*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 661871 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:29:39 πμ »
Βασικά αυτός είναι υπεύθυνος και για τις μετατάξεις με τον 1824 και για αυτές με τον 4057 εκτός της ΚΥ.
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 11:39:13 πμ »
Τι λένε θα βγει σύντομα το ΦΕΚ;

Αποσυνδεδεμένος jfk1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 11:45:15 πμ »
αυτό αναρωτιέμαι και εγώ:Ποτε θα βγει το ΦΕΚ των υποχρεωτικών μετατάξεων σε θέσεις διοικητικές?

Αποσυνδεδεμένος Ο δια/σιμότητας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 11:51:42 πμ »
Βασικά αυτός είναι υπεύθυνος και για τις μετατάξεις με τον 1824 και για αυτές με τον 4057 εκτός της ΚΥ.

Μηπως γνωρίζει κανένας αυτές οι μεταταξεις της πρόσφατης λίσταςhttp://www.alfavita.gr/sites/default/files/attachments/metataxeis-apospaseis-2013.pdf (η οποία κατέβηκε) με ποιές διατάξεις του 1824 έγιναν εντός Κ.Υ. Από ότι φάνηκε ολες οι αναφερόμενες ήταν εντός ΥΠΑΙΘ.
Γιατί ο 1824/1988 στο άρθρο 5 παρ. 6 αναφέρεται σε μετατάξεις από κλάδο σε κλάδο και στη παρ 7 αναφέρεται σε μετατάξεις για άλλες Δημόσιες Υπηρεσίες. Oλες οι αναφερόμενες ήταν εντός ΥΠΑΙΘ. δηλ.οχι σε 'αλλες Δημόσιες Υπηρεσίες όπως αναφέρει ο νόμος, πως τον επικαλούνται συνέχεια?

soch
επειδή σε συνοδεύει το διακριτικό του έμπειρου μέλους,
μήπως γνωρίζεις αν οι μετατάξεις που εκκρεμούν με τον 1824 για άλλες Δημόσιες Υπηρεσίες και έχουν γίνει μέχρι 19 Ιουλίου 2013 βλ. http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/paroysia-epaideytikon-olon-kladon-kata-enarxi-sxolikoy-etoys αφορούν και τους σε διαθεσιμότητα σήμερα? Διότι στις 19 Ιουλίου δεν ήταν και αν είχαν πάρει την μετάταξη μέχρι τότε δεν θα έμπαιναν σε αυτή τη φασαρία σήμερα.
Επίσης και συνδυαστικά με το την παρ. 9 αρθ. 82 του ν. 4172/2013 "9. Οι εκκρεμείς μετατάξεις των εκπαιδευτικών σε θέσεις διοικητικών υπαλλήλων, δυνάμει των διατάξεων τουν. 1824/1988 (Α΄ 296) και του ν. 4057/2012 (Α΄54) μπορούν να διενεργούνται και σε κλάδο κατώτερης κατηγορίας, εφόσον οι ενδιαφερόμενοι συναινούν προς αυτό." οι σε διαθεσιμότητα εμπεριέχονται?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2013, 01:27:32 μμ από Ο δια/σιμότητας »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 02:09:25 μμ »
Δυστυχώς δεν γνωρίζω για να σου απαντήσω...
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 10:54:19 πμ »
Σήμερα μίλησα με το Υπουργείο

1) το τμήμα προσωπικού Β' δήλωσε ότι η λίστα που κυκλοφόρησε 3/9 για αυτούς που αφορά τον Ν.1824 δεν είναι πλήρης και δεν έχει προχωρήσει καμμία διαδικασία μετάταξης αυτών των υπαλλήλων (με παρέπμψε σε άλλο τμήμα).

2) το τμήμα Β/θμιας Εκπ/σης δήλωσε ότι η πρώτη λίστα δεν ήταν σωστή αλλά σήμερα ο υπουργός (που την έχει ζητήσει) έχει τη "σωστή" λίστα...
Το όνομα μου δεν υπήρχε στη λίστα για τον Ν.1824 3/9 αλλά τώρα από ότι πληροφορήθηκα υπάρχει...
οι υπάλληλοι εκεί επίσης δε γνωρίζουν τι θέλει ο υπουργός τη λίστα ειδικά για αυτούς που αφορά στον Ν.1824.

