*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;  (Αναγνώστηκε 8438 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 11, 2021, 01:04:28 μμ »
Koιτάξτε, δεν θα μπω σε αντιπαράθεση για τα δικαστήρια και τι κάνει η φίλη σας κ αν την "κοπαναει"-εγώ ξέρω 3 ανθρώπους που έφυγαν απο κει κ ορκίζονται αυριο-μεθαυριο, αν εσεις ξερετε μονιμους εκπαιδευτικούς που πήγαν στα δικαστήρια στις πρόσφατες προκ του ΑΣΕΠ πείτε μας.
Πηγαινουν μονο οσοι δε μπορούν με τπτ ως εκπαιδευτικοι να παρουν μετάθεση στον τόπο συμφερόντων τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 11, 2021, 01:12:01 μμ »
Kι εγώ πιστεύω ότι το σύνηθες είναι από τις διοικητικές θέσεις να θέλει κάποιος να πάει στην εκπαίδευση.

Υπάρχει φυσικά και το αντίστροφο, εκπαιδευτικοί να ζητάνε μετάταξη σε Δ/νση Εκπαίδευσης. Ίσως κουράστηκαν μετά από κάποια χρόνια ή  φεύγουν και για άλλους, πιο σοβαρούς λόγους (π.χ δεν κάνουν τελικά για εκπαίδευση)

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 11, 2021, 01:17:47 μμ »
Πηγαινουν μονο οσοι δε μπορούν με τπτ ως εκπαιδευτικοι να παρουν μετάθεση στον τόπο συμφερόντων τους.
Οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί δεν είχαν τα απαραίτητα ακαδημαϊκά προσόντα για να πιάσουν τις θέσεις στα δικαστήρια. Όσοι διορίστηκαν εκεί είχαν διδακτορικό.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 11, 2021, 01:22:28 μμ »
Οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί δεν είχαν τα απαραίτητα ακαδημαϊκά προσόντα για να πιάσουν τις θέσεις στα δικαστήρια. Όσοι διορίστηκαν εκεί είχαν διδακτορικό.
Αναφερομαι σε διοικητικές θέσεις με μετάταξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 11, 2021, 01:29:07 μμ »
Πηγαινουν μονο οσοι δε μπορούν με τπτ ως εκπαιδευτικοι να παρουν μετάθεση στον τόπο συμφερόντων τους.
Ακριβωωωωωωωωωωςςςς

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 11, 2021, 01:52:49 μμ »

ΛΟΙΠΟΝ και εγώ έχω φίλους και γνωστούς διδακτορικούς που διοριστήκανε ενω ήταν ήδη μόνιμοι-όχι μόνο απο τα δικαστήρια, απο δήμους, μεχρι και απο νοσοκομεία.

Εκτός ότι η εκπαίδευση είναι ΩΡΑΙΑ δουλειά και οι διδακτορικοί έχουν εμπειρία με τη μια ή την άλλη μορφη στα πανεπιστήμια, έχει αβάντες που δεν έχει κανένας αλλος χωρος στο δημόσιο 23 ωρες μαθημα, 3 μηνες διακοπες μαζι με χριστουγ + πασχα κλπ.

Και γι αυτό ακριβώς παίζουν μπουνιές για να μπούνε 100δες χιλιάδες άνθρωποι και γι αυτό όλοι αυτοί οι μόνιμοι με τα διδακτορικά κάνανε αίτηση  ;D και όχι μόνο δεν το θεωρούν υποβάθμιση ,κάνουνε τραπέζια και  χαρές λες και δεν ήταν ήδη διορισμένοι.

