*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 196836 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:18:46 μμ »
Το προβλημα ειναι οτι ακομα δεν εχουν συμπληρωσει οι μονιμοι το ωραριο τους!Εχω μια φιλη ΠΕ07 στην Κοζανη που συμπληρωνει μολις 8 ωρες, ακομα περιμενει να της πουν σε ποια αλλα σχολεια θα συμπληρωσει ωραριο. Αν αυτο γινεται σε ολες τις δευτεροβαθμιες, φανταζομαι οτι σε καμια εβδομαδα θα βγαλουν ακρη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:12 »

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:30:01 μμ »
Σωστά! Κι εμείς στη Μαγνησία δε συμπληρώνουμε ωράριο όλοι και κάναμε αίτηση για συμπλήρωση ωραρίου. Δεν ξέρουμε ακόμα σε ποια σχολεία θα μας στείλουν! Έχουμε πρόβλημα και με συμπτήξεις τμημάτων λόγω των ιταλικών που μπήκαν πέρισυ και των ισπανικών που μπαίνουν φέτος. Το ίδιο πρόβλημα το έχουν και των γαλλικών.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:37:56 μμ »
Διαβασα στην ιστοσελιδα του συλλογου οτι πιεζουν να ενεργοποιηθει μια εγκυκλιος του 2005, να μι γινονται συμπτηξεις κ να γινονται τμηματα κ με λιγοτεροθς απο 8 μαθητες, ετσι ωστε να απορροφηθουν οι μονιμοι που ειναι υπεραριθμοι!Ιδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:40:01 μμ »
Ειναι εντελως ανορθογραφο το μνμ μου, αλλα βιαζομαι, σορυ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:12 »

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:43:24 μμ »
Το διάβασα κι εγώ κι ελπίζω να γίνει σύντομα, γιατί μετά τον αγιασμό πρέπει να χωρίσουμε τα τμήματα. Να μη γίνει κανένα μπέρδεμα και ψαχνόμαστε. Έτσι θα υπάρχουν και περισσότερα κενά για αναπληρωτές και ωρομίσθιους.

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 02:07:54 μμ »
το αν θα γινει χωρισμος τμηματων εξαρταται απο διευθυντη η απο το υπουργειο? μπορουμε δηλ. εμεις να πιεσουμε και να το αποφυγουμε?

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 02:26:23 μμ »
το αν θα γινει χωρισμος τμηματων εξαρταται απο διευθυντη η απο το υπουργειο? μπορουμε δηλ. εμεις να πιεσουμε και να το αποφυγουμε?


εξαρτάται από τον Διευθυντή της Διεύθυνσης ή τον Προϊστάμενο Γραφείου, έτσι λέει πάντως στο site της ένωσης..

έχει διαβάσει κανείς κάποιο αριθμό για τις προσλήψεις που αναμένονται;

των αγγλικών πάντως στην σημερινή πρώτη φάση πήραν πολύ περισσότερους αναπληρωτές από ότι πέρσι όλη τη χρονιά.

πέρσι σε μας πήραν περίπου 70 αναπληρωτές. έχω την αίσθηση οτι θα πάρουν περισσότερους φέτος.. και όσοι πηγαίναμε ωρομίσθιοι θα μας πάρουν για αμω.. (Wunschdenken vielleicht..)

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 02:33:46 μμ »
Καλησπερα κι απο μενα...ειμαι ΠΕ 05 αρα βραζουμε μαλλον στο ιδιο καζανι....οσον αφορα τους συναδελφους της αγγλικης μην ξεχνατε οτι θα εχουν πολλες ωρες λογω των ολοημερων σε αντιθεση μ εμας που μαλλον θα τους κοιταμε εξω απ τα σχολεια.....το οτι μπηκαν ιταλικα και ισπανικα στο παιχνιδι αλλαξε τα δεδομενα σε σημειο που σκεφτομαι ν αλλαξω δουλεια....παντως ξερω οτι δεν προτιθενται να παρουν ΑΚΩ σ εμας παντως και οτι ειναι πολυ φειδωλοι στις τοποθετησεις...ειδικα για ΑΜΩ απ οτι εμαθα δεν εχει δοθει ακομη καμια εντολη στις δευτεροβαθμιες απο το Υπουργειο οπως και για ωρομισθιους.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:20:03 μμ »
μαριτινα, περυσι πηραν αναπηρωτες σε σας?γιατι αν παρουν κ σε μας μονο ΑΜΩ την εβαψα...δε δηλωσα καθολου!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:23:34 μμ »
Επισης, ξερει κανεις να μου πει, τι γινεται με τις ειδικες κατηγοριες?Πως προσλαμβανονται αναπληρωτες?Υπαρχει ποσοστωση?

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:31:31 μμ »
Βλεπε αντιστοιχο τοπικ στο pde.Καλα,δεν ντεπονται λιγο να εχουν καταντησει την β γλωσσα σε τετοια αισχρα χαλια;Μας πηρανε φαλλαγγι και οι θεατρολογοι,εικαστικα.Εγω θυμαμαι,και οι παππουδες μου μου ελεγαν"Μαθε παιδι μου ξενες γλωσσες,θα εισαι κερδισμενη παντα,οι ξενες γλωσσες ειναι εφοδιο που δεν χανεται".Τωρα εφοδιο και μορφωση θεωρειται το χασαποσερνικο,ο καρσιλαμας γιατι ο χορος εγινε υποχρεωτικο μαθημα.Πολυ γλεντζεδες μας προεκυψαν οι υπουργοι και κυβερνωντες

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:34:06 μμ »
την κυριακη στο σεμιναριο στη θεσνικη μας ειπαν απο το συλλογο οτι περιμενουμε 50- 60 αναπληρωτες φετος. Πανω κατω οπως περισυ δηλ. Ποσοι απο δω ειναι στους πρωτους 50?

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:43:00 μμ »
εγω ειμαι, αλλα δε δηλωσα καθολου ΑΜΩ κ γι αυτο προβληματιζομαι...δε μπορεσα να ερθω, ενω κατεβηκα γι αυτο το λογο θεσσαλονικη, στραμπουληξα το ποδι μου το προηγουμενο βραδι :( . Ολες οι ειδικοτητες εχουν δικαιωμα να εργαστουν, βρε, παιδια, μην πιασουμε αυτο το ζητημα. Το θεμα ειναι το πλαισιο εργασιας. Σε μια στιγμη σου ανατρεπουν ολη τη ζωη.Οριστε, περιμενουμε τωρα κ τα χερια μας ειναι δεμενα...Τι να ψαξω μεσα Σεπτεμβριου, φροντιστηριο και ιδιαιτερα???

Αποσυνδεδεμένος nadine78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:44:14 μμ »
συναδελφισσα , περα απο τους πενηντα πρωτους, αν εισαι καπου προς 100 δεν εχεις καμια πι8ανοτητα , ειπαν? οι αμω ποσοι 8α ειναι περιπου? ευχαριστω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 334
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 307
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.