*

Αποστολέας Θέμα: Φροντιστήρια / άδεια διδασκαλίας κ άλλα  (Αναγνώστηκε 90899 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος diana2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Φροντιστήρια / άδεια διδασκαλίας κ άλλα
« στις: Μάιος 11, 2010, 11:50:08 πμ »
Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να κάνω αιτήσεις σε φροντιστήρια...
Έχω όμως κάποιες απορίες...

Όσον αφορά στην έκδοση της άδειας διδασκαλίας, επειδή δεν έχω βιβλιάριο ΙΚΑ κλπ...Όσον αφορά στις ιατρικές εξετάσεις, πρέπει να κλείσω κάποιο ραντεβού σε κάποιο Δημόσιο Νοσοκομείο ή μπορώ να πάω ένα πρωί και να τις κάνω;
Επίσης ξέρει κανείς σε τι επίπεδα κυμαίνεται το κόστος τους;

Τέλος, τι πιθανότητες πρόσληψης έχει κάποιος σε φροντιστήριο αν έχει λιγοστές σημειώσεις;

Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2010, 12:40:45 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:37:37 »

Αποσυνδεδεμένος xouzoura

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 11, 2010, 12:00:31 μμ »
Πρώτα από όλα καλή σου επιτυχία. Πριν δυο χρόνια που είχα κάνει τις εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο δεν μου είχε στοιχήσει ακριβά. Το κόστος ήταν γύρω στα 2-3 ευρώ για κάθε εξέταση. Πρέπει να κλείσεις ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο. Επειδή συνήθως αργούν πολύ θα σου πρότεινα να το κάνεις άμεσα. Οσον αφορά στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης δεν ξέρω για να σου απαντήσω τι πιθανότητες έχεις με λίγες σημειώσεις. Όπως και αν έχει εύχομαι καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος diana2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 11, 2010, 12:04:28 μμ »
Ευχαριστώ πολύ χουζούρα μου!

Εσύ αν επιτρέπεται με τι ασχολείσαι, όσον αφορά την εκπαίδευση πάντα...;

Αχ έχω πολύ άγχος και έχω πελαγώσει...

Αποσυνδεδεμένος Iris_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 11, 2010, 12:05:13 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να κάνω αιτήσεις σε φροντιστήρια...
Έχω όμως κάποιες απορίες...

Όσον αφορά στην έκδοση της άδειας διδασκαλίας, επειδή δεν έχω βιβλιάριο ΙΚΑ κλπ...Όσον αφορά στις ιατρικές εξετάσεις, πρέπει να κλείσω κάποιο ραντεβού σε κάποιο Δημόσιο Νοσοκομείο ή μπορώ να πάω ένα πρωί και να τις κάνω;
Επίσης ξέρει κανείς σε τι επίπεδα κυμαίνεται το κόστος τους;

Τέλος, τι πιθανότητες πρόσληψης έχει κάποιος σε φροντιστήριο αν έχει λιγοστές σημειώσεις;

Ευχαριστώ!

Λοιπόν θα πας πρώτα στη δευτεροβάθμια της περιοχής σου και θα σου δώσουν παραπεμπτικό για να πας στο νοσοκομείο και να κάνεις τις εξετάσεις. Χρειαζεται αν θυμάμαι καλά ακτινογραφία, παθολόγο και ψυχίατρο. Ούτως ή άλλως νομίζω χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού στο νοσοκομείο γι'άυτά οπότε ρώτησε και την τιμή, δε θυμάμαι καθόλου πόσο ήτανε (ίσως ξέρουν και από τη δευτεροβάθμια πόσο περίπου πληρώνουμε). Όταν πήγα εγώ για την ακτινογραφία και τον παθολόγο δεν περίμενα καθόλου καθώς με εξυπηρέτησαν αμέσως. Για τον ψυχίατρο αν και είχα ραντεβού 10.30, με΄΄εβαλε μέσα στις 18.00 (τελευταία )γιατί θεώρησε  όπως μου είπε ότι επειδή είμαι καλά προηγούνται οι σοβαρές περιπτώσεις (με όσα είδα νομίζω ότι καλύτερο τεστ για να αντιληφθούν την ψυχική μου υγεία δε μπορούσαν να μου κάνουν, πραγματικά είχα πάθει σοκ τόσες ώρες μόνη μου να περιμένω ανάμεσα σε πάρα πολύ βαριά περιστατικά).
Τέλος πάντων, στη συνέχεια θα καταθέσεις τα χαρτιά που συγκέντρωσες στο υγειονομικό και από εκεί θα πάρεις το χαρτί που επιβεβαιώνει ότι είσαι άξια να διδάξεις !Το πηγαίνεις στη δευτεροβάθμια και είσαι οκ! Εγώ το είχα επικυρώσει στα κεπ μάλιστα για να έχω ένα αντίγραφο και τελικά η δευτεροβάθμια μου ζήτησε το αντίγραφο και μου άφησε το πρωτότυπο.

