα με καλή σειρά δεν προσλήφθηκαν, γιατί δεν είχαν δηλώσει όλες τις περιοχές. Έτσι αυτοί έμειναν για τη β΄φάση.

Ναι αλλά και πάλι προσλήφθηκαν 403 μη τρίτεκνοι που προηγούνταν άσχετα αν η σειρά δεν ήταν κανονική. Δεν είναι ότι έπονταν της δικιάς μου θέσης οπότε θα με πήγαιναν πιο κάτω. Δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Στράτο πάνω από σένα στη σειρά βρίσκονται 6 τρίτεκνοι οι οποίοι δεν έφυγαν, γιατί προφανώς δεν είχαν βάλει το κουτάκι. Αυτούς δεν τους αφαιρείς, οπότε δικαιολογείται η σειρά σου έτσι δεν είναι;

Αυτό δεν το είχα προσέξει. Αφού είναι έτσι, έχεις δίκιο. Ευχαριστώ πολύ!  :)  :) Που καταντήσαμε; Να κυνηγάμε τη σειρά με το τουφέκι!

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πως βλεπουμε ποιοι ειναι τριτεκνοι;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Πως βλεπουμε ποιοι ειναι τριτεκνοι;

Στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών μετά τη στήλη με το βαθμό πτυχίου έχει μια στήλη που γράφει ΝΑΙ ή ΟΧΙ. Όπου γράφει ΝΑΙ πρόκειται για τρίτεκνο

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Ερωτηση: Είναι ένα άτομο στον πίνακα της α φάσης που ενω δεν έχει προϋπερεσία (όλα μηδέν στα σχολ. έτη) στη πρωτη στηλη (μετα το λεκτικό της ειδικότητας) γράφει 30!!! Τι είναι αυτό;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Ερωτηση: Είναι ένα άτομο στον πίνακα της α φάσης που ενω δεν έχει προϋπερεσία (όλα μηδέν στα σχολ. έτη) στη πρωτη στηλη (μετα το λεκτικό της ειδικότητας) γράφει 30!!! Τι είναι αυτό;

Κανονικά το σύνολο της προϋπηρεσίας. Μήπως είναι από ιδιωτικό και γι' αυτό δε φαίνεται ξεχωριστά στα διάφορα σχολικά έτη;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Ερωτηση: Είναι ένα άτομο στον πίνακα της α φάσης που ενω δεν έχει προϋπερεσία (όλα μηδέν στα σχολ. έτη) στη πρωτη στηλη (μετα το λεκτικό της ειδικότητας) γράφει 30!!! Τι είναι αυτό;

Κανονικά το σύνολο της προϋπηρεσίας. Μήπως είναι από ιδιωτικό και γι' αυτό δε φαίνεται ξεχωριστά στα διάφορα σχολικά έτη;

Λες ;  Τόσα χρόνια παρακολουθώ τους πίνακες δεν είχε πέσει κάτι παρόμοιο στην αντίληψη μου!
Κ κατά τύχη το είδα , απλά ήθελα να δω πόσα μόρια είχαν κ κλήθηκαν αναπληρωτές κ τυχαία κοίταξα για το άτομο αυτό
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Στον ενιαίο πίνακα είχα σειρά 868. Τώρα ο εκκαθαρισμένος πίνακας του petros005 με δείχνει 473. Αν ο τελευταίος μη τρίτεκνος είχε σειρά 403, δε θα έπρεπε να ήμουν τουλάχιστον στο 465; Κάνω κάτι λάθος;  ??? ???

Χωρίς να έχω μελετήσει τον πίνακα, υποθέτω ότι η διαφορά οφείλεται στο ότι κάποια άτομα με καλή σειρά δεν προσλήφθηκαν, γιατί δεν είχαν δηλώσει όλες τις περιοχές. Έτσι αυτοί έμειναν για τη β΄φάση.

Ναι αλλά και πάλι προσλήφθηκαν 403 μη τρίτεκνοι που προηγούνταν άσχετα αν η σειρά δεν ήταν κανονική. Δεν είναι ότι έπονταν της δικιάς μου θέσης οπότε θα με πήγαιναν πιο κάτω. Δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Στράτο πάνω από σένα στη σειρά βρίσκονται 6 τρίτεκνοι οι οποίοι δεν έφυγαν, γιατί προφανώς δεν είχαν βάλει το κουτάκι. Αυτούς δεν τους αφαιρείς, οπότε δικαιολογείται η σειρά σου έτσι δεν είναι;

Αυτό δεν το είχα προσέξει. Αφού είναι έτσι, έχεις δίκιο. Ευχαριστώ πολύ!  :)  :) Που καταντήσαμε; Να κυνηγάμε τη σειρά με το τουφέκι!

Μια μικρή διόρθωση να κάνω, μέχρι τη θέση 868 του πίνακα οι τρίτεκνοι που δεν έφυγαν είναι 8, όχι 6. Δε μου έβγαιναν τα νούμερα και για τη δική μου σειρά, που είναι πολύ κοντά στου Στράτου και τα ξανακοίταξα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2009, 11:09:05 πμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
ΚΑΘΑΡΟΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Sakis1971, σ' ευχαριστούμε πολύ, δεν ήξερα ότι δε σε ενδιαφέρει πια η κεντρική Μακεδονία! Αν θες, άνοιξε ένα νέο θέμα με τίτλο "Ωρομίσθιοι κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010" (αντίστοιχο με πέρσι) και μετάφερε τον εκκαθαρισμένο πίνακα εκεί, για να έχουμε τα νέα της περιφέρειας συγκεντρωμένα (θα το έκανα εγώ, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι θα το καταφέρω!). Και πάλι, ευχαριστώ θερμά!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:45:57 μμ από tonik »
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος antia ΠΕ 02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Γεια σας κι απο μενα.Μηπως υπαρχει εκκαθαρισμενος πινακας ωρομισθιων για την περιφερεια Πελοποννησου?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159735
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 393
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.