*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 392053 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #294 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:43:15 πμ »
Εάν αναφέρεσαι στο αγγλόφωνο ενός έτους μεταπτυχιακό "Diploma magistr-Special Education/Πανεπιστήμιο Σόφιας Αγ.Κλημεντ Οχρίντσκι", αυτό λειτουργεί πρώτη φορά, έγινε μία συνάντηση ενός Σ/Κ πριν 3-4 εβδομάδες και η επόμενη συνάντηση είναι τα Χριστούγεννα. Στο πρώτο Σ/Κ εγώ έμαθα ότι επικρατούσε χάος, κανένας δεν έδινε σαφείς απαντήσεις και οι φοιτητές ήταν ολίγον τι στα χαμένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:18:39 »

Αποσυνδεδεμένος karanatasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #295 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:50:06 πμ »
 σ αυτο αναφερομαι και ξερω πωσ εχουν παει δυο φορεσ μεχρι στιγμησ. και το συγκεκριμενο λειτουργει απο περσι.και μεχρι τα χριστουγεννα θα πανε και αλλεσ φορεσ. τα σχολεια στη βουλγαρια ειναι κλειστα τα χριστουγεννα.γιορταζουν και αυτοι.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #296 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:56:01 πμ »
Λυπάμαι αλλά οι πληροφορίες σου δεν είναι απολύτως σωστές. Προφανώς αυτός που σου δίνει τις πληροφορίες δεν λέει την πάσα αλήθεια, ακριβώς για να μην αμφισβητηθεί η αξία του προγράμματος και αντιμετωπίσει πρόβλημα αύριο μεθαύριο και για να δημιουργήσει εντυπώσεις για το πόσο δύσκολο και απαιτητικό είναι το πρόγραμμα. Δεν είναι έτσι όμως. Σχετικά με την δεύτερη συνάντηση που είναι στην περίοδο των Χριστουγέννων, πρόκειται πάλι για ένα Σ/Κ και αυτό για να εξυπηρετηθούν οι φοιτητές, που είναι στη συντριπτική τους πλειοψηφία Έλληνες.

Αποσυνδεδεμένος karanatasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #297 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:01:08 μμ »
τι να πω? απλα οποιοσ εχει αμφιβολιεσ μπαινει στο site και βλεπει το προγραμμα σπουδων. παντωσ συνεχιζω να πιστευω οτι ισχυουν αυτα που λεω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:18:39 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #298 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:05:33 μμ »
Το πρόγραμμα σπουδών δε λέει τίποτα. Η πραγματικότητα είναι άλλη. Εγώ προσωπικά ό,τι ήξερα το είπα. Τώρα αν κάποιος θέλει να τρέφει ελπίδες ή να παίξει με τις πιθανότητες και να πείσει τον εαυτό του...τι να πω...μπορεί και να του βγει σε καλό. Και μόνο που έχουμε γεμίσει τόσες σελίδες για το θέμα, δείχνει ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Ο καθένας ας αποφασίσει μόνος του.

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #299 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:07:50 μμ »
Απαιτητικό στα χρήματα είναι μόνο...γιατί διαφορετικά στο ξεκαθαρίζουν απο το πρώτο τηλέφωνο πως όλοι παίρνουν το πτυχιο και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... Εκμεταλευτές ελπίδας και ονείρων είναι...
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #300 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:35:01 μμ »
ο καθένας έχει την άποψη του. επειδη λοιπον το ζω ολο αυτο δεν προσπαθω να πεισω κανεναν με τα λεγομενα μου οποιος ενδιαφερεται μπορει να το παρακοπουθησει. το κατακρινουν ολοι διότι αφορα την ειδική αγωγη.  τι να κανουμε δεν ειχαμε περισσοτερα χρηματα να παρακολουθησουμε το ιδιο μεταπτυχιακο σε αλλη χωρα και στην ελλαδα μπαινουν πολυ λίγοι . παλι θα την κανουμε την προσπαθεια να μπουμε και ελληνικο πανεπιστημιο βεβαια, διότι ότι μαθαίνεις είναι για το καλό των παιδιών. εγω προς το παρον είμαι ευχαριστημενη. ολες οι απαραιτητες ωρες καλυπτονται και εχει αρκετη δουλιτσα.  σιγουρα υπαρχουν και τα λαμογια αλλα ας μην μας παιρνει ολους η μπαλα

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #301 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:39:42 μμ »
Απαιτητικό στα χρήματα είναι μόνο...γιατί διαφορετικά στο ξεκαθαρίζουν απο το πρώτο τηλέφωνο πως όλοι παίρνουν το πτυχιο και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... Εκμεταλευτές ελπίδας και ονείρων είναι...


