*

Αποστολέας Θέμα: σχολείο των φυλακών Αυλώνας  (Αναγνώστηκε 22916 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« στις: Δεκέμβριος 12, 2009, 05:09:09 μμ »
Υπάρχει και το σχολείο των φυλακών Αυλώνας Γυμνάσιο - Λύκειο που αν και ανήκει στο ΥΠΕΠΘ οι προσλήψεις γίνονται εκτός πινάκων και φαίνεται σαν κανονικό σχολείο του Υπουργείου


είδα αυτό σε προηγούμενο θέμα και θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις πεισσότερες πληροφοριες για τα συγκεκριμένα σχολεία. ισχύει τελικά οτι αναπληρωτές για αυτά τα σχολεία δεν επιλέγονται απο τους πίνακες? πως κ κυρίως ποιος επιλέγει τους εκπαιδευτικους που δουλεύουν εκεί?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:39:08 »

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 12, 2009, 06:11:13 μμ »
γνωριζω οτι οι προσληψεις γινονται εκτος πινακα - η ερωτηση με ποιον τροπο ειναι αστοχη!

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 10:52:08 πμ »
με επιφύλαξη, το σχολείο των φυλακών είναι Σ.Δ.Ε

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 04:44:08 μμ »
Τα σχολεία των Φυλακων ειναι ΣΔΕ και οι προσληψεις δε γινονται απο τον Ενιαιο Πινακα, αλλά απο το ΙΔΕΚΕ με καταθεση δικαιολογητικων και συνεντευξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:39:08 »

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 04:53:34 μμ »
Καλησπέρα!

Τα σχολεία των φυλακών ανηλίκων Αυλώνας δεν είναι ΣΔΕ. Η πρόσληψη γίνεται, δυστυχώς, με αδιαφανείς μεθόδους.Οι αιτήσεις γίνονται στη Δευτεροβάθμια του Γέρακα, αν δεν κάνω λάθος.Δεν είμαι για το τελευταίο απόλυτα σίγουρη. Η προϋπηρεσία εντάσσεται κανονικά στο δικό μας πίνακα. Όλα αυτά τα ξέρω, γιατί βρήκα στην περιοχή μου απόφοιτο του 2005, ο οποίος με μία χρονιά Αθωνιάδα και άλλη μία χρονιά στα εν λόγω σχολεία, κλήθηκε φέτος αναπληρωτής στην ιδιαίτερη πατρίδα του. Του χρόνου κατά πάσα πιθανότητα διορίζεται. Στην ένστασή μου για το συγκεκριμένο άτομο δεν πήρα καμία απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 08:20:02 μμ »
και γω νομιζω δεν ειναι ΣΔΕ γιατι ξερω ατομο  που εργαζεται στο εν λογω σχολειο με ειδικοτητα που δεν απασχολουνται  στα υπολοιπα ΣΔΕ. απλα συζητώντας με το συγκεκριμενο ατομο μου ελεγε οτι προσληφθηκε κανονικα μεσω πινακα (παρολο που δεν εχει μορια απο ΑΣΕΠ) και οτι απλα αρνουνται οι περισσοτεροι να δουλεψουν εκει επειδη ειναι φυλακες.
! ::)

μου εκαναν εντυπωση τα οσα μου ελεγε, το εψαξα εδω και σας ρωτησα μηπως εκανα εγω λαθος και ειχε δικιο.
αα κ τωρα ανησυχει για τις μεταρυθμισεις της Διαμαντοπουλου, γιατι του χρονου διοριζεται. δουλευοντας, αν δεν κανω λαθος, 3 χρονια μονο εκει.


Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 12:44:29 μμ »
γιατι το σχολειο αυτο και φετος προσλαμβανει εκτος πινακων??




Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 01:33:12 μμ »
καταρχην τι ειδικοτητες θελουν; ξερει κανεισ;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:25:05 μμ »
βασικα εγω δεν καταλαβα κατι... αναγνωριζεται η προϋπηρεσια σε φροντιστηριο;; ??? ??? ετσι εγραφε στην προκυρηξη...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:30:00 μμ »
καταρχην τι ειδικοτητες θελουν; ξερει κανεισ;

φανταζομαι τις ειδικοτητες που υπαρχουν κ στα υπολοιπα σχολεια της β'θμιας. κ ειδικα τις βασικες ειδικοτητες.

βασικα εγω δεν καταλαβα κατι... αναγνωριζεται η προϋπηρεσια σε φροντιστηριο;; ??? ??? ετσι εγραφε στην προκυρηξη...

ναι το ειδα κ εγω. οποτε προφανως θα την μοριοδοτουν.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:44:52 μμ »
Παιδιά....άσχετα με το θέμα του αν είναι από τον πίνακα....δεν είναι αστεια υπόθεση το σχολείο αυτό...εγώ πέρσι ήμουν σε ΕΕΕΕΚ ειδικής αγωγής που όμως είχε αρκετά παιδιά παραβατικά-επιθετικής συμπεριφοράς...και δεν ήταν εύκολα,,,τα φερα βόλτα βέβαια,αλλά εκεί ίσως είναι ακόμη πιο δύσκολα...τα δικά μας απλά είχαν μια παραβατική συμπεριφορά,αλλά δεν είχαν συλληφθεί...και ήταν και 14-22χρ.
Εκεί μέσα μπορεί να είναι ακόμη πιο ζόρικα...γι αυτό καλό θα ήταν κι εμείς να δείχνουμε λίγη υπευθυνότητα όσον αφορά στο αν μπορούμε να ανταπεξέλθουμε...και να μην εστιάζουμε μόνο στα μόρια (ποια μόρια δηλαδή...;;)

ΥΓ:Πάντως ο τύπος με την Αθωνιάδα και το σχολείο των φυλακών...από πόσες μεριές είχε βύσμα...;;;;!!! ΕΛΕΟΣ!!! Και παπάδες βύσμα και στο Ιδέκε βύσμα...!!! Τι είναι...;; Ο ΒΥΣΜΑΝ..;;; ??? ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:49:42 μμ »
Παιδιά....άσχετα με το θέμα του αν είναι από τον πίνακα....δεν είναι αστεια υπόθεση το σχολείο αυτό...εγώ πέρσι ήμουν σε ΕΕΕΕΚ ειδικής αγωγής που όμως είχε αρκετά παιδιά παραβατικά-επιθετικής συμπεριφοράς...και δεν ήταν εύκολα,,,τα φερα βόλτα βέβαια,αλλά εκεί ίσως είναι ακόμη πιο δύσκολα...τα δικά μας απλά είχαν μια παραβατική συμπεριφορά,αλλά δεν είχαν συλληφθεί...και ήταν και 14-22χρ.
Εκεί μέσα μπορεί να είναι ακόμη πιο ζόρικα...γι αυτό καλό θα ήταν κι εμείς να δείχνουμε λίγη υπευθυνότητα όσον αφορά στο αν μπορούμε να ανταπεξέλθουμε...και να μην εστιάζουμε μόνο στα μόρια (ποια μόρια δηλαδή...;;)

ΥΓ:Πάντως ο τύπος με την Αθωνιάδα και το σχολείο των φυλακών...από πόσες μεριές είχε βύσμα...;;;;!!! ΕΛΕΟΣ!!! Και παπάδες βύσμα και στο Ιδέκε βύσμα...!!! Τι είναι...;; Ο ΒΥΣΜΑΝ..;;; ??? ??? ???
Δεν έχεις κάνει μάθημα σε Γ' τάξη ΕΠΑΛ γι' αυτό σου φάνηκε το ΕΕΕΕΚ δύσκολο. Έχω διδάξει και στα δύο και ξέρω.
Οι προσλήψεις για τα σχολεία των φυλακών ανηλίκων θα γίνονται από τους πίνακες αναπληρωτών από φέτος.
http://esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=9534:rithmisi-thematon-proslipsis-prosorinon-anapliroton-ekpaideitikon-gia-tis-anagkes-ton-sxolikon-monadon-pou-leitourgoun-entos-ton-eidikon-katastimaton-kratisis-neon&Itemid=1796

