*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 17453 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:07:11 μμ »
Οι επιτυχόντες αυτού του διαγωνισμού θα παίρνουν επιπλέον μόρια (εκτός από τα μόρια της επιτυχίας στο διαγωνισμό) και από τα εξής:

Α. Κοινωνικά κριτήρια (πολύτεκνοι, τρίτεκνοι, τα άτομα με αναπηρία). Η ύπαρξη περισσοτέρων από τρία τέκνα και η μόνιμη αναπηρία μοριοοτείται με 5 μόρια)

Β. Μόρια θα  δίνονται και  στην προϋπηρεσία και ιδιαίτερα στην προϋπηρεσία άνω των 24 μηνών. Σύμφωνα με πληροφορίεςτο νομοσχέδιο, που όλα δείχνουν ότι θα κατατεθεί στη Βουλή αυτή την εβδομάδα, προβλέπει ως βαθμολογική βάση στο διαγωνισμό κατά μέσο όρο το 55 (αλλά οι 50 μονάδες σε κάθε ενότητα)με άριστα το 100 και στη μοριοδότηση της προϋπηρεσίας ως ανώτατο όριο τις 17,50 μονάδες.

Γ. Μόρια που αφορούν το βαθμό πτυχίου, τις επιπλέον σπουδές όπως μεταπτυχιακός - διδακτορικός τίτλος (από 2-5 μόρια), δεύτερο πτυχίο (στις επιστήμες της αγωγής ή σε γνωστικό αντικείμενο σχετικό με τα μαθήματα που διδάσκονται στην ίδια βαθμίδα εκπαίδευσης ή στη διδακτική), καθώς και (για πρώτη φορά) μόρια για γνώση ξένης γλώσσας (1-2 μόρια) και πιστοποιημένη γνώση χειρισμού Η/Υ (1 μόριο)


Αρα 1,00
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:25 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:08:48 μμ »
ευχαριστω Stelios,  maryk  & Tsampika  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2011, 03:12:49 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:22:24 μμ »
Οι περισσοτερες σχολες δινουν ενα πιστοποιητικο στους πτυχιουχους τους οπου πιστοποιειται οι γνωση η/υ,αντιστοιχο με  το ecdl.Aρκει να εχεις παρει 4 μαθηματα απο τη σχολη σχετικα με υπολογιστη!(καμια φορα οριζουν και καποια ασχετα!) Εγω αφου επικοινωνησα με τη γραμματεια μου,εστειλα courier να παρει το χαρτι και να μου το φερει,(το πολυποθητο) ,μολις διαπιστωσα πως δεν ειναι τπτ αλλο απο την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα!!! :o εμ κατι δεν παει καλα εδω ετσι?! αυτο το χαρτι το ειχα ετσι κ αλλιως!! θα περιμενω μεχρι αυριο το πρωι για να επικοινωνησω με τη γραμματεια μου..απλα αν εχει καποιος αυτη τη βεβαιωση απο τη σχολη του,μπορει να μας πει τι μορφη εχει??? ???
Πότε εγινε αυτό¨και σε ποιες σχολες?
Γιατι όταν σπούδαζα εγώ με το ζόρι είχαμε κάποιους υπολογιστες που λειτουργούσαν με "κάρβουνο"!Γινόταν κάποια σεμινάρια που δεχόταν πολύ λίγα άτομα (όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε) αλλά πιστοποίηση δεν έδιναν...Αλλά και πάλι να την κάνεις τι?Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει οι σχολές που έχουν παιδαγωγικά μαθήματα στο πρόγραμμα σπουδών να μας δώσουν παιδαγωγική κατάρτιση και να μη χρειαστεί να τρέξουμε να την εξασφαλίσουμε!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:28:26 μμ »
Οι περισσοτερες σχολες δινουν ενα πιστοποιητικο στους πτυχιουχους τους οπου πιστοποιειται οι γνωση η/υ,αντιστοιχο με  το ecdl.Aρκει να εχεις παρει 4 μαθηματα απο τη σχολη σχετικα με υπολογιστη!(καμια φορα οριζουν και καποια ασχετα!) Εγω αφου επικοινωνησα με τη γραμματεια μου,εστειλα courier να παρει το χαρτι και να μου το φερει,(το πολυποθητο) ,μολις διαπιστωσα πως δεν ειναι τπτ αλλο απο την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα!!! :o εμ κατι δεν παει καλα εδω ετσι?! αυτο το χαρτι το ειχα ετσι κ αλλιως!! θα περιμενω μεχρι αυριο το πρωι για να επικοινωνησω με τη γραμματεια μου..απλα αν εχει καποιος αυτη τη βεβαιωση απο τη σχολη του,μπορει να μας πει τι μορφη εχει??? ???
Πότε εγινε αυτό¨και σε ποιες σχολες?
Γιατι όταν σπούδαζα εγώ με το ζόρι είχαμε κάποιους υπολογιστες που λειτουργούσαν με "κάρβουνο"!Γινόταν κάποια σεμινάρια που δεχόταν πολύ λίγα άτομα (όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε) αλλά πιστοποίηση δεν έδιναν...Αλλά και πάλι να την κάνεις τι?Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει οι σχολές που έχουν παιδαγωγικά μαθήματα στο πρόγραμμα σπουδών να μας δώσουν παιδαγωγική κατάρτιση και να μη χρειαστεί να τρέξουμε να την εξασφαλίσουμε!

