*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1783790 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6958 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 06:10:46 μμ »
Ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι όταν βρίζετε τον κλάδο βρίζεται και τον εαυτό σας. Επίσης όταν βρίζεται τους συναδέλφους σας που δουλεύουν φέτος και δεν κάνουν τίποτα για να σας βοηθήσουν είναι σαν να βρίζετε και τους εαυτούς, αφού και εσείς κάνατε τα ίδια τις προηγούμενες χρονιές που δουλεύατε! Το ότι ο κλάδος πάει κατά διαόλου είναι γνωστό, με το να βρίζετε τους συναδέλφους σας δεν κερδίζετε τίποτα. Αυτοί που δουλεύουν είναι 200 - 300 άτομα, ενώ αυτοί που δε δουλεύουν πολλοί περισσότεροι. Άρα αυτοί που δεν αντιδρούνε είστε εσείς που δε δουλεύετε:

α) και περισσότεροι είστε, οπότε η φωνή σας θα ήταν πιο δυνατή από τη δική μας
β) και δεν είστε διασκορπισμένοι στου διαόλου τη μάνα, οπότε πιο εύκολα θα μπορούσατε να μαζευτείτε π.χ. σε κάνα υπουργείο και να διαμαρτυρηθείτε
γ) και μεγαλύτερο κίνητρο έχετε από μας για δραστικές κινητοποιήσεις, αφού έστω εμείς για φέτος δουλεύουμε.

Οπότε την επόμενη φορά που θα νιώσετε την ανάγκη να βρίσετε κάποιον για να εκτονωθείτε απλά κοιτάξτε στον καθρέφτη ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:54:49 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6959 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 08:12:34 μμ »
Εγώ λέω να κοιταχτείς εσύ στον καθρέφτη και να διαβάσεις δυνατά όσα έγραψες!

Και εκείνο το βρίζετΑΙ πια !!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6960 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 04:35:35 πμ »
Ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι όταν βρίζετε τον κλάδο βρίζεται και τον εαυτό σας. Επίσης όταν βρίζεται τους συναδέλφους σας που δουλεύουν φέτος και δεν κάνουν τίποτα για να σας βοηθήσουν είναι σαν να βρίζετε και τους εαυτούς, αφού και εσείς κάνατε τα ίδια τις προηγούμενες χρονιές που δουλεύατε! Το ότι ο κλάδος πάει κατά διαόλου είναι γνωστό, με το να βρίζετε τους συναδέλφους σας δεν κερδίζετε τίποτα. Αυτοί που δουλεύουν είναι 200 - 300 άτομα, ενώ αυτοί που δε δουλεύουν πολλοί περισσότεροι. Άρα αυτοί που δεν αντιδρούνε είστε εσείς που δε δουλεύετε:

α) και περισσότεροι είστε, οπότε η φωνή σας θα ήταν πιο δυνατή από τη δική μας
β) και δεν είστε διασκορπισμένοι στου διαόλου τη μάνα, οπότε πιο εύκολα θα μπορούσατε να μαζευτείτε π.χ. σε κάνα υπουργείο και να διαμαρτυρηθείτε
γ) και μεγαλύτερο κίνητρο έχετε από μας για δραστικές κινητοποιήσεις, αφού έστω εμείς για φέτος δουλεύουμε.

Οπότε την επόμενη φορά που θα νιώσετε την ανάγκη να βρίσετε κάποιον για να εκτονωθείτε απλά κοιτάξτε στον καθρέφτη ...


Άρα χωριζόμαστε σε αυτούς που δουλεύουν και αυτούς που δεν δουλεύουν;   Τι ανοησίες είναι αυτές; Δηλαδή φίλε μου του χρόνου που θα είσαι στους άνεργους τι θα κάνεις; Θα κινητοποιηθείς η θα κάθεσαι στον καναπέ;  Είμαι σίγουρος ότι δεν θα κάνεις τίποτα (αλλιώς όπως αναφέρθηκε θα  είμασταν όλοι γραμμένοι και ενωμένοι σε ένα σύλλογο). Η λογική σου στο γ είναι κατακριτέα και αποτελεί τον ορισμό του ωχαδελφισμού. Ακριβώς η λογική  "Εγώ δουλεύω έστω για φέτος εσείς που δεν δουλεύεται έχετε μεγαλύτερο κίνητρο για κινητοποιήσεις"  είναι αυτή που μας έχει διαλύσει ως κλάδο και καλά κάνουν και μας έχουν για τα σκουπίδια.  Τέλος τον εαυτό μου τον βρίζω στον καθρέφτη που αντί να είμαι τώρα στη Δανία με 3000 μισθό σαν μηχανικός  κάθισα Ελλάδα για να κάνω ο ηλίθιος αυτό που αγαπάω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2017, 04:40:50 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6961 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 10:15:44 πμ »
Τι να κάνεις;;;;;;;;;;

Να δώσεις 20 € για την ίδρυση συλλόγου αναπληρωτών Πληροφορικής!!! Να σε αντιπροσωπεύει να πηγαίνει στο υπουργείο μαζί με τους θεατρολόγους και του εικαστικούς!


