*

Αποστολέας Θέμα: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 159541 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #224 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:42:29 μμ »
παιδιά τι ελπίδα ; όσοι πάνε με τέτοιες ελπίδες να είναι έτοιμοι και για την απογοήτευση.
εγώ θα δηλώσω και για αμω επειδή δεν έχω τίποτα να χάσω αφού δεν έχω υποχρεώσεις. αν όμως ΄μου πούνε για περιοχή που δε μου αρέσει ή με πολύ λίγες ώρες θα αρνηθώ.

Αν αρνηθείς, αποκλείεσαι για την υπόλοιπη χρονιά

μα ούτως ή άλλως εγώ δεν έχω ελπίδες για ακω. επομένως μπορώ να το ρισκάρω και να δηλώσω αμω και ό,τι βγει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:57:25 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #225 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:44:23 μμ »
μα ούτως ή άλλως εγώ δεν έχω ελπίδες για ακω. επομένως μπορώ να το ρισκάρω και να δηλώσω αμω και ό,τι βγει.

Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν έχεις ελπίδες ή όχι για ΑΚΩ. Αν νομίζεις ότι μπορείς να βγαίνεις οικονομικά για 700€ το μέγιστο μακριά από το σπίτι σου, πάνε
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #226 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:48:55 μμ »
μα ούτως ή άλλως εγώ δεν έχω ελπίδες για ακω. επομένως μπορώ να το ρισκάρω και να δηλώσω αμω και ό,τι βγει.

Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν έχεις ελπίδες ή όχι για ΑΚΩ. Αν νομίζεις ότι μπορείς να βγαίνεις οικονομικά για 700€ το μέγιστο μακριά από το σπίτι σου, πάνε

Μια διευκρίνιση: υπάρχει περίπτωση, παρότι δεν έχουμε συμπληρώσει το μαγικό κουτάκι, ώστε να πάμε εφόσον κληθούμε οπουδήποτε στην Ελλάδα ως Αμω, να μας στείλουν; Εγώ δήλωσα Αμω, μόνο σε δ/νσεις κοντά στο ΜΤΚ μου ενώ άφησα κενό το αντίστοιχο κουτάκι.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #227 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:50:48 μμ »
Και για να μην ξεχνιόμαστε ΑΜΩ θα καλούν και για 5 ώρες, δηλαδή για 260 ευρώ το μήνα!

Τα 260 πως βγήκαν; Γιατί ωρομίσθιοι με 11 ώρες ούτε 400 δεν έβγαιναν :D

Ένας χονδρικός υπολογισμός με βασικό+επιδόματα = 1100 ευρώ. Αναλογικά λοιπόν, τα 5/21 του 1100 είναι 260 ευρώ.

Βέβαια είναι ένα πολύ αισιόδοξο σενάριο, που διατηρεί τόσο τα επιδόματα όσο και το βασικό μισθό ... ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:57:25 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #228 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:51:27 μμ »
Μια διευκρίνιση: υπάρχει περίπτωση, παρότι δεν έχουμε συμπληρώσει το μαγικό κουτάκι, ώστε να πάμε εφόσον κληθούμε οπουδήποτε στην Ελλάδα ως Αμω, να μας στείλουν; Εγώ δήλωσα Αμω, μόνο σε δ/νσεις κοντά στο ΜΤΚ μου ενώ άφησα κενό το αντίστοιχο κουτάκι.

Δεν είσαι υποχρεωμένη
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #229 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:51:44 μμ »
άλλη μια ερώτηση αν ξέρετε μπορείς να βάλεις μπερδεμένες ακω και αμω στις πρώτες 20 επιλογές και να συνεχίσεις έτσι και στις υπόλοιπες 20? συμφέρει αυτο? πως θα καλούν?

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #230 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:19:05 μμ »
άλλη μια ερώτηση αν ξέρετε μπορείς να βάλεις μπερδεμένες ακω και αμω στις πρώτες 20 επιλογές και να συνεχίσεις έτσι και στις υπόλοιπες 20? συμφέρει αυτο? πως θα καλούν?
Σύμφωνα με το παράδειγμα που έχει η εγκύκλιος μπορείς.Θα σε καλόυν με βάση την επιλογή σου και την θέση που έχεισ στον πίνακα(λογικά) ??? ???
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #231 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:19:35 μμ »
Ποια  " μόρια απο προυπηρεσία "   ?
Ναρκωτικά παίρνετε όλοι ?
 
Εώς τώρα ο εργοδότης σε έστελνε στο διάολο με την υπόσχεση αργότερα να σε προσλάβει .
Τώρα ?

0,7 του μόριου ?Να τα κάνεις τι? Να έχεις το αβαντάζ των 0,7 ?

Ποια ιδιωτική εταιρεία θα το κάνει αυτό και θα πας?