Το πιστοποιητικό που δίνεται σε πτυχιούχους αρκετών σχολών (θετικών επιστημών, πολυτεχνικών κλπ) αποτελείται από μια βεβαίωση (όπου αναφέρονται τα σχετικά) και την αναλυτική βαθμολογία του πτυχιούχου (όπου φαίνονται τα 4 μαθήματα, σχετικά με γνώση και χειρισμό Η/Υ). Προφανώς, π.χ. μια θεολογική σχολή δεν μπορεί να δίνει τέτοια βεβαίωση.
Tsampika: η βεβαίωση που δίνει η γραμματεία αναφέρει το Π.Δ. σύμφωνα με το οποίο έχει ο πτυχιούχος της σχολής αυτής το δικαίωμα για αυτήν, ενώ αναφέρονται και τα 4 μαθήματα του προγράμματος σπουδών με βάση τα οποία χορηγείται η βεβαίωση αυτή.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:25 »

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:37:04 μμ »
Οι περισσοτερες σχολες δινουν ενα πιστοποιητικο στους πτυχιουχους τους οπου πιστοποιειται οι γνωση η/υ,αντιστοιχο με  το ecdl.Aρκει να εχεις παρει 4 μαθηματα απο τη σχολη σχετικα με υπολογιστη!(καμια φορα οριζουν και καποια ασχετα!) Εγω αφου επικοινωνησα με τη γραμματεια μου,εστειλα courier να παρει το χαρτι και να μου το φερει,(το πολυποθητο) ,μολις διαπιστωσα πως δεν ειναι τπτ αλλο απο την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα!!! :o εμ κατι δεν παει καλα εδω ετσι?! αυτο το χαρτι το ειχα ετσι κ αλλιως!! θα περιμενω μεχρι αυριο το πρωι για να επικοινωνησω με τη γραμματεια μου..απλα αν εχει καποιος αυτη τη βεβαιωση απο τη σχολη του,μπορει να μας πει τι μορφη εχει??? ???
Πότε εγινε αυτό¨και σε ποιες σχολες?
Γιατι όταν σπούδαζα εγώ με το ζόρι είχαμε κάποιους υπολογιστες που λειτουργούσαν με "κάρβουνο"!Γινόταν κάποια σεμινάρια που δεχόταν πολύ λίγα άτομα (όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε) αλλά πιστοποίηση δεν έδιναν...Αλλά και πάλι να την κάνεις τι?Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει οι σχολές που έχουν παιδαγωγικά μαθήματα στο πρόγραμμα σπουδών να μας δώσουν παιδαγωγική κατάρτιση και να μη χρειαστεί να τρέξουμε να την εξασφαλίσουμε!

Το πιστοποιητικό που δίνεται σε πτυχιούχους αρκετών σχολών (θετικών επιστημών, πολυτεχνικών κλπ) αποτελείται από μια βεβαίωση (όπου αναφέρονται τα σχετικά) και την αναλυτική βαθμολογία του πτυχιούχου (όπου φαίνονται τα 4 μαθήματα, σχετικά με γνώση και χειρισμό Η/Υ). Προφανώς, π.χ. μια θεολογική σχολή δεν μπορεί να δίνει τέτοια βεβαίωση.
Tsampika: η βεβαίωση που δίνει η γραμματεία αναφέρει το Π.Δ. σύμφωνα με το οποίο έχει ο πτυχιούχος της σχολής αυτής το δικαίωμα για αυτήν, ενώ αναφέρονται και τα 4 μαθήματα του προγράμματος σπουδών με βάση τα οποία χορηγείται η βεβαίωση αυτή.
Landau εξακολουθω να μην καταλαβαινω...εγω δλδ σε μια προκυρηξη του δημοσιου θα δινω καθε φορα την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα??(δεν νομιζω). Οποτε μου εστειλαν ελλιπη αυτα πους τους ζητησαν ετσι δεν ειναι?? ???