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:55:25 μμ »
Παιδιά....άσχετα με το θέμα του αν είναι από τον πίνακα....δεν είναι αστεια υπόθεση το σχολείο αυτό...εγώ πέρσι ήμουν σε ΕΕΕΕΚ ειδικής αγωγής που όμως είχε αρκετά παιδιά παραβατικά-επιθετικής συμπεριφοράς...και δεν ήταν εύκολα,,,τα φερα βόλτα βέβαια,αλλά εκεί ίσως είναι ακόμη πιο δύσκολα...τα δικά μας απλά είχαν μια παραβατική συμπεριφορά,αλλά δεν είχαν συλληφθεί...και ήταν και 14-22χρ.
Εκεί μέσα μπορεί να είναι ακόμη πιο ζόρικα...γι αυτό καλό θα ήταν κι εμείς να δείχνουμε λίγη υπευθυνότητα όσον αφορά στο αν μπορούμε να ανταπεξέλθουμε...και να μην εστιάζουμε μόνο στα μόρια (ποια μόρια δηλαδή...;;)

ΥΓ:Πάντως ο τύπος με την Αθωνιάδα και το σχολείο των φυλακών...από πόσες μεριές είχε βύσμα...;;;;!!! ΕΛΕΟΣ!!! Και παπάδες βύσμα και στο Ιδέκε βύσμα...!!! Τι είναι...;; Ο ΒΥΣΜΑΝ..;;; ??? ??? ???
Δεν έχεις κάνει μάθημα σε Γ' τάξη ΕΠΑΛ γι' αυτό σου φάνηκε το ΕΕΕΕΚ δύσκολο. Έχω διδάξει και στα δύο και ξέρω.
Οι προσλήψεις για τα σχολεία των φυλακών ανηλίκων θα γίνονται από τους πίνακες αναπληρωτών από φέτος.
http://esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=9534:rithmisi-thematon-proslipsis-prosorinon-anapliroton-ekpaideitikon-gia-tis-anagkes-ton-sxolikon-monadon-pou-leitourgoun-entos-ton-eidikon-katastimaton-kratisis-neon&Itemid=1796
Ίσως να χεις δίκιο...για το ΕΠΑΛ ακούω τα χειρότερα...τα δικά μας τουλάχιστον καθώς προέρχονταν από διαλυμμένες οικογένειες (αλκοολικοί γονείς,γονείς που τα σαπίζουν στο ξύλο ή και παρατημένα στο ορφανοτροφείο) είχαν τουλάχιστον μια βαθύερη ανάγκη να μας πλησιάσουν και να αναπτύξουν μια πιο στενή σχέση μαζί μας...και είχε και ψυχολόγο το σχολείο που την συμβουλευόμασταν όλοι και μας βοήθησε...κα΄τι που σαφώς δεν υπάρχει στο ΕΠΑΛ και δεν ξέρω και αν υπάρχει και στο σχολείο των φυλακών...
Πάντως το λέω ξανά...πριν γκρινιάξουμε για τις προσλήψεις...ας σκεφτούμε καλά περί τίνος πρόκειται...η εκπαίδευση και δη αυτού του είδους θέλει υπευθυνότητα....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: σχολείο των φυλακών Αυλώνας
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:58:57 μμ »
Λωρα πιστεψε με ας με επαιρναν και σκασιλα μου τα μορια... :-[ :-[ αν το αγαπας πολυ και με 0 μορια αν μου εδιναν θα πηγαινα ...αλλα δυστυχως δεν εχω βυσμα :'( :'( :'(
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.