*

Αποστολέας Θέμα: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 158971 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Muli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #238 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:02:14 μμ »
Παιδιά, στην αίτηση, στο σημείο που λέει "πρόσληψη ως αναπληρωτής και παραμονή σε ιδιωτικό σχολείο" σε τι ακριβώς αναφέρεται; Είναι μόνο για ιδιωτικά ή είτε αναπληρωτής είτε ιδιωτικό; Την προυπηρεσία μας δεν την σημειώνουνε πουθενά στην αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:17:19 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #239 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:05:55 μμ »

  • Έχεις σκοπό να "κάνεις ο,τι μπορείς να μαζέψεις μόρια" όπως λες, δηλαδή να κάνεις παιδιά για χάρη των μορίων??
Αν ναι, τότε καλά γεννητούρια και πήγαινε και για αναπληρωτής μειωμένου μακριά να νοικιάζεις.

ΥΓ Αν είχα να διαλέξω θα προτιμούσα να κάνω παιδιά! Παίρνεις μόρια αποκτά και η ζωή σου νέο νόημα!
Βουρ στο κρεβάτι να προλάβουμε να πάρουμε τα μόρια με πιο ευχάριστο τρόπο! :D  ;)
[/quote]

μου φαίνεται το παρατραβάς χωρίς λόγο. είπα οτι μπορεί να κάνει κανείς, ανάλογα με τις δυνατότητές του, με τα υλικά, ψυχικά και ηθικά του όρια. και όχι δεν θα κάνω παιδιά ούτε τα πάντα για να μαζέψω μόρια. αν έχεις να πεις κάτι που μπορεί να προσφέρει βοήθεια σε όλους μας για την αίτηση καλώς, τα υπόλοιπα περιττεύουν. δεν γνωριζόμαστε και από χτες για να κάνεις τέτοιου είδους σχόλια.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #240 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:22:32 μμ »
1. Αν αρνηθείς θέση ΑΜΩ-ΑΚΩ μπορούν να σε καλέσουν μετά για ωρομίσθιο;

2. Είναι σίγουρο ότι σαν ωρομίσθιος θα έχεις max 4 ώρες;  Δεν βρήκα κάτι τέτοιο στην εγκύκλιο. Στα ολοήμερα αποκλείεται να πάρουν ωρομίσθιους με 12 ώρες όπως πέρυσι;

αυτό με τα ολοήμερα το έχω κι εγώ απορία. Παλί θα ισχύει το αναπλ.μειωμ.ωραρίου και το ωρομίσθιος με τον ίδιο τρόπο όπως και στο πρωινό κύκλο? Άρα θα σε φωνάζουν αναπλ.μειωμένου και θα συμπληρώνεις και στο ολοήμερο του ίδιου σχολείου μέχρι να φτάσεις τις 15 ώρες...? (αρκεί απλά να έχεις δηλώσει οτι θες ολοήμερο αλλιώς δεν θα σου πουν?)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 08:25:12 μμ από Beth »

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #241 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:45:07 μμ »
ΕΡΩΤΗΣΗ: Τη Σιβιτανειδιο τη δηλώνουμε ξεχωριστα σαν περιοχή δευτεροβαθμιας; Τα εκκλησιαστικά επίσης ονομαστικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:17:19 »

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #242 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:09:17 μμ »
ΕΡΩΤΗΣΗ: Τη Σιβιτανειδιο τη δηλώνουμε ξεχωριστα σαν περιοχή δευτεροβαθμιας; Τα εκκλησιαστικά επίσης ονομαστικά;

αυτο ακριβως ρωτησα και πιο πανω και απ'οτι καταλαβα ομως ετσι οπως το λες ειναι

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #243 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:16:59 μμ »
Ιδού τι προτείνω:
Αναπληρωτής μειωμένου μόνο στην περιοχή που μένεις, άντε και ως 80km μακριά (με καλό δρόμο) να πηγαινοέρχεσαι.
Αναπληρωτής σκέτος, δηλαδή πλήρους, σε όλη την Ελλάδα εφόσον δεν έχεις σύζυγο + παιδιά, ή άλλες σοβαρές υποχρεώσεις.