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:40:38 μμ »
Οι περισσοτερες σχολες δινουν ενα πιστοποιητικο στους πτυχιουχους τους οπου πιστοποιειται οι γνωση η/υ,αντιστοιχο με  το ecdl.Aρκει να εχεις παρει 4 μαθηματα απο τη σχολη σχετικα με υπολογιστη!(καμια φορα οριζουν και καποια ασχετα!) Εγω αφου επικοινωνησα με τη γραμματεια μου,εστειλα courier να παρει το χαρτι και να μου το φερει,(το πολυποθητο) ,μολις διαπιστωσα πως δεν ειναι τπτ αλλο απο την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα!!! :o εμ κατι δεν παει καλα εδω ετσι?! αυτο το χαρτι το ειχα ετσι κ αλλιως!! θα περιμενω μεχρι αυριο το πρωι για να επικοινωνησω με τη γραμματεια μου..απλα αν εχει καποιος αυτη τη βεβαιωση απο τη σχολη του,μπορει να μας πει τι μορφη εχει??? ???
Πότε εγινε αυτό¨και σε ποιες σχολες?
Γιατι όταν σπούδαζα εγώ με το ζόρι είχαμε κάποιους υπολογιστες που λειτουργούσαν με "κάρβουνο"!Γινόταν κάποια σεμινάρια που δεχόταν πολύ λίγα άτομα (όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε) αλλά πιστοποίηση δεν έδιναν...Αλλά και πάλι να την κάνεις τι?Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει οι σχολές που έχουν παιδαγωγικά μαθήματα στο πρόγραμμα σπουδών να μας δώσουν παιδαγωγική κατάρτιση και να μη χρειαστεί να τρέξουμε να την εξασφαλίσουμε!
πολλες σχολες το δινουν αυτο!! εγω το δικαιωμαι επειδη πηρα τα εξης μαθηματα:
1)εισαγωγη στους η/υ
2)βασεις δεδομενων
3)αναλυση δεδομενων
4)οικονομετρια (ειχε καποια εργαστηρια στους υπολογιστες)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:47:43 μμ »
Το πιστοποιητικό που δίνεται σε πτυχιούχους αρκετών σχολών (θετικών επιστημών, πολυτεχνικών κλπ) αποτελείται από μια βεβαίωση (όπου αναφέρονται τα σχετικά) και την αναλυτική βαθμολογία του πτυχιούχου (όπου φαίνονται τα 4 μαθήματα, σχετικά με γνώση και χειρισμό Η/Υ). Προφανώς, π.χ. μια θεολογική σχολή δεν μπορεί να δίνει τέτοια βεβαίωση.
Tsampika: η βεβαίωση που δίνει η γραμματεία αναφέρει το Π.Δ. σύμφωνα με το οποίο έχει ο πτυχιούχος της σχολής αυτής το δικαίωμα για αυτήν, ενώ αναφέρονται και τα 4 μαθήματα του προγράμματος σπουδών με βάση τα οποία χορηγείται η βεβαίωση αυτή.
Landau εξακολουθω να μην καταλαβαινω...εγω δλδ σε μια προκυρηξη του δημοσιου θα δινω καθε φορα την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα??(δεν νομιζω). Οποτε μου εστειλαν ελλιπη αυτα πους τους ζητησαν ετσι δεν ειναι?? ???

Κανονικά, μαζί με την αναλυτική βαθμολογία, θα έπρεπε να υπάρχει και η βεβαίωση που ανέφερα. Οπότε, μάλλον ήταν ελλιπή αυτά που σου έστειλαν (ρώτα τους για τη βεβαίωση, πέρα από την αναλυτική βαθμολογία, που έτσι και αλλιώς θα είχες). Πρέπει οπωσδήποττε να υπάρχει η σχετική βεβαίωση.
Αν και δεν έτυχε να χρησιμοποιήσω ακόμα τη βεβαίωση αυτή, λογικά ναι, μαζί με αντίγραφο βεβαίωσης θα πρέπει να κατατίθεται και αντίγραφο της αναλυτικής βαθμολογίας (επικυρωμένα σε ΚΕΠ φυσικά).

