*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια μετάθεσης  (Αναγνώστηκε 135319 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 28, 2006, 10:23:28 μμ »

Σ' ευχαριστώ Dr.Michael για την απάντηση.. Αν κατάλαβα δηλαδή καλά, λες πως αν κάποιος έχει ΦΕΚ διορισμού μέχρι και την 15η του μήνα ''παίρνει'' τον μήνα αλλιώς τον χάνει..Που το γράφει αυτό; Γίνε πιο συγκεκριμένος αν μπορείς, γιατί εγώ άλλα διαβάζω. Στην παράγραφο 4 του άρθρου 16 ΠΔ 60/96 συγκεκριμένα αναφέρει ''Χρόνος ίσος ή μεγαλύτερος των δεκαπέντε (15) ημερών υπολογίζεται ως πλήρης μήνας, ενώ σε αντίθετη περίπτωση δε λαμβάνεται υπόψη." Έγώ (και άλλοι που ξέρω) με ΦΕΚ στις 16 Σεπτέμβρη έχουμε ακριβώς 15 μέρες εως τις 30 του μήνα.
Οπότε; Δεν πρέπει να κερδίσουμε το μόριο; Στείλε απάντηση σε παρακαλώ ακριβή. Σ'ευχαριστώ και πάλι..
 
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:33:42 »

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 17, 2006, 02:30:10 πμ »

Ευχαριστώ Dr Michael για την απάντηση μετά τόσες μέρες αναμονής... Αν δε βγάζουμε άκρη ούτε μεταξύ μας, τι να μας κάνουν τα βολεμένα βύσματα των

Β'θμιων Διευθύνσεων..
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 17, 2006, 06:58:39 μμ »

Ευχαριστώ Dr Michael για την απάντηση μετά τόσες μέρες αναμονής... Αν δε βγάζουμε άκρη ούτε μεταξύ μας, τι να μας κάνουν τα βολεμένα βύσματα των

Β'θμιων Διευθύνσεων..

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω το ύφος σου. Θεωρείς ότι είμαι υποχρεωμένος να σου απαντάω; Ότάν ξέρω, και όταν μπορώ θα το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 19, 2006, 01:20:53 πμ »

    Έχεις δίκιο Dr Michael, για το ύφος του μηνύματος μου, αλλά μάλλον όχι για την ουσία του.. Αυτό που ήθελα να πω είναι, πως μιας και απάντησες στο

πρώτο mail  ό,τι μου απάντησες, περίμενα να δώσεις(-έχεις) και τα στοιχεία που έχεις και το λες, μπας και βγάλουμε άκρη, πράγμα που δεν έγινε..  Σαφώς και

δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντάς, αλλά όταν το κάνεις να γίνεται σε παρακαλώ για κάτι που ξέρεις σίγουρα με στοιχεία, γιατί έτσι, μας απαντάνε και στις

Β'θμιες και στα υπουργεία (σημειωτέον ακόμα  περιμένουμε το fax με τις οδηγίες του υπουργείου από τη  Β' θμια της Ρόδου).. Όσον αφορά για το ύφος

μου επαναλαμβάνω πως έχεις δίκιο, αλλά θεώρησε πως είναι από πικρία περισσότερο, παρά από ειρωνική διάθεση.. Απλά, όταν είσαι στην τελευταία τρύπα

της φλογέρας οι καρεκλοκένταυροι του δημοσίου (και όχι μόνο), σε αντιμετωπίζουν και ως τέτοια  αντί να σε διευκολύνουν, και κοιτάνε να σε

ξεφορτωθούνε.. Αυτά, και συγνώμη..

Αν βρεις τίποτα, στείλε..

Ευχαριστούμε και πάλι.   
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:33:42 »

Αποσυνδεδεμένος alexmaths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχή άνδρα δείκνυσι
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 25, 2007, 02:27:12 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Πέτυχα στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και ενδιαφέρομαι να μάθω πώς υπολογίζονται τα μόρια που συγκεντρώνουμε για μετάθεση. Ξέρω ότι ανάλογα με το πού θα πας θα μαζέψεις κάποια μόρια ανά έτος. Πόσα μόρια όμως μετράει ο γάμος, τα παιδιά, η προϋπηρεσία, η εντοπιότητα, το master? Τι άλλα υπάρχουν? Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα?
Careful with that axe Eugene...

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 25, 2007, 02:33:34 μμ »
Nομίζω στο alfavita υπάρχει άρθρο σχετικά με τις προϋποθέσεις μετάθεσης.
Συγνώμη και σου το λέω καλοπροαίρετα αλλά μήπως είναι λίγο νωρίς να σκέφτεσαι για μετάθεση?Εχεις μπροστά σου 1 χρόνο.Σαν νεοδιόριστος πάντως μπορείς να κάνεις αίτηση απόσπασης μετά απο ένα μήνα που θα τοποθετηθείς
Εξάλλου όταν με το καλό πας στο σχολείο θα τα βρείς εκεί όλα νομίζω

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 25, 2007, 03:12:16 μμ »
Αν σε ενδιαφέρει να επιστρέψεις στον τόπο σου σχετικά σύντομα και αντέχεις να μείνεις και σε λίγο απομακρυσμένες περιοχές για 1-2 χρόνια σε συμφέρει να δηλώσεις περιοχές με πολλά μόρια ή και δυσπρόσιτα (προσοχή εδώ μένεις υποχρεωτικά 2 χρόνια για να πάρεις μετάθεση). 