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kourta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #244 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:20:11 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς αν σύμφωνα με το νέο νομοσχέδιο μπορείς να επιλέξεις όποιον προηγούμενο ΑΣΕΠ (2006-2008) πάνω απο τη βάση έχεις γράψει ή προϋποθέτει επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2012; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #245 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:22:42 μμ »
Απορία: τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, μέχρι τώρα τους καλούσε η κάθε διεύθυνση ή το υπουργείο όταν υπήρχε κενό; (συγνώμη για την άγνοια, έχω δουλέψει μόνο ως ωρομίσθια κ με καλούσε η διεύθυνση)

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #246 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:26:09 μμ »
Ιδού τι προτείνω:
Αναπληρωτής μειωμένου μόνο στην περιοχή που μένεις, άντε και ως 80km μακριά (με καλό δρόμο) να πηγαινοέρχεσαι.
Αναπληρωτής σκέτος, δηλαδή πλήρους, σε όλη την Ελλάδα εφόσον δεν έχεις σύζυγο + παιδιά, ή άλλες σοβαρές υποχρεώσεις.

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!!!!!!
Έχοντας υποχρεώσεις οικογένειας εγώ πάντως δήλωσα μόνο αττική και για πλήρους και για αμω. Σκέφτομαι για πλήρους και γ βοιωτίας, α κορίνθου άντε και α ευβοίας. Είμαι ήδη δύο χρόνια αναπληρωτής παίρνω το ρίσκο μου άφου δεν βάζω το κουτάκι αλλά προέχει η οικογένεια.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #247 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:29:09 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς αν σύμφωνα με το νέο νομοσχέδιο μπορείς να επιλέξεις όποιον προηγούμενο ΑΣΕΠ (2006-2008) πάνω απο τη βάση έχεις γράψει ή προϋποθέτει επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2012; Ευχαριστώ.
Στην κατάταξη του νέου πίνακα που θα γίνει μετά τον νέο ΑΣΕΠ μπορείς να μπεις με την υψηλότερη βαθμολογία που έχεις σε έναν από τους 2 προηγούμενους διαγωνισμούς.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #248 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:30:32 μμ »
Απορία: τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, μέχρι τώρα τους καλούσε η κάθε διεύθυνση ή το υπουργείο όταν υπήρχε κενό; (συγνώμη για την άγνοια, έχω δουλέψει μόνο ως ωρομίσθια κ με καλούσε η διεύθυνση)


Βγαίνει ανακοίνωση από το υπουργείο ότι οι τάδε εκπαιδευτικοί των τάδε κλάδων διορίζονται αναπληρωτές στις τάδε διευθύνσεις. Στην ίδια ανακοίνωση λέει και μέχρι πότε πρέπει να παρουσιαστείς στην αντίστοιχη διεύθυνση. Συνήθως δίνεται περιθώριο 3 ή 4 ημερών. Εσύ έχεις έτοιμες ήδη τις βαλίτσες σου και όλη τη χαρτούρα και 10 λεπτά αφού δεις την ανακοίνωση (κι αφού συνέλθεις) βγάζεις εισιτήριο και κλείνεις ξενοδοχείο!  :)

Αποσυνδεδεμένος evephant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #249 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:35:57 μμ »
Απορία: τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, μέχρι τώρα τους καλούσε η κάθε διεύθυνση ή το υπουργείο όταν υπήρχε κενό; (συγνώμη για την άγνοια, έχω δουλέψει μόνο ως ωρομίσθια κ με καλούσε η διεύθυνση)

