*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής  (Αναγνώστηκε 19883 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ericPaker

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 31, 2012, 09:50:57 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2012, 02:07:54 μμ από ericPaker »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:24:35 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 08, 2012, 02:21:36 μμ »
http://www.uoa.gr/to-panepistimio/yphresies-panepisthmiakes-monades/didaskaleio-3enwn-glwsson.html

Δυνατότητα εκμάθησης ξένων γλωσσών για όλους μέσα στα πλαίσια του ΕΚΠΑ

Πρόγραμμα Σπουδών 2012-2013
http://www.uoa.gr/fileadmin/user_upload/PDF-files/panepistimiakes-monades/program_didaskal_glwswn_2012-13.pdf

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 17, 2012, 06:28:01 μμ »
Εγώ ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση για το σεμινάριο "Learning Technologies for the Classroom" του British Council που αρχίζει κάπου Ιανουάριο με Φεβρουάριο. Κάνει 200 ευρώ, αρκετά τσιμπημένο για μένα, οπότε θα ήθελα και μία 2η γνώμη πριν κάνω την αίτηση..

Τα σεμινάρια του British Council γενικά αξίζουν τον κόπο και τα λεφτά τους, αλλά και ως μετεκπαίδευση.. ή είναι σκέτη απογοήτευση; Μετράνε καθόλου στο βιογραφικό;


Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 17, 2012, 10:36:57 μμ »
ειναι και ακομη ενα που εχει σχεση με τη διδασκαλια στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση εγω εστειλα αιτηση και το προγραμμα ειναι online

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:24:35 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 19, 2012, 01:04:53 μμ »
περα απο την εκπαιδευτικη άποψη του θεματος που την καταλαβαινω, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αντίστοιχα σεμινάρια πουθενά στο βιογραφικό μας; mpesg, οταν λες οnline, εννοεις το κανεις απο αποσταση; ποσο κοστιζει;

αληθεια βρε παιδια, για δουλεια πουθενα σε british council & hau ξερετε κατι; ανοιγουν θεσεις εργασιας;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 19, 2012, 02:24:07 μμ »
περα απο την εκπαιδευτικη άποψη του θεματος που την καταλαβαινω, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αντίστοιχα σεμινάρια πουθενά στο βιογραφικό μας; mpesg, οταν λες οnline, εννοεις το κανεις απο αποσταση; ποσο κοστιζει;

αληθεια βρε παιδια, για δουλεια πουθενα σε british council & hau ξερετε κατι; ανοιγουν θεσεις εργασιας;
ειναι καλο να κανεις σεμιναρια για να ξεσκονισεις οτι θυμασαι η να μαθεις κατι καινουργιο. το σεμιναριο που εστειλα αιτηση ειναι για την διδασκαλια στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση CiSelt  θα δω την αιτηση κα θα σου τη στειλω.Οσο για το βιογραφικο δεν μετραει τιποτα στην ελλαδα και επαρκεια να εχεις το ιδιο και καλυτερα σε προσλαμβανουν πιο ευκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2012, 02:31:04 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος ericPaker

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 19, 2012, 02:42:33 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2012, 01:36:50 μμ από ericPaker »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:18:11 μμ »


αληθεια βρε παιδια, για δουλεια πουθενα σε british council & hau ξερετε κατι; ανοιγουν θεσεις εργασιας;

στο british council εχω δει αγγελιες, τις ανακοινωνει κ στη σελιδα του στο facebook. δεν εχω χρονο τωρα να σου δωσω το καταλληλο λινκ στο site τους.

για hau δεν εχω δει κατι.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 26, 2014, 05:27:42 μμ »
Καλησπέρα!Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Το επιμορφωτικό προγραμμα καθηγητων αγγλικής του εαπ : Εκπαιδευτικοί και Δια Βιου Μάθηση θα μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε σε προκηρύξεις στις επιμορφώσεις πάνω στο διδακτικό αντικείμενο;

