*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 263543 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #952 στις: Ιούλιος 19, 2013, 02:56:08 μμ »
Ο μισθός μου αν θυμάμαι καλά ήταν γύρω στα 940. Εγω φαντάζομαι μήπως είχαν βάλει αρχικά ένα ποσοστό του μισθού και σήμερα τα υπόλοιπα, επομένως συνολικά για μισθό Ιουνίου να μου βάλανε 663 περίπου (δεν θυμάμαι τα δεδαδικά). Εσύ σε τι κλιμάκιο είσαι; Πάντως πιστεύω πως δεν έχουν βάλει τίποτα ακόμα από αποζημίωση μη ληφθείσας αδείας στην Α' Αθήνας. Μέχρι την Τετάρτη θα έχει ξεκαθαρίσει πιστεύω. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:31:56 »

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #953 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:01:27 μμ »
Στην πρωτοβάθμια που ήμουν εγώ φέτος είχαν γράψει στη σελίδα ότι στις 11/07 μπήκε το 90% του μισθού που θα παίρναμε για τις μέρες του Ιουνίου. Ανέφεραν ότι το υπόλοιπο 10% και η αποζημίωση μη ληφθείσας αδειας θα μπουν τις επόμενες ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #954 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:03:13 μμ »
Ε αυτό θα είναι τότε. Προφανώς μπήκε όλος ο μισθός και λείπει η αποζημίωση. Αλλά τραγικό να μας βάζουν χρήματα σε 3 δόσεις. Λες και περιμένουμε και κανένα ποσό άξιο λόγου.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #955 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:08:08 μμ »
Κάποιος στο άλλο τόπικ είχε πει ότι θα μας έβαζαν το 90% του μισθού αρχικά και το 10% αργότερα. Μήπως είναι αυτό;
Τι κλιμάκιο είμαι, καλή ερώτηση.... δεν ρώτησα ποτέ να μάθω τελικά  ::). Στην αρχή της χρονιάς όμως δεν λέγανε ότι σε εμάς τους αναπληρωτές δεν αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία, ή ούτε αυτό δεν το είχα καταλάβει καλά; Πάντως η αλήθεια είναι ότι στη διεύθυνση όταν με προσλάβαν τους τα πήγα όλα, και βεβαίωση για την μη εκπαιδευτική προϋπηρεσία.
Α, το πόσο θα πάρεις για τις 21 ημέρες μην το κάνεις με απευθυείας πράξη πάνω στα καθαρά που έπαιρνες για τις τριάντα, υπολογίζεται με βάση τις ακαθάριστες αποδοχές, όπως μας εξηγούσαν στο άλλο τόπικ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:31:56 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #956 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:14:39 μμ »
Όχι μας βάλανε κανονικά τα κλιμάκια με βάση την προϋπηρεσία που τους είχαμε πάει. Εγώ έχω και μια απόφαση φετινή (με ημερομηνία Φεβρουαρίου του 2013) που λέει οτι με βάλανε στο Ε0 κλιμάκιο λόγω της προϋπηρεσίας. Ούτε εγώ είχα ασχοληθεί πέρα από το να τους πάω τις βεβαιώσεις και αν θυμάμαι καλά μου έφερε την απόφαση αυτή ο διευθυντής στο σχολείο. Όπως και να έχει σε λίγες μέρες αν δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο θα τηλεφωνήσω στην διεύθυνση να μάθω λεπτομέρειες και θα ενημερώσω εδω.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #957 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:29:14 μμ »
Και εγώ πληρώθηκα ένα ποσό στις 12/7. Περίπου 670 ευρώ. Βέβαια, είχα αλλάξει κλιμάκιο το Μάιο, οπότε περίμενα λίγα περισσότερα από αυτά που μου έδωσαν τον Ιούνιο (με τον πρόχειρο υπολογισμό 21/30). Οπότε είναι πιθανό να μας έχουν πληρώσει το 90% και να περιμένουμε τα υπόλοιπα μαζί με την αποζημίωση. Κάτι τέτοιο πρέπει να είχαν κάνει και πέρσι. Απλά τότε πρέπει να μας είχαν πληρώσει μέχρι τις 10 Ιουλίου. Επίσης, κάπου διάβασα ότι φέτος θα είναι μειωμένη η αποζημίωση, επειδή πλέον υπολογίζεται με διαφορετικό τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #958 στις: Ιούλιος 19, 2013, 03:34:56 μμ »
Όχι μας βάλανε κανονικά τα κλιμάκια με βάση την προϋπηρεσία που τους είχαμε πάει. Εγώ έχω και μια απόφαση φετινή (με ημερομηνία Φεβρουαρίου του 2013) που λέει οτι με βάλανε στο Ε0 κλιμάκιο λόγω της προϋπηρεσίας. Ούτε εγώ είχα ασχοληθεί πέρα από το να τους πάω τις βεβαιώσεις και αν θυμάμαι καλά μου έφερε την απόφαση αυτή ο διευθυντής στο σχολείο. Όπως και να έχει σε λίγες μέρες αν δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο θα τηλεφωνήσω στην διεύθυνση να μάθω λεπτομέρειες και θα ενημερώσω εδω.
Πόση προϋπηρεσία έχεις είπαμε; Γιατί αν εσύ με Ε0 κλιμάκιο έπαίρνες 940, εγώ γιατί έπαιρνα 930; Το επίδομα παιδιών που πήγε;

