*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 211538 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #420 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:41:38 μμ »
@ nickitol
Μα αυτό  που λες πάει να κάνει τώρα, έναν ενιαίο πίνακα με όλα τα προσόντα κάποιου (και σε αυτό αντιδρούν πολλοί), αλλά θεωρώ πολύ πιο λογικό και αντικειμενικό το βασικο κριτήριο να είναι ο ΑΣΕΠ, παρά οι προυπηρεσίες, που μη γελιόμαστε, στο Ελλαδιστάν δεν θα μπορέσει ποτέ να εξασφαλιστεί ότι θα είναι αξιοκρατικές (και τι γίνεται με αυτές που ήδη δεν είναι αξιοκρατικές και θα μπουν στους πίνακες?).
Φοβάμαι λοιπόν ότι εσύ μπερδεύεις το να είναι όλες οι προσλήψεις μέσω ΑΣΕΠ, που είναι κάτι δίκαιο, με το να αναγκάζεται κάποιος να δίνει συνεχείς ΑΣΕΠ, το οποίο δεν το θέλει κανείς και όλοι είπαμε να δούμε πως μπορεί να αλλάξει.
Και εγω λεω οτι ειναι αδικο, αλλα εχω επιχειρηματα. Τα δικα σου ποια ειναι που λες οτι ειναι δικαιο?
Λες ότι είναι άδικη η βαθμολογία του ΑΣΕΠ σε σχέση με την απόκτηση προυπηρεσίας; Δεν έχω να παραθέσω επιχειρήματα για αυτό σε έναν άνθρωπο που πιστεύει κάτι τέτοιο. Δεν έχει καν νόημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #421 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:44:19 μμ »
Να σου πω τις εξυπναδες αλλου. Δεν ειπα οτι ειναι αδικη η βαθμολογια του ΑΣΕΠ, ειπα οτι δεν ειναι δικαιο σαν συστημα για τους εκπαιδευτικους.Και αυτο επειδη εσυ ξεκινησες με την παραδοχη οτι ο ΑΣΕΠ ειναι ενα δικαιο συστημα.Δεν λες γιατι ειναι δικαιο συστημα, απλα λες ειναι δικαιο, ετσι χωρις εξηγηση, εν ειδει δογματος
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 01:46:11 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #422 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:45:02 μμ »
Να συνεχίσει να διορίζει ένα ποσοστό είπα από τους υπάρχοντες πίνακες.Όποιος θέλει,ας δίνει ασεπ.Ή μια λύση από αυτές που πρότεινε ο Πάνος θα ήταν αρκετά δίκαιη...Το σκεπτικό του νέου νόμου"όλοι ασεπ δια βίου"και μόνο για να έχεις δουλειά,θα πρέπει να αλλάξει......

Το κατάλαβα.
Η παρένθεση δεν αναφερόταν σε δική σου άποψη.  ;)
Εντάξει τότε συνάδελφε λιθοσφαιριστή :)Όπως και να 'χει πρέπει να ακουστούν όλα αυτά...Κάποιοι κλάδοι"απειλούνται"με ασεπ αρχές 12 και είναι ..."πολλοί οι αδιόριστοι,Άννα"........
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #423 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:47:46 μμ »
Να σου πω τις εξυπναδες αλλου. Δεν ειπα οτι ειναι αδικη η βαθμολογια του ΑΣΕΠ, ειπα οτι δεν ειναι δικαιο σαν συστημα για τους εκπαιδευτικους.
Καταρχάς να μιλάς καλύτερα. Πως λές κάτι άλλο, από τη στιγμή που ισχυρίζεσαι ότι ένα σύστημα με βάση την προυπηρεσία είναι δικαιότερο από αυτό με βάση τη βαθμολογία του ΑΣΕΠ; Με τις λέξεις παίζουμε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #424 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:49:00 μμ »
green αν δεν σε πειράζει, μπορείς να πεις πόσα χρόνια έχεις αναπληρωτής?

