*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους  (Αναγνώστηκε 77539 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:27:31 μμ »
 Amedeus μία δεύτερη ερώτηση. Αν δεχτούμε ότι εντασσόμαστε στο νέο πίνακα το 2013 δεδομένου ότι είμαστε επιτυχόντες του 2008, το προσόν αυτό θα μας δίνει τη δυνατότητα να δώσουμε και στο νέο ΑΣΕΠ για να βελτιώσουμε τη θέση μας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:41:29 μμ »
Εκτιμώ πως το θέμα του εν λόγω πιστοποιητικού θα είναι ένα από τα πολλά που προβλέπει το "νομοσχέδιο" τα οποία θα αρθούν de facto. Εκ των πραγμάτων είναι ΕΝΤΕΛΩΣ αδύνατον να οργανωθούν και να λειτουργήσουν επαρκή πανεπιστημιακά κέντρα ώστε να απορροφήσουν τόσο μεγάλο όγκο ενδιαφερομένων σε ένα χρονικό ορίζοντα μικρότερο της 5ετίας (για να μην πω 10ετίας).

Προσωπικά συνιστώ ψυχραιμία και εστίαση στην ουσία του νομοσχεδίου η οποία σαφώς και δεν είναι το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας...άλλα είναι που πρέπει να μας προβληματίζουν...

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 18, 2010, 05:28:09 μμ »
Καλησπέρα και κουράγιο σε όλες και όλους για όσα μας περιμένουν!
Είμαι επιτυχούσα του τελευταίου ΑΣΕΠ (με καλή θέση μάλιστα, στους 20 πρώτους επιλαχόντες).
Έχω όμως μηδενική προϋπηρεσία κι έτσι δεν έχω καθόλου μόρια από εκεί.
Τώρα που θα βγάλει αιτήσεις για αναπληρωτές, έχω καμία ελπίδα να προσληφθώ κατά τη μεταβατική περίοδο των 2 ετών ή όχι;
Η απογοήτευσή μου είναι τεράστια γιατί μετά από αρκετά χρόνια (κατά τη διάρκεια των οποίων διάφορα προσωπικά προβλήματα με εμπόδιζαν να διαβάσω και να δώσω στον ΑΣΕΠ) κατάφερα και διάβασα μόνη μου (χωρίς φροντιστήριο), με 8ωρη καθημερινή πρωινή - άσχετη με αυτό που σπούδασα - δουλειά (γιατί δεν είχα την πολυτέλεια να μείνω χωρίς δουλειά για να διαβάσω), με παιδί σε μεγάλη τάξη του δημοτικού το οποίο χρειαζόταν βοήθεια και στήριξη στο διάβασμα, καθώς και ώρες για να το μεταφέρω στις διάφορες δραστηριότητές του και τελικά έγραψα πολύ καλά και για λίγο δεν είμαι στους διοριστέους.  Κι εκεί που φανταζόμουν ότι λόγω της υψηλής μου θέσης θα καταφέρω σύντομα να δουλέψω σε σχολείο (αυτό που πάντα ονειρευόμουν και γι'αυτό το σπούδασα), έρχονται και μου λένε ότι τζάμπα ταλαιπωρήθηκα και ξενύχτησα για να διαβάσω.
Για εμάς με επιτυχία στον ΑΣΕΠ, αλλά μηδενική προϋπηρεσία, τι γίνεται από εδώ και πέρα;  Θα πρέπει οπωσδήποτε να περιμένουμε τον επόμενο διαγωνισμό;  Κι αν ναι, τι θα κάνουμε με το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας;  Θα είναι προϋπόθεση και για εμάς;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.


