*

Αποστολέας Θέμα: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 8264 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« στις: Ιούλιος 21, 2010, 03:20:24 μμ »
αν και δε βλεπω κινηση στον κλαδο, υπαρχει κανεις οου τον καλεσαν εστω και ωρομισθιο περυσι? εκανα φετος τα χαρτια μου-ειμαι και ΠΕ02-και αναρωτιεμαι αν ηταν τσαμπα κοπος
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:01 »

Αποσυνδεδεμένος LaCicala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:58:15 πμ »
Bubuka, κάλεσαν αρκετούς ωρομίσθιους από όσο ξέρω από τον πίνακα της Αττικής, μάλιστα πρέπει να  έμειναν και κενά ακάλυπτα. Καλούσαν ακόμη και μέχρι τον Φλεβάρη, κάτι που πρέπει να τράβηξε και πιο αργά.
Ωστόσο, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, ιδιαίτερα με τα νέα δεδομένα δεν βλέπω διάθεση να πάρουν τόσο κόσμο όσο οι ανάγκες επιβάλουν και με όρους πλήρους και σταθερής δουλειάς.
Προσωπική μου πρόβλεψη είναι ότι "από Σεπτέμβρη" ( ο Σεπτέμβρης είναι σχήμα λόγου....) θα αρχίσουν να καλύπτουν κενά με ελάχιστους αναπληρωτές κανονικού ωραρίου και κυρίως με αναπληρωτές μειωμένου...παρά τις μεγάλες ανάγκες επαναλαμβάνω που έχουν προκύψει.
Άλλωστε αν το κάθε παιδί έχει τη δυνατότητα σε κάθε βαθμίδα να επιλέγει και διαφορετική γλώσσα και μάλιστα μπει και στη λογική του κυνηγιού μαζέματος χαρτιών και προσόντων με τον τρόπο που θέλουν να συνδέσουν την ξένη γλώσσα στην εκπαίδευση, όλοι οι ξενόγλωσσοι γινόμαστε αυτομάτως αναλώσιμοι, θα είμαστε "φύρα" δηλαδή αν είμαστε μόνιμοι.
Βέβαια το τι θα γίνει από Σεπτέμβρη ξαναλέω είναι προσωπικές μου εκτιμήσεις... θέλω και εγώ ακόμη να διατηρώ μια κρυφή ελπίδα για ένα θαύμα!
Πάντως αν έχεις σχεδιασμό με τη νέα χρονιά να συνδυάσεις ωρομίσθια (οπουδήποτε σε καλέσουν) με φροντιστήρια, ιδιαίτερα ή άλλη δουλειά, νομίζω πως ναι είναι πολύ πιθανό να σε καλέσουν, αλλά μη βασιστείς σε καμία περίπτωση σε αυτό. Την ωρομίσθια να την υπολογίσεις μόνο σαν κάτι εξτρά (οικονομικό) που μπορεί να σου προκύψει.

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 23, 2010, 12:54:02 μμ »
καπως ετσι το σκεφτομαι, καθως ηδη δουλευω σε αλλο κλαδο με ευελικτο ωραριο ομως. καλου-κακου δηλωσα μονο αθηνα. σ'ευχαριστω παραπολυ παντως
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος cara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 25, 2010, 11:43:43 μμ »
καμια εκτιμηση κανεις ποσους μονιμους και ποσους αναπληρωτες με πληρες ωραριο λετε να παρουν?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:01 »

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:10:45 πμ »
καμια εκτιμηση κανεις ποσους μονιμους και ποσους αναπληρωτες με πληρες ωραριο λετε να παρουν?


