*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 661920 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Εξακολουθεί να ισχύει ο προγραμματισμός, όπως είχε τεθεί από την βδομάδα που πέρασε.Το κυσδιπ που συνέχεια πάγωνε το υπολόγιζαν για την επόμενη εβδομάδα, εφόσον παρέμενε η ίδια κατάσταση με τον ανασχηματισμό. Αφού λοιπόν η ηγεσία του υπουργείου έμεινε ως είχε, συνεχίζουν κανονικά, όπως είχαν υπολογίσει. Αλλά τι εννοεί ο Κορδής θα γίνουν πρώτα για τις περιφερειακές και μετά για την Κεντρική....θα γίνουν δύο συνεδριάσεις την επόμενη βδομάδα;;;...υποτίθεται θα γινόταν ένα για όλα....τέλος πάντων....θα δούμε από Δευτέρα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπότε αυτοί που έλαβαν τηλεφώνημα να υποθέσω ότι είναι κοντά;

Να ρωτήσω κάτι άλλο για τη διαδικασία;

Με την ανακοίνωση των ονομάτων περιμένουμε το φεκ και ορίζει το φεκ ημερομηνία ανάληψης;

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο ενημερωτικό του Κορδή σημειώνεται ότι όσες μετατάξεις πραγματοποιηθούν θα γίνουν χωρίς την ταυτόχρονη μεταφορά της οργανικής θέσης και της αντίστοιχης πίστωσης.(παρ 3) Τι θα γίνει με αυτούς που έχουν αποφάσεις με ταυτόχρονη μεταφορά; Κάποιοι έχουν ήδη αποφάσεις χωρίς μεταφορά θέσης. Ποιοι θα μεταταχθούν εις βάρος ποιών άραγε; Πόσα οργανικά κενά θα παρουσιάσουν, ούτως ώστε να καλυφθούν;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2015, 09:57:15 πμ από Fotis »

Αποσυνδεδεμένος sid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το 3 εννοεί ότι αυτοί αποδεσμεύουν 26 εκπαιδευτικούς χωρίς μεταφορά οργανικής θέσης και αν πραγματοποιηθούν κάποιες από αυτές θα γίνει χωρίς τη μεταφορά αυτής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το 3 εννοεί ότι αυτοί αποδεσμεύουν 26 εκπαιδευτικούς χωρίς μεταφορά οργανικής θέσης και αν πραγματοποιηθούν κάποιες από αυτές θα γίνει χωρίς τη μεταφορά αυτής.
Διάβασε πιο προσεχτικά.
Σημειώνεται ότι όσες μετατάξεις πραγματοποιηθούν θα γίνουν χωρίς την ταυτόχρονη μεταφορά της οργανικής θέσης και της αντίστοιχης πίστωσης.

Αποσυνδεδεμένος sid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από αυτές τις 26.

Αν ήταν να ισχύει αυτό θα το ανέφερε στην αρχή που λέει ότι θα πραγματοποιηθούν μέσα στην εβδομάδα.

Υπάρχει πρόβλημα σε αυτό και αν διαβάσεις προσεκτικά τα σχόλια των συναδέλφων οι αδικημένοι (που δεν έλαβαν τηλεφώνημα) είναι αυτοί που δεν έχουν αποδεσμευτεί με ταυτόχρονη αποδέσμευση της οργανικής και χρειάζεται πολιτική βούληση.

Παραθέτω την ανάρτηση του pe20_2006 : "3)Υπάρχει μέχρι στιγμής μια λίστα με 330 άτομα περίπου από τις αποδεσμεύσεις όπου δεν γνωρίζω για ποιο λόγο αλλά το ΚΥΣΔΕ τους αποδέσμευσε με μεταφορά της οργανικής θέσης. Αυτοί είναι σίγουρο ότι θα πάρουν μετάταξη καθώς είναι έτοιμη η λίστα αρκεί να υπογραφούν
4)Οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί περίπου 550-330 = 220 έχουν ένα θέμα γιατί αποδεσμεύτηκαν χωρίς ταυτόχρονη μεταφορά της οργανικής τους (εκεί ανήκω και εγώ)και δεν γνωρίζω γιατί έγινε αυτό…. μάλλον είμαι γκαντέμης ή κάποιοι δεν είχαν όρεξη να δουλέψουν…
5)Και πιο σημαντικό είναι ότι για εγκριθούν οι μετατάξεις μέσα στον Αύγουστο για τους υπόλοιπους 220 εκπαιδευτικούς χρειάζεται πολιτική παρέμβαση, για να γίνω πιο σαφής χρειάζεται υπουργική απόφαση.
Άρα θα πρέπει εμείς οι 220 υπόλοιποι εκπαιδευτικοί για να μπορέσουμε να πάρουμε μετάταξη θα πρέπει να ξεπεράσουμε το παραπάνω πρόβλημα πιέζοντας και ενοχλώντας πολιτικούς, αιρετούς, προέδρους διοικητικών υπαλλήλων(για να πιέσουν με την σειρά τους) και γενικά χρειάζονται προσπάθειες….. "

