*

Αποστολέας Θέμα: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο  (Αναγνώστηκε 8691 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« στις: Αύγουστος 11, 2008, 01:36:05 μμ »
Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Ψάχνω ένα βιβλίο του οργανισμού που στέλνεται στα νηπιαγωγεία αλλά δεν μπορώ να το βρω έξω ή στο ιντερνετ. Λέγεται: 
      "Aνθολόγιο λογοτεχνικών κειμένων για το νηπιαγωγείο" Υ.Π.Ε.Π.Θ -Παιδαγωγικό Ινστιτούτο, ΟΕΔΒ, Αθήνα 2000
Μήπως το έχει συναντήσει κάποιος σε μορφή pdf στο ιντερνετ ή ξέρει που θα μπορούσα να το βρω;;; Το ψάχνω καιρό...  :'(
Ευχαριστώ πολύ!!!
~Μάθηση χωρίς σκέψη είναι χαμένος κόπος. Σκέψη χωρίς μάθηση είναι κίνδυνος. Κομφούκιος~

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:54 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 11, 2008, 01:53:19 μμ »
Πρεπει να το ζητησεις ειτε απο το γραφειο Α/βαθμιας Εκπαιδευσης ειτε απο τη σχολικη συμβουλο της περιοχης, που και παλι ειναι φειδωλοι...
Να φανταστεις στο νηπιαγωγειο στο οποιο εργαζομουν τη σχολικη χρονια που περασε (το οποιο ήταν και 3/θεσιο) ειχαμε 1 ανθολογιο και 1 οδηγο για ολα τα τμηματα και η απαντηση τοσο του γραφειου αλλα και της συμβουλου ηταν οτι δεν υπαρχουν αρκετα αντιτυπα..
Αλλα και παλι μην φανταστεις πως το ανθολογιο ειναι και κατι το τρομερο...Δεν εχει καθολου εικονες και δεν προκαλει καθολου το ενδιαφερον των παιδιων...

Αυτα...Ελπιζω να σε κατατοπισα....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος christen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 12, 2008, 09:13:46 πμ »
Άννα σε ευχαριστώ! Απλά δεν έχω διοριστεί ακόμη...οπότε είναι πολύ δύσκολο να το βρω! Γι αυτό ρώτησα μήπως ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να το βρω ή μήπως υπάρχει στο ιντερνετ όπως ο οδηγός της νηπιαγωγού... :(
~Μάθηση χωρίς σκέψη είναι χαμένος κόπος. Σκέψη χωρίς μάθηση είναι κίνδυνος. Κομφούκιος~

Αποσυνδεδεμένος tzenh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:54 »

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 02, 2012, 11:58:13 μμ »
Είναι όμως ημιτελές.  ;) Αλλά, σας έχω και νέα: Αν κάνετε λίγη υπομονή να έρθει και το καινούριο σκάννερ (γιατί το προηγούμενο το έκαψα ακριβώς με κάτι τέτοια θηριώδη συνεχόμενα σκανναρίσματα), το καλοκαίρι που έχουμε διακοπές θα έχω χρόνο και αν όλα πάνε καλά θα ανεβάσω και το υπόλοιπο. :) (ναι, εγώ το ανέβασα στο sribd... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D) Μόνο κάντε λίγη υπομονή γιατί το πράγμα πάει λίγο αργά: Σκαννάρισμα, διόρθωμα στο photoshop, και μετά ανέβασμα. Και είναι και μεγάλος ο Οδηγός, ζωή να έχουμε να διαβάζουμε....  ;) Επίσης, μέσα στο καλοκαίρι ελπίζω να ανεβάσω και 1-2 ακόμα παλιά βιβλία, αλλά χρήσιμα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Οπότε, να ρίχνετε μια ματιά στο λογαριασμό στο scribd το καλοκαίρι, μήπως και έχω ανεβάσει τίποτα καινούριο (αλλά κατά τον Ιούλιο, να κλείσει το σχολείο και μετά...  :P )
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 03, 2012, 04:45:44 μμ »
Είναι όμως ημιτελές.  ;) Αλλά, σας έχω και νέα: Αν κάνετε λίγη υπομονή να έρθει και το καινούριο σκάννερ (γιατί το προηγούμενο το έκαψα ακριβώς με κάτι τέτοια θηριώδη συνεχόμενα σκανναρίσματα), το καλοκαίρι που έχουμε διακοπές θα έχω χρόνο και αν όλα πάνε καλά θα ανεβάσω και το υπόλοιπο. :) (ναι, εγώ το ανέβασα στο sribd... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D) Μόνο κάντε λίγη υπομονή γιατί το πράγμα πάει λίγο αργά: Σκαννάρισμα, διόρθωμα στο photoshop, και μετά ανέβασμα. Και είναι και μεγάλος ο Οδηγός, ζωή να έχουμε να διαβάζουμε....  ;) Επίσης, μέσα στο καλοκαίρι ελπίζω να ανεβάσω και 1-2 ακόμα παλιά βιβλία, αλλά χρήσιμα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Οπότε, να ρίχνετε μια ματιά στο λογαριασμό στο scribd το καλοκαίρι, μήπως και έχω ανεβάσει τίποτα καινούριο (αλλά κατά τον Ιούλιο, να κλείσει το σχολείο και μετά...  :P )
Να σε ρωτησώ κάτι. Πώς κάνεις τις εικόνες που σκανάρεις βιβλίο σε μορφή pdf; Θέλω να το κάνω κι εγώ αλλά δεν μπορώ.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 03, 2012, 06:18:48 μμ »
Να σε ρωτησώ κάτι. Πώς κάνεις τις εικόνες που σκανάρεις βιβλίο σε μορφή pdf; Θέλω να το κάνω κι εγώ αλλά δεν μπορώ.

Για να μη βγούμε εκτός θέματος εδώ, σου στέλνω pm..  :)
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος maria0201

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Ανθολογίου για το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 04:39:43 μμ »
καλησπέρα σας! θα ήθελα να ενημερωθώ για το βιβλίο το ανθολόγιο του νηπιαγωγείου.
αν είναι εύκολο ενημερώστε με αν υπάρχουν και τα άλλα μέρη του . και  γενικά ψάχνω παλιά βιβλία τέτοιους είδους.σας ευχαριστώ πολύ περιμένω νέα σας!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 534
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.