*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια  (Αναγνώστηκε 263066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 06:04:30 μμ »
... Πωπω, μου κάνατε την καρδιά πλατανόφυλλο! :(
Άσε που σκεφτηκα και το άλλο. Με τη ρευστότητα και το μπάχαλο που επικρατεί, μέχρι να περάσει η διετία, κάτι δαιμόνιο πάλι θα έχουν σκεφτεί, για να ...μπαστακωθούμε εκεί που είμαστε! >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:40:13 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 06:23:42 μμ »
Πάρα πολοί την πάθαμε με την κατάταξη στο βαθμό. Εγώ π.χ. στην 1η Νοεμβρίου ήθελα δύο μέρες ακόμη για να μπω στο Δ βαθμό και για δύο μέρες έχω κολλήσει στον Ε2 επ' αόριστον χάνοντας κάθε μήνα 100ευρώ επί πόσα έτη;;;; Αλλά αυτά τα χρήματα δε θα δοθούν αναδρομικά, ενώ αν χρωστούσαμε εμείς στο κράτος, μια χαρά θα έβρισκαν τρόπο να τα πάρουν αναδρομικά.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 06:36:07 μμ »
Πήρα σήμερα στη ΔΔΕ για άλλο λόγο και μου είπαν ότι δεν έχει έρθει ακόμη κωδικός για τη μισθοδοσία μας, οπότε δεν το βλέπουν να πληρωνόμαστε μέσα στον Οκτώβριο. :(
Για το άλλο, δυστυχώς, δεν ρώτησα, γιατί φαντάστηκα ότι δεν θα το ξέρουν, άρα θα ξαναπάρω αύριο.

σας δουλεύουν ψιλό γαζί; Το μόνο που χρειάζεται για τη μισθοδοσία σας είναι ο Α.Μ. σας ( ο αριθμός μητρώου δλδ). Αυτοί έχουν βγει εδώ και ΄μισό μήνα και θα τους βρουν πολύ εύκολα στο Edatacenter. Να μπουν στο σύστημα να δουν πες τους!! Έχει βγει και σχετική ανακοίνωση στην αρχική σελίδα του Edata.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 06:40:25 μμ »
Σοβαρά μιλάς; :o
Ναι, τον αριθμό μητρώου τον έχω. Αααα, άντε πάλι ματς αύριο!

gumus, τι εννοείς, δε θα τα πάρουμε ούτε αναδρομικά; :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:40:13 »

Αποσυνδεδεμένος Ania_nak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 06:52:16 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, γιατί έχω μπερδευτεί! Διορίστηκα τον Αύγουστο του 2009. Πέρυσι το Νοέμβριο η Δευτεροβάθμια με τοποθέτησε στ ΣΤ΄ βαθμό, παρά το γεγονός ότι είχα συμπληρώσει  τη διετία και μάλιστα είχα στα χέρια μου και την απόφαση μονιμοποίησης. Τώρα είμαι ήδη 3 χρόνια και 1 μήνα στο ΣΤ βαθμό και δεν μπορώ να αλλάξω μέχρι να γίνει αξιολόγηση. Γιατί δεν ίσχυσε η διετία;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 07:29:44 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, γιατί έχω μπερδευτεί! Διορίστηκα τον Αύγουστο του 2009. Πέρυσι το Νοέμβριο η Δευτεροβάθμια με τοποθέτησε στ ΣΤ΄ βαθμό, παρά το γεγονός ότι είχα συμπληρώσει  τη διετία και μάλιστα είχα στα χέρια μου και την απόφαση μονιμοποίησης. Τώρα είμαι ήδη 3 χρόνια και 1 μήνα στο ΣΤ βαθμό και δεν μπορώ να αλλάξω μέχρι να γίνει αξιολόγηση. Γιατί δεν ίσχυσε η διετία;

διότι για τις μεταβατικές διατάξεις ( που ίσχυαν για τους ήδη υπηρετούντες το Νοέμβριο του 2011 όπως εσύ )  η παραμονή στον ΣΤ βαθμό ήταν 3 έτη. Επομένως, σωστά σε κατέταξαν.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lilla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:05:19 μμ »
Είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία με την Ania_Nak και δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. Για να αλλάξουμε βαθμό, παρά το γεγονός ότι έχουμε από τον Αύγουστο συμπληρώσει τριετία πρέπει να περιμένουμε να ψηφιστούν οι αξιολογήσεις, το οποίο μπορεί να πάρει και διετία? Αν μπορεί επίσης κάποιος ας μου εξηγήσει τη διαφορά βαθμού  και ΜΚ. Thanks

