*

Αποστολέας Θέμα: καθε φετος και χειροτερα ?  (Αναγνώστηκε 1719 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
καθε φετος και χειροτερα ?
« στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 08:08:04 μμ »
Τι λετε?ειναι ιδεα μου?
φετος παρατηρησα το εξης.στις τοπικες εφημεριδες και αγγελιες και οχι μονο ακομα και σημερα που γραφουμε υπαρχει ΄πληθος αγγελιων  συναδελφων ολων των ειδικοτητων(μα ολων) που ζητουν ιδιαιτερα.Για να μην αναφερω χαρτακια στις στασεις των λεωφορειων,σουπερ μαρκετ και δεν συμμαζευεται.Περυσι ομως τετοιες μερες δεν υπηρχε ουτε μια σε γνωστη εφημεριδα του Βολου οπου αναφερομαι.τι γινεται?ελλειψη χρηματων σταση μαθηματων?
και δεν μας εφτανε αυτο εχουμε και αυτες τις εκλογες και ακομα περιμενουμε συνεντευξεις για ΚΕΕ , ΠΔΣ και τα λοιπα.
εκανα αιτηση φετος για το ιεκ του δημου ,σημερα βγηκαν τα αποτελεσματα.πηραν 14 οικονομολογους και δεν ειμαι μεσα!!!!μα το τι τηλεφωνο επεσε απο τα πολιτικα γραφεια της νδ ,πασοκ και δεν ξερω τι αλλο.για πδσ δεν το συζητω δεν υπαρχει καμια ελπιδα,ψοφισε με την ανακοινωση των εκλογων και την εναρξη των ρουσφετιων.
μεχρι που θα παει αυτο βρε παιδια?τι αλλο πρεπει να κανει κανεις?
πως τα πατε φετος?καλυτερα ή χειροτερα?

ΥΓ.μπηκα στο δρομο για κατατακτηριες στο δημοτικης εκπαιδευσης θεσσαλιας...... :-\
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:39:30 »

Αποσυνδεδεμένος dora3110

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νήδυμος Ύπνος
    • Προφίλ
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 08:21:09 μμ »
οπως τα λες ειναι δυστυχως.... υπερ-κορεσμος καθηγητων!!!!
καλη επτυχια να χεις με ις κατατακτηριες... διαλεξες τον σιγουρον δρομο...
Νήδυμος Ύπνος

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 08:28:53 μμ »
σε ευχαριστω
και εσυ καλη τυχη να εχεις σε οτι κανεις

ειναι σιγουρος λες ο δρομος?
ειναι δεν ειναι τωρα μπηκα στο χορο και διαβαζω..... ;D....
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος dora3110

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νήδυμος Ύπνος
    • Προφίλ
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 08:37:06 μμ »
ειναι δυσκολο πολυ να περασεις στο παιδαγωγικο αλλα οχι και ακατορθωτο πιστευω. Ειχα προσπαθησει πριν απο 2 χρονια αλλα δεν ημουν καταλληλα προετοιμασμενη οποτε και αναποφευκτα απετυχα. Θεωρω οτι για μια 4 ετια ακομα θα διοριζονται οι δασκαλοι. Παντως μπορεις να δωσεις και στουσ νηπιαγωγους που κι εκει εχει ανοιξει πολυ το επαγγελμα και θα παραμεινει ανοιχτο για τα επομενα χρονια.
Καλες αντοχες να χεις!!!!
Νήδυμος Ύπνος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:39:30 »

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 09:33:41 μμ »
Τι λετε?ειναι ιδεα μου?
φετος παρατηρησα το εξης.στις τοπικες εφημεριδες και αγγελιες και οχι μονο ακομα και σημερα που γραφουμε υπαρχει ΄πληθος αγγελιων  συναδελφων ολων των ειδικοτητων(μα ολων) που ζητουν ιδιαιτερα.Για να μην αναφερω χαρτακια στις στασεις των λεωφορειων,σουπερ μαρκετ και δεν συμμαζευεται.Περυσι ομως τετοιες μερες δεν υπηρχε ουτε μια σε γνωστη εφημεριδα του Βολου οπου αναφερομαι.τι γινεται?ελλειψη χρηματων σταση μαθηματων?

Το χειρότερο, κατά τη γνώμη μου, είναι αυτό που μου μετέφερε ένας καταστηματάρχης της περιοχής μου: "συνάδελφοι" που ξεκολλάνε τις αγγελίες άλλων συναδέλφων και κολλάνε τις δικές τους. Έτσι που πάνε, σε λίγο θα παίζουνε και μπουνιές για να διεκδικήσουν τους μαθητές που κάνουν ιδιαίτερα. Κάτι ξέρουν αυτοί που διατηρούν την ανεργία σε υψηλά επίπεδα: ο καθένας βλέπει το συνάδελφό του ως εχθρό και όλοι αποδέχονται τις περικοπές ακόμη και των στοιχειωδών εργασιακών δικαιωμάτων. Ως πότε παλληκάρια.....

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:35:16 μμ »
μονο συμφωνω????? φετος αφησα φροντιστηριο που εργαζομουν 4 χρονια και εβγαζα κοντα στα 1οοο Ε με ΙΚΑ, ΔΩΡΑ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΕΙς ΤΑ ΠΑΝΤΑ........για να κανω ολοημερα (για 3 χρονια ηλπιζα)ισως δυσπροσιτα,ΠΔΣ,ΣΔΕ, ειχα κανει αιτησεις για ολα και δεν με πηραν ουτε ολοημερο,που δουλευα 2 χρονια........... εγω τι να πω?????καρκινο απο τα τσιγαρα θα παθω που αναβω το ενα μετα το αλλο για να δω τι να κανω.......
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος cicek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: καθε φετος και χειροτερα ?
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:21:53 πμ »
μονο συμφωνω????? φετος αφησα φροντιστηριο που εργαζομουν 4 χρονια και εβγαζα κοντα στα 1οοο Ε με ΙΚΑ, ΔΩΡΑ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΕΙς ΤΑ ΠΑΝΤΑ........για να κανω ολοημερα (για 3 χρονια ηλπιζα)ισως δυσπροσιτα,ΠΔΣ,ΣΔΕ, ειχα κανει αιτησεις για ολα και δεν με πηραν ουτε ολοημερο,που δουλευα 2 χρονια........... εγω τι να πω?????καρκινο απο τα τσιγαρα θα παθω που αναβω το ενα μετα το αλλο για να δω τι να κανω.......
Ελένη μην απογοητεύεσαι, νομίζω είναι νωρίς για να σε καλέσουν στα ολοήμερα, όλο το θέμα πήγε πίσω με τις εκλογές. Και γω περιμένω ακόμη, περιφ. ανατολ. μακ. θράκης τώρα αρχίσαν να παίρνουν τους πρώτους ωρομίσθιους από τον πίνακα. Από ποια περιφ. είσαι; Και για ΠΔΣ, ΣΔΕ είναι νωρίς ακόμη. Λίγη υπομονή ακόμη, και θα δείς όλα θα πάνε καλά, είμαι αισιόδοξη..Έχουμε βάλει ένα στόχο και θα το πετύχουμε, αυτό μετράει. Και γω άφησα την δουλειά μου που έπερνα καλά λεφτά για να πάω 2η χρονιά ωρομίσθια στα ολοήμερα, ΠΕ06. Κουράγιο, κοντά είμαστε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.