*

Αποστολέας Θέμα: Αναγωγη προυπηρεσιας οχι απο το υπουργειο παιδειας  (Αναγνώστηκε 2887 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oinolatris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα οποιος ξερει ας απαντησει.Εχω καποια προυπηρεσια αλλα οχι απο το Υπουργειο Παιδειας και αυριο που θα παρουσιαστω θελω να ξερω πως γινεται η αναγωγη συμφωνα με τα κριτιρια της Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,συγκεκριμενα εχω σε διδακτικη προυπηρεσια 130 ,190 ,290 ωρες πως γινεται η αντιστοιχηση σε μηνες και ημερες και ωρες ;υπαρχει καποιος τυπος ;επισης το ενα ετος αντιστοιχει σε 12 μηνες;Οποιος ξερει ας απαντησει ,σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναγωγη προυπηρεσιας οχι απο το υπουργειο παιδειας
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:27:36 μμ »
εξαρτάται απο το πού την έχεις αυτή την προϋπηρεσία ( σε ποιόν φορέα) και με τι σχέση εργασίας δούλεψες.
πχ σε αει/ τει το υποχρεωτικο ωράριο είναι διαφορετικό, η ανάθεση ωρών επίσης διαφέρει απο επιστημονικό σε εργαστηριακό συνεργάτη κ.ο.κ.
Σε κάθε περίπτωση αν η προϋπηρεσία αυτή υπολογίζεται για ΜΚ - καθώς δεν υπολογίζονται όλες - τότε η κάθε διεύθυνση θα το υπολογίσει αυτοδίκαια.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αναγωγη προυπηρεσιας οχι απο το υπουργειο παιδειας
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2011, 12:24:57 πμ »
Θα ήθελα οποιος ξερει ας απαντησει.Εχω καποια προυπηρεσια αλλα οχι απο το Υπουργειο Παιδειας και αυριο που θα παρουσιαστω θελω να ξερω πως γινεται η αναγωγη συμφωνα με τα κριτιρια της Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,συγκεκριμενα εχω σε διδακτικη προυπηρεσια 130 ,190 ,290 ωρες πως γινεται η αντιστοιχηση σε μηνες και ημερες και ωρες ;υπαρχει καποιος τυπος ;επισης το ενα ετος αντιστοιχει σε 12 μηνες;Οποιος ξερει ας απαντησει ,σας ευχαριστω

http://www.pde.gr/index.php?topic=23903.msg472928#msg472928

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Αναγωγη προυπηρεσιας οχι απο το υπουργειο παιδειας
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 25, 2011, 12:35:10 μμ »
Θα ήθελα οποιος ξερει ας απαντησει.Εχω καποια προυπηρεσια αλλα οχι απο το Υπουργειο Παιδειας και αυριο που θα παρουσιαστω θελω να ξερω πως γινεται η αναγωγη συμφωνα με τα κριτιρια της Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,συγκεκριμενα εχω σε διδακτικη προυπηρεσια 130 ,190 ,290 ωρες πως γινεται η αντιστοιχηση σε μηνες και ημερες και ωρες ;υπαρχει καποιος τυπος ;επισης το ενα ετος αντιστοιχει σε 12 μηνες;Οποιος ξερει ας απαντησει ,σας ευχαριστω

καλό είναι να μας πεις τι είδους προϋπηρεσία έχεις για να σου απαντήσουμε ακριβώς... ρωτάς κάτι πολύ γενικό.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 245
Σύνολο: 246

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.