*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 210947 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #448 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:29:45 μμ »
φιλε dimik συμφωνω με τη θεση σου.Πολλες φορες και η επιτυχια στον ασεπ ειναι θεμα τυχης...Υπαρχει στο  facebook γκρουπ για παραταση μεταβατικης για αυτους που εχουν μεγαλη προυπηρεσια..Ιση αξια εχουμε ολοι και κουραστηκαμε εξισου τοσα χρονια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #449 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:33:23 μμ »
Παράθεση
Και κάτι ακόμη: μια τέτοια διεκδίκηση είναι εύκολα από όλους κατανοητή!
1. Έχω πτυχίο με 1002 πρόσθετα προσόντα.
2. Έχω περάσει ΑΣΕΠ!
3. Έχω δουλέψει 3 χρόνια σαν συμβασιούχος.

Τι σκ@τ@ πρέπει να κάνω ακόμη για να διοριστώ;;;;
Σε νικάω...
1. Έχω πτυχίο με 1003 πρόσθετα προσόντα και μεταπτυχιακό.
2. Έχω περάσει ΑΣΕΠ!
3. Έχω δουλέψει 5 χρόνια σαν συμβασιούχος.
Άρα πρέπει εγώ να διοριστώ πρώτα!!!

Εντάξει. Καλή σταδιοδρομία...  :)   


Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #450 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:35:40 μμ »
Συμφωνω και ειμαι ηδη μέλος αυτης της ομάδας!!!μακαρι καποιοι να καταλαβουν επιτελους πως με το να ειμαστε ολοι ενωμενοι σαν γροθια....μπορουμε να σπασουμε τοιχους.....ως μονάδες////σκατ$%^ με ριγανη θα φαμε!!!!!!!
ενωθειτε ....ολοι θα ευνοηθουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #451 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:39:08 μμ »
το θεμα ειναι πριν γινει ο επομενος ασεπ να μαζευτουμε καμια χιλιαρα απο ολη την ελλαδα στο υπουργειο
 και να διεκδικησουμε πραγματικη μεταβατικη οχι αυτη τη μουφα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #452 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:40:42 μμ »
Δεν είχα σκοπό να σε βάλω οπουδήποτε. Πάω να δω μία ταινία πίνοντας μια δροσερή γρανίτα...
μου επιτρέπεις να προτείνω μια κλασσική που ταιριάζει με το θέμα που συζητάμε;
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%B4%CF%8E_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CF%84%CF%8E%CF%81%CE%B1_%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B1

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #453 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:46:16 μμ »
το θεμα ειναι πριν γινει ο επομενος ασεπ να μαζευτουμε καμια χιλιαρα απο ολη την ελλαδα στο υπουργειο
 και να διεκδικησουμε πραγματικη μεταβατικη οχι αυτη τη μουφα...
Ναι γιατι αν δεν κανουμε ΤΩΡΑ αισθητη την παρουσια μας...ξεχαστε το!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #454 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:16:39 μμ »
αντιδραση δε θα υπαρξει καμια, οπως δεν υπηρξε ως τωρα, 50 ατομα τρεχαμε στο υπουργειο
εν τελει γουσταρω να γινει ο ασεπ που καποιοι ανυπομονουν,να δουνε την αξιοκρατια της αννουλας και του ανοιχτου ασεπ με ελαχιστες θεσεις, ας φαω δευτερη πορτα, μια με αρσενη και μια τωρα δεν πειραζει,δεν ειναι ολη μου η ζωη ενας διορισμος στο δημοσιο
αλλα ελπιζω οι φανατικοι υποστηρικτες του ασεπ, μετα απο 4-5 χρονακια να μην μπαινουν με αλλο ονοματακι στο pde,για να δω την κλαψα τους οταν ξυπνησουν
καλο ειναι να μαθαινεις απο τα λαθη σου, αλλα ακομα καλυτερο απο τα λαθη των αλλων, για να μην τα κανεις εσυ, ομως οι πιτσιρικαδες δεν καταλαβαινουν για το που πανε οι διορισμοι στο δημοσιο,λιγοι ελαχιστοι διορισμοι,και φουλ ελαστικη εργασια σε ολο το δημοσιο(αναπληρωτες δηλαδη στο παιδειας)
σας ζητω μονο μην αλλαξετε το ονοματακι σας σας παρακαλω, να εχετε τα κοτσια ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #455 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:35:51 μμ »
Αυτο λεω και εγω εδω και 1.5 χρονο φυσικε ,πισω απο το 3848 κρυβεται η αναπληρωση ....πολλοι φιλοι μου συνδικαλιστες το γνωριζαν πριν το νομο οτι η κυβερνηση ηθελε μονιμη ....αναπληρωση!Ουτε με νοιαζει ο Ασεπ ουτε τον φοβηθηκα ουτε ανηκω σε κατηγοριες αλλα στο ονομα της αξιοκρατιας...ψηφιστηκε η ελαστικη εργασια!Δεν θ'αργησει να φανει....Οπως για το νομο στη τριτοβαθμια πισω απο τη μασκα της αξιοκρατιας(οικογενειοκρατια)κρυβονταν καταργηση ασυλου και οροι χρηματοδοτησης!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #456 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:40:30 μμ »
Και μια και μιλάτε για αναπλήρωση, στα ΣΔΕ απαιτείται πια και μπλοκάκι (απυ).
Ας μην έχουμε στο μυαλό μας ότι ακόμη και η αναπλήρωση θα είναι όπως είναι σήμερα. Υπάρχουν και χειρότερα που αρχίζουν κι εφαρμόζονται πειραματικά...


Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #457 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:41:42 μμ »
καλο ειναι να μαθαινεις απο τα λαθη σου, αλλα ακομα καλυτερο απο τα λαθη των αλλων, για να μην τα κανεις εσυ, ομως οι πιτσιρικαδες δεν καταλαβαινουν για το που πανε οι διορισμοι στο δημοσιο,λιγοι ελαχιστοι διορισμοι,και φουλ ελαστικη εργασια σε ολο το δημοσιο(αναπληρωτες δηλαδη στο παιδειας)
σας ζητω μονο μην αλλαξετε το ονοματακι σας σας παρακαλω, να εχετε τα κοτσια ;D ;D ;D

Αυτό είναι που οφείλουμε να πολεμήσουμε ενωμένοι. Την αναπλήρωση που λόγω της μεγάλης ζήτησης θα μετατραπεί όλο και περισσότερο σε ΑΜΩ. Θα είναι μεγάλος πειρασμός και σε μια νέα κυβέρνηση να αυξήσει τον αριθμό των ΑΜΩ, ικανοποιώντας έτσι όλο και περισσότερους που θέλουν να μπουν με κάθε τρόπο στην εκπαίδευση...
Όλα τα χρόνια ο εξευτελισμός του αδιόριστου εκπαιδευτικού γινόταν μέσω της ελαστικής εργασίας με το αποκορύφωμα των πολλών χιλιάδων ωρομισθίων...
Τώρα δεν θα υπάρχει και το ανάχωμα του παλαιού 24μηνου. Να σημειώσω εδώ πως ο νέος νόμος ουσιαστικά είχε "βάλει στο μάτι" μόνο το 24μηνο, γιατί σ' αυτόν τον πίνακα ανάμενε να συσωρευτούν πολλοί τα χρόνια που ήθελε να κυριαρχήσει  η ελαστική εργασία. Το 60 - 40 μπορούσε να το ελεγξει κατά το δοκούν...

Πρέπει να βρούμε κάτι άλλο που θα μπει στην θέση του με αυτή ή άλλη κυβέρνηση... 
Να το πω;   :D

Αποσυνδεδεμένος antonisΠΕ04.01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #458 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:42:28 μμ »
ΦΥΣΙΚΕ 13 ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #459 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:48:58 μμ »
καλο ειναι να μαθαινεις απο τα λαθη σου, αλλα ακομα καλυτερο απο τα λαθη των αλλων, για να μην τα κανεις εσυ, ομως οι πιτσιρικαδες δεν καταλαβαινουν για το που πανε οι διορισμοι στο δημοσιο,λιγοι ελαχιστοι διορισμοι,και φουλ ελαστικη εργασια σε ολο το δημοσιο(αναπληρωτες δηλαδη στο παιδειας)
σας ζητω μονο μην αλλαξετε το ονοματακι σας σας παρακαλω, να εχετε τα κοτσια ;D ;D ;D

Αυτό είναι που οφείλουμε να πολεμήσουμε ενωμένοι. Την αναπλήρωση που λόγω της μεγάλης ζήτησης θα μετατραπεί όλο και περισσότερο σε ΑΜΩ. Θα είναι μεγάλος πειρασμός και σε μια νέα κυβέρνηση να αυξήσει τον αριθμό των ΑΜΩ, ικανοποιώντας έτσι όλο και περισσότερους που θέλουν να μπουν με κάθε τρόπο στην εκπαίδευση...
Όλα τα χρόνια ο εξευτελισμός του αδιόριστου εκπαιδευτικού γινόταν μέσω της ελαστικής εργασίας με το αποκορύφωμα των πολλών χιλιάδων ωρομισθίων...
Τώρα δεν θα υπάρχει και το ανάχωμα του παλαιού 24μηνου. Να σημειώσω εδώ πως ο νέος νόμος ουσιαστικά είχε "βάλει στο μάτι" μόνο το 24μηνο, γιατί σ' αυτόν τον πίνακα ανάμενε να συσωρευτούν πολλοί τα χρόνια που ήθελε να κυριαρχήσει  η ελαστική εργασία. Το 60 - 40 μπορούσε να το ελεγξει κατά το δοκούν...