Από ότι γνωρίζω το πυσδε κάποια στιγμή άρχισε και συνεχίζει να αποδεσμεύει χωρίς μεταφορά θέσης για να μη χαθούν οργανικές από την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος faniola09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
καλημερα και απο μενα!
ελαβα και εγω το επιμαχο τηλεφωνημα που με ρωτησανε αν ενδιαφερομαι ακομα..το ερωτημα μου ειναι επειδη μπερδευτηκα..στο χαρτι που πηρα απο το κυσδε που αναφερει την αποδεσμευση μου, αναφερεται οτι ειμαι χωρις ταυτοχρονη μεταφορα θεσης  και αντιστοοιχης πιστωσης..τελικα ειμαι στους πρωτους 330 η στους αλλους;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος sid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τώρα μας μπέρδεψες.....

Αποσυνδεδεμένος faniola09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
εγω να δεις..ενω χαρηκα με το τηλεφωνημα καταμπερδευτηκα με αυτα που διαβασα εδω

Αποσυνδεδεμένος sid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ας ξημερώσει η Δευτέρα λοιπόν και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Αυτό σημαίνει ότι θα μεταταγούν και άτομα που δεν είχαν μεταφορά θέσης στην αποδέσμευσή τους.
Αν δεν είσαι κάποια "ειδική"  ;) κατηγορία, σημαίνει ότι όλοι μπορούν να ελπίζουν πως η διαδικασία προχωράει...

καλημερα και απο μενα!
ελαβα και εγω το επιμαχο τηλεφωνημα που με ρωτησανε αν ενδιαφερομαι ακομα..το ερωτημα μου ειναι επειδη μπερδευτηκα..στο χαρτι που πηρα απο το κυσδε που αναφερει την αποδεσμευση μου, αναφερεται οτι ειμαι χωρις ταυτοχρονη μεταφορα θεσης  και αντιστοοιχης πιστωσης..τελικα ειμαι στους πρωτους 330 η στους αλλους;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2015, 12:49:19 μμ από j.prin »

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει λόγος να στενοχωριέσαι, το πιθανότερο είναι πως θα είσαι στις πρώτους που θα πάρουν αφού σου τηλεφώνησαν.

Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να μας πεις ποια ημερομηνία είχε η πράξη του ΚΥΣΔΕ και ποια η απόφαση του υπουργείου που σε αποδέσμευσε;
Για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι μέχρι που έχουν φτάσει να τηλεφωνούν.


εγω να δεις..ενω χαρηκα με το τηλεφωνημα καταμπερδευτηκα με αυτα που διαβασα εδω

Αποσυνδεδεμένος ioanna90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει λόγος να στενοχωριέσαι, το πιθανότερο είναι πως θα είσαι στις πρώτους που θα πάρουν αφού σου τηλεφώνησαν.

Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να μας πεις ποια ημερομηνία είχε η πράξη του ΚΥΣΔΕ και ποια η απόφαση του υπουργείου που σε αποδέσμευσε;
Για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι μέχρι που έχουν φτάσει να τηλεφωνούν.


Εχω την εντυπωση οτι δεν παίρνουν τηλέφωνα αναλογα με την πραξη του ΚΥΣΔΕ ή την απόφαση του υπουργείου  αλλα με την ειδικότητα του καθε ενδιαφερομενου.

Αποσυνδεδεμένος PE20_2006

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδια εγω με τηλ που ειχα παρει στο παιδειας μου εδωσαν να καταλαβω οτι ημερολογιακα θα τις κανουν.το προβλημα που υπηρχε προφανως ξεπεραστηκε για αυτους που αποδεσμευτ.  χωρις μεταφορα της οργανικης  συμφωνα με τα λεγομενα του ΚΥΣΔΕ.Συγνωμη που θα το πω αλλα αν γινουν κ καποιες πελατειακα νομιζω οτι δεν θα καταλαβουμε τιποτα εκτος αν μαθουμε απο δευτερα ποια ηταν τα κριτηρια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.