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #425 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:51:20 μμ »
...Και αυτο επειδη εσυ ξεκινησες με την παραδοχη οτι ο ΑΣΕΠ ειναι ενα δικαιο συστημα.Δεν λες γιατι ειναι δικαιο συστημα, απλα λες ειναι δικαιο, ετσι χωρις εξηγηση, εν ειδει δογματος
Να εξηγήσω τι; Το αυτονόητο; Ότι η βαθμολογία σε μία κοινή γραπτη εξέταση πάνω στα ίδια θέματα για όλους είναι πολύ πιο μετρήσιμο και αντικειμενικό κριτήριο από την απόκτηση προυπηρεσίας από διαφορετικούς πίνακες με διαφορετικά κριτήρια και προυποθέσεις (ειδικής αγωγής, γενικής αγωγής, εκκλησιαστικών σχολείων, ΣΔΕ) και ενώ σε αυτές τις προυπηρεσίες περιλαμβάνονται ήδη και πολλές από διαδικασίες επί χρόνια καθαρά βυσματικές όπως η ΠΔΣ, τα αθλητικά σχολεία και οι προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο και στις σχολές του ΟΑΕΔ;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 01:56:29 μμ από Green »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #426 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:22:24 μμ »
Να σου πω τις εξυπναδες αλλου. Δεν ειπα οτι ειναι αδικη η βαθμολογια του ΑΣΕΠ, ειπα οτι δεν ειναι δικαιο σαν συστημα για τους εκπαιδευτικους.
Καταρχάς να μιλάς καλύτερα. Πως λές κάτι άλλο, από τη στιγμή που ισχυρίζεσαι ότι ένα σύστημα με βάση την προυπηρεσία είναι δικαιότερο από αυτό με βάση τη βαθμολογία του ΑΣΕΠ; Με τις λέξεις παίζουμε;


Η απαντησεις μου ειναι αναλογες σε οποιον μου αποδιδει  οτι μασαω καραμελες.
Επειτα δεν αναφερθηκα σε προυπηρεσια, εναντιωθηκα ομως στον ΑΣΕΠ γενικα για εκπαιδευτικους.
Αλλο πραγμα η προυπηρεσια και πως αποκτηθηκε και αλλο ο ΑΣΕΠ.

Μου ειναι αδιανοητο να συμβιβασθω με την ιδεα οτι κατοχος phd για παραδειγμα θα δωσω ΑΣΕΠ η οπως αλλιως το λενε, για να παρω 4 κ@#$@μορια αφου θεωρηθω επιτυχων  και ο πολυτεκνος να παρει 10.
Μου ειναι αδιανοητο να θεωρειται οτι ειμαι φυσικος υπό προθεσμία για 6 χρονια.
Μου ειναι αδιανοητο η φερομενη ως αξιοκρατια να εξαντλειται προσχηματικα σε ενα διαγωνισμο.
Μου ειναι αδιανοητο οτι προυποθεση διορισμου για τον ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ειναι ο διαγωνισμος και οχι το ηθος και η ποιοτητα της εκπαιδευσης που παρεχει στην ταξη.
Μου ειναι αδιανοητο η προσπαθεια μου 4-5 ετων στο πανεπιστημιο να μετρα ψίχουλα.
Μου ειναι ανυποφορο να με εξισωνει η καθε ανωριμη σκεψη στα 40 μου με μολις αποφοιτησαντα, χωρις να λαμβανεται  υπόψη οτι η καθε ηλικια εχει και τις δικες της επιταγες αλλά και προτεραιότητες.
Είναι επίφαση Δημοκρατίας και ψευδος η δυνατοτητα ισων ευκαιριων αφου εκ των πραγματων ειναι ανισες.

