*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 661809 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #392 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 01:01:04 μμ »
Aυτή την εβδομάδα θα βγουν οι μετατάξεις με τον Ν1824.
Πηγή έγκυρη εντός υπουργείου.
μετα θα βγουν οι αποσπασεις.

Καλή μας τύχη.
Συνάδελφε καλημέρα.....
Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα μία τέτοια αίτηση με αυτόν τον νόμο και εγώ....Βέβαια δεν ήξερα κάποιο κενό σε οργανική θέση ήταν λίγο στα τυφλά κατονομάζοντας κάποιους φορείς που θα ήθελα....να μεταταχθώ....
Την έκανα περισσότερο να προλάβω μήπως εξεταστεί και η δικιά μου αίτηση μέχρι να δημοσιευθεί εκείνη που είχε βγεί προς τα έξω...Δεν ξέρω αν έκανα καλά...ή τί άλλο πρέπει να κάνω ; Παίρνω τηλέφωνο συνέχεια στο ΥΠΑΙΘ στο αρμόδιο τμήμα αλλά δεν μπορούσα να μιλήσω με κανέναν για την τύχη της αίτησης μου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #393 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:01:47 μμ »
Aυτή την εβδομάδα θα βγουν οι μετατάξεις με τον Ν1824.
Πηγή έγκυρη εντός υπουργείου.
μετα θα βγουν οι αποσπασεις.

Καλή μας τύχη.
Συνάδελφε καλημέρα.....
Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα μία τέτοια αίτηση με αυτόν τον νόμο και εγώ....Βέβαια δεν ήξερα κάποιο κενό σε οργανική θέση ήταν λίγο στα τυφλά κατονομάζοντας κάποιους φορείς που θα ήθελα....να μεταταχθώ....
Την έκανα περισσότερο να προλάβω μήπως εξεταστεί και η δικιά μου αίτηση μέχρι να δημοσιευθεί εκείνη που είχε βγεί προς τα έξω...Δεν ξέρω αν έκανα καλά...ή τί άλλο πρέπει να κάνω ; Παίρνω τηλέφωνο συνέχεια στο ΥΠΑΙΘ στο αρμόδιο τμήμα αλλά δεν μπορούσα να μιλήσω με κανέναν για την τύχη της αίτησης μου....

Απ' όσο γνωρίζω χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω θα ληφθούν υπόψη μόνο όσες αιτήσεις έγιναν μέχρι 9/7 η 9/6 αν θυμάμαι καλά..
Λογικά πρέπει να πάρεις τηλ το ΚΥΣΔΕ για να δεις αν έχει εξεταστεί αρχικά η αίτησή σου!

Αποσυνδεδεμένος ΘΗΣΕΑΣ 1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #394 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:14:09 μμ »
KAΡΔΙΤΣΑ- ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΕΣ;
"Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι"

Αποσυνδεδεμένος kostaslbc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • ΑΠΕΡΓΙΑ
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #395 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:16:05 μμ »
Από όσο ξέρω οι μετατάξεις για τον Ν1824
θα αφορούν όσους έχουν προλάβει και αποδεσμευτεί από το ΚΥΣΔΕ.
Σε περίπτωση που κάποιος έκανε αίτηση σε διάφορους φορείς θα εξετασθεί
η πρωτη επιλογή.

Περισσότερες λεπτομέρεις δυστυχώς δεν μου είπαν. :-X

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #396 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:20:34 μμ »
Από όσο ξέρω οι μετατάξεις για τον Ν1824
θα αφορούν όσους έχουν προλάβει και αποδεσμευτεί από το ΚΥΣΔΕ.
Σε περίπτωση που κάποιος έκανε αίτηση σε διάφορους φορείς θα εξετασθεί
η πρωτη επιλογή.

Περισσότερες λεπτομέρεις δυστυχώς δεν μου είπαν. :-X


ευχαριστούμε για τις πληροφορίες !!

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #397 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:46:18 μμ »
Και εγώ φοβάμαι ότι επειδή είναι μετά την ημερομηνία που όρισαν ίσως είναι χλωμό να εξεταστεί...
Πάντως γνωρίζει κανείς εάν πρώτα εξετάζεται η αίτηση από το ΚΥΣΔΕ και μετά πάει στο τμήμα Μετατάξεων ή το αντίθετο ;

Ευχαριστώ πολύ εάν γνωρίζει κάποιος.... ( πάντως πώς βγάζετε γραμμή προς Υπουργείο.....δυό μέρες και το αρμόδιο τμήμα δεν το σηκώνει τηλ. 210 344 2271 και 3248)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #398 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 04:03:48 μμ »
 