Σκεφτείτε τώρα τι συνθήκες έχουν φτιάξει ?

Υπάρχει ακόμα μια ορμή από τα προηγούμενα χρόνια εξαιτίας της οποίας ο κόσμος θα δηλώσει αναπλήρωτής από "συνήθεια".
Μετά θα συνειδητοποιήσει ο καθένας που κατάντησε.

+++++++++++++

δηλαδή εσείς πως θα μαζέψετε μόρια με μέγιστο το 100 για το καινούργιο σύστημα;
δεν θα πάρετε το 0,7 ; δεν θα κάνετε τους υπολογιστές για το 1 μόριο; δεν θα κάνετε και καμία γλώσσα αν δεν την έχετε ακόμα;
η αλλαγή των μορίων δεν είναι υποβάθμιση γιατί το μέγιστο που θα μπορεί να έχει κάποιος είναι το 100. βάλε ασεπ και όλα τα άλλα
προσόντα που μετράνε, για σας δεν θα έχει σημασία το 0,5 το 0,7 ή 1,3? δηλαδή αν είσαστε στο 82,5 δεν θα θέλετε να φτάσετε το 83?
εκτός και αν μπορείτε να χτυπήσετε κανένα 95άρι μόνο από τον Ασεπ, τι να πώ!

υπάρχουν πολλοί σοβαροί άνθρωποι εδώ μέσα, που κάθονται και υπολογίζουν όλες τις παραμέτρους, από χλμ, αύξηση βενζίνης, πιθανότητες ανάλογα με τις σχολικές μονάδες, δεν υπάρχει λόγος να υποτιμάτε κανέναν. η κατάντια είναι όλη του υπουργείου και όχι δική μας!

Πού το είδες το "μόρια με μέγιστο 100 για το καινούργιο σύστημα"? Έχεις διαβάσει το νόμο 3848? Έχεις διαβάσει καλά την εγκύκλιο?

Λοιπόν:
  • Μέγιστο 100 μετά το νέο ΑΣΕΠ απλά δεν υπάρχει
  • Μεταβατική περίοδος στην οποία δεν προσμετράται η προϋπηρεσία που αποκτάς μετά τις 30-6-2010 είναι για το έτος 2010-11, 2011-12 και μέχρι τη διενέργεια του νέου ΑΣΕΠ. Ό,τι μοριάκια προϋπηρεσίας λοιπόν μαζέψεις το έτος 2010-11, θα μετρήσουν το νωρίτερο το 2012-13 (μπορεί και αργότερα) και εφόσον έχεις επιτυχία σε κάποιον από τους ΑΣΕΠ 2006, 2008 και το νέο ΑΣΕΠ.

    Ωραία, και πόσο θα "μετρήσουν" τότε, καλά να είμαστε? Απάντηση: Θα μετρήσουν ελάχιστα, όπως λες κι εσύ. Αν νομίζεις μετά από αυτά ότι "αξίζει" να πας 80km μακριά από το σπίτι σου για αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου, τότε πήγαινε. Αν πας όμως, π.χ. στα 200km μακριά, και παίρνεις 600 ευρώ και ξοδεύεις 900 (σε νοίκι κτλ) και είσαι και μόνος σου όλη τη βδομάδα με ψυχολογικά προβλήματα, για να πάρεις το 0,7 που νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει το 2013, ε, τότε πήγαινε. Δεν θα σου φταίει ούτε το Υπουργείο ούτε κανείς όμως αν το 0,7 δεν σε διορίσει. Δική σου επιλογή είναι.

Θέλει λίγο διάβασμα παιδιά. Την εγκύκλιο κυρίως και το νέο νόμο 3848 αν γίνεται (είναι στη σελίδα του ypepth.gr πάνω πάνω) τα πρώτα 9 άρθρα. Τα πράγματα έχουν αλλάξει. Η (νέα) προϋπηρεσία μετράει λίγο και μετά το 2012-13 (το νωρίτερο...)

μπορεί να μην είναι 100 το μέγιστο ναι, μπορεί να είναι 110.. το ζήτημα είναι οτι όλοι, φαντάζομαι και εσύ, θα κάνουν οτι μπορούν να μαζέψουν μόρια, είτε είναι προσόντων, είτε προϋπηρεσίας, είτε ασεπ. αυτό κάναμε τόσα χρόνια, ανάλογα με τις δυνατότητές μας. την πρώτη μου χρονιά την πέρασα για 8 ώρες σε δημοτικό σε νησί και θα πληρώνω για χρόνια ακόμα τα χρωστούμενα! θα σταματήσω τώρα;
εφόσον κλειδώνουν οι πίνακες ωσότου δημιουργηθούν νέοι φυσικό είναι όλες οι προϋπηρεσίες ακόμα και των ΑΚΩ να μετρηθούν μετά τη μεταβατική. οπότε τι προτείνεις, ούτε ΑΚΩ να μην πάει κανείς γιατί δεν θα μετρήσει άμεσα η προϋπηρεσία;
εξάλλου έστω και αν έχει κανείς λίγα μόρια τώρα και δουλέψει τα επόμενα δύο χρόνια είτε ΑΜΩ είτε ΑΚΩ οι μήνες θα αυξάνονται όπως και ο συντελεστής οπότε και το τελικό στους νέους πίνακες θα μπορεί να φτάσει τα 3 και παραπάνω μόρια.
δεν νομίζω να κάνει κανείς την αίτησή του χωρίς να διαβάσει την εγκύκλιο και το νόμο. τα συζητάμε μήνες τώρα και εδώ και μεταξύ μας. αν κάποιος καταλαβαίνει οτι δεν αξίζει η προϋπηρεσία ας μην κάνει την αίτηση, τι να πώ..

