*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής  (Αναγνώστηκε 18089 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eDimitris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την πρωτοβάθμια εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 03:59:14 μμ »
A=Ενδεχόμενο για Αναπληρωτής Πληροφορικής

P(A)= 1/1400 (Μια Χαρά  ;D)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:45 »

Αποσυνδεδεμένος eDimitris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την πρωτοβάθμια εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 04:07:31 μμ »
Πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή αυτό που μας κάνουν!

Δεν στο κάνουν αυτοί,εσύ το κάνεις στον εαυτό σου και είσαι και ευχαριστημένος.

Το σύστημα της ωρομισθίας είναι καλά μελετημένο.Το γεγονός είναι ότι όσο περισσότερο χρόνο κάθεσαι - τόσο εξαρτημένος από αυτό γίνεσαι.
Λέμε τώρα γιατί να μην κρατήσει αυτό το καθεστώς η κυβέρνηση αφού και την δουλειά της κάνει και οικονομία κάνει και την ανεργία κατεβάζει και εσένα σε έχει να ελπίζεις οπότε είσαι και ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 05, 2007, 12:23:35 πμ »
Να πω κι εγώ κάτι? Αν στην πρώτη φάση πήραν έναν(!!) πόσους λέτε να πάρουνε τη 2η? 2? Και επίσης πόσες φάσεις υπάρχουν άραγε?
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος alexmaths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχή άνδρα δείκνυσι
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 05, 2007, 03:18:02 μμ »
Στην δεύτερη φάση θα πάρουν 0,15!
Careful with that axe Eugene...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:45 »

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 10:52:41 πμ »
Και κάτι τελευταίο..πριν δημοσιευτούν τα ονόματα των αναπληρωτών σε καλούν τηλεφωνικά για το αν δέχεσαι? ξέρει κάποιος?
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 12:45:21 μμ »
Όχι, απλά δημοσιεύουν τα ονόματα. Για το αν σε καλούν αφού τα ανακοινώσουν, δεν το γνωρίζω. Πιθανόν μόνο μέσω internet το μαθαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος Κάτε

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 09:37:18 πμ »
Βγήκε η β' φάση αναπληρωτών και πήραν αρκετά άτομα, αλλά σίγουρα είναι όλα οκ?
Πήραν 9 άτομα απο τους οποίους ο ένας είναι τρίτεκνος. Γνωρίζω ότι υπάρχουν και άλλα κενά...... Λένε ότι η Γ' φάση θα είναι τέλη Ιανουαρίου, είναι δυνατόν να αργήσει τόσο πολύ??? και θα αφήσει τα κενά να υπάρχουν?? Υπάρχει περίπτωση να καλέσει ωρομήσθιους στη δευτεροβάθμια???
Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν κάποιος που ξέρει μου έδινε μία απάντηση......
Κάτε :-X
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2007, 10:20:54 πμ από Κάτε »

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 12:20:21 μμ »
Βγήκε η β' φάση αναπληρωτών και πήραν αρκετά άτομα, αλλά σίγουρα είναι όλα οκ?
Πήραν 9 άτομα απο τους οποίους ο ένας είναι τρίτεκνος. Γνωρίζω ότι υπάρχουν και άλλα κενά...... Λένε ότι η Γ' φάση θα είναι τέλη Ιανουαρίου, είναι δυνατόν να αργήσει τόσο πολύ??? και θα αφήσει τα κενά να υπάρχουν?? Υπάρχει περίπτωση να καλέσει ωρομήσθιους στη δευτεροβάθμια???
Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν κάποιος που ξέρει μου έδινε μία απάντηση......
Κάτε :-X
 
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν κάποια κενά.Τώρα πως θα καλυφθούν δεν έχω ιδέα.Συγκεκριμένα ξέρω για Σάμο και Κοζάνη ότι έχουν δώσει κένα.Δεν νομίζω ότι δε θα τα καλύψουν μέχρι το Γενάρη.Εσύ για ποιες περιοχές μιλάς οτί έχουν κενά?

