*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2015  (Αναγνώστηκε 435066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #98 στις: Μάρτιος 30, 2014, 09:18:23 μμ »
Προσωπικά δεν είμαι τόσο απαισιόδοξη για τις αναπληρώσεις, αλλά για τους διορισμούς. Νομίζω όμως ότι θα υπάρχουν ανακατατάξεις και στις αναπληρώσεις, λίγο οι υποχρεωτικές μεταθέσεις, λίγο τα δεύτερα πτυχία από τους συναδέλφους των καταργημένων ειδικοτήτων. Σχετικά με τον ΑΣΕΠ θα ξαφνιαστώ αν γίνει άμεσα, γιατί πρώτα απ'όλα έχουν εκκρεμότητες από τους προηγούμενους διαγωνισμούς. Κατά τα άλλα νομίζω ότι θα συνεχίσουμε να διανύουμε τη μεταβατική περίοδο..............

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:18:01 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #99 στις: Μάρτιος 30, 2014, 09:20:00 μμ »
Χωρίς να έχω κάποια ενημέρωση από κάπου! Είναι προσωπική εκτίμηση! Απλά θεωρώ τουλάχιστον ότι θα είναι ακόμα λιγότερος ο αριθμός των αναπληρωτών του χρόνου!

Οκ.
Πάντως νομίζω ότι το ΕΣΠΑ τρέχει μέχρι και το 2015 (ν+2 χρόνια αν δεν κάνω λάθος για την απορρόφηση των κονδυλίων οπότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα...είπαμε μόνιμες προσλήψεις δεν θα γίνουν μαζικές του χρόνου αλλά μην φτάσουμε και στο άλλο άκρο...π.χ. και εγκυμοσύνες θα υπάρξουν και ανευ αποδοχών και χτύπα ξύλο αρρώστιες, θάνατοι .... φτου φτου Παναγία μου παραέγινα μακάβριος...μπα σε καλό μου βραδυάτικα...τέλοσπάντων θεωρώ ότι κενά θα υπάρχουν πάντα και θα αναπληρώνονται, τώρα λίγα πολλα θα δείξει - είναι πολύ νωρίς ακόμα πάντως).

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #100 στις: Μάρτιος 30, 2014, 09:51:07 μμ »
Eγώ γνωρίζω ότι το ΕΣΠΑ θα πάει ως το 2020....



Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #101 στις: Μάρτιος 30, 2014, 09:53:18 μμ »
Με το ΕΣΠΑ και μόνο δεν καλύπτονται οι ανάγκες των σχολικών μονάδων! Θα πρέπει να αυξηθεί ο κρατικός προϋπολογισμός για την πρόσληψη αναπληρωτών αφού δεν προβαίνουν σε διενέργεια διαγωνισμού ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:18:01 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #102 στις: Μάρτιος 30, 2014, 10:07:34 μμ »
@anixia

Μιλούσα για αυτό που έληξε πέρσι και τρέχει μέχρι και του χρόνου. (και ουσιαστικά αφορά την επόμενη χρονιά που είναι και πιο άμεση)
Τώρα για το νέο ΕΣΠΑ κάτσε να δούμε σε ποιες δράσεις θα κατανεμηθούν τα κονδύλια και πόσο αυτά φορούν τους αναπληρωτές (προς Θεού δεν λέω ότι δεν θα πάνε σε αναπληρωτές, απλά λέω καθίστε να το δούμε όταν εξειδικευτεί σε δράσεις.

@Κωνσταντίνε

Θα με τρελάνεις βραδυάτικα...από κει που μου λες δεν θα πάρει κόσμο μου λες ότι το ΕΣΠΑ δεν φτάνει. Βρε ας πάρει κόσμονα δουλέψει και ας τους πληρώσει και από το κατοχικό δάνειο...εκεί θα κολλήσουμε τώρα αν φτάνει το ΕΣΠΑ ή όχι?  :D

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #103 στις: Μάρτιος 30, 2014, 10:14:20 μμ »
 Λοιπον αν αναγραμματισουμε την λεξη ΑΣΕΠ τι βγαινει? ΤΟ ΕΣΠΑ !!!!! καλο?????

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 30, 2014, 10:25:06 μμ »
@anixia

Μιλούσα για αυτό που έληξε πέρσι και τρέχει μέχρι και του χρόνου. (και ουσιαστικά αφορά την επόμενη χρονιά που είναι και πιο άμεση)
Τώρα για το νέο ΕΣΠΑ κάτσε να δούμε σε ποιες δράσεις θα κατανεμηθούν τα κονδύλια και πόσο αυτά φορούν τους αναπληρωτές (προς Θεού δεν λέω ότι δεν θα πάνε σε αναπληρωτές, απλά λέω καθίστε να το δούμε όταν εξειδικευτεί σε δράσεις.