Μου ειναι αδιανοητο η Πολιτεια να εφευρίσκει τρυκ προκειμένου να περιορίσει τους διορισμούς και να μην το λεει καθαρα.
Ειναι υποκρισια η Πολιτεια να εκμεταλλευεται την οποια κατασταση προκειμενου να περνα αυτο που θελει.
Πάντοτε στο όνομα του ¨ελληνα αποφασιζαν, αποδείχθηκε όμως ότι τόσα χρόνια καλλιεργούσαν την ελπίδα, προκειμένου να εναλλάσονται στην εξουσία.
Αποδείχθηκε ότι οι ανθρωποι ήταν πάντα πίσω από τις εξελίξεις και ποτέ μπροστά.
Είναι οι ίδιοι που μου είπαν  ψέματα ότι "λεφτα υπάρχουν" , αλλά αποδείχθηκε ότι σκοπός ήταν η εξουσία και τα επαναλαμβανομενα ψευδη σκοπό είχαν να κρυψουν την ανικανοτητα τους αλλα και την παραμονη τους στην καρέκλα.
Είναι οι ίδιοι που και τώρα -επειδη δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς- μου πουλάνε επίφαση αξιοκρατίας, επειδή αυτη εχει αναγκη ο λαος εδω που φτάσαμε, αλλά το τίμημα όως, να είναι ο ίδιος ο λαός.

Δεν προσφερουν φυσικα αξιοκρατια, αλλά ελπίδα ότι ΘΑ υπάρξει, ενω το ζητούμενο είναι ο Ελληνας να υποβληθεί άμεσα σε θυσίες.
Επειδή όμως αυτή θα έπρεπε να αρχίζει από τους ίδιους, δεν το κανουν αλλά φρόντισαν να αλλάξουν προσωπείο, να ενδυθούν τον μανδύα του εκσυγχρονισμου και από μεσα να παραμενουν παντα οι ιδιοι...
Παράλληλα όμως η χώρα να έχει υποθηκευθεί ολόκληρη. Τέτοιο κρατος "αξίων" λοιπόν, δεν έχει ανάγκη η χώρα, αλλά  και οι πολίτες θα έπρεπε να είχαν διδαχθεί πολλά.
 H xωρα έχει ανάγκη θεσμων αλλα και νομων οι οποιοι να προέρχονται από αξίους.
Μόνο ετσι  ο πολιτης θα πεισθέι ότι ενας νομος ειναι δικαιος  και οχι ευκαιριακος, αν ειναι αποτελεσμα και μονο διαβούλευσης αξιων και όχι από το σόι των σαλτιμπαγκων της πολιτικής.

Μου ειναι αδιανοητο αυτοί να εξακολουθουν να παραμενουν 300 και οχι 200, να θετουν στο αρχειο την υπόθεση siemens, αλλά για τα "υποζυγια" να απαιτείται να συμμετασχουν σε ενα διαγωνισμο τυφλό, στο βρόντο, χωρις να υπάρχει αριθμός θέσεων.
Και προσεξε: Ειναι αυτοι οι ιδιοι, που τωρα σου εβαλαν στο στομα την πιπιλα της αξιοκρατιας.
Μου είναι αδιανόητο να νομοθετούν εις βαρος μου, αλλα εις βάρος τους  ποτέ.
Αν αυτοί αποκλείσουν δια νόμου το δικαίωμα στα παιδια τους , ανηψια , γαμπρους  κλπ να μπαινουν στην πολιτικη, τοτε και εγω θα πιστεψω οτι η αξιοκρατια μπαίνει στη ζωή μας ξεκινώντας από την κορυφή.
Κοιτα τα παιδάκια τους. Πόσα είναι άνεργα? Πόσα μοχθούν καθημερινά? Πόσα με κόπο απέκτησαν ότι απέκτησαν?
Αν απαντήσεις κανένα , τότε με βεβαιοτητα θα σου πω ότι η αξιοκρατία είναι επιλεκτικη και εν πολλοίς αμφιλεγόμενη.

Επίσης είναι απόδειξη ανικανότητας και προχειρότητας οι νόμοι να αλλάζουν καθε τρεις και λιγο. Στην Αγγλία οι νόμοι για την Παιδεία ισχυουν δεκαετιες. Αντε να γινονται καποιες ψιλοαλλαγες.

