*

Αποστολέας Θέμα: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό  (Αναγνώστηκε 7904 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 04:45:09 μμ »
Στις αναφορές σου κάνεις λάθος. Το συντριπτικά μεγαλύτερο μέρος των ΔΥ (στενού & ευρύτερου) λάμβανε συνολικές αποδοχές πολύ μεγαλύτερες των εκπαιδευτικών. Έχω υπόψη μου πίνακες που θα αντιγράψω όταν βρω χρόνο. Μιλάω για τις συνολικές αποδοχές. Με τα επιδόματα μηχανικών, πανελλαδικών εξετάσεων, υπερωριών, εκτός έδρας κ.λπ. (αν έχεις υπόψη σου...)

edit: κάτι πρόχειρο που βρήκα εδώ



2ο edit από εδώ:



need i say anything more?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2011, 04:53:56 μμ από soch »
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:08:09 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 04:48:18 μμ »
με τέτοιες μαζικές κινήσεις στοχοποιείτε τον κλάδο σας. Ήδη ο υπόλοιπος δημόσιος τομέας είναι έξω φρενών με τους εκπ/κούς που ενώ είναι ΤΕ κατατάσσονται ως ΠΕ και κερδίζουν βαθμούς,κλιμάκια και θέσεις ευθύνης ενώ οι υπόλοιποι όχι.... αν τώρα βγει και αυτό στη φόρα και πάτε να κερδίσετε εισαγωγική ένταξη διαφορετική τότε θα καταλήξετε .....οι εφοριακοί του δημόσιου τομέα που όλοι τους έχουν στο κράξιμο!! Αν αυτό θέλετε, πάσο....

αλλά σε τέτοιες συγκυρίες η στρατηγική είναι άλλη. Και ο νοών νοείτω.... για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να επεκταθώ... ;)

Είναι καλό να γνωρίζουμε πως βλέπουν τις κινήσεις των εκπαιδευτικών και   και ΔΥ που είναι εκτός εκπαίδευσης...  ::)

Γεγονός είναι όμως πως η δουλειά του εκπαιδευτικού ειδικά τα πρώτα 10 χρόνια  του διορισμού έχει κάποιες ιδιαιτερότητες συγκριτικά μα την δουλειά οποιουδήποτε άλλου ΔΥ. Ο πενιχρός εισαγωγικός μισθός οδηγεί τους νεοδιόριστους στην εξαθλίωση, γιατί για πολλά χρόνια θα βρεθούν μακρυά από τον τόπο συμφερόντων τους πληρώνοντας ενοίκια και ειδικά σην Β'θμια σε μεγάλες ηλικίες με οικογένεια και ευθύνες.
Μάλλον αυτό είχε ληφθεί παλαιότερα υπόψη και έτσι ο εισαγωγικός μισθός των εκπαιδευτικών είχε μικρή απόκλιση από τον καταληκτικό.

Μπορεί κάποιος ανάλγητος "χαρτόπλαστος" να πει: ας πρόσεχες στις επιλογές σου..., αυτός είναι ο νόμος και προσαρμόσου. Το κράτος δεν μπορεί  :P να σε πληρώσει. Κάνε κάτι άλλο...

Εγώ θα προτιμούσα μια πιο αλληλέγγυα στάση και ανάδειξη του ειδικού προβλήματος που έχουν οι εκπαιδευτικοί με τον εισαγωγικό μισθό.    Αλληλεγγύη όμως δεν βλέπω ούτε από παλαιούς "μάχιμους" των λίγων ωρών που δεν θίγονται πολύ από το λεγόμενο ενιαίο -που δεν είναι- μισθολόγιο. Ξεχνούν πως αυτοί διορίστηκαν αμέσως μετά την ορκωμοσία τους και αγορεύουν επίσης ανάλγητα υπέρ του πιο υψηλού καταληκτικού μισθού και μόνο...   :(


Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 04:54:54 μμ »
Aν το λες για μένα Πάνο, κάνεις λάθος. Εγώ έγραψα ότι είναι λάθος η στρατηγική που επιλέγετε δεν έγραψα κάπου ότι είναι άδικο να διεκδικήσετε άλλο εισαγωγικό βαθμό όμως. Σίγουρα δεν θέλετε να έχετε άλλους απέναντι. Χρειάζεται μια ευελιξία όλο αυτό.

