*

Αποστολέας Θέμα: 24μηνο+ΑΣΕΠ;  (Αναγνώστηκε 26960 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:15:26 μμ »
Φωτεινή  καλησπέρα! Δεν  ξέρω  σε  ποιόν  κλάδο  ανήκεις, αλλά  νομίζω  πως  φέτος  πήρε  λίγους  αναπληρωτές  πε02  σε  σχέση  με  την  προηγούμενη  σχολική  χρονιά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:58:25 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:23:51 μμ »
vasbio, ακριβως την ιδια αισθηση εχω και εγω,με μια επιφυλαξη για το 24μηνο των φιλολογων, αν οι διορισμοι ειναι ολοι μαζι 350-400, δε θα τους παρει ολους

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:28:10 μμ »
Φιλόλογος είμαι και έχεις δίκιο όσον αφορά τους λιγότερους αναπληρωτές σε σχέση με άλλες χρονιές αλλά σκέψου πόσες ώρες χάνουμε από άλλους συναδέλφους που διδάσκουν Ιστορία (η Λογοτεχνία επίσης είναι στα μελοντικά σχέδια)όπως κι άλλοι παράγοντες, συγχωνεύσεις σχολείων κλπ. Τέλος πάντων! Με το αρχικό μου μήνυμα ήθελα να πω ότι θα μπορούσε να διορίσει περισσότερους φιλολόγους αλλά θα "βολευτεί"με την εύκολη λύση της αναπλήρωσης!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:31:49 μμ »
φωτεινη αυτο ισχυει για ολους τους κλαδους, οι διορισμοι θα μπορουσε να ναι περισσοτεροι, ας ειναι καλα οι αναπληρωτες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:58:25 »

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:32:57 μμ »
Φιλόλογος είμαι και έχεις δίκιο όσον αφορά τους λιγότερους αναπληρωτές σε σχέση με άλλες χρονιές αλλά σκέψου πόσες ώρες χάνουμε από άλλους συναδέλφους που διδάσκουν Ιστορία (η Λογοτεχνία επίσης είναι στα μελοντικά σχέδια)όπως κι άλλοι παράγοντες, συγχωνεύσεις σχολείων κλπ. Τέλος πάντων! Με το αρχικό μου μήνυμα ήθελα να πω ότι θα μπορούσε να διορίσει περισσότερους φιλολόγους αλλά θα "βολευτεί"με την εύκολη λύση της αναπλήρωσης!
Πραγματικά  αυτό  Φωτεινή  με  τις  δεύτερες  αναθέσεις  έκανε  πολύ μεγάλο κακό  στον  κλάδο  μας, αφού  μειώθηκαν  αρκετές  προσλήψεις  φιλολόγων... Τουλάχιστον, αν  δεν  θέλει  να  διορίσει  πολλούς, ας  πάρει  αρκετούς  αναπληρωτές, απ' το  να  διδάξουν  και  του χρόνου  τα  φιλολογικά  μαθήματα  άλλοι  κλάδοι.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:41:41 μμ »
miss butterfly, αυτό είναι μια πολύ πονεμένη ιστορία και έχουμε αφιερώσει ατελείωτες ώρες συζήτησης και αντιδικιών σ'αυτό το forum. Είσαι νέο μέλος, βλέπω και ίσως δεν το έχεις δει. Πολλές φορές μάλιστα κατηγορηθήκαμε για αντι-συναδελφική συμπεριφορά αλλά ας μην ξύνουμε πληγές καλοκαιριάτικα, που 45άρι δε λέει να πέσει! Το υπουργείο και οι πολιτικές τους τόσα χρόνια μας φταίνε και όχι οι συνάδελφοι.

Physike, είμαστε η εύκολη λύση και αναλώσιμοι.Όπως είχε πει και η αγαπημένη σου/μας Υπουργός "δεν ξέρω τι θα πει αδιόριστος εκπαιδευτικός"
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 16, 2012, 11:32:24 μμ »
συναδελφοι στην επικειμενη εγκυκλιο διορισμων ατομα που ανηκουν στο 24 μηνο με προυπηρεσια μεχρι το 2010 ετσι και αλλιως θα κληθουν να κανουν αιτηση .Θα καταρτιστει λοιπον ο τριτος (μετα το τριανταμηνο και ειδικων κατηοριων) καινουργιος  πινακας, αυτος του 24 μηνου ο οποιος οπως θα περιλαμβανει και συναδελφους με προυπηρεσια μιση μονάδα πιο κάτω οπως ξερουμε. Το υπουργειο ετοιμάζει ρύθμιση στις 3  ειδικοτητες που εχει  πολλες αναγκες (αποτελουν το 70% των συνταξιοδοτησεων) και εχει εξαντληθει το 60-40 για το πως θα γινονταιο οι διορισμοι με βάσει εναν τετοιο πίνακα που θα εχει ασεπ και προυπηρεσια.θα λέει πχ εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση οσοι εχουν ασεπ και μέχρι ξερω γω 20 μορια.Αυτα για ενημερωση
 Θα βαλει φωτια μες το καλοκαιρι ,μου φαινεται.