Ειδες να αναφερθηκα σε προυπηρεσια και πως αποκτηθηκε?

Τωρα για την  προυπηρεσια αν αποκτηθηκε με πλαγιο τροπο, να την πληρωσουν αυτοι που τους προσέλαβαν.
Δεν νομιζω να πηγε κανεις και να αρχισε να κανει διδασκαλια απο μονος του..
Βλεπεις ομως οτι δεν θελουν να τιμωρηθουν αυτοι που επετρεψαν τον πλαγιο τροπο, αλλα τιμωρουν ομως αυτους στους οποιους επετρεψαν να κανουν κατι τετοιο.
Αν αυτο δεν σημαινει οτι ο εκπαιδευτικος ειναι ο αποδιοπομπαιος τραγος τι ειναι?

Τελικα, για να μην χαφτουμε οτι μας λενε να θυμασαι τουτο:
Αν δεις οτι οι πολιτικοι αρχιζουν και νομοθετουν ή αλλάζουν το Συνταγμα εις βαρος τους, τοτε να ξερεις οτι η αξιοκρατια εχει κανει ενα βημα μπροστα.
Οτιδήποτε άλλο, είναι για τα ανέκαθεν κοροιδα.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 03:35:48 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #427 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:29:12 μμ »
Απο πολιτικης αποψης εχεις τοσο δικιο!

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #428 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:36:26 μμ »
 Τους συμφέρει να διαφωνούμε μεταξύ μας και να κοιτάμε τον εαυτούλη μας γιατι αυτό μας κάνει περισσότερο αδύναμους γιαυτό μην τους κάνετε την χάρη!!!!!!! Δωρεάν παιδεία για όλους και πρώτα οι καθηγητές με τους μαθητές , μαζί ενωμένοι  !!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #429 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:38:10 μμ »
Eσύ nickitol θες να κάνεις ανάλυση της ηθικής και πολιτικής κατάστασης της Ελλάδας τα τελευταία 30 χρόνια, εγώ δεν θα κάτσω να αναφερθώ στα αυτονόητα και σε αυτά που έχουμε ζήσει και ξέρουμε όλοι. Ούτε θα στηρίξω το επιχείρημα ότι αφού πολλοί άλλοι διορίστηκαν και διορίζονται με λαμογιές ας κάνουμε και εμείς το ίδιο. Θα πω να μη διορίζεται κανένας με λαμογιές, εκτός αν σε αυτή τη χώρα το ζητούμενο είναι να διαγωνιζόμαστε στο ποιός είναι το πιο λαμόγιο.

Τίποτα από όλα αυτά που επικαλείσαι περί απαξίωσης πτυχίων, μείωσης των διορισμών, μακροχρόνιας ταλαιπωρία δεν έλυσε το τρέχον σύστημα διορισμών και ούτε πρόκειται να τα λύσει αν παραμείνει το ίδιο και ούτε θα λυθούν ακόμα και αν αλλάξει. Αυτά δεν έχουν να κάνουν με το σύστημα διορισμών, έχουν να κάνουν με την πολιτική του Υπουργείου. Και η πολιτική ήταν, και πολύ περισσότερο θα είναι από εδώ και πέρα, φθηνοί εργαζόμενοι. Όσο υπάρχουν η φθηνή και εύκολη λύση των αναπληρωτών και καλύπτουν αυτοί τα κενά αντί να διορίζονται μόνιμοι, όλα αυτά που καταγγέλλεις πιο πάνω θα συμβαίνουν. Και όσο θα υπάρχουν άνθρωποι πάντα πρόθυμοι να πηγαίνουν αναπληρωτές, και να βάζουν μέχρι και μέσο γι’ αυτό, θα συντηρείται η ίδια πολιτική. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΟΡΙΜΟΥ ΤΟ  ΝΑ ΑΛΑΛΞΟΥΝ ΑΥΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ. Ψάχνεις τη λύση σε λάθος μέρος φίλε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 03:41:20 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #430 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:39:59 μμ »
Μην μπερδεύεστε  με τις μαλακίες του ΑΣΕΠ για το πότε θα γίνει . Μαζικοί διορισμοί για όλους με τουλάχιστον 7% του ΑΕΠ για την παιδεία !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #431 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:44:07 μμ »
Eσύ nickitol θες να κάνεις ανάλυση της ηθικής και πολιτικής κατάστασης της Ελλάδας τα τελευταία 30 χρόνια, εγώ δεν θα κάτσω να αναφερθώ στα αυτονόητα και σε αυτά που έχουμε ζήσει και ξέρουμε όλοι. Ούτε θα στηρίξω το επιχείρημα ότι αφού πολλοί άλλοι διορίστηκαν και διορίζονται με λαμογιές ας κάνουμε και εμείς το ίδιο. Θα πω να μη διορίζεται κανένας με λαμογιές, εκτός αν σε αυτή τη χώρα το ζητούμενο είναι να διαγωνιζόμαστε στο ποιός είναι το πιο λαμόγιο.