Αποσυνδεδεμένος miss T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο6
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 14, 2007, 12:20:14 μμ »
καλημερααααααααα!μηπως ξερει καποιος να μου πει που 8α βρω τα μορια των σχολειων της δευτεροβα8μιας?η καλυμνος ποσα δινει?επιδομα παραμε8ωριου παιζει?αμαν πια με αυτα τα μορια!
if you're not part of the solution, then you're part of the problem...

Αποσυνδεδεμένος moon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 14, 2007, 12:22:47 μμ »

Αποσυνδεδεμένος miss T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο6
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 14, 2007, 12:57:41 μμ »
thx moon αλλα δεν τα διαβαζει ο υπολογιστης μου....δν τα παω καλα με την τεχνολογια σνιφ...η κατηγορια Ζ που λεει τι ειναι? :-\
if you're not part of the solution, then you're part of the problem...

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 14, 2007, 01:21:16 μμ »
Τι εννοείς δεν τα διαβάζει?
Αν στα βγάζει κάπως έτσι : %$^$&^%$%^$@, πάτα View-->Encoding (ή Charachter Encoding) και διάλεξε κάτι με Greek.
Αν έχεις ελληνικά Windows, τότε είναι Προβολή ---> Κωδικοποίηση (ή κάπως έτσι) και Ελληνικά.

Αν πατήσεις άλλη περιοχή μήπως στα βγάζει κανονικά;
Γιατί κι εμένα έχει κάποιο πρόβλημα στα Δωδεκάνησα, αλλά τα υπόλοιπα τα ανοίγει (μα όλα σκατά θα μου πάνε επιτέλους? ).

Τέλος δοκίμασε και αυτό : http://dide.dod.sch.gr/index.php?option=com_wrapper&Itemid=86
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2007, 01:29:02 μμ από Siobaras »
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 14, 2007, 02:02:11 μμ »
Επίσης μπορείτε να τα δείτε σε xls μορφή από το Υπουργείο στο Εκπαιδετικοί -> μοριοδότηση σχολείων..
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος androniki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 14, 2007, 08:12:39 μμ »
Εμείς των αγγλικών που συμπληρώνουμε ωράριο σε δύο σχολεία, παίρνουμε τα μόρια και των δύο σχολείων?  ???
“Never doubt that a small group of thoughtful committed citizens can change the world; indeed it is the only thing that ever has.”

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 14, 2007, 08:36:18 μμ »
Αν δουλεύεις π.χ. τις 3 ημέρες της εβδομάδας σε σχολείο με 9 μόρια και τις άλλες δύο σε σχολείο με 7 μόρια, τα μόρια βγαίνουν αναλογικά. Αν πηγαίνεις σε δύο σχολεία την ίδια μέρα, παίρνεις του σχολείου που έχει τα περισσότερα.:

2.3. Για τους εκπαιδευτικούς που αποσπάστηκαν από Π.Υ.Σ.Δ.Ε. σε Π.Υ.Σ.Δ.Ε. και υπηρέτησαν ή υπηρετούν ταυτόχρονα σε δύο ή περισσότερα σχολεία με διαφορετικές μονάδες συνθηκών διαβίωσης, ο υπολογισμός των μονάδων που λαμβάνουν οι εκπαιδευτικοί θα γίνει αναλογικά με βάση την εβδομάδα των πέντε ημερών. Δηλαδή, κάθε εβδομάδα θα θεωρείται 5/5 και οι μονάδες θα επιμερίζονται στην κάθε θέση. ΄Οπου κατά τον υπολογισμό των μονάδων προκύπτει δεκαδικός αριθμός διατηρούνται τα δύο πρώτα ψηφία. Δε στρογγυλοποιούνται ούτε προς τα πάνω ούτε προς τα κάτω, έστω κι αν το τρίτο δεκαδικό ψηφίο είναι μικρότερο ή μεγαλύτερο του πέντε. ΠΡΟΣΟΧΗ: Στην περίπτωση εκπαιδευτικού που την ίδια ημέρα υπηρετεί για συμπλήρωση ωραρίου σε δύο σχολεία με διαφορετικές μονάδες συνθηκών διαβίωσης, για τον υπολογισμό μονάδων συνθηκών διαβίωσης θεωρείται ότι η ημέρα διανύθηκε στο σχολείο του οποίου η έδρα αντιστοιχεί στις περισσότερες μονάδες μετάθεσης συνθηκών διαβίωσης.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159760
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 361
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.