*

Αποστολέας Θέμα: αίτηση αναπληρωτών από αυτούς που δεν έκαναν πέρσυ τα χαρτιά τους για ένταξη  (Αναγνώστηκε 2482 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
καλησπέρα σε όλες τις φίλες!Θα ήθελα να σας περιγράψω την κατάσταση και αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει να μου πει τη γνώμη του. Την προηγούμενη χρονιά με κάλεσαν αναπληρώτρια αλλα από λάθος επιλογή δεν πήγα. Φέτος αν και ήμουν επιτυχούσα πάλι στον τελευταίο ΑΣΕΠ με περίπου 30 μρια, δεν έκανα καν την αίτηση για αναπληρώτρια και δεν με κάλεσαν όπως ήταν αναμενόμενο.... Όλα αυτά δυστυχώς για προσωπικούς λόγους, χωρίς άλλη επιλογή. Γνωρίζει κανείς αν έχω δυνατότητα να ενταχθώ στον πίνακα φέτος, με τις αιτήσεις και αν έχω πιθανότητες να με καλέσουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει;

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
  οταν καποιος αρνιοταν την αναπληρωση εχανε τον δικαιωμα να συμπεριληφθει στους πινακες για 2 χρονια , πηγαινε ομως στο γραφειο και ρωτα ,οσο το αν εχεις πιθανοτητες για αναπληρωση ,ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα μονο καποιος μαντης μπορει να σου απαντησει....

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ. Μου είπαν την πρώτη φορά ότι δεν υπάρχρει πρόβλημα αν αρνηθεις, αν αρνηθώ δεύτερη φορά θα έχανα το δικαίωμα διορισμού μου για τα επόμενα  2 χρόνια. Εγώ αρνήθηκα το 2008-2009 να πάω αναπληρώτρια. Το 2010 δεν έκανα αίτηση και δεν με κάλεσαν αναπληρώτρια. Αρα δεν αρνήθηκα δευτερη φορά.
Για το επόμενο έτος 2010-1011 μπορώ να μπω σε πίνακα και με 30 μρια να με καλέσουν αναπληρώτρια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
θα ηταν καλυτερα να πηγαινες στο γραφειο της πρωτοβαθμιας της περιοχης σου  να ρωτησειςγια να εισαι σιγουρη ;) οσο για την αναπληρωση πρεπει να ζητησεις χρησμο απο την Πυθια μονο αυτη μπορει ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
μονο αυτό με σωζει.... σε ευχαριστώ να είσαι καλά! :)

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ. Μου είπαν την πρώτη φορά ότι δεν υπάρχρει πρόβλημα αν αρνηθεις, αν αρνηθώ δεύτερη φορά θα έχανα το δικαίωμα διορισμού μου για τα επόμενα  2 χρόνια. Εγώ αρνήθηκα το 2008-2009 να πάω αναπληρώτρια. Το 2010 δεν έκανα αίτηση και δεν με κάλεσαν αναπληρώτρια. Αρα δεν αρνήθηκα δευτερη φορά.
Για το επόμενο έτος 2010-1011 μπορώ να μπω σε πίνακα και με 30 μρια να με καλέσουν αναπληρώτρια;

και εγώ έτσι ξέρω, οτι μια φορά έχεις δικαίωμα να αρνηθείς χωρίς επιπτώσεις και εσύ αφού δεν έκανες τα χαρτιά σου το 10 δεν υπάρχει πρόβλημα. Σίγουρα ρώτα αλλά κοίτα και την προκύρηξη γιατί εγώ δεν θα εμπιστευόμουν τον καθένα. Στο πίσω μέρος της αίτησης έλεγε τους όρους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.