*

Αποστολέας Θέμα: Αναμνηστικό δίπλωμα νηπίου.  (Αναγνώστηκε 8684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexandra77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναμνηστικό δίπλωμα νηπίου.
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 08, 2011, 11:55:24 μμ »
Όσο και να ψάξω, όσο και να με πνίγει το δίκιο, δεν θα λάμψει το δίκιο σ αυτό τον αιώνα!

Απ την καινούργια σχολική χρονιά, ευελπιστώ να δουλέψω ώς ειδική νηπιαγωγός μιας κ πήρα την μετάθεση σε ειδικό σχολείο.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε πάντως!
ΠΕ60 ΣΜΕΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναμνηστικό δίπλωμα νηπίου.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:31 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναμνηστικό δίπλωμα νηπίου.
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 09, 2011, 10:45:51 πμ »
Όσο και να ψάξω, όσο και να με πνίγει το δίκιο, δεν θα λάμψει το δίκιο σ αυτό τον αιώνα!

Απ την καινούργια σχολική χρονιά, ευελπιστώ να δουλέψω ώς ειδική νηπιαγωγός μιας κ πήρα την μετάθεση σε ειδικό σχολείο.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε πάντως!

Αυτό το είχα πάθει και εγώ όταν διορίστηκα.
ήμουν σε γενικό νηπιαγωγείο δυσπρόσιτο (άρα διετία τότε) και επιεδή υπήρχε παιδί με ειδικές ανάγκες μου είπε ο προϊσμένος τη μέρα της ορκωμοσίας ότι θα αναλάβω αυτό το παιδί και στη θέση μου θα στείλουν άλλη.
Πράγματι ήρθε μια κοπέλα, πήρε το τμήμα που θα έπαιρνα εγώ, και εγώ άρχισα να "δουλεύω" το παιδί μου. Έρχεται ο πρώτος μήνας πουθενά επίδομα. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι ακόμα δεν έχει γίνει ΠΥΣΠΕ. ΟΚ. Δεύτερος μήνας, πουθενά. Τηλέφωνο, απάντηση δεν υπάρχει απόφαση ΠΥΣΠΕ. 5-6 μήνες τα ίδια.
Παίρνω τηλέφωνο τον προϊστάμενο και έκανε τον κινέζο. Μου είπε ότι δεν είμαι σε τμήμα ένταξης, ότι δεν ξέρει τίποτα τέτοιο κλπ. Σταματάω να δουλέυω το ΤΕ (φανερά, γιατί στην πραγματικότητα δεν μπορώ να παρατήσω ένα παιδί έτσι απλά) και το λέω στη μαμά. Μου βρίσκουν δικαιολογία ότι το ΤΕ είναι σε άλλο σχολέιο από αυτό που διορίστηκα εγώ και επειδή ήταν διορισμός σε δυσπρόσιτο δεν μπορώ να μετακινηθώ (τα νηπιαγωγεία ήταν συστεγαζόμενα).
Ψάχνω και βρίσκω ότι υπάρχει διάταξη που λέει ότι επιτρέπεται απόσπαση εντός το ιδίου δυσπροσίτου με απόφαση του περιφερειακόυ. Το έστειλα με αίτηση για να μου χορηγηθεί το επίδομα ειδικής αγωγής. Τελικά, το πήρα τον επόμενο Σεπτέμβρη αναδρομικά για όλο το προηγούμενο έτος.
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος alexandra77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναμνηστικό δίπλωμα νηπίου.
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 09, 2011, 02:26:51 μμ »
Τυχερή!

Εγω θα μπορούσα να φύγω άνετα όταν έμαθα ότι δεν θα έπαιρνα το επίδομα ειδικής αγωγής αφού με πήγαν σε γενικό σχολείο αλλά τους έκανα την "χάρη" (ξέρω,κακώς!) μιας και δεν ήθελα να είμαι ξανά στην διάθεση ξανά όπως είπα παραπάνω.

Όσο για το διορισμό, (το 2007) εμένα ξέχασαν να προσθέσουν τα προηγούμενα μόρια γι αυτό δεν φάνηκαν στο πίνακα κι απορούσα γιατί τόσα άτομα με λιγότερα μόρια απο μένα διορίστηκαν! Μετά απο αναδρομικό διορισμό (έστω και με καθυστέρηση 2-3 μηνών) το πήρα.
ΠΕ60 ΣΜΕΑ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 541
Σύνολο: 542

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.