α, επισης, πάνω απο μια δεκαετία στην εκπ/ση δεν το λες "μάχιμος λίγων ωρών"  -  και εν πάσει περιπτώσει αν θέλεις αλληλέγγυα στάση από τον οποιονδήποτε οφείλεις πρώτος εσύ να δίνεις το στίγμα....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2011, 05:13:35 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 05:22:36 μμ »
έτσι όπως το λες έχεισ δίκιο
απλά εγώ είδα μόνο τη μία πλευρά!ευχαριστώ για τη γνώμη σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:08:09 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 10:55:36 μμ »
Aν το λες για μένα Πάνο, κάνεις λάθος. Εγώ έγραψα ότι είναι λάθος η στρατηγική που επιλέγετε δεν έγραψα κάπου ότι είναι άδικο να διεκδικήσετε άλλο εισαγωγικό βαθμό όμως. Σίγουρα δεν θέλετε να έχετε άλλους απέναντι. Χρειάζεται μια ευελιξία όλο αυτό.

α, επισης, πάνω απο μια δεκαετία στην εκπ/ση δεν το λες "μάχιμος λίγων ωρών"  -  και εν πάσει περιπτώσει αν θέλεις αλληλέγγυα στάση από τον οποιονδήποτε οφείλεις πρώτος εσύ να δίνεις το στίγμα....

Από το ύφος της τοποθέτησής σου κατάλαβα πως θέτεις απέναντί σου  τους νεοδιόριστους, τους αναπληρωτές που ελπίζουν σε διορισμό και αυτούς που έχουν μικρή προυπηρεσία. Δεν το περίμενα από συνάδελφο που έχει περάσει από τις ξεχωριστές δυσκολίες που αντιμετωπίζει ένας διορισμός παρ' όλο που ήταν πολύ πιο καλύτερες συνθήκες στο παρελθόν...
Είναι γνωστό πως στις βασικές ειδικότητες της Β'θμιας αυτές οι κατηγορίες έχουν ταλαιπωρηθεί περισσότερο από τον οποιονδήποτε άλλο ΔΥ και είναι αυτοί που σηκώνουν το μεγαλύτερο βάρος με το νέο μισθολόγιο...
Μάλλον  παρεξήγησα τις προθέσεις σου, αλλά δεν κατάλαβα ποιον τρόπο δράσης προτείνεις για την επίτευξη ενός πιο ανθρώπινου εισαγωγικού μισθού στους εκπαιδευτικούς λόγω των ιδιαιτεροτήτων του κλάδου...




Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:11:46 μμ »
Έχουμε καταντήσει πια εντελώς γραφικοί...
δεν βλέπουμε που πάει το πράγμα, δεν συνειδητοποιούμε μου φαίνεται τι ακριβώς γίνεται....και απορώ, αν δεν έφτασε ούτε καν η ανακοίνωση αυτου του τερατουργήματος, δηλαδή τελικά τι άλλο χρειάζεται για να ξυπνήσουμε;;;

Δηλαδή τώρα σοβαρολογουμε ότι όλο μας το θέμα είναι να αποδείξουμε με ενστάσεις -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! -ότι επιτελούμε...διαφορετικό έργο από τους υπόλοιπους;;; Αν υπήρχε έστω και η παραμικρή περίπτωση να το συνειδητοποιούσε αυτό η πολυχρονεμένη μας Υπουργός, δεν θα είχε φανεί στο μισθολόγιο; δεν θα είχαμε ξεχωρίσει εκεί από τους υπόλοιπους Δ.Υ όπως ας πούμε ξεχώρισαν άλλοι λειτουργοί;;;

Εδώ έχει ήδη ξεσηκωθεί το σύμπαν που έχουμε εξαιρεθεί από την εφεδρεία!