Έχεις δίκιο έιναι πολύ σημαντικό αυτό. Αν έχω 1η επιλογή Α΄Αθήνας και 10η Δυτ Ανατολικής Αττικής, αν είναι όπως ήταν στους ωρομισθίους, που σε καλούσε η διεύθυνση, σε δέσμευε όποιος προλάβαινε. Δηλαδή, μπορεί να υπάρχει κενό  στην πρώτη σου επιλογή και να έχει έρθει η σειρά σου και παρόλα αυτά  να προλαβαίνουν να σε δεσμεύουν από τη 10η σου επιλογή.  Μου συνέβαινε συνέχεια  τις προηγούμενες χρονιές, δε δεχόμουνα τη θέση μέχρι να με δεσμέυσει η διεύθυνση που ήθελα.
Φέτος όμως που δεν έχουμε δικαίωμα να αρνηθούμε θα πηγαίνουμε υποχρεωτικά σε όποιον προλάβει να τηλεφωνήσει ακόμα και αν έχουμε μόρια για τη πρώτη μας επιλογή; Δεν είναι παράλογο (Και αυτό μεταξύ πολλών άλλων); Ας ελπίσουμε να καλούν κεντρικά από το Υπουργείο, αν και δύσκολο το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #250 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:39:45 μμ »
Απορία: τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, μέχρι τώρα τους καλούσε η κάθε διεύθυνση ή το υπουργείο όταν υπήρχε κενό; (συγνώμη για την άγνοια, έχω δουλέψει μόνο ως ωρομίσθια κ με καλούσε η διεύθυνση)

Έχεις δίκιο έιναι πολύ σημαντικό αυτό. Αν έχω 1η επιλογή Α΄Αθήνας και 10η Δυτ Ανατολικής Αττικής, αν είναι όπως ήταν στους ωρομισθίους, που σε καλούσε η διεύθυνση, σε δέσμευε όποιος προλάβαινε. Δηλαδή, μπορεί να υπάρχει κενό  στην πρώτη σου επιλογή και να έχει έρθει η σειρά σου και παρόλα αυτά  να προλαβαίνουν να σε δεσμεύουν από τη 10η σου επιλογή.  Μου συνέβαινε συνέχεια  τις προηγούμενες χρονιές, δε δεχόμουνα τη θέση μέχρι να με δεσμέυσει η διεύθυνση που ήθελα.
Φέτος όμως που δεν έχουμε δικαίωμα να αρνηθούμε θα πηγαίνουμε υποχρεωτικά σε όποιον προλάβει να τηλεφωνήσει ακόμα και αν έχουμε μόρια για τη πρώτη μας επιλογή; Δεν είναι παράλογο (Και αυτό μεταξύ πολλών άλλων); Ας ελπίσουμε να καλούν κεντρικά από το Υπουργείο, αν και δύσκολο το βλέπω...

κατάλαβες τι εννοώ... ;)

Αποσυνδεδεμένος evephant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eγκύκλιος Αναπληρωτών-Ωρομισθίων
« Απάντηση #251 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:43:21 μμ »
Ιδού τι προτείνω:
Αναπληρωτής μειωμένου μόνο στην περιοχή που μένεις, άντε και ως 80km μακριά (με καλό δρόμο) να πηγαινοέρχεσαι.
Αναπληρωτής σκέτος, δηλαδή πλήρους, σε όλη την Ελλάδα εφόσον δεν έχεις σύζυγο + παιδιά, ή άλλες σοβαρές υποχρεώσεις.

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!!!!!!
Έχοντας υποχρεώσεις οικογένειας εγώ πάντως δήλωσα μόνο αττική και για πλήρους και για αμω. Σκέφτομαι για πλήρους και γ βοιωτίας, α κορίνθου άντε και α ευβοίας. Είμαι ήδη δύο χρόνια αναπληρωτής παίρνω το ρίσκο μου άφου δεν βάζω το κουτάκι αλλά προέχει η οικογένεια.
Για τους ίδιους λόγους σκεφτούμουν να δηλώσω ακριβώς ό,τι και εσύ. Αλλά αν βάλεις και Α'βάθμια και Β' Βάθμια οι 20 επιλογές γεμίζουν μόνο με τις περιοχές τις Αττικής. Δε χωράνε ούτε Βοιωτία, ούτε Εύβοια, Κόρινθος  κλπ. Σε αυτά θα ήμουν διατεθιμένη να πάω, αλλά δε χωράνε οι επιλογές και δε ρισκάρω να δηλώσω "παντού", να μη μπορώ να πάω, και να μείνω τελείως άνεργη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.