@Κωνσταντίνε

Θα με τρελάνεις βραδυάτικα...από κει που μου λες δεν θα πάρει κόσμο μου λες ότι το ΕΣΠΑ δεν φτάνει. Βρε ας πάρει κόσμονα δουλέψει και ας τους πληρώσει και από το κατοχικό δάνειο...εκεί θα κολλήσουμε τώρα αν φτάνει το ΕΣΠΑ ή όχι?  :D
E ναι ...έτσι άκουσα ότι θα χρησιμοποιηθεί και για προσλήψεις εκπαιδευτικών.Τέλος πάντων , επαναλαμβάνω , έτσι άκουσα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #105 στις: Μάρτιος 30, 2014, 10:27:38 μμ »
Λοιπον αν αναγραμματισουμε την λεξη ΑΣΕΠ τι βγαινει? ΤΟ ΕΣΠΑ !!!!! καλο?????
;D ;D ;D ;D ;D όντως καλό!!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #106 στις: Μάρτιος 30, 2014, 11:34:11 μμ »
Αν είναι να γίνει ΑΣΕΠ ας γίνει το 2015, γιατί πιο πριν δεν προλαβαίνω να ολοκληρώσω την προετοιμασία μου...   ::)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #107 στις: Μάρτιος 30, 2014, 11:39:08 μμ »
Εμένα βολεύει από 2016 και μετά..  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #108 στις: Μάρτιος 30, 2014, 11:42:41 μμ »
Εντάξει. Και το 2016 καλά είναι. Να συντονίσουμε τις ενέργειες μας για να διεκδικήσουμε  το δίκαιο αίτημά μας...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #109 στις: Μάρτιος 30, 2014, 11:54:59 μμ »
συντομα πιστευω οτι οι αποριες μας θα λυθουν! Αυτο που συνεχιζουν τωρα ειναι μια μορφη επετηριδας διχως ομως διορισμους. Κατα την προσωπικη μου εκτιμηση θα τα τσουβαλιασουν ολα ( σαν τον 3848) και θα προσλαμβνουν αναπληρωτες ως το 2020 που ειναι το εσπα. Θεωρω οτι οσοι ειμαστε στην μεταβατικη απο 60-40 24 μηνα θα απορροφηθουμε σιγα σιγα.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #110 στις: Απρίλιος 18, 2014, 08:13:47 μμ »
http://www.hellasedu.gr/2014/04/paratasi-prothesmias-gia-programma-pistopoiitikou-paidagogikis-didaktikis-eparkeias.html
Το κόστος συμμετοχής για κάθε ενδιαφερόμενο/-η  είναι  1.660 ευρώ. Δεν πάνε καθόλου καλά  δεν τους φτάνουν 4 χρόνια σπουδών τώρα έχουν την απαίτηση και για αυτό το πιστοποιητικό. ποιός μας εγγυάται ότι δεν θα δώσουν κάποια στιγμή μόρια και σε αυτό όπως έκαναν με το μεταπτυχιακό, τις ξένες γλώσσες,
http://www.katartisi.org/%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82?view=form
από το νομοσχέδιο για την ειδική αγωγή δεν βγάλαμε καμία είδηση. :'(

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #111 στις: Απρίλιος 27, 2014, 11:10:20 μμ »
http://www.hellasedu.gr/2014/04/paratasi-prothesmias-gia-programma-pistopoiitikou-paidagogikis-didaktikis-eparkeias.html
Το κόστος συμμετοχής για κάθε ενδιαφερόμενο/-η  είναι  1.660 ευρώ. Δεν πάνε καθόλου καλά  δεν τους φτάνουν 4 χρόνια σπουδών τώρα έχουν την απαίτηση και για αυτό το πιστοποιητικό. ποιός μας εγγυάται ότι δεν θα δώσουν κάποια στιγμή μόρια και σε αυτό όπως έκαναν με το μεταπτυχιακό, τις ξένες γλώσσες,
http://www.katartisi.org/%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82?view=form
από το νομοσχέδιο για την ειδική αγωγή δεν βγάλαμε καμία είδηση. :'(


Όχι άλλο κάρβουνο...έλεος... παιδαγωγική επάρκεια και διδακτική σε εκπαιδευτικούς;;;;1660 ευρώ;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.291 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.