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 12:41:07 μμ »
Όταν λέτε υπάρχουν κενά, εννοείτε ότι το Υπουργείο είναι ενήμερο γι'αυτά τα κενά; Ή απλά ακούσατε / ξέρετε ότι υπάρχει ένα κενό πχ στο τάδε σχολείο; Γιατί είχε ακουστεί (κάπου στο φορουμ το είχα διαβάσει) για κάτι 100-200 κενά αλλά η τύχη τους αγνοείται. Ενημερώνουν οι διευθύνσεις το Υπουργείο; Τι γίνεται τελικά; Γιατί εγώ μέχρι τώρα δεν άκουσα από το Υπουργείο να λέει ότι υπάρχουν κενά πληροφορικής. Μήπως από μόνοι μας προσπαθούμε να δημιουργούμε ελπίδες;  :-[

Αποσυνδεδεμένος Κάτε

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 02:00:48 μμ »
Γνωρίζω ότι η Κοζάνη ζήτησε απο το Υπουργείο 2 για πληροφορική διότι είχε 2 κενά, δεν γνωρίζω εάν καλύφθηκαν τα κενά με άλλο τρόπο. Να μην ξεχνάμε ότι πολλοί φυσικοί και μαθηματικοί διδάσκουν και πληροφορική στη δευτεροβάθμια. ΄
Αύριο θα το διασταυρώσω και θα σας πώ. Θα ρωτήσω και την Φλώρινα γιατί και εκεί πριν τις αποσπάσεις είχε 2 κενά.
Είναι λίγο περίεργο τα πράγματα, γιατί ενώ ξεκίνησε να  παίρνει αναπληρωτές με την σειρά, πήδηξε κάποιους και πήρε,  ναι μεν απο τη λίστα, αλλα από παρακάτω?? Τί νόημα έχει η λίστα των αναπληρωτών αν δεν την τηρούν??
Κάτε ??? ???

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 05:27:32 μμ »
Δεν μπορώ να ξέρω τι έχει κάνει η κάθε διεύθυνση ξεχωριστά.Άποψη μου είναι ότι δεν έχουν στείλει όλες τα κενά.Είναι δυνατόν να έχει 2 κένα η κοζάνη(έπειτα από τόσες μεταθέσεις και αποσπάσεις)  και να μην έχει κανένα π.χ στις Κυκλαδες?Εγώ το αποκλείω.Θεωρώ απαράδεκτη τη στάση των διευθύνσεων να μην δημοσιοποιούν τα κενά.Κρυφά τα έχουνε?Και εντάξει αυτοί, η ΟΛΜΕ τι κανεί?Είδατε να έχει βγάλει κανένα πίνακα με κενά?Δεν παίρνουν λέω εγώ κανένα παράδειγμα από τη ΔΟΕ μπας και αλλάξει κάτι προς το καλύτερο?
Τα κενά της Σάμου http://dide.sam.sch.gr/anakoin%20DIDE/liturgikakena.htm

Αποσυνδεδεμένος konrallis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
  • Δηλώνω ό,τι θέλω ... στην Ελλάδα ζω άλλωστε !
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 05:41:50 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Τα νεώτερα έχουν ως εξής. Πήγε μία γνωστή μου την Τρίτη στην πρωτοβάθμια της Α' Αθηνών και ρώτησε σε ποια θέση έχουν σταματήσει στους ωρομίσθιοθς ολοήμερου δημοτικού. Της απάντησαν ότι σταμάτησαν γύρω στο 800 του Ενιαίου Πίνακα.
Πήρα το πρωί τηλέφωνο εγώ στην πρωτοβάθμια της Γ' Αθήνας και ακούστε τι μου είπαν. Έχουν σταματήσει, λέει, στο 1001 του Ενιαίου Πίνακα [σε 1 μέρα κάλεσαν 200 άτομα !]. Ρώτησα πότε θα είναι η συνέχεια και μου είπε ότι προς το παρόν η διαδικασία κόλλησε γιατί τους τελείωσαν τα χρήματα. Περιμένουν λέει το νέο έμβασμα να υπογραφεί από τον υπουργό και μετά θα συνεχιστεί η διαδικασία κανονικά. Δεν γνώριζε πότε θα γίνει αυτό, πάντως ήταν αισιόδοξη για το εγκύς μέλλον διαβεβαιώνοντάς με ότι έχουν μεγάλη ανάγκη για κόσμο σε όλες τις ειδικότητες του ολοήμερου.
Όσο για ωρομίσθιους στην δευτεροβάθμια Γ' Αθήνας, ούτε λόγος. Μου είπαν ότι φέτος δεν πρόκειται να πάρουν ούτε ένα άτομο!