όποιος έχει κάποια άλλη πληροφόρηση ας πει...

Αποσυνδεδεμένος Ο δια/σιμότητας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:04:02 πμ »
Εχεις ζητήσει μετάταξη με τον 1824 για άλλη Δημόσια Υπηρεσία  ή μετάταξη απο κλάδο σε κλάδο?


Σήμερα μίλησα με το Υπουργείο

1) το τμήμα προσωπικού Β' δήλωσε ότι η λίστα που κυκλοφόρησε 3/9 για αυτούς που αφορά τον Ν.1824 δεν είναι πλήρης και δεν έχει προχωρήσει καμμία διαδικασία μετάταξης αυτών των υπαλλήλων (με παρέπμψε σε άλλο τμήμα).

2) το τμήμα Β/θμιας Εκπ/σης δήλωσε ότι η πρώτη λίστα δεν ήταν σωστή αλλά σήμερα ο υπουργός (που την έχει ζητήσει) έχει τη "σωστή" λίστα...
Το όνομα μου δεν υπήρχε στη λίστα για τον Ν.1824 3/9 αλλά τώρα από ότι πληροφορήθηκα υπάρχει...
οι υπάλληλοι εκεί επίσης δε γνωρίζουν τι θέλει ο υπουργός τη λίστα ειδικά για αυτούς που αφορά στον Ν.1824.

όποιος έχει κάποια άλλη πληροφόρηση ας πει...

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:06:57 πμ »
Η παραταση που έδωσε ο Αρβανιτόπουλος περιλαμβάνει και αυτούς που έχουν κάνει αίτηση μεταταξης στη διοίκηση υπό τις διαταξεις του Ν.1824/1988 σωστα;
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος Ο δια/σιμότητας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:26:56 πμ »
Η παραταση που έδωσε ο Αρβανιτόπουλος περιλαμβάνει και αυτούς που έχουν κάνει αίτηση μεταταξης στη διοίκηση υπό τις διαταξεις του Ν.1824/1988 σωστα;

Ο 1824/1988 στο άρθρο 5 παρ. 6 αναφέρεται σε μετατάξεις από κλάδο σε κλάδο και στο ίδιο αρθρο στη παρ 7 αναφέρεται σε μετατάξεις για άλλες Δημόσιες Υπηρεσίες, πως προκύπτει μετάταξη στη διοίκηση, εντος του ίδιου υπουργείου, υπό τις διατάξεις του Ν.1824/1988? Έχει υπάρξει τροποποίηση?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:32:45 πμ από Ο δια/σιμότητας »

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:40:46 πμ »
Εχεις ζητήσει μετάταξη με τον 1824 για άλλη Δημόσια Υπηρεσία  ή μετάταξη απο κλάδο σε κλάδο?


Σήμερα μίλησα με το Υπουργείο

1) το τμήμα προσωπικού Β' δήλωσε ότι η λίστα που κυκλοφόρησε 3/9 για αυτούς που αφορά τον Ν.1824 δεν είναι πλήρης και δεν έχει προχωρήσει καμμία διαδικασία μετάταξης αυτών των υπαλλήλων (με παρέπμψε σε άλλο τμήμα).

2) το τμήμα Β/θμιας Εκπ/σης δήλωσε ότι η πρώτη λίστα δεν ήταν σωστή αλλά σήμερα ο υπουργός (που την έχει ζητήσει) έχει τη "σωστή" λίστα...
Το όνομα μου δεν υπήρχε στη λίστα για τον Ν.1824 3/9 αλλά τώρα από ότι πληροφορήθηκα υπάρχει...
οι υπάλληλοι εκεί επίσης δε γνωρίζουν τι θέλει ο υπουργός τη λίστα ειδικά για αυτούς που αφορά στον Ν.1824.

όποιος έχει κάποια άλλη πληροφόρηση ας πει...