Όσον αφορά το φροντιστήριο εμένα δε μου ζήτησαν να δουν σημειώσεις. Πρέπει να είσαι σίγουρη για όσα λες, να έχεις αυτοπεποίθηση και τύχη! Πολύ τύχη! Να είσαι φιλική, σοβαρή και να δείχνεις ότι κατέχεις το αντικείμενο ακόμα και αν έχεις ανασφάλεια(πιθανότατα λόγω ηλικίας;) Τέλος πάντων! Καλή τύχη σου εύχομαι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:37:37 »

Αποσυνδεδεμένος tania24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 11, 2010, 12:06:35 μμ »
γεια σου diana2.οπως ειπαν και τα παιδια.... Θα πρεπει να περασεις πρωτα απο το γραφειο δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης της περιοχης σου. εκει θα σου δωσουν οδηγιες για το τι χρειαζεσαι. εγω απο οτι θυμαμαι ειχα χρειαστει εκτος απο τις ιατρικες εξετασεις, ενα παραβολο απο δημοσιο ταμειο 30 ευρω, αντιγραφο πτυχιου επικυρωμενο, αμτιγραφο ταυτοτητας θεωρημενο και αυτο. τωρα οσο για τις εξετασεις ηταν μιαι ακτινογραφια, γνωματευση απο παθολογο,απο νευρολογο και απο ψυχιατρο.ουτε κι εγω ειχα ικα και τα εξοδα ηταν μηδαμινα.πρεπει να κλεισεςι ραντεβου σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο. τελευταιος παει ο παθολογος.
οσο για τις σημειωσεις εμενα με πηραν χωρις σημειωσεις και σιγα σιγα κατι εκανα απο μονη μου.
καλη αρχη!

Αποσυνδεδεμένος Iris_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 11, 2010, 12:08:40 μμ »
Ναι μπράβο ήταν και ένα παράβολο και το κόστος των εξετάσεων ήταν ελάχιστο.
Πρώτα θα πας στη δευτεροβάθμια και εκεί θα σου δώσουν μία λίστα και θα σε ενημερώσουν ακριβώς για τη διαδικασία!

Αποσυνδεδεμένος tania24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 11, 2010, 12:17:56 μμ »
Θα σε βοηθησει πολυ και το παρακατω:
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ

Η άδεια διδασκαλίας σε Φροντιστήρια και Κέντρα Ξένων Γλωσσών χορηγείται σε Έλληνες πολίτες και πολίτες κρατών-μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης και αναφέρεται σε πτυχία που δίνουν τη δυνατότητα διορισμού στη δημόσια εκπαίδευση.

Α. ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1.   Αίτηση του ενδιαφερόμενου προς τις Διευθύνσεις και τα Γραφεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
2.   Αντίγραφο πτυχίου πανεπιστημίου της ημεδαπής ή πτυχίου της αλλοδαπής αναγνωρισμένο ως ισότιμο και αντίστοιχο θεωρημένο για τη γνησιότητά του από Δημόσια Αρχή.
Για τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών επάρκεια προσόντων διδασκαλίας ξένης γλώσσας στις περιπτώσεις στις οποίες τα προσόντα των ενδιαφερομένων δεν συμπίπτουν ακριβώς με αυτά των διοριζόμενων στην δημόσια εκπαίδευση

3.   Υπεύθυνη δήλωση με βάση τα στοιχεία της ταυτότητας του ενδιαφερομένου. Στην υεύθυνη δήλωση θα αναφέρεται ότι:
(α)   Δεν είναι δημόσιος υπάλληλος ή υπάλληλος Ν.Π.Δ.Δ.
(β)   Δεν έχει απολυθεί από δημόσια ή ιδιωτική υπηρεσία για πειθαρχικό παράπτωμα ή υπηρεσιακή ανεπάρκεια
(γ)   Δεν διώκεται ως φυγόποινος ή φυγόδικος
4.   Πλήρες αντίγραφο Ποινικού Μητρώου δικαστικής χρήσης (όχι απόσπασμα). [Αυτεπάγγελτη αναζήτηση από την Διεύθυνση ή το Γραφείο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης]
5.   Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής Επιτροπής για την υγεία και την αρτιμέλεια
6.   Αντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατηρίου θεωρημένο για τη γνησιότητά του από Δημόσια Αρχή.
7.   Διπλότυπο είσπραξης υπέρ ΕΛΙΓΕ (ΚΑΕ 3444) αξίας 30 € από Δημόσιο Ταμείο.
   Προσοχή: Δεν θα γίνονται αποδεκτά έντυπα παράβολα του Ελληνικού Δημοσίου ή διπλότυπα είσπραξης υπέρ διαφορετικού ΚΑΕ

