*

Αποστολέας Θέμα: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε  (Αναγνώστηκε 1783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikos80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« στις: Νοέμβριος 17, 2010, 03:26:52 μμ »
Είμαι καθηγητής δευτεροβάθμιας και διατέθηκα στην Πρωτοβάθμια για συμπλήρωση ωραρίου. Μετά το τέλος μίας συνεδρίασης του ΠΥΣΠΕ βγάλανε συγκεκριμένα κενά για να κάνω δήλωση τοποθέτησης. Επικοινώνησα και με τους δύο αιρετούς και με ενημέρωσαν ότι τα κενά που αποφασίστηκαν στη συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ ήταν άλλα και εμένα μου δώσανε άλλα. Έκανα ένσταση και με γράψανε κανονικά. Γνωρίζετε αν έχω το δικαίωμα να ζητήσω αντίγραφο από το πρακτικό της συνεδρίασης του ΠΥΣΠΕ (το οποίο παραποίησαν) για να προχωρήσω το θέμα στην Περιφέρεια ή νομικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:16:24 πμ »
καλημέρα,
εφόσον έχεις έννομο συμφέρον, έχεις δικαίωμα να ζητήσεις αντίγραφο του πρακτικού συνεδρίασης, είμαι με διάθεση στην περιφέρεια και ρώτησα τον γραμματέα του ΑΠΥΣΠΕ, οπότε λογικά μπορεί;ς να το προχωρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 12:04:30 μμ »
Λοιπόν. Κατ' αρχάς ξεκαθάρισε εάν έγινε ΜΟΝΟ ΜΙΑ συνεδρίαση πυσπε για τα κενά. Γιατί μπορεί να έγινε μετά κι άλλη συνεδρίαση και τα κενά να τροποποιηθήκανε.
Τώρα, εάν υποψιάζεσαι πως όπως και να χει εσένα κακόβουλα σου δώσανε άλλη λίστα κενών από εκείνη που ίσχυε την δεδομένη στιγμή, τότε μπορείς να ζητήσεις με έγγραφη αίτηση ένα αντίγραφο των πρακτικών.

ερώτηση: τα κενά αυτά δεν αναρτήθηκαν στο ίντερνετ ή στον πίνακα ανακοινώσεων του πυσπε; μόνο σε εσένα τα δώσανε; μήπως τα δόσανε και σε άλλους να κάνεις μία αντιπαραβολή;

Αποσυνδεδεμένος nikos80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 01:00:49 πμ »
1. Μόνο μία συνεδρίαση έγινε για τα κενά.
2. Οι αιρετοί και η πρωτοβάθμια την ίδια μέρα που τελείωσε η συνεδρίαση ενημέρωσαν εμένα και ένα συνάδελφο για συγκεκριμένα κενά ( μας είπαν το ίδια). Μετά από 2 ημέρες, που κλήθηκα να κάνω δήλωση προτίμησης, διαπίστωσα ότι τα κενά που ζήτησα εγγράφως ήταν άλλα. Ρώτησα γιατί συμβαίνει αυτό και μου είπαν οτι αυτό αποφασίστηκε στο ΠΥΣΠΕ (ψέμμα, που επιβεβαιώθηκε και από τους δύο αιρετούς). Πήγα εκεί, ζήτησα να δω τα πρακτικά, μου τα έδειξαν και στην απόφαση που είχαν πάρει προσέθεσαν μία παράγραφο (την άλλη μέρα) που ανέτρεπε τα κενά. Τους είπα ότι αυτό είναι παράνομο, μαλώσαμε και μου είπαν να τους κάνω ένσταση, όπως και έκανα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: αντίγραφο πρακτικών από πύσπε
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 03:30:37 μμ »
Γενικα στην Α'θμια φετος εχουν χασει την μπαλα. Εμενα με διεθεσε το ΠΥΣΔΕ στην Α΄θμια στις 20/9 και η αποφαση τοποθετησης μου απο το ΠΥΣΠΕ στα διαφορα σχολεια ειναι στις 13/9 και ετσι δεν ξερω τί να γραψω στην αιτηση μεταθεσης για να παρω και τα αντιστοιχα μορια. Προφανως απο την Α΄θμια βρήκαν μια μερα που συνεδριασαν για καποιο ασχετο λογο και χωσανε εκει και τις δικες μας τοποθετησεις, χωρίς να βρουν προηγουμενως την ημερομηνια που μας διεθεσε η δευτεροβαθμια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 334
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 331

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.