Αποσυνδεδεμένος Mariaaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 18, 2010, 05:58:51 μμ »
Καλησπέρα και κουράγιο σε όλες και όλους για όσα μας περιμένουν!
Είμαι επιτυχούσα του τελευταίου ΑΣΕΠ (με καλή θέση μάλιστα, στους 20 πρώτους επιλαχόντες).
Έχω όμως μηδενική προϋπηρεσία κι έτσι δεν έχω καθόλου μόρια από εκεί.
Τώρα που θα βγάλει αιτήσεις για αναπληρωτές, έχω καμία ελπίδα να προσληφθώ κατά τη μεταβατική περίοδο των 2 ετών ή όχι;
Η απογοήτευσή μου είναι τεράστια γιατί μετά από αρκετά χρόνια (κατά τη διάρκεια των οποίων διάφορα προσωπικά προβλήματα με εμπόδιζαν να διαβάσω και να δώσω στον ΑΣΕΠ) κατάφερα και διάβασα μόνη μου (χωρίς φροντιστήριο), με 8ωρη καθημερινή πρωινή - άσχετη με αυτό που σπούδασα - δουλειά (γιατί δεν είχα την πολυτέλεια να μείνω χωρίς δουλειά για να διαβάσω), με παιδί σε μεγάλη τάξη του δημοτικού το οποίο χρειαζόταν βοήθεια και στήριξη στο διάβασμα, καθώς και ώρες για να το μεταφέρω στις διάφορες δραστηριότητές του και τελικά έγραψα πολύ καλά και για λίγο δεν είμαι στους διοριστέους.  Κι εκεί που φανταζόμουν ότι λόγω της υψηλής μου θέσης θα καταφέρω σύντομα να δουλέψω σε σχολείο (αυτό που πάντα ονειρευόμουν και γι'αυτό το σπούδασα), έρχονται και μου λένε ότι τζάμπα ταλαιπωρήθηκα και ξενύχτησα για να διαβάσω.
Για εμάς με επιτυχία στον ΑΣΕΠ, αλλά μηδενική προϋπηρεσία, τι γίνεται από εδώ και πέρα;  Θα πρέπει οπωσδήποτε να περιμένουμε τον επόμενο διαγωνισμό;  Κι αν ναι, τι θα κάνουμε με το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας;  Θα είναι προϋπόθεση και για εμάς;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.


[δεν μπορώ να σε βοηθήσω για να λύσεις τις απορίες σου, (καθώς είμαι νέα στο χώρο.. )  αλλά  θα ήθελα να σου δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια.Τουλάχιστον για μένα είσαι πρότυπο και πηγή κουράγιου όπως πρότυπα είναι και πολλοί άλλοι που βρίσκονται στην θέση σου.Τόσες υποχρεώσεις και καταφερες να γράψεις τοσο καλά...




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 18, 2010, 06:06:10 μμ »
Καλησπέρα και κουράγιο σε όλες και όλους για όσα μας περιμένουν!
Είμαι επιτυχούσα του τελευταίου ΑΣΕΠ (με καλή θέση μάλιστα, στους 20 πρώτους επιλαχόντες).
Έχω όμως μηδενική προϋπηρεσία κι έτσι δεν έχω καθόλου μόρια από εκεί.
Τώρα που θα βγάλει αιτήσεις για αναπληρωτές, έχω καμία ελπίδα να προσληφθώ κατά τη μεταβατική περίοδο των 2 ετών ή όχι;
Η απογοήτευσή μου είναι τεράστια γιατί μετά από αρκετά χρόνια (κατά τη διάρκεια των οποίων διάφορα προσωπικά προβλήματα με εμπόδιζαν να διαβάσω και να δώσω στον ΑΣΕΠ) κατάφερα και διάβασα μόνη μου (χωρίς φροντιστήριο), με 8ωρη καθημερινή πρωινή - άσχετη με αυτό που σπούδασα - δουλειά (γιατί δεν είχα την πολυτέλεια να μείνω χωρίς δουλειά για να διαβάσω), με παιδί σε μεγάλη τάξη του δημοτικού το οποίο χρειαζόταν βοήθεια και στήριξη στο διάβασμα, καθώς και ώρες για να το μεταφέρω στις διάφορες δραστηριότητές του και τελικά έγραψα πολύ καλά και για λίγο δεν είμαι στους διοριστέους.  Κι εκεί που φανταζόμουν ότι λόγω της υψηλής μου θέσης θα καταφέρω σύντομα να δουλέψω σε σχολείο (αυτό που πάντα ονειρευόμουν και γι'αυτό το σπούδασα), έρχονται και μου λένε ότι τζάμπα ταλαιπωρήθηκα και ξενύχτησα για να διαβάσω.
Για εμάς με επιτυχία στον ΑΣΕΠ, αλλά μηδενική προϋπηρεσία, τι γίνεται από εδώ και πέρα;  Θα πρέπει οπωσδήποτε να περιμένουμε τον επόμενο διαγωνισμό;  Κι αν ναι, τι θα κάνουμε με το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας;  Θα είναι προϋπόθεση και για εμάς;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.



Εφόσον είσαι μέσα στους 20 πρώτους επιλαχόντες θα πρέπει να εξετάσεις το ενδεχόμενο όχι της αναπλήρωσης αλλά του μόνιμου διορισμού! Όποιος από τον πίνακα του 60% έχει επιλέξει να διοριστεί από άλλο πίνακα (24μηνο, 40% κλπ) ή έχει αρνηθεί διορισμό διαγράφεται από τον εν λόγω πίνακα και αντικαθίσταται από τον αμέσως επόμενο κατά φθίνουσα σειρά επιλαχόντα. Το υπουργείο υποχρεούται να καλύψει τις θέσεις αυτές με ειδική εγκύκλιο συμπληρωματικών διορισμών (είναι νόμος και δεν απόκειται στη δική τους ευχέρεια γιατί δεν προβλέπεται να μένουν αδιάθετες οι εγκριθείσες απ' την προκήρυξη του ΑΣΕΠ θέσεις)....Για ψάξε το το θέμα...