για μετατάξεις στην διοικηση με τον 1824  η διαδικασία ειναι η εξής :

αποδεσμεύει το ΚΥΣΔΕ - αποστέλλεται στον ενδιαφερόμενο αντίγραφο του πρακτικού που τον αφορά( συνήθως) 

εγκρίνει και αποδέχεται το ΚΥΣΔΙΠ ( το ΚΥΣΔΕ των διοικητικών) λαμβάνοντας υπόψη τα οργανικά κενά για τον κλάδο που αιτειται ο καθένας , την σχέση του με το αντικείμενο, την επιμόρφωση που έχει λάβει κτλ. - αποστέλλεται στον ενδιαφερόμενο αντίγραφο του πρακτικού που τον αφορά (συνήθως )

γίνεται επανέλεγχος των στοιχειων του για να διαπιστωθεί ότι έχει όλα τα τυπικά ( πτυχία, πενταετία, μονιμοποίηση, αν ειναι για λόγους υγείας αν ισχύουν ακόμα κτλ )

εκδίδεται Υ.Α. και προωθείται στο ΥΠΔΗΜΗΔ .
εκδίδεται Κ.Υ.Α.
δημοσιεύεται σε ΦΕΚ
κινούνται οι διαδικασίες μετάταξης ( φύλλο διακοπής μισθοδοσίας, αποστολή προσωπικού μητρώου στον φορέα υποδοχής , αποδέσμευση απο μητρώο μισθοδοτούμενων προηγούμενου φορέα, ανάληψη υπηρεσιας κτλ)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #399 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 04:30:55 μμ »

για μετατάξεις στην διοικηση με τον 1824  η διαδικασία ειναι η εξής :

αποδεσμεύει το ΚΥΣΔΕ - αποστέλλεται στον ενδιαφερόμενο αντίγραφο του πρακτικού που τον αφορά( συνήθως) 

εγκρίνει και αποδέχεται το ΚΥΣΔΙΠ ( το ΚΥΣΔΕ των διοικητικών) λαμβάνοντας υπόψη τα οργανικά κενά για τον κλάδο που αιτειται ο καθένας , την σχέση του με το αντικείμενο, την επιμόρφωση που έχει λάβει κτλ. - αποστέλλεται στον ενδιαφερόμενο αντίγραφο του πρακτικού που τον αφορά (συνήθως )

γίνεται επανέλεγχος των στοιχειων του για να διαπιστωθεί ότι έχει όλα τα τυπικά ( πτυχία, πενταετία, μονιμοποίηση, αν ειναι για λόγους υγείας αν ισχύουν ακόμα κτλ )

εκδίδεται Υ.Α. και προωθείται στο ΥΠΔΗΜΗΔ .
εκδίδεται Κ.Υ.Α.
δημοσιεύεται σε ΦΕΚ
κινούνται οι διαδικασίες μετάταξης ( φύλλο διακοπής μισθοδοσίας, αποστολή προσωπικού μητρώου στον φορέα υποδοχής , αποδέσμευση απο μητρώο μισθοδοτούμενων προηγούμενου φορέα, ανάληψη υπηρεσιας κτλ)

Άρα bitch εγώ που να ψάχνω τώρα την πορεία της αίτησης μου ; στο πότε θα συνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ ( γραμματεία ΚΥΣΔΕ) ή σε κάποιο τμήμα του υπουργείου ;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #400 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 04:32:29 μμ »
στο τμήμα Β της Γενικής Διεύθυνσης Διοικησης ( τμήμα Προσωπικού ) Γραφείο 1142
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kompar2-ο-μηχανικός

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #401 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 05:25:27 μμ »

για μετατάξεις στην διοικηση με τον 1824  η διαδικασία ειναι η εξής :

αποδεσμεύει το ΚΥΣΔΕ - αποστέλλεται στον ενδιαφερόμενο αντίγραφο του πρακτικού που τον αφορά( συνήθως) 

εγκρίνει και αποδέχεται το ΚΥΣΔΙΠ ( το ΚΥΣΔΕ των διοικητικών) λαμβάνοντας υπόψη τα οργανικά κενά για τον κλάδο που αιτειται ο καθένας , την σχέση του με το αντικείμενο, την επιμόρφωση που έχει λάβει κτλ. - αποστέλλεται στον ενδιαφερόμενο αντίγραφο του πρακτικού που τον αφορά (συνήθως )

γίνεται επανέλεγχος των στοιχειων του για να διαπιστωθεί ότι έχει όλα τα τυπικά ( πτυχία, πενταετία, μονιμοποίηση, αν ειναι για λόγους υγείας αν ισχύουν ακόμα κτλ )