(μου θυμίζει δε αυτή η κίνηση την αλήστου μνήμης μαζική διεκδίκηση των ...176 ευρώ, που τρέχαμε ολόκληροι σύλλογοι σαν τα κορόιδα στους δικηγόρους και σκάγαμε τα 15άρια και τα 20άρια ο καθένας για να γίνουν οι...μαζικές αγωγές!!. Είσπραξη ανά σύλλογο για το δικηγόρο: τουλάχιστον 300 ευρώ, χωρίς απόδειξη!!!!!)
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:47:06 μμ »
Καλέ μου Πάνο
κάθε άλλο παρά απέναντι στέκομαι στους νεοδιόριστους ή νεο-εισερχόμενους  ( για τους αναπληρωτές θα διαφωνήσω ...δε γίνεται κουτσοί - στραβοί στον Αγιο Παντελεήμωνα... εφόσον χρειάζονται και δεν μπορούν να καλυφθούν αλλιώς οι ανάγκες, βεβαίως έχουν θέση στην εκπ/ση αλλά με το έτσι θέλω, προσωπικά διαφωνώ)

Για τους υπόλοιπους όμως φυσικά και δέχομαι την δυσκολία -όχι τόσο του διορισμού γιατί και οι διοικητικοί δεν διορίζονται πάντα δίπλα στο σπίτι τους, ομολογουμένως όμως πιο κοντά στις περισσότερες περιπτώσεις... η δυσκολία του εκπ/κού έργου έγκειται αλλού όμως...

Το βάρος θα διαφωνήσω όμως, δεν το σηκώνουν μόνο οι βασικές ειδικότητες αλλά κυρίως οι λιγότερο βασικές που ακριβώς επειδή δεν μπορούν να "τσιμπήσουν" οργανική ή μετάθεση όσο εύκολα ( σχετικά εύκολα) μπορου΄ν οι λεγόμενες βασικές, βολοδέρνονται στα ξερονήσια και τα κορφοβούνια στον αιώνα τον άπαντα....

όσο για το τι προτείνω σαφώς και δεν μπορώ να το εκφράσω δημοσίως κυρίως γιατί μετά θα χαθεί η διαπραγματευτική του ικανότητα....

το μόνο που μπορώ να πω είναι δείτε απο τα (ανάλογα) λάθη του παρελθοντος και μάθετε απο αυτά...  Πάντως το τελευταίο που χρειάζεται ο εκπ/κός κλάδος αυτή την εποχή είναι την προσοχή στραμένη επάνω του....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 05:06:13 μμ »
Συνάδελφοι πιστεύω ότι θα είδατε όλοι την απάντηση του Δικηγορικού γραφείου του κ. Δραγασάκη στις αιτιάσεις εκπαιδευτικών σχετικά με την κατάταξή τους σε βαθμούς στο νέο μισθολόγιο.
Βρήκα την παρακάτω τοποθέτηση συναδέλφου ( και συνδικαλιστή από ότι ξέρω), η οποία μου άρεσε πάρα πολύ ( με εκφράζει απόλυτα, αν και εγώ συχνότατα χρησιμοποιώ βαρύτερες εκφράσεις όταν θέλω να χαρακτηρίσω-περιγράψω τον κλάδο των εκπαιδευτικών).
Παραθέτω το κείμενο

