*

Αποστολέας Θέμα: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 53615 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:39:41 μμ »
Υπαρχει καμια κοπελα που ειναι να παει αναπληρωτρια Ευβοια δημο Κηρεως ή δημο Ιστιαιας ή δημο Νηλεως και θελει να παει Κυμη στην πολη για να δουμε αν μπορει να γινει ανταλλαγη με καποια κοπελα που ειναι απο Βορεια Ευβοια και θελει να παει στους δημους αυτους?Επειγον παρακαλω πολυ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:25 »

Αποσυνδεδεμένος nikoletoula84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:32:01 μμ »
καλησπερα.sos παιδια! τοποθετηθηκα γ ιωαννινων αν υπαρχει κανεις για αμοιβαια που τοποθετηθηκε κοζανη,γρεβενα καστορια.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:46:35 μμ »
Καλησπέρα!
Συγχαρητήρια στους προσληφθέντες αναπληρωτές και καλή δύναμη!
Αν γνωρίζει κάποιος συνάδελφος ας μου απαντήσει για το αν μπορεί να γίνει αμοιβαία μετάθεση αναπληρωτών...
Το  προσπάθησα  πρόπερσι , δεν  πέτυχα  τίποτα , αν  και είμασταν  και  οι  2  στην  ίδια  Περιφερειακή  Διεύθυνση , με  1  φάση  διαφορά. Ο  λόγος  που  μου  ανέφεραν  ήταν  ότι  ο  ψηλότερα  βρισκόμενος  στον  πίνακα  θα  μπορούσε  να  είχε  "καπαρώσει"  τη  καλή-δύσκολη  θέση(που  δεν  το  ενδιαφέρει)  για  το  χαμηλότερα  βρισκόμενο  και με  αυτό  τον  τρόπο  να  αδικηθεί  κάποιος  που  βρίσκεται  ανάμεσά  τους  και  είχε  ως  επιλογή  τη  θέση  αυτή. Παράλληλα  ο  χαμηλότερα  βρισκόμενος  επιλέγει  την  περιοχή  που  έχει  λιγότερη  ζήτηση  αλλά  ενδιαφέρει  τον  υψηλά  στον  πίνακα  βρισκόμενο .
Τι μηχανορραφίες είναι αυτές, 2 αναγνώσεις του κανα για να το πιάσω  ;D

εγω παλι οσες φορες και να το διαβασω δεν προκειται να καταλαβω τιποτα!!!
μηπως να κοψω το ντεκαπαζ ???
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 12:46:50 πμ »
Καλησπέρα!
Συγχαρητήρια στους προσληφθέντες αναπληρωτές και καλή δύναμη!
Αν γνωρίζει κάποιος συνάδελφος ας μου απαντήσει για το αν μπορεί να γίνει αμοιβαία μετάθεση αναπληρωτών...
Το  προσπάθησα  πρόπερσι , δεν  πέτυχα  τίποτα , αν  και είμασταν  και  οι  2  στην  ίδια  Περιφερειακή  Διεύθυνση , με  1  φάση  διαφορά. Ο  λόγος  που  μου  ανέφεραν  ήταν  ότι  ο  ψηλότερα  βρισκόμενος  στον  πίνακα  θα  μπορούσε  να  είχε  "καπαρώσει"  τη  καλή-δύσκολη  θέση(που  δεν  το  ενδιαφέρει)  για  το  χαμηλότερα  βρισκόμενο  και με  αυτό  τον  τρόπο  να  αδικηθεί  κάποιος  που  βρίσκεται  ανάμεσά  τους  και  είχε  ως  επιλογή  τη  θέση  αυτή. Παράλληλα  ο  χαμηλότερα  βρισκόμενος  επιλέγει  την  περιοχή  που  έχει  λιγότερη  ζήτηση  αλλά  ενδιαφέρει  τον  υψηλά  στον  πίνακα  βρισκόμενο .
Τι μηχανορραφίες είναι αυτές, 2 αναγνώσεις του κανα για να το πιάσω  ;D

εγω παλι οσες φορες και να το διαβασω δεν προκειται να καταλαβω τιποτα!!!
μηπως να κοψω το ντεκαπαζ ???