Αυτά και καλή ορκωμοσία σε όσους διορίζονται  ;D

Αποσυνδεδεμένος Apes.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 11, 2021, 03:05:28 μμ »
Σίγουρα τώρα ξέρεις τι να επιλέξεις!Μάλλον από την αρχή ήξερες...Καλά έκανες και ξεκίνησες όλη αυτή τη συζήτηση.Σε βοήθησε να βάλεις σε τάξη τις σκέψεις σου.Αυτό προσφέρει άλλωστε πάντα ο διάλογος.Οι συμβουλές που σου δίνει ο καθένας μας είναι αποτέλεσμα του χαρακτήρα και των προσωπικών του εμπειριών.Εσύ θα πάρεις την απόφαση μόνος σου.Να αισθάνεσαι τυχερός που έχεις δυνατότητα να επιλέγεις (ακόμα κι αν τώρα σε πιέζει το δίλημμα)!Καλή τύχη!!

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 11, 2021, 03:12:56 μμ »
ΛΟΙΠΟΝ και εγώ έχω φίλους και γνωστούς διδακτορικούς που διοριστήκανε ενω ήταν ήδη μόνιμοι-όχι μόνο απο τα δικαστήρια, απο δήμους, μεχρι και απο νοσοκομεία.

Εκτός ότι η εκπαίδευση είναι ΩΡΑΙΑ δουλειά και οι διδακτορικοί έχουν εμπειρία με τη μια ή την άλλη μορφη στα πανεπιστήμια, έχει αβάντες που δεν έχει κανένας αλλος χωρος στο δημόσιο 23 ωρες μαθημα, 3 μηνες διακοπες μαζι με χριστουγ + πασχα κλπ.

Και γι αυτό ακριβώς παίζουν μπουνιές για να μπούνε 100δες χιλιάδες άνθρωποι και γι αυτό όλοι αυτοί οι μόνιμοι με τα διδακτορικά κάνανε αίτηση  ;D και όχι μόνο δεν το θεωρούν υποβάθμιση ,κάνουνε τραπέζια και  χαρές λες και δεν ήταν ήδη διορισμένοι.

Αυτά και καλή ορκωμοσία σε όσους διορίζονται  ;D

Κι εγώ έχω φίλους που διορίστηκαν, δεν άντεξαν και παραιτήθηκαν προτιμώντας ιδιωτικό τομέα. Δεν είναι για όλους αυτή η δουλειά, ειδικά όταν είσαι εγκλωβισμένος μακριά από το σπίτι σου. Θέλει στομάχι και αντοχές. Κάποιοι είμαστε τυχεροί και μας ταιριάζει αυτή η δουλειά. Δεν είμαστε όμως όλοι για όλα.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 11, 2021, 04:14:42 μμ »
Κι εγώ έχω φίλους που διορίστηκαν, δεν άντεξαν και παραιτήθηκαν προτιμώντας ιδιωτικό τομέα. Δεν είναι για όλους αυτή η δουλειά, ειδικά όταν είσαι εγκλωβισμένος μακριά από το σπίτι σου. Θέλει στομάχι και αντοχές. Κάποιοι είμαστε τυχεροί και μας ταιριάζει αυτή η δουλειά. Δεν είμαστε όμως όλοι για όλα.
Eγω στην Ελλάδα τέτοιον δεν έχω ούτε ένα -διοτι ο ιδιωτικός τομέας που είδα κ εγώ όταν γυρισα είναι στη κυριολεξία γαλέρα - αλλά οκ, αυτοι μπορεί να βρήκανε θέσεις της προκοπής είναι και ανάλογα την ειδικότητα μάλλον , καλά να ναι οι άνθρωποι, όσοι λιγότεροι τόσο καλύτερα για όλους και για μόνιμους για αποσπάσεις και αναπληρωτές  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος διορισμός σε διοικητική θέση ή αναπληρωτής;
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 11, 2021, 05:22:35 μμ »
Koιτάξτε, δεν θα μπω σε αντιπαράθεση για τα δικαστήρια και τι κάνει η φίλη σας κ αν την "κοπαναει"-εγώ ξέρω 3 ανθρώπους που έφυγαν απο κει κ ορκίζονται αυριο-μεθαυριο, αν εσεις ξερετε μονιμους εκπαιδευτικούς που πήγαν στα δικαστήρια στις πρόσφατες προκ του ΑΣΕΠ πείτε μας.
Ό,τι βλέπω - λέω.
Κάποιοι την περνάνε "καφενείο" στα δικαστήρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.