Τίποτα από όλα αυτά που επικαλείσαι περί απαξίωσης πτυχίων, μείωση των διορισμών, μακροχρόνια ταλαιπωρία δεν έλυσε το τρέχον σύστημα διορισμών και ούτε πρόκειται να τα λύσει αν παραμείνει το ίδιο και ούτε θα λυθούν ακόμα και αν αλλάξει. Αυτά δεν έχουν να κάνουν με το σύστημα διορισμών, έχουν να κάνουν με την πολιτική του Υπουργείου. Και η πολιτική ήταν, και πολύ περισσότερο θα είναι από εδώ και πέρα, φθηνοί εργαζόμενοι. Όσο υπάρχουν η φθηνή και εύκολη λύση των αναπληρωτών και καλύπτουν αυτοί τα κενά αντί να διορίζονται μόνιμοι, όλα αυτά που καταγγέλλεις πιο πάνω θα συμβαίνουν. Και όσο θα υπάρχουν άνθρωποι πάντα πρόθυμοι να πηγαίνουν αναπληρωτές, και να βάζουν μέχρι και μέσο γι’ αυτό, θα συντηρείται η ίδια πολιτική. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΟΡΙΜΟΥ ΤΟ  ΝΑ ΑΛΑΛΞΟΥΝ ΑΥΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ. Ψάχνεις τη λύση σε λάθος μέρος φίλε.

Χα!  Οπότε το,

3 χρόνια ΑΚΩ + 1 επιτυχία ΑΣΕΠ ----> μόνιμος διορισμός,

μπαίνει φραγμός στα σχέδια τους... πράσινα και γαλάζια...

ΥΓ.  Έχω γίνει γραφικός και βαρετός μου φαίνεται...  8)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #432 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:44:15 μμ »
Μην μπερδεύεστε  με τις μαλακίες του ΑΣΕΠ για το πότε θα γίνει . Μαζικοί διορισμοί για όλους με τουλάχιστον 7% του ΑΕΠ για την παιδεία !!!!!!
Αυτό είναι πολύ πιο ξεκάθαρη και ειλικρινής θέση από το να ζητάει κάποιος να παραμείνει το τρέχον σύστημα διορισμών, λες και αυτό είναι το θέμα και λες και με αυτό τό σύστημα δεν φτάσαμε σε εως και μηδενικούς διορισμούς φέτος. Αν δεν υπάρξει γενικότερη αλλαγή πολιτικής δεν μας σώζει κανένα σύστημα, ας το καταλάβουμε.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #433 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:45:04 μμ »
Δεν ψαχνω καμία λύση.
Θα ημουν ομως πολυ χαρουμενος αν "διαβάζαμε" και πίσω από τους τιτλους των εφημερίδων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.