Εγώ το έκοψα σήμερα (τα έβαψα πολύ σκούρα, σαν την διάθεσή μου :(), αλλά πάλι το βρίσκω... φωσκολικό σενάριο! Δηλαδή, για το υπουργείο, αποκλείεται να ισχύει το απλούστατο και αυτονόητο, ότι δηλαδή 2 άνθρωποι πήγαν... αντίστροφα εκεί που έπρεπε και στην ουσία η αμοιβαία δεν επηρεάζει τη θέση κανενός; ::)
Δηλαδή, εγώ καίγομαι για Εύβοια και δεν πήγα. Αποκλείεται και κάποιος άλλος, που πήγε ή θα πάει στη 2η φάση, να καίγεται για την περιοχή που πήγα εγώ; Τι κακό θα είχε το να αλλάξουμε και ποιον θα ενοχλούσε, δεν το καταλαβαίνω. ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:25 »

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 08:00:45 πμ »
Και γω το προσπαθησα προπερυσι να φανταστειτε αμοιβαια μεταθεση με τη συζυγο μου που εχουμε και μωρα παιδια και δεν γινοταν. Τι να πω αν καποιος εχει νεοτερα ας μας ενημερωσει Αν και δεν πιστευω να γινεται μα τους ανεγκεφαλους που εχουμε μπλεξει

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 12:13:06 μμ »
Καλησπέρα!
Συγχαρητήρια στους προσληφθέντες αναπληρωτές και καλή δύναμη!
Αν γνωρίζει κάποιος συνάδελφος ας μου απαντήσει για το αν μπορεί να γίνει αμοιβαία μετάθεση αναπληρωτών...
Το  προσπάθησα  πρόπερσι , δεν  πέτυχα  τίποτα , αν  και είμασταν  και  οι  2  στην  ίδια  Περιφερειακή  Διεύθυνση , με  1  φάση  διαφορά. Ο  λόγος  που  μου  ανέφεραν  ήταν  ότι  ο  ψηλότερα  βρισκόμενος  στον  πίνακα  θα  μπορούσε  να  είχε  "καπαρώσει"  τη  καλή-δύσκολη  θέση(που  δεν  το  ενδιαφέρει)  για  το  χαμηλότερα  βρισκόμενο  και με  αυτό  τον  τρόπο  να  αδικηθεί  κάποιος  που  βρίσκεται  ανάμεσά  τους  και  είχε  ως  επιλογή  τη  θέση  αυτή. Παράλληλα  ο  χαμηλότερα  βρισκόμενος  επιλέγει  την  περιοχή  που  έχει  λιγότερη  ζήτηση  αλλά  ενδιαφέρει  τον  υψηλά  στον  πίνακα  βρισκόμενο .
Τι μηχανορραφίες είναι αυτές, 2 αναγνώσεις του κανα για να το πιάσω  ;D

εγω παλι οσες φορες και να το διαβασω δεν προκειται να καταλαβω τιποτα!!!
μηπως να κοψω το ντεκαπαζ ???

Εγώ το έκοψα σήμερα (τα έβαψα πολύ σκούρα, σαν την διάθεσή μου :(), αλλά πάλι το βρίσκω... φωσκολικό σενάριο! Δηλαδή, για το υπουργείο, αποκλείεται να ισχύει το απλούστατο και αυτονόητο, ότι δηλαδή 2 άνθρωποι πήγαν... αντίστροφα εκεί που έπρεπε και στην ουσία η αμοιβαία δεν επηρεάζει τη θέση κανενός; ::)
Δηλαδή, εγώ καίγομαι για Εύβοια και δεν πήγα. Αποκλείεται και κάποιος άλλος, που πήγε ή θα πάει στη 2η φάση, να καίγεται για την περιοχή που πήγα εγώ; Τι κακό θα είχε το να αλλάξουμε και ποιον θα ενοχλούσε, δεν το καταλαβαίνω. ::)

