*

Αποστολέας Θέμα: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!  (Αναγνώστηκε 7943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 05, 2010, 03:51:34 μμ »
Χαρά τι εννοείς έχει ήδη κληθεί αναπληρωτής;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:00:57 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:44:24 μμ »
ναι και γω αναρωτιεμαι.... ???

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 18, 2010, 07:36:10 μμ »
Μπορεί τα μόρια της προϋπηρεσίας να έχουν χάσει την αξία τους πλέον, ωστόσο κάνει εντύπωση το πως το νούμερο 637 στον φετινό πίνακα (1100 πέρυσι!), με πτυχίο του 2007 κ έναν ΑΣΕΠ κατάφερε να συγκεντρώσει 9.9 μόρια το σχολ.έτος 2009-10!Από εκκλησιαστικό να υποθέσουμε πάλι???Γιώτααααααααααααα!!!!Τα φώτα σου! ;)

Στείλε μου όνομα καλό μου και ίσως μπορέσω να βοηθήσω...έχω και φορτισμένες μπαταρίες τώρα!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 19, 2010, 12:48:45 μμ »
giota δωσε και σε μενα τα φωτα σου!!!!! ποσους αναπληρωτες κανονικου λες να παρουν φετος??? προσεχε τι θα πεις ειμαι και σε κρισιμη ηλικια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:00:57 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:53:03 μμ »
Χαρά μου ειδική αγωγή είναι.
Σοφάκι μακάρι να μας έπαιρνε όλους αλλά... Ποια ηλικία βρε? Τι να πω κι εγώ τότε!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 19, 2010, 04:26:01 μμ »
Ειμαι απο αλλο κλαδο αλλα η ερωτηση μου ταιριαζει με τις  "παραξενες προυπηρεσιες".Αν οπως διαβασα στο φορουμ, εχει καταργηθει ο υπολογισμος μοριων απο το δευτερο πτυχιο, πως γινεται πτυχιουχος του 2008 να εχει μορια προυπηρεσιας απο το 2002 μεχρι σημερα?????
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 19, 2010, 08:25:38 μμ »
τι?????????????????

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:10:14 μμ »
Συνάδελφοι που ζείτε;
Όλοι εσείς που δίνετε ΑΣΕΠ για νας σας πάρουν τελικά ΑΜΩρομίσιους και τρέχετε στα πέρατα της γής για να μαζέψετε μοριάκι μοριάκι το διορισμό μάθετε ότι υπάρχουν αρκετά εκπαιδευτικά ιδρύματα (σχολεία φυλακών, ευρωπαϊκά σχολεία, σχολεία ευκαιρίας, σχολές ΟΑΕΔ, Σιβιτανίδειοι εκκλησιαστικά και ένα σωρό άλλα σχολεία και σχολειάκια που ξεπερνούν την φαντασία) τα οποία προσλαμβάνουν απλά και μόνο με συνέντευξη μεταξύ όσων καταφέρουν να ενημερωθούν στόμα με στόμα για τις φωτογραφικές συνήθως προκυρήξεις που εκδίδουν και φροντίζουν να τις περάσουν στα ψιλά γράμματα για να μην πλακώσει κόσμος και δεν καταφέρουν να προσληφθούν οι "φίλοι".
Επίσης άλλοι διδάσκουν σε δυο νομούς α'θμια και β'θμια και είναι απορίας άξιο πως διακτινίζονται και συγκεντρώνουν τόσα μόρια μέσα σε μια χρονιά κάνοντας 5 ωρο κάθε μέρα σε διαφορετικούς νομούς εντός του σχολικού ωραρίου.
Ενδεικτικά σας λέω ότι στους πίνακες των ΠΕ05 οι περισσότεροι που τεκμηρίωσαν διορισμό με το 40% στη μεταβατική περίοδο ήταν αλεξιπτωτιστές που σε μια χρονιά μάζεψαν τόσα μόρια όσα άλλοι δεν είχαν ονειρευτεί πηγαίνοντας απλοί ωρομίσθιοι επί χρόνια. Αυτοί προσγειώθηκαν μπροστά από όλους στον πίνακα και τελικά διορίστηκαν κατά προτεραιότητα με πτυχία΄του΄2007 και χωρίς ΑΣΕΠ και περιττές αξιοκρατίες...
Φυσικά αυτό δεν θα σταματήσει γιατί πολλά από αυτά τα σχολεία ΄θα ΄συνεχίσουν να προσλαμβάνουν και να μοριοδοτούν εκτός πινάκων.
Περαστικά μας!
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος sefe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:52:41 μμ »
Ειμαι απο αλλο κλαδο αλλα η ερωτηση μου ταιριαζει με τις  "παραξενες προυπηρεσιες".Αν οπως διαβασα στο φορουμ, εχει καταργηθει ο υπολογισμος μοριων απο το δευτερο πτυχιο, πως γινεται πτυχιουχος του 2008 να εχει μορια προυπηρεσιας απο το 2002 μεχρι σημερα?????

