*

Ψηφοφορία

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣΕΠ ΤΟ 2011-2012?

ΝΑΙ
22 (34.4%)
ΟΧΙ
35 (54.7%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ
7 (10.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 64

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?  (Αναγνώστηκε 9316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 18, 2011, 11:46:40 μμ »
Το νέο σύστημα προσλήψεων που θα επιτρέπει να γίνονται ελάχιστοι έως και καθόλου διορισμοί (ανάλογα με τις υποτιθέμενες ανάγκες, οι οποίες γίνονται όλο και λιγότερες μετά από τις συγχωνεύσεις).

Πάντως εγώ ήθελα να πιστεύω ότι θα γίνει διαγωνισμός, για αυτό ίσως και να μην ήμουν αντικειμενικός στην κρίση.
Εφόσον, όμως, το βλέπεις κι εσύ ξεκάθαρα, χωρίς να σε παροδηγεί ενδεχομένως η επιθυμία σου να γίνει αργότερα, διαλύθηκε πλέον οποιαδήποτε αμφιβολία ότι θα μπορούσε να γίνει το 2013. Διαγωνισμός ΑΣΕΠ θα γίνει το 2012.

Ας ελπίσουμε ότι θα απορροφήσει ένα κομμάτι του 24μήνου στους φιλόλογους που υπάρχουν αρκετές ανάγκες.
Εύχομαι το καλύτερο και για σένα Lila_76.
Το καλύτερο για όλους είναι υποκειμενικό....Αν δεν γίνει το 12 γιατί ενδεχομένως να μην τους βγαίνει για πολλούς και διάφορους λόγους,εγώ θα πανηγυρίζω πρώτη :D :D
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:08:59 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 19, 2011, 12:11:44 πμ »
Το νέο σύστημα προσλήψεων που θα επιτρέπει να γίνονται ελάχιστοι έως και καθόλου διορισμοί (ανάλογα με τις υποτιθέμενες ανάγκες, οι οποίες γίνονται όλο και λιγότερες μετά από τις συγχωνεύσεις).

Πάντως εγώ ήθελα να πιστεύω ότι θα γίνει διαγωνισμός, για αυτό ίσως και να μην ήμουν αντικειμενικός στην κρίση.
Εφόσον, όμως, το βλέπεις κι εσύ ξεκάθαρα, χωρίς να σε παροδηγεί ενδεχομένως η επιθυμία σου να γίνει αργότερα, διαλύθηκε πλέον οποιαδήποτε αμφιβολία ότι θα μπορούσε να γίνει το 2013. Διαγωνισμός ΑΣΕΠ θα γίνει το 2012.

Ας ελπίσουμε ότι θα απορροφήσει ένα κομμάτι του 24μήνου στους φιλόλογους που υπάρχουν αρκετές ανάγκες.
Εύχομαι το καλύτερο και για σένα Lila_76.
Το καλύτερο για όλους είναι υποκειμενικό....Αν δεν γίνει το 12 γιατί ενδεχομένως να μην τους βγαίνει για πολλούς και διάφορους λόγους,εγώ θα πανηγυρίζω πρώτη :D :D

Και εγώ! Να ξαναπάω αναπληρωτής και μετά, όταν θα ξανανοίξουν οι όποιοι διορισμοί κάποια στιγμή, με την βαθμάρα μου και με την προυπηρεσιάρα μου να είμαι στους διοριστέους και να πάω να απολαύσω τσάι του βουνού σε ορεινές περιοχές, όπως και φρέσκο ψαράκι σε απομακρυσμένα νησιά... Να μεγαλώσουν και λίγο οι τσούπες μου...  :D

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 19, 2011, 12:36:56 πμ »
Μου αρέσει που έχουμε όλοι θετικό πνεύμα. Ξεχειλίζουμε από αισιοδοξία. Μακάρι να πανηγυρίσεις Λίλα. Θα βγούμε να χαρούμε με τη χαρά σου. Μόνο που εγώ είμαι στη Θεσσαλονίκη. Αλλά σε κάποιο νησάκι θα συναντηθούμε...