Σε ποιον ακριβώς σύλλογο αναφέρεσαι; Αυτά θα πρέπει να συζητάμε όχι να βγάζουμε την χολή και την κακία μας εδώ μέσα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:54:49 »

Αποσυνδεδεμένος jam373

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6962 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 12:24:21 μμ »
Υπάρχει η σελίδα αυτή όπου έχει γίνει προσπάθεια για ίδρυση συλλόγου αναπληρωτών Πληροφορικής:

https://www.facebook.com/groups/1842198132668855/?ref=bookmarks

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6963 στις: Φεβρουάριος 02, 2017, 11:28:56 μμ »
Χθεσινές προσλήψεις, πέρασαν κάπως στα μουγκά. Ελπίζω να τις είδαν οι ενδιαφερόμενοι
http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/ypoyrgeio-paideias/proslipseis-26-anapliroton-stin-pe

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6964 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 08:52:11 πμ »
Μωρε μια χαρα τις ειδαν και οι ενδιαφερομενοι!!!
Αλλα μουγκα στη στρουγκαααααααααα........ΠΡΟΒΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Τον Αυγουστο θα θυμηθειτε παλι να γινεται οι επαναστατες του κωλου!!!
Αϊ σιχτηρ πια
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6965 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 04:26:36 μμ »
Πραγματικά διαβάζω αυτά που γράφουν μερικοί και απορώ. Η ύπαρξη του φόρουμ είναι για την ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών. Αυτό το μίσος και η ζήλεια που δείχνουν κάποιοι εδώ μέσα, μειώνει την αξιοπρέπεια τους και σπαταλάει και το χρόνο όλων αυτών που θέλουν να ενημερωθούν ή να ενημερώσουν μέσω του PDE. Ανοίξτε ένα άλλο τοπικ γιατί αυτό δεν κάνει για σας......

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6966 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 06:23:34 μμ »
Εφη πρωτον σ ευχαριστω παρα πολυ που μπηκες μετα απο τοσους μηνες ( 24 Σεπτεμβρη) τωρα το Γεναρη στο pde προκειμενου να μου κανεις αναφορα στο συντονιστη!
Και κατα δευτερον θα ηθελα να σου πω να μπαινεις πιο συχνα γιατι θα βαρεθεις να βλεπεις τατοιου ειδους μηνυματακια μου!!!!

Ζηλευω ναι ...την αναισθησια σας!!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6967 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 06:38:47 μμ »
Εφη πρωτον σ ευχαριστω παρα πολυ που μπηκες μετα απο τοσους μηνες ( 24 Σεπτεμβρη) τωρα το Γεναρη στο pde προκειμενου να μου κανεις αναφορα στο συντονιστη!
Και κατα δευτερον θα ηθελα να σου πω να μπαινεις πιο συχνα γιατι θα βαρεθεις να βλεπεις τατοιου ειδους μηνυματακια μου!!!!

Ζηλευω ναι ...την αναισθησια σας!!!!
Ποιός σου είπε ότι δεν μπαίνω, απλά δεν έχω να προσθέσω καμία πληροφορία ούτε να βοηθήσω ούτε να ρωτήσω κάτι.Απλά κάποιες φορές αν δεν έχεις να πεις κάτι καλύτερα να μην μιλάς.... Επιπλέον δεν είπα σε κανένα συντονιστή να σε κάνει ντα. Αν τώρα θέλεις να αυτό λυπάσαι και σε κάνεις να νιώθεις καλύτερα κάντο. Θα ξαναγράψω όταν έχει νόημα όχι απλά για να πω ότι γράφω.... Καλή συνέχεια και σου εύχομαι να σε πάρουν!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6968 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 06:59:06 μμ »
Ποιός σου είπε ότι δεν μπαίνω, απλά δεν έχω να προσθέσω καμία πληροφορία ούτε να βοηθήσω ούτε να ρωτήσω κάτι.Απλά κάποιες φορές αν δεν έχεις να πεις κάτι καλύτερα να μην μιλάς.... Επιπλέον δεν είπα σε κανένα συντονιστή να σε κάνει ντα. Αν τώρα θέλεις να αυτό λυπάσαι και σε κάνεις να νιώθεις καλύτερα κάντο. Θα ξαναγράψω όταν έχει νόημα όχι απλά για να πω ότι γράφω.... Καλή συνέχεια και σου εύχομαι να σε πάρουν!

Α γι αυτό έγραψες ότι βγάζουμε ζήλεια+μίσος κ.λπ. , λόγω ανεργίας.............
περιττή λοιπόν η ευχή σου διότι είμαι αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου ;-)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6969 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 09:23:06 μμ »
Δεν καταλαβαίνω ποια κίνηση έχει γίνει πέρα από το σύλλογο και δεν συμμετείχαμε. Και για το σύλλογο, κάποιοι έχουμε τους λόγους μας που δε συμμετέχουμε. Αν η διαφωνία μας μας κάνει ζώα και βόδια και βολεψάκηδες, πάω πάσο.

Εγώ λοιπόν ο βολεψάκιας σας ενημερώνω ότι ανανεώθηκε ο εκκαθαρισμένος πίνακας.

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6970 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 10:02:07 μμ »
Εμένα γιατί σβήστηκε το post μου; ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ; Άλλοι βρίζουν εδώ μέσα κατ' εξακολούθηση και απτόητοι και το δικό μου post σβήστηκε που συμφώνησα με την Έφη;;; Απαιτώ εξήγηση από το συντονιστή.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6971 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 10:42:36 μμ »
Εμένα γιατί σβήστηκε το post μου; ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ; Άλλοι βρίζουν εδώ μέσα κατ' εξακολούθηση και απτόητοι και το δικό μου post σβήστηκε που συμφώνησα με την Έφη;;; Απαιτώ εξήγηση από το συντονιστή.

Βασικά παίζει να εκτελεί χρέη συντονιστή η anneta, μιας και η Χριστίνα, που υποτίθεται είναι η συντονίστρια, έχει να κάνει login από τις 4 Ιανουαρίου! Αλλιώς δεν εξηγείται που της επιτρέπουν να παραληρεί εδώ και τόσα ποστ  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159739
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.