*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 661926 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #280 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:07:18 μμ »
Έντονη αντίληψη διακατέχεται ότι θα ανακοινωθούν οι μετατάξεις του ν.4057 στηριζόμενη στην απόφαση για παρουσία έως τις 5/9/2013. Πήρα τηλ. στο Εθνικό Τυπογραφείο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοια απόφαση προς ανακοίνωση. Μάθατε τίποτα καινούριο συνάδελφοι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgio7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Δεν πάμε καλά
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #281 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 09:04:52 μμ »
Ειναι προφανες οτι προς τα εκει παει το πραγμα. Αυριο ή μεθαυριο το κοβω να βγαινουν, μαζι με το φεκ των μεταταξεων στην αθμια. Αν δεν βγει μεχρι τοτε θα ειναι γιατι κολησε καπου στη γραφειοκρατεια (κατι ακουσα για δεσμευση πιστωσεων απο το γλκ). Απο ο,τι εχω καταλαβει το υπουργειο προσπαθει με νυχια και με δοντια να τελειωσει οσο το δυνατο πιο γρηγορα ολων των ειδων τις μεταταξεις για να παει στις επομενες...

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #282 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 09:27:17 μμ »
Μακάρι συνάδελφε να γίνει έτσι αλλά έχω αμφιβολίες καθώς όταν πήρα στο Εθνικό Τυπογραφείο η υπάλληλος προσπάθησε πολύ να βρει αν υπήρχε έστω οτιδήποτε για  μετατάξειςς με το νόμο το δικό μας , μου είπε για τις μετατάξεις από την β/θμια στην α/θμια , από κλάδο σε κλάδο αλλά δεν υπάρχουν οι δικές μας πουθενά. Εγώ καλού κακού φτιάχνω βαλίτσα, γιατί δεν βλέπω να γίνεται τίποτα, άσε που και η άδεια άνευ αποδοχών που ζήτησα από 5/8/2013 δεν έχει χορηγηθεί γιατί δεν συνεδρίασε το ΑΠΥΣΔΕ της περιοχής μου και είμαι να σκάσω. Εχουν στραγγίξει όλα τα αποθέματα υπομονής που είχα. διαλύθηκε η οικογένειά μου. Αει στο καλό πιά!

Αποσυνδεδεμένος JKV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #283 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 09:58:27 μμ »
Ασχημα τα νέα επομένως απο το εθν. τυπογραφείο. Οι υπόλοιποι συνάδελφοι που είχαν τον προηγούμενο καιρο πληροφορίες ας μας πουνε αν ξερουν κάτι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgio7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Δεν πάμε καλά
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #284 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 09:59:57 μμ »
Τι να σου πω... ποτε δεν ξερεις τι θα γινει τελικα, αν δεν γινει. Παντως σημερα το απογευμα με εγγραφο το υπουργειο ζητα απο τις διδε να υπολογισουν κενα λαμβανοντας υποψη, εκτος των αλλων, και τις μεταταξεις των 3ων γνωστων νόμων, οι οποιες λεει θα ανακοινωθουν τις επομενες μερες. Τωρα, αν μεχρι την πεμπτη γινει αυτο, ειναι κατι που και μενα μου φαινεται καπως δυσκολο. Ετσι κουλουβαχατα που τα εχουν κανει... παντως γνωμη μου ειναι οτι αργαβή γρηγορα θα γινει.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #285 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 10:03:27 μμ »
αν στο εθνικό τυπογραφείο ζητήσατε αποφαση απο του ΥΠΑΙΘ τότε μάλλον εξηγειται ο λόγος που δεν την βρήκαν !!!