εκδίδεται Υ.Α. και προωθείται στο ΥΠΔΗΜΗΔ .
εκδίδεται Κ.Υ.Α.
δημοσιεύεται σε ΦΕΚ
κινούνται οι διαδικασίες μετάταξης ( φύλλο διακοπής μισθοδοσίας, αποστολή προσωπικού μητρώου στον φορέα υποδοχής , αποδέσμευση απο μητρώο μισθοδοτούμενων προηγούμενου φορέα, ανάληψη υπηρεσιας κτλ)



Με ποιο άρθρο του 1824 μπορείς να κάνεις μετάταξη στη Διοίκηση του ΥΠΑΙΘ?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #402 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 05:32:09 μμ »
είναι εντός του ίδιου φορέα και εμπιπτει στις διατάξεις που αναφέρουν "μετάταξη σε άλλους φορείς του Δημοσιου" - διότι μπορεί να ειναι το  ίδιο υπουργείο αλλά άλλος φορέας το σχολειο και άλλος πχ η κ.υ. ΥΠΑΙΘ.

ωστόσο, θα πρέπει να επισημάνω το εξής : βλέπω αρκετοί τελευταία σκέφτονται μετάταξη στην Διοικηση. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι επιθυμείτε να γυρίσετε κοντά στα σπίτια και τις οικογένειές σας αλλά την μετάταξη στην  Διοίκσηη δεν την κάνεις για να την κάνεις, προϋποθέτει διάθεση και πολλή και σκληρή δουλειά και μπόλικο διάβασμα. Κάποιοι θεωρούν οτι στην Διοίκηση απλά πατάμε σφραγιδες αλλά καθόλου έτσι δεν ειναι.
Σε κάθε έγγραφο που φτιάχνεις και φέρει το όνομά σου, σε κάθε επικύρωση που κάνεις, σε κάθε νομοθεσία που καλεισαι να ακολουθήσιες, παίζεις το κεφάλι σου κορώνα γράμματα. Αξιολογείσαι κάθε χρόνο - και πλέον οι αξιολογήσεις έχουν αρχίσει να αγριεύουν σημαντικά σε σχέση με το παρελθόν. Επομένως, όσοι το επιθυμούν να είναι και σίγουροι ότι μπορούν να τα καταφέρουν. Ο όγκος δουλειάς και τα ωράρια είναι τέτοια που κάποιες φορές ειναι πραγματικά αβάσταχτα. Και τώρα που πυκνώνουν και οι απροειδοποίητοι έλεγχοι μπορείς να βρεθεις σπίτι σου ανά πάσα στιγμή.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #403 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 05:37:08 μμ »
Σχετικά με τις μετατάξεις σε ΙΕΚ ξέρει κανένας τι γίνεται; Φεκ δεν έχει βγει ούτε κάποια άλλη διευκρίνηση για το που παρουσιαζόμαστε από εδώ και πέρα. Στο υπουργείο 2 μέρες τώρα, Παρασκευή και Δευτέρα δεν σηκώνει κανένας το τηλ. Βρίσκεται κάποιος σε αντίστοιχη θέση ή ξέρει κάτι περισσότερο;
γνωρίζω άτομα που πήραν την μετάταξη σε ΙΕΚ και πηγαίνουν κάθε μέρα στα ΙΕΚ αν και δεν βγήκε το ΦΕΚ. Είναι πολύ περισσότεροι από αυτούς που χρειάζοταν το ΙΕΚ αλλά ο διευθυντής τους λέει να πηγαίνουν και τηρεί και αυστηρά τα ωράρια...
θα έπρεπε να κάνουν κάτι διαφορετικό;;;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #404 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 05:57:58 μμ »
είναι εντός του ίδιου φορέα και εμπιπτει στις διατάξεις που αναφέρουν "μετάταξη σε άλλους φορείς του Δημοσιου" - διότι μπορεί να ειναι το  ίδιο υπουργείο αλλά άλλος φορέας το σχολειο και άλλος πχ η κ.υ. ΥΠΑΙΘ.