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 03:00:21 μμ »
Είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία με την Ania_Nak και δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. Για να αλλάξουμε βαθμό, παρά το γεγονός ότι έχουμε από τον Αύγουστο συμπληρώσει τριετία πρέπει να περιμένουμε να ψηφιστούν οι αξιολογήσεις, το οποίο μπορεί να πάρει και διετία? Αν μπορεί επίσης κάποιος ας μου εξηγήσει τη διαφορά βαθμού  και ΜΚ. Thanks
Ο βαθμός χρειάζεται αξιολόγηση για να αλλάξει, ενώ το ΜΚ γίνεται αυτόματα, όταν συμπληρώσεις τον απαιτούμενο χρόνο. Τα ΜΚ εντάσσονται μέσα στους βαθμούς π.χ. βαθμός Δ ΜΚ 0 ή 1 ή 2. Στη μισθοδοσία το βλέπει ως Δ0 ή Δ1 ή Δ2. Η αλλαγή βαθμού σου δίνει κάποια προνόμια στη διεκδίκηση κάποιων υψηλών θέσεων, ενώ το ΜΚ σου δίνει 10-15 ευρώ σε σχέση με το προηγούμενο ΜΚ.
Δυστυχώς εγκλωβιστήκατε στο ΣΤ βαθμό, αλλά ακούγεται ότι αυτό θα αλλάξει, τουλάχιστον ως προς την αδικία νεοδιόριστων και ήδη υπηρετούντων.

Αποσυνδεδεμένος lilla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 05:09:43 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ debio για την απάντηση. Μια ακόμα απορία: τι εννοείς "εγκλωβιστήκαμε"; το ίδιο δεν ισχύει για όλους; Δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχει για όσους είναι στο ΣΤ. Μήπως σε αυτόν το βαθμό δεν υπάρχουν διαφορετικά ΜΚ παρά μόνο ένα μέχρι να αλλάξεις βαθμό; (αυτό το υπέθεσα γιατί λογικά αν υπήρχαν θα μου είχε γίνει έστω και αυτή η μικρή αύξηση που ανέφερες)

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 06:30:18 μμ »
Κανονικά βέβαια επειδή βρίσκεσαι στο ΣΤ βαθμό, θα έπρεπε να σου χορηγήσουν τον Ε βαθμό, αφού στο 100% των κρινόμενων χορηγείται ο Ε βαθμός. Πράγματι ο ΣΤ βαθμός δεν έχει ΜΚ, οπότε ο επιπλέον χρόνος σου πάει χαμένος, εκτός αν αναγνωριστεί αργότερα στον επόμενο βαθμό, όταν και αν αυτός χορηγηθεί.
 Βαθμός ΣΤ: 0 Μ.Κ.

Βαθμός Ε : δύο (2) Μ.Κ.

 Βαθμός Δ : τρία (3) Μ.Κ.

 Βαθμός Γ : τέσσερα (4) Μ.Κ.

Αποσυνδεδεμένος lilla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 07:10:04 μμ »
Debio σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες και κατατοπιστικότατες απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 12:39:40 μμ »
Καλημερα σε ολους..η ερωτηση μου ειναι η εξης...εχω 18,3 μορια κοινως 18 μηξες προπυπηρεσια σε τι μισθολογικο κλιμακιο ανηκω με τα νεα κλιμακια...και γενικα αν μπορει καποιος συναδελφος να αναφερει πληρως ολα τα κλιμακια

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 07:37:15 μμ »
Αν κατάλαβα καλά, είσαι αναπληρωτής. Θα ξεκινήσεις στο ΣΤ, δηλαδή το κατώτερο (1092 μικτά). Όταν κλείσεις 24 μήνες (δύο έτη) θα πάρεις το Ε0 (1201 μικτά ) μισθολογικό κλιμάκιο. Ως αναπληρωτής μπορούν να σου αναγνωριστούν μέχρι και 7 χρόνια προϋπηρεσίας δηλαδή το πολύ να φτάσεις στο Δ0 κλιμάκιο. Ενδιάμεσα υπάρχουν και τα Ε1 (1225 μικτά ) και Ε2 (1250 μικτά).
Αν έχεις μεταπτυχιακό θα προσθέσεις δυο χρόνια στην προυπηρεσία σου. Δηλαδή δεν έχεις 18 μήνες, αλλά 42 μήνες και θα ξεκινήσεις από το Ε0 κλιμάκιο και μπορείς να φτάσεις μέχρι το Δ1.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέο Βαθμολόγιο - Μισθολογικά Κλιμάκια
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 07:56:27 πμ »
Αν κατάλαβα καλά, είσαι αναπληρωτής. Θα ξεκινήσεις στο ΣΤ, δηλαδή το κατώτερο (1092 μικτά). Όταν κλείσεις 24 μήνες (δύο έτη) θα πάρεις το Ε0 (1201 μικτά ) μισθολογικό κλιμάκιο. Ως αναπληρωτής μπορούν να σου αναγνωριστούν μέχρι και 7 χρόνια προϋπηρεσίας δηλαδή το πολύ να φτάσεις στο Δ0 κλιμάκιο. Ενδιάμεσα υπάρχουν και τα Ε1 (1225 μικτά ) και Ε2 (1250 μικτά).
Αν έχεις μεταπτυχιακό θα προσθέσεις δυο χρόνια στην προυπηρεσία σου. Δηλαδή δεν έχεις 18 μήνες, αλλά 42 μήνες και θα ξεκινήσεις από το Ε0 κλιμάκιο και μπορείς να φτάσεις μέχρι το Δ1.
Ευχαριστω παρα πολυ.....επισης 2ο και τριτο πτυχιο πιανουν σε κατι?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.