Αποσυνδεδεμένος evephant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #232 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:39:23 μμ »
1. Αν αρνηθείς θέση ΑΜΩ-ΑΚΩ μπορούν να σε καλέσουν μετά για ωρομίσθιο;

2. Είναι σίγουρο ότι σαν ωρομίσθιος θα έχεις max 4 ώρες;  Δεν βρήκα κάτι τέτοιο στην εγκύκλιο. Στα ολοήμερα αποκλείεται να πάρουν ωρομίσθιους με 12 ώρες όπως πέρυσι;

Αποσυνδεδεμένος Recoba

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #233 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:47:32 μμ »
Ποια  " μόρια απο προυπηρεσία "   ?
Ναρκωτικά παίρνετε όλοι ?
 
+++++++++++++
υπάρχουν πολλοί σοβαροί άνθρωποι εδώ μέσα, που κάθονται και υπολογίζουν όλες τις παραμέτρους, από χλμ, αύξηση βενζίνης, πιθανότητες ανάλογα με τις σχολικές μονάδες, δεν υπάρχει λόγος να υποτιμάτε κανέναν. η κατάντια είναι όλη του υπουργείου και όχι δική μας!
Λοιπόν:
  • Μεταβατική περίοδος στην οποία δεν προσμετράται η προϋπηρεσία που αποκτάς μετά τις 30-6-2010 είναι για το έτος 2010-11, 2011-12 και μέχρι τη διενέργεια του νέου ΑΣΕΠ. Ό,τι μοριάκια προϋπηρεσίας λοιπόν μαζέψεις το έτος 2010-11, θα μετρήσουν το νωρίτερο το 2012-13 (μπορεί και αργότερα) και εφόσον έχεις επιτυχία σε κάποιον από τους ΑΣΕΠ 2006, 2008 και το νέο ΑΣΕΠ.
Τα πράγματα έχουν αλλάξει. Η (νέα) προϋπηρεσία μετράει λίγο και μετά το 2012-13 (το νωρίτερο...)
το ζήτημα είναι οτι όλοι, φαντάζομαι και εσύ, θα κάνουν οτι μπορούν να μαζέψουν μόρια, είτε είναι προσόντων, είτε προϋπηρεσίας, είτε ασεπ. αυτό κάναμε τόσα χρόνια, ανάλογα με τις δυνατότητές μας.
... οπότε τι προτείνεις, ούτε ΑΚΩ να μην πάει κανείς γιατί δεν θα μετρήσει άμεσα η προϋπηρεσία;
... αν κάποιος καταλαβαίνει οτι δεν αξίζει η προϋπηρεσία ας μην κάνει την αίτηση, τι να πώ..

Ιδού τι προτείνω:
  • Αναπληρωτής μειωμένου μόνο στην περιοχή που μένεις, άντε και ως 80km μακριά (με καλό δρόμο) να πηγαινοέρχεσαι.
  • Αναπληρωτής σκέτος, δηλαδή πλήρους, σε όλη την Ελλάδα εφόσον δεν έχεις σύζυγο + παιδιά, ή άλλες σοβαρές υποχρεώσεις.

Ερώτηση:
Οι νέοι πίνακες του Νόμου 3848 θα δημιουργηθούν το νωρίτερο το 2012-13. Τότε θα μετρήσει η προϋπηρεσία με το νέο τρόπο υπολογισμού που λέει 24 μήνες = 3,6 μονάδες. Αν έχεις 3 παιδιά = 5 μονάδες, αν έχεις παραπάνω 10.

  • Έχεις σκοπό να "κάνεις ο,τι μπορείς να μαζέψεις μόρια" όπως λες, δηλαδή να κάνεις παιδιά για χάρη των μορίων??
Αν ναι, τότε καλά γεννητούρια και πήγαινε και για αναπληρωτής μειωμένου μακριά να νοικιάζεις.