Δική μου απορία: τα πιστοποιητικά για ξένες γλώσσες (proficiency κλπ) πρέπει να μεταφραστούν και να επικυρωθούν από δικηγόρο, για να τα δεχτεί το ΑΣΕΠ;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 17, 2011, 03:53:54 μμ »
Το πιστοποιητικό που δίνεται σε πτυχιούχους αρκετών σχολών (θετικών επιστημών, πολυτεχνικών κλπ) αποτελείται από μια βεβαίωση (όπου αναφέρονται τα σχετικά) και την αναλυτική βαθμολογία του πτυχιούχου (όπου φαίνονται τα 4 μαθήματα, σχετικά με γνώση και χειρισμό Η/Υ). Προφανώς, π.χ. μια θεολογική σχολή δεν μπορεί να δίνει τέτοια βεβαίωση.
Tsampika: η βεβαίωση που δίνει η γραμματεία αναφέρει το Π.Δ. σύμφωνα με το οποίο έχει ο πτυχιούχος της σχολής αυτής το δικαίωμα για αυτήν, ενώ αναφέρονται και τα 4 μαθήματα του προγράμματος σπουδών με βάση τα οποία χορηγείται η βεβαίωση αυτή.
Landau εξακολουθω να μην καταλαβαινω...εγω δλδ σε μια προκυρηξη του δημοσιου θα δινω καθε φορα την αναλυτικη μου βαθμολογια σε ολα τα μαθηματα??(δεν νομιζω). Οποτε μου εστειλαν ελλιπη αυτα πους τους ζητησαν ετσι δεν ειναι?? ???

Κανονικά, μαζί με την αναλυτική βαθμολογία, θα έπρεπε να υπάρχει και η βεβαίωση που ανέφερα. Οπότε, μάλλον ήταν ελλιπή αυτά που σου έστειλαν (ρώτα τους για τη βεβαίωση, πέρα από την αναλυτική βαθμολογία, που έτσι και αλλιώς θα είχες). Πρέπει οπωσδήποττε να υπάρχει η σχετική βεβαίωση.
Αν και δεν έτυχε να χρησιμοποιήσω ακόμα τη βεβαίωση αυτή, λογικά ναι, μαζί με αντίγραφο βεβαίωσης θα πρέπει να κατατίθεται και αντίγραφο της αναλυτικής βαθμολογίας (επικυρωμένα σε ΚΕΠ φυσικά).

Δική μου απορία: τα πιστοποιητικά για ξένες γλώσσες (proficiency κλπ) πρέπει να μεταφραστούν και να επικυρωθούν από δικηγόρο, για να τα δεχτεί το ΑΣΕΠ;
σ'ευχαριστω για την απαντηση σ! αυριο κιολας θα επικοινωνησω μαζι τους! και εγω εχω την ιδια απορια για τις ξενες γλωσσες! Γνωριζω,πως εχει βγει τα τελευταια χρονια ενας νομος που λεει πως οποιαδηποτε βεβαιωση,πτυχιο κλπ προερχεται απο ιδιωτικο φορεα(οποτε δν μπορει να επικυρωθει απο ΚΕΠ),μπορουμε εμεις οι ιδιοι να τα αναγνωρισουμε ως αντιγραφα των προτοτυπων με μια απλη υπευθυνη δηλωση! γιατι λοιπον να τρεχουμε σε δικηγορους και να τους θησαυριζουμε για το τπτ? ;)
απλα θα ηθελα να μου το επιβεβαιωσει καποιος αυτο αν γνωριζει κατι παραπανω για να ειμαστε 100% σιγουροι!

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:21:36 μμ »
Δική μου απορία: τα πιστοποιητικά για ξένες γλώσσες (proficiency κλπ) πρέπει να μεταφραστούν και να επικυρωθούν από δικηγόρο, για να τα δεχτεί το ΑΣΕΠ;
Ναι!Μπορεις να πας και στα δικαστηρια αντι για ιδιωτη και να αποφυγεις να πληρωσεις επισκεψη!
Γενικα ολα τα ξενογλωσσα εγγραφα χρειαζονται μεταφραση ωστε να χρησιμοποιηθουν σε ελληνικους δημοσιους φορεις
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 17, 2011, 04:52:34 μμ »
Δική μου απορία: τα πιστοποιητικά για ξένες γλώσσες (proficiency κλπ) πρέπει να μεταφραστούν και να επικυρωθούν από δικηγόρο, για να τα δεχτεί το ΑΣΕΠ;
Ναι!Μπορεις να πας και στα δικαστηρια αντι για ιδιωτη και να αποφυγεις να πληρωσεις επισκεψη!
Γενικα ολα τα ξενογλωσσα εγγραφα χρειαζονται μεταφραση ωστε να χρησιμοποιηθουν σε ελληνικους δημοσιους φορεις
Τα του Cambridge τα μεταφράζει και το Βρετανικό Ινστιτούτο.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 17, 2011, 05:26:30 μμ »
Για μεταφράσεις εγγράφων μπορείς να πας και  στη Μεταφραστική Υπηρεσία  του Υπουργείου Εξωτερικών
Αρίωνος 10, (περιοχή Ψυρρή)