ωστόσο, θα πρέπει να επισημάνω το εξής : βλέπω αρκετοί τελευταία σκέφτονται μετάταξη στην Διοικηση. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι επιθυμείτε να γυρίσετε κοντά στα σπίτια και τις οικογένειές σας αλλά την μετάταξη στην  Διοίκσηη δεν την κάνεις για να την κάνεις, προϋποθέτει διάθεση και πολλή και σκληρή δουλειά και μπόλικο διάβασμα. Κάποιοι θεωρούν οτι στην Διοίκηση απλά πατάμε σφραγιδες αλλά καθόλου έτσι δεν ειναι.
Σε κάθε έγγραφο που φτιάχνεις και φέρει το όνομά σου, σε κάθε επικύρωση που κάνεις, σε κάθε νομοθεσία που καλεισαι να ακολουθήσιες, παίζεις το κεφάλι σου κορώνα γράμματα. Αξιολογείσαι κάθε χρόνο - και πλέον οι αξιολογήσεις έχουν αρχίσει να αγριεύουν σημαντικά σε σχέση με το παρελθόν. Επομένως, όσοι το επιθυμούν να είναι και σίγουροι ότι μπορούν να τα καταφέρουν. Ο όγκος δουλειάς και τα ωράρια είναι τέτοια που κάποιες φορές ειναι πραγματικά αβάσταχτα. Και τώρα που πυκνώνουν και οι απροειδοποίητοι έλεγχοι μπορείς να βρεθεις σπίτι σου ανά πάσα στιγμή.
Ευχαριστώ πολύ, δεν θα πάρω!!!   ;D  8)  8)  8)  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος Ο δια/σιμότητας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #405 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 06:03:25 μμ »

είναι εντός του ίδιου φορέα και εμπιπτει στις διατάξεις που αναφέρουν "μετάταξη σε άλλους φορείς του Δημοσιου" - διότι μπορεί να ειναι το  ίδιο υπουργείο αλλά άλλος φορέας το σχολειο και άλλος πχ η κ.υ. ΥΠΑΙΘ.

ωστόσο, θα πρέπει να επισημάνω το εξής : βλέπω αρκετοί τελευταία σκέφτονται μετάταξη στην Διοικηση. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι επιθυμείτε να γυρίσετε κοντά στα σπίτια και τις οικογένειές σας αλλά την μετάταξη στην  Διοίκσηη δεν την κάνεις για να την κάνεις, προϋποθέτει διάθεση και πολλή και σκληρή δουλειά και μπόλικο διάβασμα. Κάποιοι θεωρούν οτι στην Διοίκηση απλά πατάμε σφραγιδες αλλά καθόλου έτσι δεν ειναι.
Σε κάθε έγγραφο που φτιάχνεις και φέρει το όνομά σου, σε κάθε επικύρωση που κάνεις, σε κάθε νομοθεσία που καλεισαι να ακολουθήσιες, παίζεις το κεφάλι σου κορώνα γράμματα. Αξιολογείσαι κάθε χρόνο - και πλέον οι αξιολογήσεις έχουν αρχίσει να αγριεύουν σημαντικά σε σχέση με το παρελθόν. Επομένως, όσοι το επιθυμούν να είναι και σίγουροι ότι μπορούν να τα καταφέρουν. Ο όγκος δουλειάς και τα ωράρια είναι τέτοια που κάποιες φορές ειναι πραγματικά αβάσταχτα. Και τώρα που πυκνώνουν και οι απροειδοποίητοι έλεγχοι μπορείς να βρεθεις σπίτι σου ανά πάσα στιγμή.


Έχω καταθέσει αίτηση για μετάταξη με τις διατάξεις του άρθρου 5 παρ. 7 του ν. 1824/1988 και του άρθρου 35 παρ. 5 του ν. 4024/2011 για το Υπουργείου  Πολιτισμού & Αθλητισμού απο τον Απρίλιο του 2013 όταν ήταν Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων Πολιτισμού & Αθλητισμού (Γενική Γραμματεία Πολιτισμού).
Μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει καμία απολύτως απάντηση. 
Και το χειρότερο με τον 4172 περί διαθεσιμότητας με έστειλαν στο σπίτι μου αν και έχω δύο πτυχία και μεταπτυχιακό.
Επειδή διακρίνω ότι γνωρίζεις πράγματα, τι πιστεύεις ότι ισχύει.
Αυτό που λέει η Παναγιώτου ότι εφόσον δεν εξετάστηκε μέχρι τις 23 Ιουλίου ξέχασέ το.
Αυτό που λέει ο Συνήγορος του Πολίτη ότι μέσα στο 6μηνο μπορώ να καταθέσω την αναφορά μου εκεί, γιατί ενώ όφειλαν να μου απαντήσουν μέσα σε 60 ημέρες δεν συνέβει ποτέ αυτό.
Αυτό που λέει ο δικηγόρος για αγωγή στην δικαιοσύνη.

Θα ήθελα πολύ την άποψή σου.




« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2013, 06:15:39 μμ από Ο δια/σιμότητας »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.172 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.