Έχω ζητήσει μετάταξη από κλάδο ΠΕ19 σε ΠΕ Πληροφορικής σε μια Διεύθυνσης Δ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος Ο δια/σιμότητας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:52:03 πμ »

Έχω ζητήσει μετάταξη από κλάδο ΠΕ19 σε ΠΕ Πληροφορικής σε μια Διεύθυνσης Δ.Ε.
[/quote]


Συνάδελφε σου εύχομαι με το καλό!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 11:55:55 πμ »
Η παραταση που έδωσε ο Αρβανιτόπουλος περιλαμβάνει και αυτούς που έχουν κάνει αίτηση μεταταξης στη διοίκηση υπό τις διαταξεις του Ν.1824/1988 σωστα;

Ο 1824/1988 στο άρθρο 5 παρ. 6 αναφέρεται σε μετατάξεις από κλάδο σε κλάδο και στο ίδιο αρθρο στη παρ 7 αναφέρεται σε μετατάξεις για άλλες Δημόσιες Υπηρεσίες, πως προκύπτει μετάταξη στη διοίκηση, εντος του ίδιου υπουργείου, υπό τις διατάξεις του Ν.1824/1988? Έχει υπάρξει τροποποίηση?

Όταν λέω στη διοίκηση, εννοώ αιτηση για μεταταξη στην Κ.Υ. Έχω κάνει τέτοια αίτηση από το 2011. Σήμερα το πρωί πήρα τηλ. στο υπουργείο να ρωτήσω τί γίνεται με την αίτησή μου . Με ρωτάει: Πότε κάνατε την αίτηση; Της λέω τον Ιούνιο του 2011 (Εγώ της είχα κάνει με δική μου πρωτοβουλία και είχε σταλεί υπηρεσιακά μέσω της ΔΔΕ που ανήκω). Με ρωτάει: Με βαση τις διατάξεις ποιού νόμου κάνατε αίτηση; Της λέω δεν ξέρω. Μου λέει μια στιγμή να δω τις λίστες μου. Τις βλέπει και μου λέει: Σας βρήκα, είστε με τις διατάξεις του Ν. 1824 του 1988.

Άρα δε συμπεριλαμβανόματε στην ανακοίνωση του Αρβανιτόπουλου;
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 12:03:05 μμ »
Η παραταση που έδωσε ο Αρβανιτόπουλος περιλαμβάνει και αυτούς που έχουν κάνει αίτηση μεταταξης στη διοίκηση υπό τις διαταξεις του Ν.1824/1988 σωστα;

Ο 1824/1988 στο άρθρο 5 παρ. 6 αναφέρεται σε μετατάξεις από κλάδο σε κλάδο και στο ίδιο αρθρο στη παρ 7 αναφέρεται σε μετατάξεις για άλλες Δημόσιες Υπηρεσίες, πως προκύπτει μετάταξη στη διοίκηση, εντος του ίδιου υπουργείου, υπό τις διατάξεις του Ν.1824/1988? Έχει υπάρξει τροποποίηση?

Όταν λέω στη διοίκηση, εννοώ αιτηση για μεταταξη στην Κ.Υ. Έχω κάνει τέτοια αίτηση από το 2011. Σήμερα το πρωί πήρα τηλ. στο υπουργείο να ρωτήσω τί γίνεται με την αίτησή μου . Με ρωτάει: Πότε κάνατε την αίτηση; Της λέω τον Ιούνιο του 2011 (Εγώ της είχα κάνει με δική μου πρωτοβουλία και είχε σταλεί υπηρεσιακά μέσω της ΔΔΕ που ανήκω). Με ρωτάει: Με βαση τις διατάξεις ποιού νόμου κάνατε αίτηση; Της λέω δεν ξέρω. Μου λέει μια στιγμή να δω τις λίστες μου. Τις βλέπει και μου λέει: Σας βρήκα, είστε με τις διατάξεις του Ν. 1824 του 1988.

Άρα δε συμπεριλαμβανόματε στην ανακοίνωση του Αρβανιτόπουλου;

Συμπεριλαμβάνεστε. ;D

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 12:06:37 μμ »
Γιατί γελάς  :) leniao;
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.