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 26, 2014, 05:35:31 μμ »
Ναι, αρκεί να γράφει το πιστοποιητικό παρακολούθησης τις ώρες επιμόρφωσης οπωσδήποτε.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 26, 2014, 05:45:39 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 26, 2014, 05:57:46 μμ »
Τίποτα!
Το θεωρώ πολύ καλή επιλογή γιατί 1) δεν εχω δει κάτι παρόμοιο, δηλαδή στο αντικείμενο μας (αλλά μπορεί και να μου διαφεύγει κάτι) ενώ βλέπω άλλες επιμορφώσεις πχ. ενηλίκων, ειδ. αγωγής κ.α.
2) είναι από πανεπιστήμιο
3) η τιμή είναι αρκετά προσιτή

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 03:40:37 μμ »
Θα με ενδιέφερε να παρακολουθήσω μελλοντικά κάποιο summer course σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού σχετικό με τη διδασκαλία της Αγγλικής και θα ήθελα να ακούσω προτάσεις και εντυπώσεις αν κάποιος-α συνάδελφος έχει σχετική εμπειρία.

Είμαι απόφοιτη Αγγλικής Φιλολογίας και έχω εμπειρία ως καθηγήτρια οπότε δε θα ήθελα κάτι πολύ introductory ως επιμόρφωση.

Any ideas?  :)

Καλησπερα!
Αν και μερικα χρονια πριν, εισαι μες στο μυαλο μου!!!!
Παιδια, ενδιαφερομαι για ενα προγραμμα εντατικο, οχι απαραιτητα καλοκαιρινο καθως θα μπορουσα να το παρακολουθησω στις διακοπες των Χριστουγεννων ή του Πασχα, με εμφαση στη γλωσσα. Ο στοχος μου δηλαδη ειναι να βελτιωσω την προφορα αλλα και να εξασκηθω στον προφορικο λογο. Βεβαια, καλο θα ηταν αν παρακολουθουσα  μαθηματα διδακτικης, αλλα τι να πρωτοκανεις μεσα σε 2 - 3 εβδομαδες...! Επισης, με ενδιαφερουν οι εκδρομες και οι ξεναγησεις σε Λονδινο και αξιοθεατα! Και ολα αυτα.... θα ηθελα να μπορω να τα πληρωσω!!!  ;D Τελος παντων, αν εχει κανει καποιος κατι παρομοιο, πολυ θα ηθελα να με ενημερωσει..! Εχω κοιταξει καποια προγραμματα, αλλα το κοστος ανερχεται σε 3500 ευρω! Αν ειναι να δωσω τοσα, ισως θα επρεπε να σκετω ενα μεταπτυχιακο... Ουφ! Sorry, αν σας κουρασα...
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση καθηγητών αγγλικής
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 11, 2014, 09:10:43 πμ »
Καλησπερα!
Αν και μερικα χρονια πριν, εισαι μες στο μυαλο μου!!!!
Παιδια, ενδιαφερομαι για ενα προγραμμα εντατικο, οχι απαραιτητα καλοκαιρινο καθως θα μπορουσα να το παρακολουθησω στις διακοπες των Χριστουγεννων ή του Πασχα, με εμφαση στη γλωσσα. Ο στοχος μου δηλαδη ειναι να βελτιωσω την προφορα αλλα και να εξασκηθω στον προφορικο λογο. Βεβαια, καλο θα ηταν αν παρακολουθουσα  μαθηματα διδακτικης, αλλα τι να πρωτοκανεις μεσα σε 2 - 3 εβδομαδες...! Επισης, με ενδιαφερουν οι εκδρομες και οι ξεναγησεις σε Λονδινο και αξιοθεατα! Και ολα αυτα.... θα ηθελα να μπορω να τα πληρωσω!!!  ;D Τελος παντων, αν εχει κανει καποιος κατι παρομοιο, πολυ θα ηθελα να με ενημερωσει..! Εχω κοιταξει καποια προγραμματα, αλλα το κοστος ανερχεται σε 3500 ευρω! Αν ειναι να δωσω τοσα, ισως θα επρεπε να σκετω ενα μεταπτυχιακο... Ουφ! Sorry, αν σας κουρασα...

ΑΚΡΙΒΩΣ ό,τι έχω κι εγώ στο μυαλό μου! Και εννοείται πως άμα είναι να δώσει κανείς τόσα λεφτά καλύτερα να το πάει για μεταπτυχιακό. Αν ξέρει κάτι τέτοιο που περιγράφει η Tzortzina και μπορούσε να το μοιραστεί θα με ενδιέφερε κι εμένα πάρα πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2014, 09:14:54 πμ από eng_teacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158567
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 598

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.