http://www.mfa.gr/www.mfa.gr/el-GR/Services/Citizens/Interpret_Service/

The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 18, 2011, 11:10:42 πμ »
Καλημερα παιδια! λοιπον επανερχομαι με το θεμα των υπολογιστων! μολις επικοινωνησα με τη γραμματεια της σχολης μου η οποια και με ενημερωσε πως κατω κατω στην αναλυτικη που μου εστειλαν υπαρχει μια σημειωση η οποια αναφερεται στους υπολογιστες.Αυτη ειναθ η βεβαιωση που δινουν,και δεν ξερουν αν και πως μπορει να χρησιμοποιηθει σε προκυρηξεις.(καποιοι φοιτητες λεει την εχουν χρησιμοποιησει) .Συγκεκριμενα αναγραφεται το εξης:

Σχολια-Παρατηρησεις:Επισης βεβαιωνεται οτι η ανωτερω φοιτητρια εχει παρακολουθησει τα μαθηματα με κωδικο 1150, 1424 & 1351 που υποστηριζονται απο ηλεκτρονικο υπολογιστη.

Η απορια η δικη μ τωρα ειναι η εξης: ειναι αυτο αποδεκτο απο το υπουργειο?εχω δλδ την επαρκεια στους Η/Υ? πως μπορω να το ψαξω αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 18, 2011, 11:22:49 πμ »
Καλημερα παιδια! λοιπον επανερχομαι με το θεμα των υπολογιστων! μολις επικοινωνησα με τη γραμματεια της σχολης μου η οποια και με ενημερωσε πως κατω κατω στην αναλυτικη που μου εστειλαν υπαρχει μια σημειωση η οποια αναφερεται στους υπολογιστες.Αυτη ειναθ η βεβαιωση που δινουν,και δεν ξερουν αν και πως μπορει να χρησιμοποιηθει σε προκυρηξεις.(καποιοι φοιτητες λεει την εχουν χρησιμοποιησει) .Συγκεκριμενα αναγραφεται το εξης:
Σχολια-Παρατηρησεις:Επισης βεβαιωνεται οτι η ανωτερω φοιτητρια εχει παρακολουθησει τα μαθηματα με κωδικο 1150, 1424 & 1351 που υποστηριζονται απο ηλεκτρονικο υπολογιστη.
Η απορια η δικη μ τωρα ειναι η εξης: ειναι αυτο αποδεκτο απο το υπουργειο?εχω δλδ την επαρκεια στους Η/Υ? πως μπορω να το ψαξω αυτο?
Παίρνεις τη βεβαίωση αυτή και πας σε ένα ΚΕΠ να σου πούνε αν ισχύει. Επειδή κατά πάσα πιθανότητα δεν θα ξέρουν, επικοινωνείς με το ΑΣΕΠ για να σου πούνε έγκυρα.

Δεν είναι θέμα Υπουργείου. Το Υπουργείο ορίζει τις προϋποθέσεις και το ΑΣΕΠ επικυρώνει ή απορρίπτει

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποίηση υπολογιστών και ασεπ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 18, 2011, 11:28:20 πμ »
Προσέξτε επίσης το ακόλουθο:
Το προσοντολόγιο για τους Η/Υ λέει (όσο αφορά τις βεβαιώσεις σχολών):

Με τίτλους σπουδών, βασικούς ή/και μεταπτυχιακούς, Πανεπιστημιακής ή/και Τεχνολογικής εκπαίδευσης, από την αναλυτική βαθμολογία των οποίων προκύπτει ότι ο υποψήφιος έχει παρακολουθήσει τέσσερα (4) τουλάχιστον μαθήματα, υποχρεωτικά ή κατ’ επιλογή, Πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ. Καθένα από τα τέσσερα (4) αυτά μαθήματα μπορεί να έχει πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο απόκτησης τίτλου σπουδών είτε Πανεπιστημιακής (Π.Ε.), είτε Τεχνολογικής (Τ.Ε.) Εκπαίδευσης είτε μεταπτυχιακού τίτλου είτε διδακτορικού διπλώματος και υπολογίζονται αθροιστικά.

Προσοχή μεγάλη και επίσκεψη στο ΑΣΕΠ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158517
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 355
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.