*

Αποστολέας Θέμα: ερωτηση για ωρομισθια  (Αναγνώστηκε 3439 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος naty30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
ερωτηση για ωρομισθια
« στις: Αύγουστος 25, 2010, 06:17:24 μμ »
καλησπερα σας!Ειμαι καινουργια στο forum και στον κλαδο θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα. Μηπως γνωριζετε  ποσους ωρομισθιους πηραν περσι και που μπορω να το δω γιατι ψαχνω στο ypepth και δεν το βρισκω. Και στον πίνακα με μη μορια εχω θεση 293 εχω ελπιδες για φετος και γνωριζετε ποσους γενικα θα παρουν? Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ερωτηση για ωρομισθια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:58:20 »

Αποσυνδεδεμένος LaCicala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για ωρομισθια
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 26, 2010, 01:22:53 μμ »
naty, τον αριθμό ωρομίσθιων που πήραν δύσκολα να τον βρεις. Δεν ανακοινώνεται κάπου. Τους ωρομίσθιους τους καλεί κάθε διεύθυνση σύμφωνα με τα κενά που έχουν δώσει οι διευθυντές των σχολείων. Ανάλογα την περιφέρεια παίρνουν την λίστα και αρχίζουν να καλούν, μέχρι να καλυφθούν τα κενά (αυτή η διαδικασία μπορεί να κρατήσει μέχρι και Μάρτη ή Μάη). Πάρε υπόψη σου όμως ότι αρκετοί μπορεί να αρνηθούν την ωρομίσθια.. έτσι μπορεί για παράδειγμα να καλέσουν κάποιον από τη λίστα που βρίσκεται στη σειρά 50 αλλά να είναι ο 30 στη σειρά που δέχτηκε τις ώρες που του δίνουν (δηλαδή άλλοι 20 πάνω από αυτόν να έχουν αρνηθεί).
Υποθετικά μπορείς να βγάλεις ένα συμπέρασμα, με βάση τον αριθμό των σχολείων που έγιναν πέρυσι τμήματα ιταλικών, υπολογίζοντας ότι το ωράριο του ωρομίσθιου ξεκινούσε από 1 ως 11 ώρες την εβδομάδα, άρα κάποιος μπορεί να κάλυπτε 2 ή και 3 σχολεία.

Φέτος τι θα γίνει στα σχολεία θα δείξει... γενικά όπως βλέπεις για όλους τους κλάδους είναι σκούρα τα πράγματα. Κάνε υπομονή, να παρακολουθείς τις εξελίξεις (σε πρώτη φάση τι θα πάρουν από αναπληρωτές) και το επανεκτιμάς κάθε φορά για το αν έχεις ελπίδες ή όχι και για το πως θα κινηθείς (επαγγελματικά) μέσα στη χρονιά. 

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για ωρομισθια
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 26, 2010, 01:44:24 μμ »
καλησπερα σας!Ειμαι καινουργια στο forum και στον κλαδο θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα. Μηπως γνωριζετε  ποσους ωρομισθιους πηραν περσι και που μπορω να το δω γιατι ψαχνω στο ypepth και δεν το βρισκω. Και στον πίνακα με μη μορια εχω θεση 293 εχω ελπιδες για φετος και γνωριζετε ποσους γενικα θα παρουν? Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Οντως δεν ανακοινώνονται.
Αλλά επειδη και εγω πέρισυ είχα την ίδια απορία με εσένα,είχα μπει στον πίνακα ωρομισθίων της ειδικότητάς μου στην περιφέρεια που είχα δηλώσει και κοίταξα να βρω ποιοι είχαν συγκεντρώσει κάτω από 5 μόρια το περσινο σχολικο έτος (μέγιστος αριθμός μορίων ωρομίσθίου μέχρι πέρσι κάτι λιγότερο από 5 μόρια) για να σχηματίσω μια εικόνα, να πάρω μια ιδέα πόσα άτομα περίπου κλήθηκαν ωρομίσθίοι και μέχρι ποια σειρα σταμάτησαν.
Στην περίπτωσή σου θα κοιτάξεις ποιοι συγκέντρωσαν  το ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2009-2010 κάτω από 5 μόρια για να δεις στο περίπου πάντα πόσοι ωρομίσθιοι κλήθηκαν. Λέω στο περίπου γιατι μέσα στο πίνακες υπάρχουν και ατομα που μπορεί να κλήθηκαν ωρομίσθιοι σε Ιδεκε, Οαεδ, Σιβιτανιδειο, κτλ
Εμένα τουλάχιστον με είχε βοηθήσει πέρισι αυτή η ματιά.
Αύτα όμως ίσχυαν μέχρι πέρσι.Φέτος ξεκινάμε με νέα δεδομένα.
Σε κάποιοι σημείο του φόρουμ διάβασα οτι θα πάρει πολύ λιγότερους ωρομίσθιους.
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος naty30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για ωρομισθια
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 28, 2010, 03:23:07 μμ »
σασ ευχαριστω για τισ απαντησεισ.το εψαξα ετσι που μου ειπατε και απογοητευτηκα αλλα η ελπιδα τελειωνει τελευτεα.καλη τυχη και σε εσασ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.