και τι θα γίνει Ουρανία με τα24 μηνα που δεν έχουν διοριστεί; Ξενόγλωσσοι , γυμναστές? Θα πρέπει νομίζω να υπάρξει νομοθετική ρύθμιση για την απαλλαγή τους από το νέο ΑΣΕΠ
Προσωπικα θελω να πιστευω πως θα υπαρξει τετοια ρυθμιση! :) Γι αυτο (με τη λογικη) θεωρουνται κλειδωμενοι οι πινακες αυτοι! Θα ναι παραλογο να χει απορροφησει τους 24μηνιτες φιλολογους, μαθηματικους, φυσικους κλπ και τους γυμναστες και τους ξενογλωσσους να τους κοψει μ ενα ψαλιδι και να τους πει τωρα ξαναδωστε ΑΣΕΠ  :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 17, 2012, 12:39:06 πμ »
συναδελφοι στην επικειμενη εγκυκλιο διορισμων ατομα που ανηκουν στο 24 μηνο με προυπηρεσια μεχρι το 2010 ετσι και αλλιως θα κληθουν να κανουν αιτηση .Θα καταρτιστει λοιπον ο τριτος (μετα το τριανταμηνο και ειδικων κατηοριων) καινουργιος  πινακας, αυτος του 24 μηνου ο οποιος οπως θα περιλαμβανει και συναδελφους με προυπηρεσια μιση μονάδα πιο κάτω οπως ξερουμε. Το υπουργειο ετοιμάζει ρύθμιση στις 3  ειδικοτητες που εχει  πολλες αναγκες (αποτελουν το 70% των συνταξιοδοτησεων) και εχει εξαντληθει το 60-40 για το πως θα γινονταιο οι διορισμοι με βάσει εναν τετοιο πίνακα που θα εχει ασεπ και προυπηρεσια.θα λέει πχ εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση οσοι εχουν ασεπ και μέχρι ξερω γω 20 μορια.Αυτα για ενημερωση
 Θα βαλει φωτια μες το καλοκαιρι ,μου φαινεται.

Αυτο το ειπες και στο αλλο τοπικ και μας εχεις θορυβησει! Οι Βιολογοι τουλαχιστον εχουν λογο να θορυβηθουν, διοτι ειμαστε η μονη ειδικοτητα με μικρες προϋπηρεσιες κι ετσι μια τετοια ρυθμιση ΠΑΛΙ θα μας αφηνε απεξω!!! Εκτος φυσικα κι αν οριζαν διαφορετικο αριθμο μηνων προϋπηρεσιας για εμας, αλλά ποτε δεν εκαναν κατι τετοιο (το 24μηνο και 30μηνο ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ για τη συγκεκριμενη ειδικοτητα!) για να μπορω να πιστεψω οτι θα φροντιζαν να το κανουν φετος. :(

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:56:00 μμ »
συναδελφοι στην επικειμενη εγκυκλιο διορισμων ατομα που ανηκουν στο 24 μηνο με προυπηρεσια μεχρι το 2010 ετσι και αλλιως θα κληθουν να κανουν αιτηση .Θα καταρτιστει λοιπον ο τριτος (μετα το τριανταμηνο και ειδικων κατηοριων) καινουργιος  πινακας, αυτος του 24 μηνου ο οποιος οπως θα περιλαμβανει και συναδελφους με προυπηρεσια μιση μονάδα πιο κάτω οπως ξερουμε. Το υπουργειο ετοιμάζει ρύθμιση στις 3  ειδικοτητες που εχει  πολλες αναγκες (αποτελουν το 70% των συνταξιοδοτησεων) και εχει εξαντληθει το 60-40 για το πως θα γινονταιο οι διορισμοι με βάσει εναν τετοιο πίνακα που θα εχει ασεπ και προυπηρεσια.θα λέει πχ εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση οσοι εχουν ασεπ και μέχρι ξερω γω 20 μορια.Αυτα για ενημερωση
 Θα βαλει φωτια μες το καλοκαιρι ,μου φαινεται.
απο  που ειναι οι πηγες  αυτες συναδελφε?

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:59:46 μμ »
κανε ρε μια παραθεση, και με εσκιαξες, να το λεω διασταυρωμενο, το γραφει και αλλος ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:00:56 μμ »
Θα βαλει φωτια μες το καλοκαιρι ,μου φαινεται.
εγω κραταω αυτο

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:39:50 μμ »
Nαι, όπως ακριβώς και φέτος που διόρισε τους λιγότερους από κάθε φορά και πήρε πολλούς αναπληρωτές. Κάνω λάθος;

Στους φιλολόγους πήρε λιγότερους αναπληρωτές. Οσον αφορά τη β' ανάθεση όσο τους το επιτρέπουμε, θα συνεχίζουν να διορίζουν λιγότερους φιλολόγους. Πότε επιτέλους θα καταφέρουμε να συνεννοηθούμε για να διεκδικήσουμε το αυτονόητο;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2012, 03:42:46 μμ από faz »

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 21, 2012, 09:31:08 πμ »
Για να μαζευτουμε λιγο να δουμε ποσοι 24μηνιτες +ΑΣΕΠ απεμειναν Λοιπον ξεκινω εγω απο αυτα που γνωριζω και ας συμπληρωσετε οι υπολοιποι
ΠΕ02: 167
ΠΕ03: 4


Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 24μηνο+ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 21, 2012, 10:13:30 πμ »
γυμναστες και αγγλικων απο 190
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.