Β. ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

1.   Τα δικαιολογητικά  υποβάλλονται στις κατά τόπους Διευθύνσεις και Γραφεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

2.   Τα υποβληθέντα δικαιολογητικά δεν επιστρέφονται.

Γ. ΠΑΡΟΧΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΩΝ

1.   Διεύθυνση Ιδιωτικής Εκπαίδευσης – Τμήμα Γ’
Ανδρέα Παπανδρέου 37, Μαρούσι,  γραφ. 0108, 0114 τηλ. 210.3442086 και 210.3442093
Καθημερινά 12.00 – 14.30

2.   Διευθύνσεις και Γραφεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

3.   Γραφείο Ενημέρωσης Πολιτών (ΓΕΠΟ)
Ανδρέα Παπανδρέου 37, Μαρούσι,  τηλ. 210.3442505 - 210.3442506 - 210.3442508
Καθημερινά 9.00 – 14.00
καλη αρχη και μην αγχωνεσαι...μοιρασε παντου βιογραφικα και κανε υπομονη... ;)

Αποσυνδεδεμένος diana2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 11, 2010, 12:22:43 μμ »
Παιδιά, μόλις έπαιρνα τηλέφωνο στο νοσοκομείο για να κλείσω αρχικά τις εξετάσεις θώρακος....που μου είπαν ότι είναι προαπαιτούμενο για τον παθολόγο...

Χρειάζεται δηλ πρώτα να περάσω από την διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης πριν πάω για εξετάσεις θώρακος;
 ??? ??? ???


ΥΓ. Τάνια μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Με αυτές "πορεύομαι" ήδη... :)

Αποσυνδεδεμένος Iris_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 11, 2010, 12:36:58 μμ »
Παιδιά, μόλις έπαιρνα τηλέφωνο στο νοσοκομείο για να κλείσω αρχικά τις εξετάσεις θώρακος....που μου είπαν ότι είναι προαπαιτούμενο για τον παθολόγο...

Χρειάζεται δηλ πρώτα να περάσω από την διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης πριν πάω για εξετάσεις θώρακος;
 ??? ??? ???


ΥΓ. Τάνια μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Με αυτές "πορεύομαι" ήδη... :)

Ναι ...πρώτα θα περάσεις από τη δευτεροβάθμια για να πάρεις τη λίστα με τις οδηγίες και το παραπεμπτικό για το νοσοκομείο και τις εξετάσεις!

Αποσυνδεδεμένος diana2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ/ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ κ ΑΛΛΑ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 11, 2010, 12:40:06 μμ »
Καλά αυτά που συμβαίνουν μόνο στην Ελλάδα γίνονται...
Ψάχνω να επικοινωνήσω με το κατάλληλο γραφείο Δ.Ε. και μου το έχουν κλείσει στα μούτρα 3 φορές και τώρα με έχουν ξεχάσει με ανοικτό το ακουστικό και σημασία δεν μου δίνουν!

ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ;

Αποσυνδεδεμένος diana2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια / άδεια διδασκαλίας κ άλλα
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 11, 2010, 12:51:58 μμ »
Μίλησα μόλις με το γραφείο ΔΕ μου και η κυρία που το σήκωσε απόρησε όσον αφορά την ανάγκη παραπεμπτικού για τις ιατρικές εξετάσεις...Κατόπιν με παρέπεμψε σε μία κυρία στο Δημαρχείο, η οποία επίσης απόρησε όσον αφορά την ανάγκη παραπεμπτικού για τις ιατρικές εξετάσεις...και μόνο που δεν με έβρισε, λέγοντάς μου να πάω να κάνω τις εξετάσεις μου στο ΕΣΥ και με τα αποτελέσματα να κλείσω μαζί της ραντεβού για να εκδοθεί το πιστοποιητικό...

Δεν έκανα κάτι λάθος φαντάζομαι ρε παιδιά....;

Τεσπα, αύριο πρωί θα πάω για την θώρακος και μετά θα κλείσω και τα ραντεβού σε ψυχίατρο και παθολόγο ....