καρχαριακι μου εγω αρνουμαι να τα κανω σκουρα επειδη πολυ απλα στο υπουργειο τους δερνει μεγαλη βλακεια!
τουλαχιστον εσυ μιλας για την ιδια βαθμιδα, φανταζεσαι να τους πω εγω οτι θελω ν'αλλαξω απο α/βαθμια σε β/βαθμια? θα τους πεταχτουν τα ματια εξω!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 01:02:28 μμ »
Μα γιατί να γίνεται αμοιβαία αναπληρωτών; Υποτίθεται ότι ως αναπληρωτής καλείσαι για να μπεις σε μια θέση κάποιου που για κάποιο λόγο λείπει. Δηλώνεις και τις περιοχές που επιθυμείς να πας. Αν δεν θέλεις κάποια περιοχή απλά δεν την δηλώνεις.
Από τη στιγμή, λοιπόν, που έχει δηλώσει ότι θες να πας στην όποια Πετινίτσα, δεν μπορεί μετά να λες το μετάνοιωσα και να την κάνεις με ελαφρα! Και να διαπραγματεύεσαι (οικονομικά), πιθανότατα, και την ανταλλαγή αυτή με άλλους συναδέλφους σου......
Την ίδια άποψη έχω και για τις μεταθέσεις.....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 01:49:12 μμ »
Παιδια σας παραθετω τι γραφει ο αιρετος Καψαλακης στη σελιδα του στο facebook  σχετικα :


http://www.facebook.com/profile.php?id=100000112853349#!/profile.php?id=100000112853349&v=wall&story_fbid=149723235060818&ref=mf


ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Καλησπέρα. Για τους αναπληρωτές. Επειδή κάποιοι σας κοροϊδεύουν και σας λένε για αμοιβαίες μεταθέσεις αναπληρωτών, σας πληροφορώ ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει. Προσλαμβάνεστε με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου για ορισμένο χρονικό διάστημα σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Επομένως δεν υπάρχει καμιά δυνατότητα μετακίνησή σα...ς ή απόσπασή σας. Πόσο μάλλον, αφού τοποθετηθήκατε μετά από αίτησή σας. Μην τους πιστεύετε λοιπόν…

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 01:52:09 μμ »
Ανέφερα  τι  μου  είπαν  ως  εξήγηση  του  γιατί  δε  γινεται. Δεν  είπα  ότι  το  υιοθετώ. Η  σειρά  προτίμησης  έχει  αυτό  το  νόημα , ότι  επιλέγεις  πρώτα  τις  περιοχές  που  επιθυμείς , επομένως  τουλάχιστο  ο  ένας  βρίσκεται  στην  καλύτερη  από  τις  δύο (σύμφωνα  με  τη  δήλωσή  του)  περιοχή  και  πράγματι  δε  θα  είχε  νόημα  η  αμοιβαία.Το  πρόβλημα  τίθεται  όταν  προκύπτουν  2  φάσεις  πολύ  κοντινές  μεταξύ  τους  και  βγαίνει  κενό  σε  περιοχή  που  στην  προηγούμενη  φάση (με  8  μέρες  διαφορά  στην  περίπτωσή  μου) δεν  είχε  βγει. Τότε  πράγματι  προκύπτουν  ζητήματα  ακόμη  και  ισονομίας  αφού  είναι  φανερό , ειδικά  αν  πρόκειται  για  την  αρχή  της  χρονιάς  ότι  το  κενό  δε  δημιουργήθηκε  ξαφνικά , απλά  δόθηκε  λίγες  μέρες  μετά.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 01:59:18 μμ »
Παιδια σας παραθετω τι γραφει ο αιρετος Καψαλακης στη σελιδα του στο facebook  σχετικα :


http://www.facebook.com/profile.php?id=100000112853349#!/profile.php?id=100000112853349&v=wall&story_fbid=149723235060818&ref=mf


ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Καλησπέρα. Για τους αναπληρωτές. Επειδή κάποιοι σας κοροϊδεύουν και σας λένε για αμοιβαίες μεταθέσεις αναπληρωτών, σας πληροφορώ ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει. Προσλαμβάνεστε με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου για ορισμένο χρονικό διάστημα σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Επομένως δεν υπάρχει καμιά δυνατότητα μετακίνησή σα...ς ή απόσπασή σας. Πόσο μάλλον, αφού τοποθετηθήκατε μετά από αίτησή σας. Μην τους πιστεύετε λοιπόν…

μήπως εσείς που τον παρακολουθείτε στο facebook έχετε να μας μεταφέρετε κάτι για προσλήψεις δευτεροβάθμιας στην ειδική αγωγή;;;
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 03:52:05 μμ »
Παιδια σας παραθετω τι γραφει ο αιρετος Καψαλακης στη σελιδα του στο facebook  σχετικα :


http://www.facebook.com/profile.php?id=100000112853349#!/profile.php?id=100000112853349&v=wall&story_fbid=149723235060818&ref=mf


ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Καλησπέρα. Για τους αναπληρωτές. Επειδή κάποιοι σας κοροϊδεύουν και σας λένε για αμοιβαίες μεταθέσεις αναπληρωτών, σας πληροφορώ ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει. Προσλαμβάνεστε με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου για ορισμένο χρονικό διάστημα σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Επομένως δεν υπάρχει καμιά δυνατότητα μετακίνησή σα...ς ή απόσπασή σας. Πόσο μάλλον, αφού τοποθετηθήκατε μετά από αίτησή σας. Μην τους πιστεύετε λοιπόν…


το ξέρω γιατί εγώ τον ρώτησα στο facebook γιατί με ρώτησαν κάποιες κοπέλες...μου είπε ότι είναι παράνομο αλλά αφού ζούμε στην ελλάδα όλα μπορούν να γίνουν..πάντως σε κάποιες περιπτώσεις που έμαθα κατά τύχη έγινε αυτό αλλά υπήρχαν λόγοι και ήταν στο χέρι προισταμενου

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 03:53:00 μμ »
Παιδια σας παραθετω τι γραφει ο αιρετος Καψαλακης στη σελιδα του στο facebook  σχετικα :


http://www.facebook.com/profile.php?id=100000112853349#!/profile.php?id=100000112853349&v=wall&story_fbid=149723235060818&ref=mf


ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Καλησπέρα. Για τους αναπληρωτές. Επειδή κάποιοι σας κοροϊδεύουν και σας λένε για αμοιβαίες μεταθέσεις αναπληρωτών, σας πληροφορώ ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει. Προσλαμβάνεστε με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου για ορισμένο χρονικό διάστημα σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Επομένως δεν υπάρχει καμιά δυνατότητα μετακίνησή σα...ς ή απόσπασή σας. Πόσο μάλλον, αφού τοποθετηθήκατε μετά από αίτησή σας. Μην τους πιστεύετε λοιπόν…

μήπως εσείς που τον παρακολουθείτε στο facebook έχετε να μας μεταφέρετε κάτι για προσλήψεις δευτεροβάθμιας στην ειδική αγωγή;;;
ευχαριστώ!

τίποτα ε;; :'(

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 04:01:06 μμ »
mitsy απ οτι΄έχω δει ο Καψαλάκης έχει πει οτι δεν γνωρίζει για την β βάθμια γενικά..
εκτός κ αν έχει ρωτησει κάποιος της ειδικής με μην κ του έχει απαντησει..

Αποσυνδεδεμένος anemos20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 11:44:48 πμ »
Αμοιβαια μετάθεση δεν γινεται στους αναπληρωτες

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159598
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 314
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.