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 18, 2010, 06:11:41 μμ »
Καταρχήν να ευχαριστήσω τους συναδέλφους και κυρίως τον Amedeus για την σωστή και λογική διευκρίνηση που έδωσε. Συμφωνώ με το επιχείρημά σας ότι δηλαδή οι επιτυχόντες του 2007 και 2009 θα ενταχτούν στον πίνακα χωρίς πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας.
  Σήμερα στην ΕΡΤ η Διαμαντοπούλου ανέφερε τη λέξη κλειδί "πανεπιστημιακά κέντρα". Θεωρώ ότι τα πανεπιστήμια γλυκάθηκαν από τα εύκολα χρήματα της ειδικής αγωγής και δεν θα τους χαλούσε καθόλου να βγάλουν ξανά χρήματα και από το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας. Καλό σενάριο.... εξοικονόμηση χρημάτων με έναν τρόπο απλό.

Κοινώς αν δεν έχω να δώσω 2500 για να το πάρω τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 18, 2010, 06:27:06 μμ »
Εκτιμώ πως το θέμα του εν λόγω πιστοποιητικού θα είναι ένα από τα πολλά που προβλέπει το "νομοσχέδιο" τα οποία θα αρθούν de facto. Εκ των πραγμάτων είναι ΕΝΤΕΛΩΣ αδύνατον να οργανωθούν και να λειτουργήσουν επαρκή πανεπιστημιακά κέντρα ώστε να απορροφήσουν τόσο μεγάλο όγκο ενδιαφερομένων σε ένα χρονικό ορίζοντα μικρότερο της 5ετίας (για να μην πω 10ετίας).

Προσωπικά συνιστώ ψυχραιμία και εστίαση στην ουσία του νομοσχεδίου η οποία σαφώς και δεν είναι το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας...άλλα είναι που πρέπει να μας προβληματίζουν...
Είμαι σχεδόν σίγουρη, και από όσα έχω ακούσει να λέει ως τώρα η Διαμαντοπούλου, ότι το πιστοποιητικό αφορά όσους ακόμη δεν έχουν αποφοιτήσει.
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 18, 2010, 06:53:57 μμ »
Πάντως σε εμάς τους φυσικούς ξεκινούν σεμινάρια από την Ε.Ε.Φ. για το πιστοποιητικό τα οποια είναι σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αθηνών και κοστίζουν 500 ευρώ.Εν τω μεταξύ είναι φοβερό αν σκεφτεί κανείς ότι είχας βγάλει την ανακοίνωση τους μια εβδομάδα πριν το πολυνομοσχέδιο.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 18, 2010, 07:51:37 μμ »
Πάντως σε εμάς τους φυσικούς ξεκινούν σεμινάρια από την Ε.Ε.Φ. για το πιστοποιητικό τα οποια είναι σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αθηνών και κοστίζουν 500 ευρώ.Εν τω μεταξύ είναι φοβερό αν σκεφτεί κανείς ότι είχας βγάλει την ανακοίνωση τους μια εβδομάδα πριν το πολυνομοσχέδιο.

Νέο σκάνδαλο σε εξέλιξη στην εκπαίδευση με την προφανή συμμετοχή του Υπουργείου Παιδείας;!;!;

Οι επιχειρηματίες της εκπαίδευσης, αφού πλούτισαν στις πλάτες χιλιάδων αδιόριστων εκπαιδευτικών στήνοντας τα τελευταία 2 χρόνια μια φάμπρικα με σεμινάρια ειδικής αγωγής, υφαρπάζοντας από 1500 έως 2500 ευρώ από τον κάθε αδιόριστο εκπαιδευτικό έρχονται σήμερα να ξαναστήσουν παρόμοια φάμπρικα με αφορμή την πρόθεση του Υπουργείου να εισάγει με το πολυνομοσχέδιο το Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας (ΠΠΔΕ). Σχετικά με το ΠΠΔΕ το πολυνομοσχέδιο αναφέρει τα εξής:

 «Για να συμμετέχει υποψήφιος εκπαιδευτικός σε πανελλήνιο διαγωνισμό για την είσοδό του στην εκπαίδευση θα πρέπει να διαθέτει πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης. Η παιδαγωγική κατάρτιση παρέχεται : α) με πρόγραμμα στο πλαίσιο των σπουδών που ξεκινά σε συνεργασία με τα ενδιαφερόμενα ΑΕΙ άμεσα ή μετά την αποφοίτηση, ενταγμένο στα Προγράμματα των Πανεπιστημιακών Τμημάτων με τη μορφή «Ειδικού Προγράμματος Σπουδών στις Επιστήμες της Αγωγής», ή β) Μέσω της απόκτησης Μεταπτυχιακού Τίτλου Ειδίκευσης στην Παιδαγωγική, τις Επιστήμες της Αγωγής, ή τις Επιστήμες της Εκπαίδευσης.»