Αποσυνδεδεμένος Iris_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια / άδεια διδασκαλίας κ άλλα
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 11, 2010, 01:05:06 μμ »
Μίλησα μόλις με το γραφείο ΔΕ μου και η κυρία που το σήκωσε απόρησε όσον αφορά την ανάγκη παραπεμπτικού για τις ιατρικές εξετάσεις...Κατόπιν με παρέπεμψε σε μία κυρία στο Δημαρχείο, η οποία επίσης απόρησε όσον αφορά την ανάγκη παραπεμπτικού για τις ιατρικές εξετάσεις...και μόνο που δεν με έβρισε, λέγοντάς μου να πάω να κάνω τις εξετάσεις μου στο ΕΣΥ και με τα αποτελέσματα να κλείσω μαζί της ραντεβού για να εκδοθεί το πιστοποιητικό...

Δεν έκανα κάτι λάθος φαντάζομαι ρε παιδιά....;

Τεσπα, αύριο πρωί θα πάω για την θώρακος και μετά θα κλείσω και τα ραντεβού σε ψυχίατρο και παθολόγο ....

Τι να σου πω....Ελλάδα!!!
Εμένα από τη δευτεροβάθμια μου μου έδωσαν ένα χαρτί με το οποίο πήγα στο νοσοκομείο και έλεγε ουσιαστικά ότι κάνω τις εξετάσεις για χορηγηση άδειας διδασκαλίας ......Τώρα τι να πώ....μπορέι κάθε δευτεροβάθμια να κάνει τα δικά της!

Όσο γι'αυτούς που κλείνουν τα τηλέφωνα να ξαναπαίρνεις μετά και να ζητάς τα ονοματα τους! Να δεις για πότε μαλακώνουν ή που σε βρίζουν τελείως...Το σίγουρο όμως είναι ότι αναστατώνονται....και φανταζομαι ότι σε καιρούς ΔΝΤ δε θα τους είναι ευχάριστη αυτή η ερώτηση.....Αμάν πια...έχω βαρεθεί να καλώ σε δημόσιες υπηρεσίες και να μου κλείνουν το τηλέφωνο....Όταν δε, μου απαντάνε τους χιλιοευχαριστώ λες και τους χρωστάω χάρη!

Μην αγχώνεσαι Diana και θα τα βρεις όλα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2010, 01:08:39 μμ από iris25 »

Αποσυνδεδεμένος tania24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια / άδεια διδασκαλίας κ άλλα
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 11, 2010, 01:09:34 μμ »
diana2 μη μασας...ετσι ειναι η γραφειοκρατια αλλα οκ...με λιγη καλη θεληση και υπομονη θα την ξεπερασεις..πρωτα θα πας σε ολους τους γιατρους και τελευταιο στον παθολογο..απο οτι θυμαμαι ειχα κανει λαθος και ειχα κλεισει στον παθολογο πρωτα και  αδικα πηγα!!!με εστειλα στον νευρολογο και στον ψυχιατρο  ;D
 εγω δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο χαρτι...μονη μου το ελεγα οτι ειναι για αδεια διδσκαλιας!!!

απλα να εισαι προετοιμασμενη γιατι ορισμενοι υπαλληλοι ειναι λιγο αποτομοι μερικες φορες... λογικο ειναι να κανεις λαθη ...δεν εχεις ξαναβγαλει αδεια τι να κανουμε!!να ρωτας...αυτη ειναι η δουλεια τους να απαντανε στις ερωτησεις και να εξυπηρετουν τον κοσμο...ας μην ειχαν τα τηλεφωνα να μην τους παιρνουμε και τους ζαλιζουμε....αν ειναι ποτε δυνατον!! >:(

με ποιον κλαδο της εκπαιδευσης θα ασχοληθεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2010, 01:11:16 μμ από tania24 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια / άδεια διδασκαλίας κ άλλα
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 11, 2010, 01:11:42 μμ »
να ρωτησω κ εγω κατι ?

ειχα βγαλει αδεια διδασκαλιας (αγγλικων) με το Proficiency ως φοιτητρια. οταν ξεκινησα δουλεια σε φροντιστηριο ως πτυχιουχος μετα ρωτησα τον ιδιοκτητη αν χρειαζεται να βγαλω καινουργια ως πτυχιουχος και μου ειπε οχι.  ::)

τι λετε να παω να βγαλω καινουργια αδεια διδασκαλιας ως πτυχιουχος και οχι σαν επαρκειουχος που αναφερει η τωρινη μου αδεια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.