η απόφαση έχει ήδη υπογραφεί απο τον ΥπΑΙΘ και έχει πάει στον ΥπΔΟΙΜΗΘ ( μητοστάκη jr) για υπογραφή. Αν έχει υπογραφεί και απο εκεί δεν το γνωριζω αλλά αν φύγει για Ε.Τ. θα φύγει απο εκεί για δημοσίευση ως Κ.Υ.Α.
Λογικά πάντως, και για να αναφέρεται στο έγγραφο ,  θα προωθηθεί σύντομα...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #286 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 10:55:46 μμ »
Συναδέλφισσα bitch όταν πήρα στο Υπουργείο Παιδείας ξανά και ρώτησα στο γραφείο του Πιτταδάκη την προηγούμενη Παρασκευή , όντως η κυρία εκεί μου είπε ότι θα ανακοινωθούν μέχρι την ερχόμενη Παρασκευή!!! Τελοσπάντων τόοοοοοσο βαρύ στυλό έχει ο Κούλης που δε λέει να βάλει το ξερό του να υπογράψει να τελειώνουμε!!!Μας έχουν κάνει τα νεύρα κρόσσια.
 Άλλη συνάδελφος ομοιοπαθής που τηλ. το πρωί μου είπε ότι πήρε ο δ/ντής της στο Υπουργείο και του είπαν ότι υπογράφτηκε και από τον ...Κούλη! και πήγε στο Ε.Τ. γι΄αυτό πήρα τηλ. εκεί για να το διασταυρώσω, αλλά...
Καλά οι μετατάξεις στην αθμια δεν είναι ΚΥΑ; Αυτές πώς τις βρήκε;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #287 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 11:01:39 μμ »
εξαρτάται από τον αριθμό Ε.Τ. που πήρε η ΚΥΑ όταν "μπήκε" στο Ε.Τ. υπάρχει ένας κωδικός που στέλνεται μαζί με κάθε απόφαση προς δημοσίευση ...κάτι σαν αρ. πρωτ. Αν η ΚΥΑ για τις υποχρεωτικές πήρε κωδικό πιο πριν απο αυτές του 4057 ή αν οι του 4057 ήταν στο γραφείο επεξεργασίας τότε λογικό η κυρία να μην βρήκε την απόφαση.
Αίσθησή μου είναι, ότι εφοσον ανακοινώθηκε επισήμως, σε έγγραφο με υπογραφή υπουργού , λογικά θα γίνει εντός των αμέσως προσεχώς ημερών.
άντε....καλώς να μας έρθετε!!  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος teogan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #288 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 12:17:19 πμ »
εξαρτάται από τον αριθμό Ε.Τ. που πήρε η ΚΥΑ όταν "μπήκε" στο Ε.Τ. υπάρχει ένας κωδικός που στέλνεται μαζί με κάθε απόφαση προς δημοσίευση ...κάτι σαν αρ. πρωτ. Αν η ΚΥΑ για τις υποχρεωτικές πήρε κωδικό πιο πριν απο αυτές του 4057 ή αν οι του 4057 ήταν στο γραφείο επεξεργασίας τότε λογικό η κυρία να μην βρήκε την απόφαση.
Αίσθησή μου είναι, ότι εφοσον ανακοινώθηκε επισήμως, σε έγγραφο με υπογραφή υπουργού , λογικά θα γίνει εντός των αμέσως προσεχώς ημερών.
άντε....καλώς να μας έρθετε!!  :)

Άραγε θα έχουν την ίδια καλή τύχη τις προσεχείς ημέρες και οι αιτήσεις που έγιναν σύμφωνα με τις διατάξεις του ν1824; Γιατί κ αυτοί παρουσιάζονται στις 5 αντί για τις 2 Σεπτεμβρίου.

Αποσυνδεδεμένος seisaxtheia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #289 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:45:12 πμ »
Τι να σου πω... ποτε δεν ξερεις τι θα γινει τελικα, αν δεν γινει. Παντως σημερα το απογευμα με εγγραφο το υπουργειο ζητα απο τις διδε να υπολογισουν κενα λαμβανοντας υποψη, εκτος των αλλων, και τις μεταταξεις των 3ων γνωστων νόμων, οι οποιες λεει θα ανακοινωθουν τις επομενες μερες. Τωρα, αν μεχρι την πεμπτη γινει αυτο, ειναι κατι που και μενα μου φαινεται καπως δυσκολο. Ετσι κουλουβαχατα που τα εχουν κανει... παντως γνωμη μου ειναι οτι αργαβή γρηγορα θα γινει.

Στο παραπάνω mail που έστειλε το Υ.ΠΑΙ.Θ. στις ΔΔΕ και ΔΠΕ, υπάρχει και το αρχείο με τα ονόματα όλων όσων έχουν πάρει μετάταξη με βάση τους νόμους 4057/2012 και 1824/1988 και απόσπαση ως ειδικές κατηγορίες. Απλά για κάποιο λόγο τα αρχείο αυτό στάλθηκε μόνο στις ΔΠΕ και όχι στις ΔΔΕ. Προφανώς εκ παραδρομής. Ρωτήστε στις αντίστοιχες ΔΠΕ σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:18:36 πμ από seisaxtheia »

Αποσυνδεδεμένος rounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #290 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 01:14:33 μμ »
ρε παιδιά τί γίνεται??? πόσοι θα πάρουν τελικά απόσπαση???? το ίδιο άτομο υπάρχει σε δύο ή τρεις θέσεις συγχρόνως!!!!!!!!!!! Τι αίσχος είναι αυτό????

Αποσυνδεδεμένος ΘΗΣΕΑΣ 1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #291 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 01:50:11 μμ »
χαος
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:13:31 μμ από ΘΗΣΕΑΣ 1 »
"Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι"

Αποσυνδεδεμένος ΘΗΣΕΑΣ 1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #292 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 01:52:06 μμ »
βλέπε παρακάτω Θησέας 1
"Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι"

Αποσυνδεδεμένος argy1010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #293 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 02:06:47 μμ »
Αν κάποιος έχει πάρει μετάταξη από δευτεροβάθμια σε πρωτοβάθμια και είναι το όνομά του στους πίνακες για μετάταξη σε διοικητική θέση ποια μετάταξη θα ισχύσει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.