Έσπευσε, λοιπόν, η Ένωση Ελλήνων Φυσικών, εκ των διοργανωτών σεμιναρίων ειδικής αγωγής, να ανακοινώσει τη διεξαγωγή σεμιναρίου για παιδαγωγική κατάρτιση εκπαιδευτικών. Στο site της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών (http://www.eef.gr/thenews/view/374), αναφέρεται ότι το πρόγραμμα είναι αυτοχρηματοδοτούμενο, σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους όμως, αναφέρουν ότι το σεμινάριο κοστίζει 300 ευρώ και ότι κατά 90% θα δίνει στον εκπαιδευόμενο το ΠΠΔΕ με βάση το νέο πολυνομοσχέδιο. Πρώτα, λοιπόν, ξεκίνησαν τα σεμινάρια της ειδικής αγωγής που σε αγαστή συνεργασία με τον κ. Λυκουρέντζο οι ιθύνοντες της Ένωσης Φυσικών τα έκαναν νόμο, τώρα τα σεμινάρια παιδαγωγικής κατάρτισης σε αγαστή συνεργασία με την κ. Διαμαντοπούλου.

Καταγγέλλουμε την πρόθεση τέτοιου είδους μεσαζόντων στην εκπαίδευση που πλουτίζουν για ακόμα μια φορά στις πλάτες αδιόριστων εκπαιδευτικών. Καταγγέλλουμε τις προθέσεις του Υπουργείου Παιδείας να αφήνει ανοιχτές πόρτες σε τέτοιου είδους σεμινάρια με πιθανή συμμετοχή παραγόντων του στο νέο "φαγοπότι".

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
www.oromisthioi.gr - 6970139038

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
adioristoi.blogspot.com - 6994027752

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank18_4_10_1840.php
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2010, 07:53:45 μμ από bikini »
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 18, 2010, 08:23:12 μμ »
Εμένα πάντως μου ζήτησαν 500...από το τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 18, 2010, 08:25:55 μμ »
Περιμενετε να ξεκαθαρισει το πραγμα. Μη βιαζεστε να τα δωσετε σε καθε λαμογιο.. >:(

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 18, 2010, 08:31:01 μμ »
Λοιπόν, εγώ κάνω σεμινάρια που παρέχουν κατά 98% ΠΠΔΕ με μόνο 250 ευρώ. Τρέξτε!

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 18, 2010, 08:34:47 μμ »
Πάντως σε εμάς τους φυσικούς ξεκινούν σεμινάρια από την Ε.Ε.Φ. για το πιστοποιητικό τα οποια είναι σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αθηνών και κοστίζουν 500 ευρώ.Εν τω μεταξύ είναι φοβερό αν σκεφτεί κανείς ότι είχας βγάλει την ανακοίνωση τους μια εβδομάδα πριν το πολυνομοσχέδιο.

είναι μεγάλη ντροπή. αυτός ο επιστημονικός φορέας που έχει μετατραπεί σε μαγαζάκι τύπου ΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας για φιλολόγους
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 18, 2010, 10:05:39 μμ »
Amedeus μία δεύτερη ερώτηση. Αν δεχτούμε ότι εντασσόμαστε στο νέο πίνακα το 2013 δεδομένου ότι είμαστε επιτυχόντες του 2008, το προσόν αυτό θα μας δίνει τη δυνατότητα να δώσουμε και στο νέο ΑΣΕΠ για να βελτιώσουμε τη θέση μας?

Αν θα έχεις προλάβει να πάρεις το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας θα μπορείς να δώσεις σε όποιον ΑΣΕΠ επιθυμείς. Απλώς θα μετράει αυτός με την καλύτερη βαθμολογία. Και από ότι άκουσα τα μόρια θα είναι αυτούσια δηλ. έγραψες 70 , 70 μόρια θα έχεις και κάτι τελευταίο που ακούστηκε ότι όποιος μπαίνει στον πίνακα η παραμονή του θα είναι για 6 χρόνια, μετά θα πρέπει να ξαναδώσει ΑΣΕΠ άρα μάλλον στο διάστημα αυτό κάποιοι που θα έχουν καλές προϋπηρεσίες και ΑΣΕΠ θα διορίζονται.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.