Εβγαλε απαντηση ο Δραγασακης για τις ενστασεις που ειναι αποστομωτικη για τις ψωναρες που νομιζουν οτι πρεπει να μπουν στο βαθμο Γ επειδή λέει "κάνουν διδακτικό έργο". Τι λες μωρε ηλίθιε ψωνάρα;;; Κι οι άλλοι (εφορία, τελωνεία, νοσοκομεία, κτλ) τι είναι;;; Άχρηστοι;;; Ή μήπως το γεγονός ότι κάνεις 24-16 διδακτικές ώρες δουλειά για 40 βδομάδες (ενώ οι άλλοι 40 ώρες για 48 βδομάδες, μέχρι να ...απολυθούν) και παίρνεις τα ΙΔΙΑ λεφτά το αγνοείς;;; Αι σιχτήρ πια με τις νομικίστικες αυταπάτες που καλλιεργούν διάφοροι και με την ηλιθιότητα που δέρνει τον κλάδο! Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρέπει να πάμε όλοι στα χρόνια προ της Αλλαγής (36 διδακτικές ώρες για Α' βάθμια, 27 διδακτικές ώρες για Β'βάθμια) για να στρώσουν χαρακτήρα όλοι και να καταλάβουν ότι πρέπει να χύσουμε ΑΙΜΑ για να υπερασπιστούμε το δίκιο μας κι ότι οι άλλοι είναι απλά ΕΧΘΡΟΙ μας και δεν παίρνει καμιά μα καμιά συνεννόηση μαζί τους. ΕΛΕΟΣ!

Πάνος Ν.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 05:13:09 μμ »
Συμπληρωματικά αναφέρω, ότι κατά τη γνώμη μου αποτελεί θράσος και αναίδεια ( θα τα πληρώσει ο κλάδος μας και τα δύο, και πολύ σύντομα κατά τη γνώμη μου) μεγάλου βαθμού η απαίτηση να εντάσσεται ο κάθε εκπαιδευτικός σε βαθμό μεγαλύτερο αυτού στον οποίο εντάσσονται άνθρωποι αντίστοιχων ( ή και ανώτερων) προσόντων οι οποίοι υπηρετούν σε άλλες υπηρεσίες του Δημοσίου ( π.χ. Εφορείες - όπου πολλοί υπάλληλοι έχουν πληθώρα προσόντων , τυπικών ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΩΝ, ή τα Τελωνεία όπου και πάλι πολλοί είναι αυτοί που διαθέτουν πληθώρα προσόντων τυπικών και ουσιαστικών).
Στο κάτω-κάτω, ας το βάλουμε όλοι καλά στο μυαλό μας: Άλλο είναι ο κατηρτισμένος τεχνοκράτης που υπηρετεί στην εφορεία και του έχει ανατεθεί το έργο της καταπολέμησης της φοροδιαφυγής, και άλλο ένας εκπαιδευτικός. 
Δεν θέλω να επεκταθώ προς το παρόν, απλά επισημαίνω ότι τα παραπάνω με "πονούν πολύ " μια και είμαι εκπαιδευτικός ο ίδιος.
Είναι η αλήθεια όμως.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 12:53:29 πμ »

Παραθέτω το κείμενο

Εβγαλε απαντηση ο Δραγασακης για τις ενστασεις που ειναι αποστομωτικη για τις ψωναρες που νομιζουν οτι πρεπει να μπουν στο βαθμο Γ επειδή λέει "κάνουν διδακτικό έργο". Τι λες μωρε ηλίθιε ψωνάρα;;; Κι οι άλλοι (εφορία, τελωνεία, νοσοκομεία, κτλ) τι είναι;;; Άχρηστοι;;; Ή μήπως το γεγονός ότι κάνεις 24-16 διδακτικές ώρες δουλειά για 40 βδομάδες (ενώ οι άλλοι 40 ώρες για 48 βδομάδες, μέχρι να ...απολυθούν) και παίρνεις τα ΙΔΙΑ λεφτά το αγνοείς;;; Αι σιχτήρ πια με τις νομικίστικες αυταπάτες που καλλιεργούν διάφοροι και με την ηλιθιότητα που δέρνει τον κλάδο! Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρέπει να πάμε όλοι στα χρόνια προ της Αλλαγής (36 διδακτικές ώρες για Α' βάθμια, 27 διδακτικές ώρες για Β'βάθμια) για να στρώσουν χαρακτήρα όλοι και να καταλάβουν ότι πρέπει να χύσουμε ΑΙΜΑ για να υπερασπιστούμε το δίκιο μας κι ότι οι άλλοι είναι απλά ΕΧΘΡΟΙ μας και δεν παίρνει καμιά μα καμιά συνεννόηση μαζί τους. ΕΛΕΟΣ!
Πάνος Ν.