ή τουλαχιστον ξερει κανεις μεχρι ποιο αριθμο κάλεσαν περυσι?
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος LaCicala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:44:14 πμ »
Πέρυσι κάλεσαν γύρω στους 20 με 22 αναπληρωτές..
Φέτος λέει, με τα στοιχεία που έδωσαν οι β/θμιες πανελλαδικά έχουν παρουσιαστεί γύρω στα 50 οργ. κενά (εκτός τις περιφέρειας αττικής)
Δεν θα καλέσουν πάλι γύρω στους 20 ακω τουλάχιστον*;;;; τι λέτε;
*δεδομένου ότι ανάλογα τις συνθήκες (βλ. τοπικές ελμε καθηγητών) δεν πιέζονται όλες οι δευτεροβάθμιες να καλύψουν αυτά τα κενά με αναπληρωτές, με αποτέλεσμα  ή να καταφεύγουν στη λύση των ωρομισθίων (μέχρι τώρα...αμω από του χρόνου) ή απλά να μη τα καλύπτουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2010, 10:52:53 πμ από LaCicala »

Αποσυνδεδεμένος p34italiano

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:21:28 μμ »
Συνάδελφοι, ξέρει κανείς γιατί με την ανανέωση πινάκων αναπληρωτών η Αβραμίδου Πουλχερία βρέθηκε στην θέση ως Ειδική Κατηγορία?? Ρωτάω, διότι στους πίνακες 2008-2009 και 2009-2010 εμφανιζόταν ως Τρίτεκνη κι όχι ως ειδική κατηγορία, ενώ φέτος ΔΕΝ είναι πια ΤΡΙΤΕΚΝΗ??? μήπως έγινε λάθος???? Ας απαντήσει η ίδια αν μπορεί για να αποφύγουμε τις ενστάσεις....

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:47:35 μμ »
Μπορεί η γυναίκα να έκανε ακόμα 1 παιδί (δηλ. 4) και να ανήκει πια σε ειδική κατηγορία...

Αποσυνδεδεμένος riaili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:39:55 πμ »
Συνάδελφοι, ξέρει κανείς γιατί με την ανανέωση πινάκων αναπληρωτών η Αβραμίδου Πουλχερία βρέθηκε στην θέση ως Ειδική Κατηγορία?? Ρωτάω, διότι στους πίνακες 2008-2009 και 2009-2010 εμφανιζόταν ως Τρίτεκνη κι όχι ως ειδική κατηγορία, ενώ φέτος ΔΕΝ είναι πια ΤΡΙΤΕΚΝΗ??? μήπως έγινε λάθος???? Ας απαντήσει η ίδια αν μπορεί για να αποφύγουμε τις ενστάσεις....
για να σε γλιτωσω απ΄τον κοπο..... νομιζω πως δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει κανεις πως αν κάποιος τριτεκνος ξαφνικα εμφανιστει ως ειδικη κατηγορια προφανως εγινε πολυτεκνος και συνεπως δεν ειναι πια τριτεκνος........ και για να μη σε τρωει η αγωνια..... ναι ειναι αληθεια, εκανα τεταρτο παιδι για να διοριστω και να λυσω μια και καλη το βιοποριστικο μου..... απλως, εδωσα ΑΣΕΠ για την πλακα μου.....

Αποσυνδεδεμένος p34italiano

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 10, 2010, 12:20:46 μμ »
Έχεις δίκιο να αγανακτείς, αλλά καταλαβαίνεις ότι με τις αλλαγές λόγω νέου νομοσχεδίου, έχουμε μπερδευτεί πια. Περίμενα να δω την περίπτωση σου στο νέο πίνακα ειδικών κατηγοριών κι όχι στους αναπληρωτές, είδα όμως πως ο κλάδος μας δεν υπάρχει εκεί. Τελοσπάντων, όπως και νά' χει να σου ζήσει το μωράκι και συγνώμη, αλλά καλά έκανες και απάντησες. Δεν είναι κακό να τα ψάχνουμε και ναι... έχουμε όλοι αγωνία. Κάποιοι έχουν φροντίσει να μας έχουν συνέχεια στην τσίτα...

Αποσυνδεδεμένος sofiagexa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: πινακας αναπληρωτων ΠΕ34
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 11:36:45 μμ »
Ομάδα στο fb:
https://www.facebook.com/groups/212484332104984/ (ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ)
Λάμπει μέσα μου κείνο που αγνοώ... Μα ωστόσο λάμπει...
(Οδ. Ελύτης)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159607
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 396
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.191 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.