Πρέπει να βρούμε κάτι άλλο που θα μπει στην θέση του με αυτή ή άλλη κυβέρνηση... 
Να το πω;   :D

Θέλω να το ακούω, να το ακούω να το λές...!!!!  ;D

Παρόλα αυτά πάνο, βλέποντας τελικά τη βούληση των εκάστοτε κυβερνήσεων για ελαστική εργασία, πώς μπορούμε να πιέσουμε ώστε να ψηφιστεί η πρόταση σου?  ;)
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #460 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:54:52 μμ »
καλο ειναι να μαθαινεις απο τα λαθη σου, αλλα ακομα καλυτερο απο τα λαθη των αλλων, για να μην τα κανεις εσυ, ομως οι πιτσιρικαδες δεν καταλαβαινουν για το που πανε οι διορισμοι στο δημοσιο,λιγοι ελαχιστοι διορισμοι,και φουλ ελαστικη εργασια σε ολο το δημοσιο(αναπληρωτες δηλαδη στο παιδειας)
σας ζητω μονο μην αλλαξετε το ονοματακι σας σας παρακαλω, να εχετε τα κοτσια ;D ;D ;D

Αυτό είναι που οφείλουμε να πολεμήσουμε ενωμένοι. Την αναπλήρωση που λόγω της μεγάλης ζήτησης θα μετατραπεί όλο και περισσότερο σε ΑΜΩ. Θα είναι μεγάλος πειρασμός και σε μια νέα κυβέρνηση να αυξήσει τον αριθμό των ΑΜΩ, ικανοποιώντας έτσι όλο και περισσότερους που θέλουν να μπουν με κάθε τρόπο στην εκπαίδευση...
Όλα τα χρόνια ο εξευτελισμός του αδιόριστου εκπαιδευτικού γινόταν μέσω της ελαστικής εργασίας με το αποκορύφωμα των πολλών χιλιάδων ωρομισθίων...
Τώρα δεν θα υπάρχει και το ανάχωμα του παλαιού 24μηνου. Να σημειώσω εδώ πως ο νέος νόμος ουσιαστικά είχε "βάλει στο μάτι" μόνο το 24μηνο, γιατί σ' αυτόν τον πίνακα ανάμενε να συσωρευτούν πολλοί τα χρόνια που ήθελε να κυριαρχήσει  η ελαστική εργασία. Το 60 - 40 μπορούσε να το ελεγξει κατά το δοκούν...

Πρέπει να βρούμε κάτι άλλο που θα μπει στην θέση του με αυτή ή άλλη κυβέρνηση... 
Να το πω;   :D

Θέλω να το ακούω, να το ακούω να το λές...!!!!  ;D

Παρόλα αυτά πάνο, βλέποντας τελικά τη βούληση των εκάστοτε κυβερνήσεων για ελαστική εργασία, πώς μπορούμε να πιέσουμε ώστε να ψηφιστεί η πρόταση σου?  ;)

Αν πιέσουμε ενωμένοι κατά χιλιάδες και όχι η κάθε ολιγομελής ομαδούλα ξεχωριστά ανάλογα με τα ιδιαίτερα συμφέροντα της... Το όριο στην ελαστική εργασία αφορά όλους τους αδιόριστους... και ο πιτσιρικάς που λέει ο φυσικός 13 θα το καταλάβει πως είναι προς το συμφέρον του...
Το να θέσουμε όριο στην ελαστική εργασία αφορά επίσης οποιοδήποτε σύστημα πρόσληψης...  :)

ΥΓ. Μπας και ονειροβατώ...  ::)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #461 στις: Αύγουστος 26, 2011, 06:08:11 μμ »
Νομίζω πως δεν ονειροβατείς... απλά αργούμε να ξυπνήσουμε... έχουμε σκύψει το κεφάλι, εν ονόματι της κρίσης, και περιμένουμε να δούμε πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση. Το έχω ξαναγράψει και εγώ και άλλοι πολλοί... συνεχίζουμε να πηγαίνουμε αναπληρωτές με την πίσω σκέψη στο μυαλό μας ότι κάτι μπορεί να αλλάξει... αν δεν αλλάξει τότε πόσοι άραγε θα πάμε αναπληρωτές στα νησιά και στις ραχούλες? Γιατί αν όντως πάμε και τότε ... θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας... Τότε γιατί δεν πάμε γκαρσόνια στα νησιά αν δεν υπάρχει ελπίδα διορισμού? Θα έχουμε και καλύτερο πουρμπουάρ  ;)

Αλλά συμφωνώ και στο γεγονός ότι θέλει πίεση... όταν ψηφιζόταν ο νόμος πέρυσι ήμουν Κρήτη και αναρωτιόμουν γιατί δεν αντιδρούμε... ήμουν με 2 μωρά και θήλαζα και σκεφτόμουν ότι αν μαζευόμασταν κάποιοι με σκοπό να πάμε στην Αθήνα θα πήγαινα... κανείς... ισχές αντιδράσεις... ελπίζω ακόμα όμως... δεν νομίζω ότι ονειροβατώ... ;)
Together we stand!!! Divided we fall...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 552
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.172 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.