Ναι, η καταγραφή προϋπηρεσίας από δύο κλάδους καταργήθηκε το 2005, όσοι όμως είχαν τέτοια μέχρι τότε την δήλωσαν και την... έσωσαν!!!

Ξέρω θεολόγο η οποία είχε καταγράψει 2 χρόνια αναπλήρωσης σε ΤΕΕ ως καθηγήτρια κομμωτικής και φυσικά διορίστηκε ως... θεολόγος!

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 19, 2010, 11:51:07 μμ »
Οι στα δυσπρόσιτα διπλασιάζουν τα μόριά τους μόνο για πίνακα αναπληρωτών ωρωμισθίων. Στον ενιαίο διορισμών πάνε κανονικά μονά τα μόρια όχι διπλά.

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 20, 2010, 03:18:24 μμ »
Χαρά τι εννοείς έχει ήδη κληθεί αναπληρωτής;
[/quo

Έχω την ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΧΕΙ ΚΛΗΘΕΙ ΗΔΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 20, 2010, 04:08:02 μμ »
Χαρά τι εννοείς έχει ήδη κληθεί αναπληρωτής;
[/quo

Έχω την ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΧΕΙ ΚΛΗΘΕΙ ΗΔΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ?


Κοιτάξτε την ημερομηνια ρε παιδιά! Το μήνυμα της Χαράς είναι από το Σεπτέμβριο του 2009!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2010, 04:59:53 μμ από giota8 »
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 20, 2010, 04:55:04 μμ »
Συνάδελφοι που ζείτε;
Όλοι εσείς που δίνετε ΑΣΕΠ για νας σας πάρουν τελικά ΑΜΩρομίσιους και τρέχετε στα πέρατα της γής για να μαζέψετε μοριάκι μοριάκι το διορισμό μάθετε ότι υπάρχουν αρκετά εκπαιδευτικά ιδρύματα (σχολεία φυλακών, ευρωπαϊκά σχολεία, σχολεία ευκαιρίας, σχολές ΟΑΕΔ, Σιβιτανίδειοι εκκλησιαστικά και ένα σωρό άλλα σχολεία και σχολειάκια που ξεπερνούν την φαντασία) τα οποία προσλαμβάνουν απλά και μόνο με συνέντευξη μεταξύ όσων καταφέρουν να ενημερωθούν στόμα με στόμα για τις φωτογραφικές συνήθως προκυρήξεις που εκδίδουν και φροντίζουν να τις περάσουν στα ψιλά γράμματα για να μην πλακώσει κόσμος και δεν καταφέρουν να προσληφθούν οι "φίλοι".
Επίσης άλλοι διδάσκουν σε δυο νομούς α'θμια και β'θμια και είναι απορίας άξιο πως διακτινίζονται και συγκεντρώνουν τόσα μόρια μέσα σε μια χρονιά κάνοντας 5 ωρο κάθε μέρα σε διαφορετικούς νομούς εντός του σχολικού ωραρίου.
Ενδεικτικά σας λέω ότι στους πίνακες των ΠΕ05 οι περισσότεροι που τεκμηρίωσαν διορισμό με το 40% στη μεταβατική περίοδο ήταν αλεξιπτωτιστές που σε μια χρονιά μάζεψαν τόσα μόρια όσα άλλοι δεν είχαν ονειρευτεί πηγαίνοντας απλοί ωρομίσθιοι επί χρόνια. Αυτοί προσγειώθηκαν μπροστά από όλους στον πίνακα και τελικά διορίστηκαν κατά προτεραιότητα με πτυχία΄του΄2007 και χωρίς ΑΣΕΠ και περιττές αξιοκρατίες...
Φυσικά αυτό δεν θα σταματήσει γιατί πολλά από αυτά τα σχολεία ΄θα ΄συνεχίσουν να προσλαμβάνουν και να μοριοδοτούν εκτός πινάκων.
Περαστικά μας!
Μα, αμάν, βρε παιδιά, πραγματικά αναρωτιέμαι από ποιον πλανήτη έχω κατεβεί!
Κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι καινούργιο που με κάνει να απορώ...
Μα τέλος πάντων δεν υπάρχει έλεγχος από κανέναν και τίποτα;!  ??? ??? ??? ???
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: παράξενες προϋπηρεσίες ΠΕ06!!!
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 20, 2010, 04:56:49 μμ »
Ειμαι απο αλλο κλαδο αλλα η ερωτηση μου ταιριαζει με τις  "παραξενες προυπηρεσιες".Αν οπως διαβασα στο φορουμ, εχει καταργηθει ο υπολογισμος μοριων απο το δευτερο πτυχιο, πως γινεται πτυχιουχος του 2008 να εχει μορια προυπηρεσιας απο το 2002 μεχρι σημερα?????
Ναι... Τιιι;!  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.