   υπαρχουν αρκετα γραφεια που στον βωμο του χρηματος λένε διαφορα. γνωριζω γιατι το εψαχνα απο το Μαιο ολο αυτο. βεβαια σιγουρα θα υπαρχουν και αξιοπιστα. εδω πηγαν παιδια στην ιταλια για μεταπτυχιακο αγγλοφωνο υποτιθεται και στο τελος τους ειπαν απο το πανεπιστημιο ολα στα ιταλικα. τι να λέμε τωρα???

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #302 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:47:16 μμ »
ο καθένας έχει την άποψη του. επειδη λοιπον το ζω ολο αυτο δεν προσπαθω να πεισω κανεναν με τα λεγομενα μου οποιος ενδιαφερεται μπορει να το παρακοπουθησει. το κατακρινουν ολοι διότι αφορα την ειδική αγωγη.  τι να κανουμε δεν ειχαμε περισσοτερα χρηματα να παρακολουθησουμε το ιδιο μεταπτυχιακο σε αλλη χωρα και στην ελλαδα μπαινουν πολυ λίγοι . παλι θα την κανουμε την προσπαθεια να μπουμε και ελληνικο πανεπιστημιο βεβαια, διότι ότι μαθαίνεις είναι για το καλό των παιδιών. εγω προς το παρον είμαι ευχαριστημενη. ολες οι απαραιτητες ωρες καλυπτονται και εχει αρκετη δουλιτσα.  σιγουρα υπαρχουν και τα λαμογια αλλα ας μην μας παιρνει ολους η μπαλα

Δε σας παίρνει η μπάλα. Ανταλλάσσουμε απλώς απόψεις για να έχουν όσοι ενδιαφέρονται μια εικόνα. Μιας και το ζεις, τελικά κάθε πότε έχει συνάντηση;

Αποσυνδεδεμένος karanatasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #303 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 12:57:36 μμ »
ο καθένας έχει την άποψη του. επειδη λοιπον το ζω ολο αυτο δεν προσπαθω να πεισω κανεναν με τα λεγομενα μου οποιος ενδιαφερεται μπορει να το παρακοπουθησει. το κατακρινουν ολοι διότι αφορα την ειδική αγωγη.  τι να κανουμε δεν ειχαμε περισσοτερα χρηματα να παρακολουθησουμε το ιδιο μεταπτυχιακο σε αλλη χωρα και στην ελλαδα μπαινουν πολυ λίγοι . παλι θα την κανουμε την προσπαθεια να μπουμε και ελληνικο πανεπιστημιο βεβαια, διότι ότι μαθαίνεις είναι για το καλό των παιδιών. εγω προς το παρον είμαι ευχαριστημενη. ολες οι απαραιτητες ωρες καλυπτονται και εχει αρκετη δουλιτσα.  σιγουρα υπαρχουν και τα λαμογια αλλα ας μην μας παιρνει ολους η μπαλα

και γω συμφωνω σ αυτο. αν ηταν κανενα αλλο μεταπτυχιακο κανεισ δεν θα ελεγε τιποτα. ελεοσ με την ειδικη αγωγη...οτι μπορει ο καθενασ κανει.

Συνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #304 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 01:06:50 μμ »
Eγώ από ότι διαβάζω, καταλαβαίνω ότι πρόκειται για μεταπτυχιακό αμφιβόλου ποιότητας.Τώρα όσοι το παρακολουθούν θα το αναγάγουν σε πολύ σημαντικό,απαιτητικό κ.λ.π.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2011, 02:40:59 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #305 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 02:32:30 μμ »
ο καθένας έχει την άποψη του. επειδη λοιπον το ζω ολο αυτο δεν προσπαθω να πεισω κανεναν με τα λεγομενα μου οποιος ενδιαφερεται μπορει να το παρακοπουθησει. το κατακρινουν ολοι διότι αφορα την ειδική αγωγη.  τι να κανουμε δεν ειχαμε περισσοτερα χρηματα να παρακολουθησουμε το ιδιο μεταπτυχιακο σε αλλη χωρα και στην ελλαδα μπαινουν πολυ λίγοι . παλι θα την κανουμε την προσπαθεια να μπουμε και ελληνικο πανεπιστημιο βεβαια, διότι ότι μαθαίνεις είναι για το καλό των παιδιών. εγω προς το παρον είμαι ευχαριστημενη. ολες οι απαραιτητες ωρες καλυπτονται και εχει αρκετη δουλιτσα.  σιγουρα υπαρχουν και τα λαμογια αλλα ας μην μας παιρνει ολους η μπαλα

Δε σας παίρνει η μπάλα. Ανταλλάσσουμε απλώς απόψεις για να έχουν όσοι ενδιαφέρονται μια εικόνα. Μιας και το ζεις, τελικά κάθε πότε έχει συνάντηση;

προς το παρον παρακολουθουμε καθε σ/κ. αν αλλαξει κατι θα σας ενημερώσω. μας είπαν απο εκει παντως πως δεν θα μπορεσουν να δικαιολογησουν παραπανω απουσιες απο αυτες που δικαιουμαστε και πως οποιαδηποτε τετοια κινηση μας καθιστα εκτος αναγνωρισης φυσικα. ενας που εκπροσωπει το πανεπιστημιο φανηκε πολυ ενοχλημενος με την καταγγελια γιατι θιχτηκεη αξιοπιστια του πανεπιστημιου. αρκετα παιδια παραπονεθηκαν που αυξηθηκαν τα μαθηματα απο ότι είχαμε ενημερωθει απο τα γραφεια αλλα καλως εγινε. τα προηγουμενα παιδια τελειωσαν το ιδιο μεταπτυχιακο αλλα βουλγαροφωνο. είναι η πρωτη φορα που λειτουργει αγγλοφωνο. τα αγγλικα τους ειναι καλα κατανοητα .

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #306 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 02:39:11 μμ »
Eγώ από ότι διαβάζω, καταλαβαίνω πρόκειται για μεταπτυχιακό αμφιβόλου ποιότητας.Τώρα όσοι το παρακολουθούν θα το αναγάγουν σε πολύ σημαντικό,απαιτητικό κ.λ.π.

αποψη σου και σεβαστη παρ οτι με θιγεις. δεν προκειται να αλλαξω γνωμη σε κανεναν εδω μεσα. μιλω λοιπον για τα παιδια που ενδιαφερονται , το εχουν ψαξει και επιθυμουν να το κανουν. ολοι δικαιουνται να ασχοληθουν με αυτον τον τομεα , αλλοι εχουν χρηματα και πανε στην αγγλια και αλλοι με το ιδιο ενδιαφερον εχουν λιγοτερα και πανε Βουλγαρια.

Συνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #307 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 02:43:19 μμ »
Eγώ από ότι διαβάζω, καταλαβαίνω πρόκειται για μεταπτυχιακό αμφιβόλου ποιότητας.Τώρα όσοι το παρακολουθούν θα το αναγάγουν σε πολύ σημαντικό,απαιτητικό κ.λ.π.

αποψη σου και σεβαστη παρ οτι με θιγεις. δεν προκειται να αλλαξω γνωμη σε κανεναν εδω μεσα. μιλω λοιπον για τα παιδια που ενδιαφερονται , το εχουν ψαξει και επιθυμουν να το κανουν. ολοι δικαιουνται να ασχοληθουν με αυτον τον τομεα , αλλοι εχουν χρηματα και πανε στην αγγλια και αλλοι με το ιδιο ενδιαφερον εχουν λιγοτερα και πανε Βουλγαρια.
Δεν είχα καμία πρόθεση να σε θίξω.Απλά εξέφρασα την άποψή μου,για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 438
Σύνολο: 452

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.