 :o :o :o

Συνδικαλιστής εκπαιδευτικός;;; Μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα...
Αν και οι πανεπιστημιακοί είχαν τέτοιους εκπροσώπους συνδικαλιστές με τις 3 ώρες "δουλειά" την εβδομάδα και για 25 μήνες τον χρόνο, σίγουρα δεν θα τους εξαιρούσαν από το νέο μισθολόγιο. Άντε να έμπαιναν αρχικά στον βαθμό Ε, λόγω τυπικών προσόντων...  :P

Καταλαβαίνω όμως το σκεπτικό του.
Ο κλάδος οφείλει στις διεδικήσεις του να είναι αλληλέγγυος και να συμπορεύεται με τους υπόλοιπους ΔΥ. Άλλο πράγμα αυτό όμως και άλλη η τοποθέτηση του παραπάνω συνδικαλιστή που μάλλον απέχει από το διδακτικό έργο για πολλά χρόνια
Δεν μπορούμε να πάμε ξέχωρα από τους "άλλους"¨(εφοριακοί, τελώνες   :o )  και να διεκδικήσουμε προνόμια. Είναι σαν να κινούμαστε όπως και αυτοί οι "άλλοι" στο παρελθόν, όπως και θα το ξανακάνουν στο μέλλον...   ::)


Παραμένει όμως το αρχικό ερώτημα: Αν κάποιος νέος ΔΥ πρέπει να μετακινηθεί και να μετακομίσει πολλές φορές στα πρώτα χρόνια του διορισμού του, μπορεί να τα βγάλει πέρα με τον πενιχρό πια εισαγωγικό μισθό του εκπαιδευτικού; Δεν πρέπει κάπως να συνυπολογιστούν οι ιδιαίτερες δυσκολίες που έχουν νέοι ή "ώριμοι" νεοδιόριστοι... 

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 10:38:18 πμ »
Ο συγκεκριμένος συνάδελφος είναι στην τάξη όλα τα χρόνια και υπηρετούσε μέχρι πέρυσι στην Κάλυμνο.


Ο κλάδος οφείλει στις διεδικήσεις του να είναι αλληλέγγυος και να συμπορεύεται με τους υπόλοιπους ΔΥ. Άλλο πράγμα αυτό όμως και άλλη η τοποθέτηση του παραπάνω συνδικαλιστή που μάλλον απέχει από το διδακτικό έργο για πολλά χρόνια
....
Παραμένει όμως το αρχικό ερώτημα: Αν κάποιος νέος ΔΥ πρέπει να μετακινηθεί και να μετακομίσει πολλές φορές στα πρώτα χρόνια του διορισμού του, μπορεί να τα βγάλει πέρα με τον πενιχρό πια εισαγωγικό μισθό του εκπαιδευτικού; Δεν πρέπει κάπως να συνυπολογιστούν οι ιδιαίτερες δυσκολίες που έχουν νέοι ή "ώριμοι" νεοδιόριστοι...

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: ένσταση για κατάταξη σε βαθμό
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 02:27:59 μμ »
panos2 ακριβώς με αυτό το σκεπτικό συμφωνώ και εγώ.
Από εκεί και πέρα, αφού επιτρέψαμε την διάλυση του συνδικαλισμού μας ( για την ακρίβεια συμβάλλαμε συλλογικά σε αυτήν) είναι προφανές ότι τώρα θα υποστούμε τις συνέπειες.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.