*

Τελευταία νέα

• Προσλήψεις αναπληρωτών ειδικής αγωγής β' θμιας εκπαίδευσης
  • Προσλήψεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Δασκάλων ΕΑΕ, Νηπιαγωγών ΕΑΕ) και Δασκάλων στο πλαίσιο υλοποίησης των Πράξεων «Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες - ΑΠ1, ΑΠ2, ΑΠ3» του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», ΕΣΠΑ 2007-2013 για το διδακτικό έτος 2014-2015
  • Προσλήψεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Δασκάλων ΕΑΕ, Νηπιαγωγών ΕΑΕ) και Δασκάλων ως αναπληρωτών εκπαιδευτικών για το διδακτικό έτος 2014-2015
  • Πρόσληψη αναπληρωτή εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ02 στο Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο-Γυμνάσιο της Αθωνιάδας Εκκλησιαστικής Ακαδημίας, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου από τον ενιαίο πίνακα προσωρινών αναπληρωτών εκπαιδευτικών, για το διδακτικό έτος 2014-2015
  • Ανακλήσεις υποχρεωτικών μετατάξεων
  • Αποστολέας Θέμα: Αναγωγη προυπηρεσιας οχι απο το υπουργειο παιδειας  (Αναγνώστηκε 1732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oinolatris

• Νέο μέλος
    • *
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    Θα ήθελα οποιος ξερει ας απαντησει.Εχω καποια προυπηρεσια αλλα οχι απο το Υπουργειο Παιδειας και αυριο που θα παρουσιαστω θελω να ξερω πως γινεται η αναγωγη συμφωνα με τα κριτιρια της Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,συγκεκριμενα εχω σε διδακτικη προυπηρεσια 130 ,190 ,290 ωρες πως γινεται η αντιστοιχηση σε μηνες και ημερες και ωρες ;υπαρχει καποιος τυπος ;επισης το ενα ετος αντιστοιχει σε 12 μηνες;Οποιος ξερει ας απαντησει ,σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

• Ιστορικό μέλος
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
      • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bitch

• Ιστορικό μέλος
    • Φύλο: Γυναίκα
    • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
      • Προφίλ
    Απ: Αναγωγη προυπηρεσιας οχι απο το υπουργειο παιδειας
    « Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:27:36 μμ »
    εξαρτάται απο το πού την έχεις αυτή την προϋπηρεσία ( σε ποιόν φορέα) και με τι σχέση εργασίας δούλεψες.
    πχ σε αει/ τει το υποχρεωτικο ωράριο είναι διαφορετικό, η ανάθεση ωρών επίσης διαφέρει απο επιστημονικό σε εργαστηριακό συνεργάτη κ.ο.κ.
    Σε κάθε περίπτωση αν η προϋπηρεσία αυτή υπολογίζεται για ΜΚ - καθώς δεν υπολογίζονται όλες - τότε η κάθε διεύθυνση θα το υπολογίσει αυτοδίκαια.
    Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)

"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

• Ιστορικό μέλος
    • Φύλο: Γυναίκα
    • ΠΕ02
      • Προφίλ
    « Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2011, 12:24:57 πμ »
    Θα ήθελα οποιος ξερει ας απαντησει.Εχω καποια προυπηρεσια αλλα οχι απο το Υπουργειο Παιδειας και αυριο που θα παρουσιαστω θελω να ξερω πως γινεται η αναγωγη συμφωνα με τα κριτιρια της Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,συγκεκριμενα εχω σε διδακτικη προυπηρεσια 130 ,190 ,290 ωρες πως γινεται η αντιστοιχηση σε μηνες και ημερες και ωρες ;υπαρχει καποιος τυπος ;επισης το ενα ετος αντιστοιχει σε 12 μηνες;Οποιος ξερει ας απαντησει ,σας ευχαριστω

http://www.pde.gr/index.php?topic=23903.msg472928#msg472928

Αποσυνδεδεμένος knaison

• Έμπειρο μέλος
    • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ09
      • Προφίλ
      • PDE - To site της εκπαίδευσης
    « Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 25, 2011, 12:35:10 μμ »

καλό είναι να μας πεις τι είδους προϋπηρεσία έχεις για να σου απαντήσουμε ακριβώς... ρωτάς κάτι πολύ γενικό.
    Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
    Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
    Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Pde.gr, © 2005 - 2014

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
    • Σύνολο μελών: 24563
    • Τελευταία: dippos
    Στατιστικά
    • Σύνολο μηνυμάτων: 802652
    • Σύνολο θεμάτων: 14356
    • Σε σύνδεση σήμερα: 167
    • Σε σύνδεση έως τώρα: 1737
    • (Σεπτέμβριος 06, 2014, 04:03:51 μμ)