ΥΓ Αν είχα να διαλέξω θα προτιμούσα να κάνω παιδιά! Παίρνεις μόρια αποκτά και η ζωή σου νέο νόημα!
Βουρ στο κρεβάτι να προλάβουμε να πάρουμε τα μόρια με πιο ευχάριστο τρόπο! :D  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 07:49:26 μμ από Recoba »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #234 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:48:37 μμ »
άλλη μια ερώτηση αν ξέρετε μπορείς να βάλεις μπερδεμένες ακω και αμω στις πρώτες 20 επιλογές και να συνεχίσεις έτσι και στις υπόλοιπες 20? συμφέρει αυτο? πως θα καλούν?
Σύμφωνα με το παράδειγμα που έχει η εγκύκλιος μπορείς.Θα σε καλόυν με βάση την επιλογή σου και την θέση που έχεισ στον πίνακα(λογικά) ??? ???

Μα πρώτα δεν θα καλέσουν κανονικού ωραρίου και  μετά μειωμένου; Λογικά παντα...

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #235 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:51:18 μμ »
Παιδιά, μία ερώτηση.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κάτι στο παράδειγμα που δίνει η εγκύκλιος για τη συμπλήρωση των προτιμήσεών μας;Αναφέρει στην παρένθεση: 1η προτίμηση Α-Β' Πειραιά,2η προτίμηση Σιβιτανίδειος Σχολή, 3η Προτίμηση Β-Β' Πειραιά, 4η προτίμηση Β-Α'Αθήνας_μειωμένο κλπ.  Στο αρχείο με τους κωδικούς των περιοχών οι περιοχές είναι περασμένες ως εξής: Α ΑΘΗΝΑΣ, Β ΑΘΗΝΑΣ, Α ΠΕΙΡΑΙΑ κλπ.
Γιατί στο παράδειγμα έχει δύο γράμματα στις περιχοές (π.χ. Β-Α΄Αθήνας) ενώ στους κωδικούς ένα (π.χ. Α' Αθήνας); Εγώ πώς πρέπει να γράψω τις προτιμήσεις μου; Συγγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση, αλλά πρώτη φορά καταθέτω τα χαρτιά μου.
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #236 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:54:30 μμ »
Παιδιά, μία ερώτηση.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κάτι στο παράδειγμα που δίνει η εγκύκλιος για τη συμπλήρωση των προτιμήσεών μας;Αναφέρει στην παρένθεση: 1η προτίμηση Α-Β' Πειραιά,2η προτίμηση Σιβιτανίδειος Σχολή, 3η Προτίμηση Β-Β' Πειραιά, 4η προτίμηση Β-Α'Αθήνας_μειωμένο κλπ.  Στο αρχείο με τους κωδικούς των περιοχών οι περιοχές είναι περασμένες ως εξής: Α ΑΘΗΝΑΣ, Β ΑΘΗΝΑΣ, Α ΠΕΙΡΑΙΑ κλπ.
Γιατί στο παράδειγμα έχει δύο γράμματα στις περιχοές (π.χ. Β-Α΄Αθήνας) ενώ στους κωδικούς ένα (π.χ. Α' Αθήνας); Εγώ πώς πρέπει να γράψω τις προτιμήσεις μου; Συγγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση, αλλά πρώτη φορά καταθέτω τα χαρτιά μου.
Ευχαριστώ πολύ.


Το πρώτο γράμμα Α ή Β αφορά την πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια ...Κάποιες ειδικότητες μπορούν να επιλέξουν και τα  δύο ..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #237 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:56:10 μμ »

2. Είναι σίγουρο ότι σαν ωρομίσθιος θα έχεις max 4 ώρες;  Δεν βρήκα κάτι τέτοιο στην εγκύκλιο. Στα ολοήμερα αποκλείεται να πάρουν ωρομίσθιους με 12 ώρες όπως πέρυσι;

"  δ. Στις διατάξεις της παραγράφου 1 του άρθρου 5 του ίδιου νόμου ορίζεται ότι αν για οποιαδήποτε αιτία απουσιάζουν από σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης εκπαιδευτικοί ή δημιουργηθούν έκτακτα λειτουργικά κενά κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους, προσλαμβάνονται, με αίτησή τους, προσωρινοί αναπληρωτές εκπαιδευτικοί με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου. Αν οι προβλεπόμενες από το πρόγραμμα ώρες διδασκαλίας και ασκήσεων στο ίδιο σχολείο της ίδιας πόλης ή περιοχής μετάθεσης είναι περισσότερες από τέσσερις και λιγότερες από δεκαέξι και δεν δικαιολογούν το διορισμό μόνιμου εκπαιδευτικού, προσλαμβάνονται προσωρινοί αναπληρωτές εκπαιδευτικοί με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας. "

Αρα αν σε καλέσουν για 4 ώρες το πολύ ,θεωρείσαι ωρομίσθιος..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.