Μου αρέσει που ο Πάνος δε χαλιέται είτε τον στείλουν σε καμιά βουνοκορφή τρία χρόνια διότι θα μαζεύει τσάι, είτε τον στείλουν για τρία χρόνια σε απομακρυσμένο νησί επειδή θα τρώει το ψαράκι του (και θα πίνει το ουζάκι του να προσθέσω εγώ). ;D

Μπράβο ρε Πάνο. Τις τσούπες σου και τα μάτια σου! Σε νησί θα μεγαλώσουν καλύτερα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 19, 2011, 01:03:08 πμ »
Μου αρέσει που έχουμε όλοι θετικό πνεύμα. Ξεχειλίζουμε από αισιοδοξία. Μακάρι να πανηγυρίσεις Λίλα. Θα βγούμε να χαρούμε με τη χαρά σου. Μόνο που εγώ είμαι στη Θεσσαλονίκη. Αλλά σε κάποιο νησάκι θα συναντηθούμε...

Μου αρέσει που ο Πάνος δε χαλιέται είτε τον στείλουν σε καμιά βουνοκορφή τρία χρόνια διότι θα μαζεύει τσάι, είτε τον στείλουν για τρία χρόνια σε απομακρυσμένο νησί επειδή θα τρώει το ψαράκι του (και θα πίνει το ουζάκι του να προσθέσω εγώ). ;D

Μπράβο ρε Πάνο. Τις τσούπες σου και τα μάτια σου! Σε νησί θα μεγαλώσουν καλύτερα!  ;)
Aυτό δεν είναι όμως το ωραίο;;;;Ο διάλογος με επιχειρήματα και ανταλλαγη απόψεων;;;;Πολυφωνία...Εγώ το έχω πάρει απόφαση....Λειψούς στην καλύτερη....Πάρτε το κι εσείς,να μην μας πέσει και πολύ βαρύ....... :-\ :-\
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:08:59 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 19, 2011, 01:16:44 πμ »
Φυσικά και είναι αυτό το ωραίο. Πολυφωνία. Αν δεν ξέρουμε να κάνουμε διάλογο παραθέτοντας τα επιχειρήματά μας και αντιλαμβανόμενοι τα επιχειρήματα του άλλου, αν δεν μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και να δεχόμαστε ότι ο συνομιλητής μας μπορεί να έχει τη δική του άποψη, τότε τι είδους εκπαιδευτικοί είμαστε;;;

Εγώ θα έχω καλύτερη τύχη... Στους λειψούς δεν έχει ΕΠΑΛ ;)
Αλλά μια Κάρπαθος θα μπορούσε να είναι νομίζω το χειρότερο. :P
Εκτός αν εξακολουθήσει να υπάρχει ΕΠΑΛ στη Σύμη και στο Κουφονήσι. :o

Πάω να ονειρευτώ το νησί που θα με στείλει η Αννούλα μας. Καλό Βράδυ!

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 19, 2011, 01:27:44 πμ »
Φυσικά και είναι αυτό το ωραίο. Πολυφωνία. Αν δεν ξέρουμε να κάνουμε διάλογο παραθέτοντας τα επιχειρήματά μας και αντιλαμβανόμενοι τα επιχειρήματα του άλλου, αν δεν μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και να δεχόμαστε ότι ο συνομιλητής μας μπορεί να έχει τη δική του άποψη, τότε τι είδους εκπαιδευτικοί είμαστε;;;

Εγώ θα έχω καλύτερη τύχη... Στους λειψούς δεν έχει ΕΠΑΛ ;)
Αλλά μια Κάρπαθος θα μπορούσε να είναι νομίζω το χειρότερο. :P
Εκτός αν εξακολουθήσει να υπάρχει ΕΠΑΛ στη Σύμη και στο Κουφονήσι. :o

Πάω να ονειρευτώ το νησί που θα με στείλει η Αννούλα μας. Καλό Βράδυ!
Τα Κουφονήσια πάντως είναι τέλεια....Μακάρι να με έστελνε εκεί....Όπως και να χει με τόσες συγχωνεύσεις,μόνο κατά κει βλέπω να υπάρχουν κενά......
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.