Αυτά, προς το παρόν.
Και οι εξελλίξεις τρέχουν.....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

απλήρωτος ωρομίσθιος 5 σχολείων

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 05:59:03 μμ »
Ρε σεις συναδελφοι χαλαρωστε λιγακι

"Γιατί είχε ακουστεί (κάπου στο φορουμ το είχα διαβάσει) για κάτι 100-200 κενά αλλά η τύχη τους αγνοείται"   ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΕ ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.


"Είναι λίγο περίεργο τα πράγματα, γιατί ενώ ξεκίνησε να  παίρνει αναπληρωτές με την σειρά, πήδηξε κάποιους και πήρε,  ναι μεν απο τη λίστα, αλλα από παρακάτω?? Τί νόημα έχει η λίστα των αναπληρωτών αν δεν την τηρούν??"  ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΑΛΕΞΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΕΣ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ!!!!!! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ

"Λένε ότι η Γ' φάση θα είναι τέλη Ιανουαρίου, είναι δυνατόν να αργήσει τόσο πολύ??? και θα αφήσει τα κενά να υπάρχουν?? Υπάρχει περίπτωση να καλέσει ωρομήσθιους στη δευτεροβάθμια???"  ΣΙΓΑ!! ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑΝ 2η ΦΑΣΗ! ΧΑΛΑΡΩΣΕ!! ΠΟΤΕ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ 3η ΦΑΣΗ?? ΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΕΝΑ ΛΙΓΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ, ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΑΓΩΝΙΩΔΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ???






Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πιθανότητες για Αναπληρωτές Πληροφορικής
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 06:28:33 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Τα νεώτερα έχουν ως εξής. Πήγε μία γνωστή μου την Τρίτη στην πρωτοβάθμια της Α' Αθηνών και ρώτησε σε ποια θέση έχουν σταματήσει στους ωρομίσθιοθς ολοήμερου δημοτικού. Της απάντησαν ότι σταμάτησαν γύρω στο 800 του Ενιαίου Πίνακα.
Πήρα το πρωί τηλέφωνο εγώ στην πρωτοβάθμια της Γ' Αθήνας και ακούστε τι μου είπαν. Έχουν σταματήσει, λέει, στο 1001 του Ενιαίου Πίνακα [σε 1 μέρα κάλεσαν 200 άτομα !]. Ρώτησα πότε θα είναι η συνέχεια και μου είπε ότι προς το παρόν η διαδικασία κόλλησε γιατί τους τελείωσαν τα χρήματα. Περιμένουν λέει το νέο έμβασμα να υπογραφεί από τον υπουργό και μετά θα συνεχιστεί η διαδικασία κανονικά. Δεν γνώριζε πότε θα γίνει αυτό, πάντως ήταν αισιόδοξη για το εγκύς μέλλον διαβεβαιώνοντάς με ότι έχουν μεγάλη ανάγκη για κόσμο σε όλες τις ειδικότητες του ολοήμερου.
Όσο για ωρομίσθιους στην δευτεροβάθμια Γ' Αθήνας, ούτε λόγος. Μου είπαν ότι φέτος δεν πρόκειται να πάρουν ούτε ένα άτομο!

Αυτά, προς το παρόν.
Και οι εξελλίξεις τρέχουν.....

Αυτά είναι ανοησίες!!!! Καταρχήν η Πρωτοβάθμια καλεί από τους πινακες Περιφέρειας. Σιγά μην βλέπουν σε ποια θέση στον ενιαίο είναι ο καθένας!!!! Το πολύ-πολύ να σου πουν ποιο είναι το τελευταίο άτομο που κάλεσαν....

Χαλαρώστε και μην τρελλαίνεστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2007, 09:58:01 πμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 397
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.