Να ρωτήσω κάτι άλλο μήπως ξέρετε : όταν παίρνουμε αναρρωτικές μας κόβουν λεφτά από την πρώτη μέρα; (ρωτάω γιατί πέρασα πολλές ιώσεις φέτος και ίσως για αυτό έχασα τη μπάλα με το πόσα έπαιρνα)


Εμάς πάντως πέρυσι μας είχαν πληρώσει περίπου 20/7. Και νωρίς μου φάνηκε φέτος!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #959 στις: Ιούλιος 19, 2013, 04:01:53 μμ »
Δεν έχω το χαρτί μπροστά μου αυτή τη στιγμή , όμως νομίζω πως έλεγε πως κατά την ημερομηνία ανάληψης (2/10) είχα 2,5 χρόνια περίπου χρόνια προϋπηρεσίας (30μηνο δηλαδή).

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #960 στις: Ιούλιος 19, 2013, 04:03:47 μμ »
εγω παντως αλλες φορες επαιρνα 934 και καποιες 947, γιατι? ακομη αναρωτιεμαι!!!
σχετικα με τις αναρρωτικες για τις πρωτες 3 μερες παιρνεις το μισο ημερομισθιο και για καθε επομενη πληρωνεσαι τα μισα απο το ικα και τα μισα απο το παιδειας!!!!
εμενα παλι μου εχουν βαλει μονο 597 ευρω και δεν ξερω αν ειναι η απολυση η ο μισθος!!!!!και ποτε θα παρουμε τα υπολοιπα????φτασαμε 20 ιουλιου πια....

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #961 στις: Ιούλιος 19, 2013, 04:07:17 μμ »
εγω παντως αλλες φορες επαιρνα 934 και καποιες 947, γιατι? ακομη αναρωτιεμαι!!!
σχετικα με τις αναρρωτικες για τις πρωτες 3 μερες παιρνεις το μισο ημερομισθιο και για καθε επομενη πληρωνεσαι τα μισα απο το ικα και τα μισα απο το παιδειας!!!!
εμενα παλι μου εχουν βαλει μονο 597 ευρω και δεν ξερω αν ειναι η απολυση η ο μισθος!!!!!και ποτε θα παρουμε τα υπολοιπα????φτασαμε 20 ιουλιου πια....


Τα ίδια ακριβώς μου είχαν βάλει και μένα στις 11/7 και σήμερα βάλανε άλλα 66. Αυτό έλεγα παραπάνω, αν θες δες το για να καταλάβεις αναλυτικά. Αν είσαι Α Αθήνας το ίδιο θα ισχύει και για σένα.

Όσο για το ποσό πράγματι κάποιο μήνα ήταν λίγο παραπάνω, κάποιο λίγο παρακάτω. Το είχαμε δει πολλοί συνάδερφοι αυτό. Ο ΜΟ όμως έβγαινε οκ.

Αποσυνδεδεμένος demi83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #962 στις: Ιούλιος 20, 2013, 11:41:16 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω όποιους αναπληρωτές (κυρίως μέσω ΕΣΠΑ) ήταν φέτος στην Β' Αθήνα....αν γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δούμε αναλυτικά την μισθοδοσία κάθε μήνα από την σελίδα της ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ.
Μπαίνω δεξιά σε ένα παράθυρο που λέει "Μισθοδοσία" αλλά ζητάει εκτός από αριθμό ΙΚΑ και ΑΜΚΑ..τον αριθμό μητρώου, τον οποίο έχουν οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί...

Έχει προσπαθήσει κανείς;;; Παλιά που ήμουν σε άλλες διευθύνσεις εκτός Αθηνών μόνο τον αριθμό ΙΚΑ ζητούσαν και τα έβλεπα αμέσως!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #963 στις: Ιούλιος 22, 2013, 07:35:55 μμ »
Δ' Αθήνας πρωτοβάθμια, μου έβαλαν σήμερα το επίδομα μη ληφθείσας άδειας. 630 ευρώ περίπου, αλλά έχω μια επιφύλαξη ότι δεν είναι μόνο το ποσό του επιδόματος, επειδή δεν πρέπει να μου είχαν πληρώσει ολόκληρο το μισθό του Ιουνίου.

Αποσυνδεδεμένος rac

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #964 στις: Ιούλιος 22, 2013, 07:44:52 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω όποιους αναπληρωτές (κυρίως μέσω ΕΣΠΑ) ήταν φέτος στην Β' Αθήνα....αν γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δούμε αναλυτικά την μισθοδοσία κάθε μήνα από την σελίδα της ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ.
Μπαίνω δεξιά σε ένα παράθυρο που λέει "Μισθοδοσία" αλλά ζητάει εκτός από αριθμό ΙΚΑ και ΑΜΚΑ..τον αριθμό μητρώου, τον οποίο έχουν οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί...

Έχει προσπαθήσει κανείς;;; Παλιά που ήμουν σε άλλες διευθύνσεις εκτός Αθηνών μόνο τον αριθμό ΙΚΑ ζητούσαν και τα έβλεπα αμέσως!
ΠΕ 70

Αποσυνδεδεμένος rac

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #965 στις: Ιούλιος 22, 2013, 07:55:45 μμ »
Δοκιμασε στον αριθμο μητρωου να βαλεις ξανα το αμκα,απ οτι θυμαμαι αυτο εκανα εγω!
ΠΕ 70

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.